Bahçe hortumu ve bilinçaltı

Kodla Büyü
Durum
Konu kilitlenmiştir.
Hortum başlığını görünce benim aklıma Davaro Filmindeki Şener Şen'in gömülme sahnesi geliyor :) . Bazı arkadaşların aklında daha farklı çağrışımlar yapmış olabilir ama başlığın popüler olmasının sebebi o değil.

tayinci42' Alıntı:
herşey bakış açısıyla ilgili..

güzel bakarsan, güzel görürsün,

güzel görürsen huzur bulursun..

bardağın yarısı dolu be kardeşim..

tayinci42' Alıntı:
duyu80' Alıntı:
Arkadaşlar sizlerinde dikkatini çektiği üzere hortumla ilgili topic bir türlü zirveden inmiyor . Dag gibi sorunları olan bi branşın bırakın norm fazlası olmasını derslerin kaldrılmasını düşüncem o dur ki meslekten atılmak bile bu topiğin ateşini düşüremeyecek. Hal böyle olunca şöyle düsünmeye başladım. Bizim gibi gelişmemiş her şeyin yasak her şeyin günah oldugu bol tabulu dogu ve arap toplumlarında bastrılmış duygular bi yerden patlama ihtiyacı hissettiriyor. Cinsel bir objeye olan merak ve istek açıkça dile getirelemediği için hortum gibi ona benzerliğiyle bilinen bir eşyanın adı anıldığı zaman ilgi ve alakada bir patlama yaşanmasına sebep oluyor.Aynı ilgiyi bahce makası görmezdi mesela.Haksız mıyım.

hortuma benzeyenini de hiç görmedim. birde herşey yasak ve günah değilki toplumda bunuda nereden çıkarttınız. yasak olanlardan daha çok helal olan şeyler vardır. mesela şarap yasak ise süt, su, meyve suyu, soda helaldir. domuz eti haramsa kuzu, güvercin, bıldırcın, tavşan ve deve helaldir. zina günah ise eğer evlenebileceğin her kadın helaldir... yani aslında helal olan şeyler haram olan şeylerden çok çok fazladır. herşey günah da ne demek..

en son haksızmıyım diye sormuşsun ya bence haksızsın..

:+1: :+1: :+1:

polwert' Alıntı:
bence hocam kendi bilinçaltını yansıtmış da olabilir... :mrgreen:
şöle bir atılan mesajları inceledin bir iki tane mesaj dışında hocanın dediği şekilde mesaj bulamadım bu nedenle arkadaşa(polwert) katılıyorum. Aklı nerdeyse kendi gibi zannetmiş herkesi.:)

polwert' Alıntı:
http://www.sirinpres.com.tr/tr_nedir.html

Not: Bu link +18 öğeler içerir... :puhaha:
Hocam hiç yakışmıyor. Üniversite mezunu olacaksın bir de. Bilinç altında neler var bakayım senin?:)

toplum olarak geneli ele alacak olursak bizler çoğu şeyi cinsel objeye çekme hastalığımız var zaten bu kesin . mesela ben stand up yapan ünlülerin ve komedi filmlerinin neredeyse %95 inde felan tüm konu cinsel dürtülere çekiliyor ve halkımız bu şekilde düşünerek gülüyor. evet bu acı bir durum espri anlayısımız bazen sadece o kadar olabliriyor. ancak konu HORTUM konusu olunca hocam resmen abartmış evet o tarafa çekmek isteyenler olmuş ama gerçekten muhteşem beyinlerden çıkan orjinal esprileri takdir etmeden geçmesi de çok saçma. ben sunu düşünüyorum bu konuyu açan arkadaş ben recep ivedik sevmem çok argo deyipte sabahlara kadar onu izleyen biri izlenimi veriyor.

