Banana Pi Mini Bilgisayar

Kodla Büyü
mhakan34' Alıntı:
Hdmi vga çalışıyor. Ama her monitörde degil. Bazilarinda görüntü gidip gidip geliyordu. Stabil çalışan bisey yok. Ubuntu mate calisiyor ama youtuben bisey izlemek münkün dedil. Çizginin sitesindeki android de calisityor ama ondada ayni durun soz konusu.
Hocam nasıl bir aparat kullandınız?
Buradakilerden hangisi daha iyi iş görür?
https://www.aliexpress.com/item/HDMI-to ... 0.0.MlU2Cw
https://www.aliexpress.com/item/High-Qu ... 0.0.MlU2Cw
http://urun.gittigidiyor.com/bilgisayar ... -253491821

mgkmgk' Alıntı:
https://yadi.sk/d/NaRyjhen34jNMb linkten ilgili dosyayı indirin
Win32 image yükleyici ile Berryboot_For_BananaPi_v1_0.img image yi yüleyin sd karta... sonra sd kart ile boot edin.  Boot ettikten sonra arayüzden birçok image yükleyebilirsiniz.  Bir sd karta istediğiniz kadar... Sorun olursa yazabilirsiniz... Özeldende yazabilirsiniz
sağolun hocam bunu bir deneyeyim
aslında çok vaktim olmuyor bulduğum her fırsatta bunu kurcalıyorum bu ara
amacım android kurup tv ye bağlamaktı ama işe yaramayacağı belli oldu yine de hırs yaptım android yüklemek istiyorum özelden android imajını gönderirseniz sevinirim

dndd' Alıntı:
mgkmgk' Alıntı:
Win32 image yükleyici ile Berryboot_For_BananaPi_v1_0.img image yi yüleyin sd karta... sonra sd kart ile boot edin.  Boot ettikten sonra arayüzden birçok image yükleyebilirsiniz.  Bir sd karta istediğiniz kadar... Sorun olursa yazabilirsiniz... Özeldende yazabilirsiniz
amacım android kurup tv ye bağlamaktı ama işe yaramayacağı belli oldu yine de hırs yaptım android yüklemek istiyorum özelden android imajını gönderirseniz sevinirim

Hocam Berryboot ile boot ediyorum fakat arayüzden sistem yukleme işini networkden mi yapacağız? Networku gormuyor. Ayrıca Sdkartta biçimlendirilemez hale geldi :cry:

aakcakaza' Alıntı:
Hocam Berryboot ile boot ediyorum fakat arayüzden sistem yukleme işini networkden mi yapacağız? Networku gormuyor. Ayrıca Sdkartta biçimlendirilemez hale geldi :cry:
Kartı formatlamak için SDFormatter kullanabilirsiniz hocam.

Ben de almayı düşünüyordum ama iyi ki nakde sıkışmışım dedim sorun yaşayan arkadaşları görünce :|

üründe sorun yok omd hocam, sd karta dndd hocamın dediği berryboot imagesini yuklemistim, işimi gormedi formatlamak istedimi de ise "Bir G/Ç aygıt hatası nedeniyle istek yürütülemedi" hatası veriyor. Var mı fikri olan? Gitti mi bizim 8lik Card :lol:

dndd' Alıntı:
mgkmgk' Alıntı:

Nihayet aldığım Super PI de android çalıştırabildim.
mhakan34'e teşekkürler. https://onedrive.live.com/?cid=514499f7 ... SYDs9o_LxQ linkindeki dosyayı phoenixcard ile yükledim. İki adet SD kartım vardı 8GB. birisi adaptörlü mikro SD sandisk diğeri Tam boy Hitachi. hitachi de yavaş çalıştı aba mikro SD de normal android media player hızında çalıştı. 1080p çıkışında LG TV ve HD filmler takılmadan oynuyor.

mhakan34' Alıntı:
https://onedrive.live.com/?cid=514499f74250f74e&id=514499F74250F74E%215453&ithint=file,rar&authkey=!AN36wSYDs9o_LxQ

Calisan android imaji bu.

