Banana Pi Mini Bilgisayar

Kodla Büyü
Laptobun kart okuyucudan dolayi çalışmıyor heralde iyi bi kart okuyucu almak lazim.

raspbian üzerinde ne ses çıkışı alabiliyorum ne de video oynatabiliyorum.
raspi-config ile ses çıkışını hdmi olarak ayarlamama rağmen ses alamadım.

kurduğunuz ve başarılı sonuç aldığınız programlar nelerdir?

phoenixcard la android yükledim çalıştırdım ekranda android logosu kaldı ilerlemiyor acaba yanlışmı yükledim dedim kapatıp kartı çıkardım yeniden yükledim sonuç yine aynı android logosu ve yazısı ekranda sabit kapatıp kartı çıkarıp Win32diskimager programıyla yükledim kartı taktım ve ekrana hiç görüntü gelmedi sonra farklı seçenekler denedim her seferinde ekrana hiç görüntü gelmedi en son yeniden phoenixcard la android yükleyip kartı taktım ve ekrana hiç görüntü gelmedi sanırım cihaz bozuldu artık android logosu da gelmiyor "super pi" yazısı da gelmiyor hiç görüntü yok servisi var mı bunun nereye göndereceğim ???

dndd' Alıntı:
phoenixcard la android yükledim çalıştırdım ekranda android logosu kaldı ilerlemiyor acaba yanlışmı yükledim dedim kapatıp kartı çıkardım yeniden yükledim sonuç yine aynı android logosu ve yazısı ekranda sabit kapatıp kartı çıkarıp Win32diskimager programıyla yükledim kartı taktım ve ekrana hiç görüntü gelmedi sonra farklı seçenekler denedim her seferinde ekrana hiç görüntü gelmedi en son yeniden phoenixcard la android yükleyip kartı taktım ve ekrana hiç görüntü gelmedi sanırım cihaz bozuldu artık android logosu da gelmiyor "super pi" yazısı da gelmiyor hiç görüntü yok servisi var mı bunun nereye göndereceğim ???
Niyazi hocanın yukarıda verdiği linklerden raspbian kurmayı deneyin. Olmazsa Çizgi Elektronik gereken desteği verecektir zaten. Email atarsanız daha hızlı cevap alırsınız.

girdap08' Alıntı:

kaffein programıyla ses alabilirsiniz. ben öyle çözdüm.

omd' Alıntı:
Niyazi hocanın yukarıda verdiği linklerden raspbian kurmayı deneyin. Olmazsa Çizgi Elektronik gereken desteği verecektir zaten. Email atarsanız daha hızlı cevap alırsınız.
teşekkurler bu gecede rasbianı deneyeyim olmadı iade ederim sanırım bozuk çalışacağından pek umudum yok birde mail atayım bakalım

Bu cihaz bilgisayar olarak veya video felan oynatmak icin uygun degil uyumsuzluğu cok fazla. Bir tvde ses geliyo bi baskasinda gelmiyor. Androidde 720p zor oynatiyor. Kart okuyucuyu ve sdkarti bile begenmiyor. Wifi tplink taktim. Wifiye bağlandı görünüyo ama nete girmiyor. Ama telefonun wifiyindan nete giriyor. Tamamen sıkıntılı.

gcanturk' Alıntı:
girdap08' Alıntı:

detay verir misin hocam?

Ben de Banana Pro siparişi verdim, ama paketten Banana Pi çıktı, kutu içeriğinin resmini çekip mail attım, yarın da telefon edeyim diyorum. Bakalım ne olacak. Fiyatlara zam da gelmiş. Sipariş doğru olsaydı şimdi çalıştırma ile ilgili şeyler soruyor olurdum her halde.

btr71' Alıntı:
Ben de Banana Pro siparişi verdim, ama paketten Banana Pi çıktı, kutu içeriğinin resmini çekip mail attım, yarın da telefon edeyim diyorum. Bakalım ne olacak. Fiyatlara zam da gelmiş. Sipariş doğru olsaydı şimdi çalıştırma ile ilgili şeyler soruyor olurdum her halde.

Doğrudan bana da mesaj yazın lütfen. nsaral@cizgi.com.tr

girdap08' Alıntı:
gcanturk' Alıntı:
girdap08' Alıntı:

detay verir misin hocam?

Hocam
synaptic package manager paketini aşağıdaki komutla kurun
sudo apt-get install synaptic

ondan sonra uygulama içerisindeki paketlerden kaffeini yükleyin

Niyazi SARAL' Alıntı:
Doğrudan bana da mesaj yazın lütfen. nsaral@cizgi.com.tr
Hata konusunda diyorsanız, Furkan Bey dönüş yaptı, Banana Pro bu gün kargolanacak, bendekini ben de birazdan göndereceğim.
Çalıştırma vb teknik konularda ise, bir gelsin de biraz kurcalayalım, gerekirse yardım isteriz, buradaki arkadaşların da yardımcı olacağına inanıyorum.
Teşekkürler.