duyu80' Alıntı:
Arkadaşlar sizlerinde dikkatini çektiği üzere hortumla ilgili topic bir türlü zirveden inmiyor . Dag gibi sorunları olan bi branşın bırakın norm fazlası olmasını derslerin kaldrılmasını düşüncem o dur ki meslekten atılmak bile bu topiğin ateşini düşüremeyecek. Hal böyle olunca şöyle düsünmeye başladım. Bizim gibi gelişmemiş her şeyin yasak her şeyin günah oldugu bol tabulu dogu ve arap toplumlarında bastrılmış duygular bi yerden patlama ihtiyacı hissettiriyor. Cinsel bir objeye olan merak ve istek açıkça dile getirelemediği için hortum gibi ona benzerliğiyle bilinen bir eşyanın adı anıldığı zaman ilgi ve alakada bir patlama yaşanmasına sebep oluyor.Aynı ilgiyi bahce makası görmezdi mesela.Haksız mıyım.
Hortuma hiç o açıdan bakmamıştım.. Bilinçaltı farkı bu olsa gerek..

Ne alaka demekten kendimi alamadım ilk mesajı okuyunca. Aklımın ucundan bile geçmedi o düşünce. Her şey bel altımı yani. Bel altı olmadan geyik yapılamıyo mu bu memlekette. Sen bizi Cem Yılmazla karıştırdın arkadaşım biz Stand Up çı DEĞİLİZ ÖĞRETMENİZ hatırlatayım... Seviyemiz her yerde belli olmalı...

valla arkadaş sen kendi bilinç altını yansıtmışsın çok sapıkça ha bide çok bilmişçesine söylemişsin 8)

Panpalar valla diğer hortum topiğine benzemesin diye cevap yazmak istemedim ama yine de diğer hortum topiğine benzettiniz.Hortum diyince ağzınızın suyu akıyor ondan kuşkumuz yok artık.
Bazı arkadaşlar özellikle hortum topiğine bişeyler yazmış olan arkadaşlar hemen kendilerini savunma telaşına düşmüşler. Bazısı demiş ki namerdim benim aklıma cinsellik gelmedi ,bazısı da demişki bizim hiç öyle bir niyetimiz yoktu asıl sen kendine bak bizim değil senin bilinçaltında var bu tür şeyler var demiş...eywallah..belkide benim bilinçaltımda hortum fobisi var...
Sizler nasıl yolda elbisesi olmayan insanlar görünce keyfiniz kaçıyorsa nasıl ki eli ayağı olmayan insanlar görünce üzülüyorsanız bende bazı meslektaşların cevaplarını okunca aynı şekilde üzülüyorum. Bir kere bilinçaltı farkında olmadan sakladığınız bilgilerin kayıt ortamıdır. Yani kısacası bir insan benim bilinçaltımda böyle bir bilgi yok diyorsa ona söylenebilecek tek bir şey vardır o da...Salak.

Ben bir topiğin neden bu kadar ilgi gördüğünü trend topic olduğunu iyi veya kötü bir şekilde analiz ettim beğenir beğenmezsiniz. Sende yapabiliyorsan bahçe makası da bu kadar ilgi görebilirdi diye analiz yapar bize sunarsın.Olabiliyorsa tabi...Yoksa yemekten sonra eline kürdanı alıp dişlerinin arasındaki et parçalarını çıkarırken hortum topiğine nasıl bir mani yazsam acaba diye düşünmezsin.

duyu80' Alıntı:
Panpalar valla diğer hortum topiğine benzemesin diye cevap yazmak istemedim ama yine de diğer hortum topiğine benzettiniz.Hortum diyince ağzınızın suyu akıyor ondan kuşkumuz yok artık.
Bazı arkadaşlar özellikle hortum topiğine bişeyler yazmış olan arkadaşlar hemen kendilerini savunma telaşına düşmüşler. Bazısı demiş ki namerdim benim aklıma cinsellik gelmedi ,bazısı da demişki bizim hiç öyle bir niyetimiz yoktu asıl sen kendine bak bizim değil senin bilinçaltında var bu tür şeyler var demiş...eywallah..belkide benim bilinçaltımda hortum fobisi var...
Sizler nasıl yolda elbisesi olmayan insanlar görünce keyfiniz kaçıyorsa nasıl ki eli ayağı olmayan insanlar görünce üzülüyorsanız bende bazı meslektaşların cevaplarını okunca aynı şekilde üzülüyorum. Bir kere bilinçaltı farkında olmadan sakladığınız bilgilerin kayıt ortamıdır. Yani kısacası bir insan benim bilinçaltımda böyle bir bilgi yok diyorsa ona söylenebilecek tek bir şey vardır o da...Salak.