phoenixcard programıyla yüklenecek.
hocam bu çizginin sitesindeki linkle aynı zaten bunu çalıştıramadım aslında karta yükleyemedim sadece laptopun kart okuyucusundan yükleniyor oda android logosunda kalıyor harici kart okuyucudan yükleyemedim sonunda kart okuyucu bozdum :)
şimdi şu berryboot tan android yüklüyorum çalışırsa bu en kolayı bakalım çalışacak mı başka bir çok işletim sistemi var

android yüklendi ama çalışmadı
başka bi tane 100 mb lik mediacenter imajını yükledim o da çalışmadı :cry:

Arkadaslar bugun bim den yeni kart aldim android attim calisti hatta bu mesaji simdi ondan yaziyorum :++:
Yalnız 10 dk kadar kullanınca kendi kendine kapanıyor elektrik kesiyor elektrik soketini çıkarıp diğerine takınca açılıyor szde de durum böylemi

dndd' Alıntı:
Arkadaslar bugun bim den yeni kart aldim android attim calisti hatta bu mesaji simdi ondan yaziyorum :++:
Yalnız 10 dk kadar kullanınca kendi kendine kapanıyor elektrik kesiyor elektrik soketini çıkarıp diğerine takınca açılıyor szde de durum böylemi
Fazla ısıdan kapanıyor olabilir mi?

dndd' Alıntı:

hocam orijinal adaptör mü kullanıyorsun? 1A değil de 1.5-2A lik bir adaptör kullanmanı tavsiye ederim

impetus23' Alıntı:
hocam orijinal adaptör mü kullanıyorsun? 1A değil de 1.5-2A lik bir adaptör kullanmanı tavsiye ederim
Farklı bir adaptörle deneyeyim hocam durumu yazarım

mgkmgk' Alıntı:
Olabilir aslında aklıma geldi işlemciye dokundum çok sıcak değildi ama üzerine bir alüminyum soğutucu onun üstüne küçük bir fan takılabilir fakat sizlerde böyle birşey var mı sz soğutucu taktınız mı

dndd' Alıntı:
impetus23' Alıntı:
Farklı bir adaptörle deneyeyim hocam durumu yazarım

mgkmgk' Alıntı:
Olabilir aslında aklıma geldi işlemciye dokundum çok sıcak değildi ama üzerine bir alüminyum soğutucu onun üstüne küçük bir fan takılabilir fakat sizlerde böyle birşey var mı sz soğutucu taktınız mı
Hayır

benim ekran burada kalıyor arkadaslar. one drivedeki android imagesi. phoenix card ile yazıyorum sd carda.

Ekli dosyalar

• IMG_20170108_183417.jpg
    IMG_20170108_183417.jpg
    54.5 KB · Görüntüleme: 274
dndd' Alıntı:

Hocam hangi android image i attın? neyle attın?+ kapanma problemini çözebildin mi?

Hayırlı olsun. Ben raspberry pi 3'ümden memnunum. İlk seferde tık demeden kuruldu. Günlerdir sessiz sedasız çalışıyor.

aakcakaza' Alıntı:
dndd' Alıntı:

Hocam hangi android image i attın? neyle attın?+ kapanma problemini çözebildin mi?
Hocam atmayla ilgisi yok sanırım ilk iki sdkart ta çalışmadı aynı yeşil ekranda kalıyordu sonra yeni bir kart aldım attım çalıştı kapanma sorununu çözemedim bi sğutucu takıp deneyeceğim

aakcakaza' Alıntı:
omd' Alıntı:
Hayırlı olsun. Ben raspberry pi 3'ümden memnunum. İlk seferde tık demeden kuruldu. Günlerdir sessiz sedasız çalışıyor.

Nereden aldın hocam? Robotistanda yok sanırım...

Hocam samm.com da var şu anda. Ben Robotistan dan almıştım bir sorunla karşılaşmadım ama orada kalmamış. Söylediğim sitenin anlatımlarını takip ediyorum sadece. Hiç alışveriş yapmamıştım. bi bakın isterseniz.

aakcakaza' Alıntı:
omd' Alıntı:

Nereden aldın hocam? Robotistanda yok sanırım...
Ben n11'de bir satıcıdan aldım hocam. Kuponla muponla indirimli almıştım. Bebek kamerası ve beyaz gürültü kaynağı olarak kullanıyorum ben. 7 gün 24 saat açık. Gerektiğinde vnc ile bilgisayardan bağlanıp ayar yapabiliyorum. İki servo motor ayarlayabilirsem pan ve tilt hareketi ekleyeceğim sisteme. Bir de mobil uygulama yazarsam proje tamamdır. :lol:

Geri