Android yüklerken yukleme yarida kalırsa, açılışta android yazısında takılı kalıyor. duzgun yukleme icin laptobun kart okuyucusu yerine harici kart okuyucu kullanin. Yine olmazsa sd karti değiştirin yine olmazsa microsdyi asansörsüz kullanarak android i yazdirin. Android linki cizgi elektronigin sitesinde var.

gcanturk' Alıntı:
girdap08' Alıntı:
gcanturk' Alıntı:
girdap08' Alıntı:

detay verir misin hocam?

Hocam
synaptic package manager paketini aşağıdaki komutla kurun
sudo apt-get install synaptic

ondan sonra uygulama içerisindeki paketlerden kaffeini yükleyin

hocam kurdum. kaffein hata mesajlarında ses veriyor, müzik oynattığımda ses vermiyor.
vlc video oynatıyor ama ses vermiyor.

çözemedim.

mhakan34' Alıntı:
Android yüklerken yukleme yarida kalırsa, açılışta android yazısında takılı kalıyor. duzgun yukleme icin laptobun kart okuyucusu yerine harici kart okuyucu kullanin. Yine olmazsa sd karti değiştirin yine olmazsa microsdyi asansörsüz kullanarak android i yazdirin. Android linki cizgi elektronigin sitesinde var.
farklı bir sd kartla denedim görüntü geldi ama yine android yazısında kaldı masa üstü bilgisayarda harici kart okuyucuyla imajı atamadım hata verip duruyor sadece laptopun kart okuyucusundan atabiliyorum acaba bendeki kart okuyucular mı dandik bu arada son denediğim sd kart mikro değil normal sd kart ama olmadı bir de raspian deneyeyim bakalım anrdoidi çalıştıramadım bir türlü bu phoneixcard proğramı harici kart okuyucudan karta format bile atmıyor deneyebilecegim başka program var mı acaba
bu arada lemakerin sitesindeki phoneixcard proğramında sıkıntı var arşiv hatalı diyor internetten başka bir yerden indirip denedim programı
bir de ilk kullandığım sd kartı banladımı neyaptı bu makine o sd karta hiç tepki vermiyor (mikro sd kart adaptörü bozukmuş deiştirince görüntü geldi ama hala android logosunu geçemiyorum)

https://yadi.sk/d/NaRyjhen34jNMb linkten ilgili dosyayı indirin
Win32 image yükleyici ile Berryboot_For_BananaPi_v1_0.img image yi yüleyin sd karta... sonra sd kart ile boot edin.  Boot ettikten sonra arayüzden birçok image yükleyebilirsiniz.  Bir sd karta istediğiniz kadar... Sorun olursa yazabilirsiniz... Özeldende yazabilirsiniz

Halihazırda satılan kutuların buna uyacağını pek düşünmüyorum. Çünkü bu kartın dizilimi banana pi den bile farklı. Bu karta özel kutu da satılıyorsa ben denk gelmedim.

dndd' Alıntı:
mhakan34' Alıntı:
farklı bir sd kartla denedim görüntü geldi ama yine android yazısında kaldı masa üstü bilgisayarda harici kart okuyucuyla imajı atamadım hata verip duruyor sadece laptopun kart okuyucusundan atabiliyorum acaba bendeki kart okuyucular mı dandik bu arada son denediğim sd kart mikro değil normal sd kart ama olmadı bir de raspian deneyeyim bakalım anrdoidi çalıştıramadım bir türlü bu phoneixcard proğramı harici kart okuyucudan karta format bile atmıyor deneyebilecegim başka program var mı acaba
bu arada lemakerin sitesindeki phoneixcard proğramında sıkıntı var arşiv hatalı diyor internetten başka bir yerden indirip denedim programı
bir de ilk kullandığım sd kartı banladımı neyaptı bu makine o sd karta hiç tepki vermiyor (mikro sd kart adaptörü bozukmuş deiştirince görüntü geldi ama hala android logosunu geçemiyorum)
Siz Android kurmak mı istiyorsunuz ben kurdum yalnız stabil değil denemek istiyorsanız image yollarım size

Stabil çalışan bisey yok galiba ubuntu mate denedim wifiye bağlanmıyor. Debain yüklüyor şimdi.

mhakan34' Alıntı:
Stabil çalışan bisey yok galiba ubuntu mate denedim wifiye bağlanmıyor. Debain yüklüyor şimdi.
Babana pi de wifi yok. Ancak wifi USB adaptör kullanırsan olur. İnterneti kablolu deneyin

Çalıştı şimdi. Debain çalışmadı. Android çalışmadı.open elec alan dışı diye hata verdi. Açılmadı. Ubuntu mate baya yavaş. Firefoxda youtube dan bisey acinca kasilip kaldi.

en stabil çalışan hangisi arkadaslar? hangisini kuralım bir de Vga to hdmi kablo ile monitör bağlantısı çalııyor mu?

Hdmi vga çalışıyor. Ama her monitörde degil. Bazilarinda görüntü gidip gidip geliyordu. Stabil çalışan bisey yok. Ubuntu mate calisiyor ama youtuben bisey izlemek münkün dedil. Çizginin sitesindeki android de calisityor ama ondada ayni durun soz konusu.

Geri