Ben bir topiğin neden bu kadar ilgi gördüğünü trend topic olduğunu iyi veya kötü bir şekilde analiz ettim beğenir beğenmezsiniz. Sende yapabiliyorsan bahçe makası da bu kadar ilgi görebilirdi diye analiz yapar bize sunarsın.Olabiliyorsa tabi...Yoksa yemekten sonra eline kürdanı alıp dişlerinin arasındaki et parçalarını çıkarırken hortum topiğine nasıl bir mani yazsam acaba diye düşünmezsin.

yazık ya kimin çığlığıysa... 8)

kafayı cinsellikle bozarsan ben senin kullanıcı adından bile pis bir anlam çıkarabilirim. dediğin şeyler hepimizin sorunu ama elmada mı yemiyah? :)

hayatı analiz ve değerlendirme düzeyinde yaşıyorsanız tabiki saygı duyarım ama insanların saçmalayıp, mutlu olduğu, geyik yaptığı bir konudan boncuk çıkarmak, işin biraz zorlama olduğu gösteriyor.

duyu80' Alıntı:

Değerli hocam ben de sizin yazdığınız gibi konu uzamasın diye yazmayacaktım ama mesajınızdan sonra mecbur hissettim. Kendilerini savunma telaşına düşmüş demişsiniz ya hocam bi kere bizi siz itham etmişsiniz ki bu sıradan bir itham değil kavga sebebi olacak çok ağır bir itham. Öncelikle belirteyim ki bahçe hortum takamadım topiğini ilk
olarak 17-18 sayfalara uzamışken gördüm, ya bu nasıl iş dedim ve sonra bakınca dönen harika geyiği gördüm. Konuyu açan Demhar hocam alınmadan alaycı davrananlara o hoş görü ile yaklaşmış ve topiği zevkli bir geyik muhabbetine çevirmiş eğer sizin uslubunuzla yaklaşsa idi bu topik böyle zevkli beyin fırtınasına dönüşemezdi. Yorum yapan arkadaşlar sizin iddianızın aksine çok rahatlıkla belden aşağıya çekilebilecek bir mevzuda sataşmadan, bel altına inmeden bilişimciye yakışacak zeka ürünü, yaratıcı paylaşımlarda bulundu hatta bi hocamız 30 uncu sayfalarda dedi ki; "bu forumdaki arkadaşları tebrik ediyorum bundan sonrası zorlama olur diyorum fakat sayfa sayfa beni şaşırtıyorsunuz" en güzel bu özetliyordu olayı. Tamamını okumadığınızı ve peşin hükümle karar verdiğinizi düşünerek sizden paylaşımların tamamını okumanızı (ki okusanız iddia ettiğiniz şeyin çok uzağında bir şey göreceksiniz) ve ağır şekilde itham ettiğiniz arkadaşlardan özür dilemenizi rica ediyorum. Bilişimciye yakışan budur Demhar hocamızın engin hoş görüsünün bir benzerini sizden bekliyoruz. Saygılarımla

BİLİNÇALTIM

Ekli dosyalar

• saw.jpg
    saw.jpg
    17.1 KB · Görüntüleme: 319
duyu80' Alıntı:
Sigmund Freud sana kurban olsun...

bazen toplumun ilgileri ve fikirleri öyle yerlere doğru aynı anda çekilir ki, bu hiçbir şeyle açıklanamaz.
yalnızca takdir-i ilahi de geç hocam. :D

Durum
Konu kilitlenmiştir.
Geri