Bank Asya'ya el konuldu

Kodla Büyü
cevap veriyorum a şıkkı siyasi

bddk yönetimin bir kısmına yeni atama yaptı amaç mudileri korkutmaya çalışıp parasını çektirmek ve borsadaki hisselerin değerini daha da düşürmeye çalışmak

nedeni kurucu pay sahiplerinin gerekli belgeleri tmsf ye sunmamasıymış.

http://www.bigpara.com/haber-detay/gund ... du/976515/

Malumun ilanıdır bu. sözde "paralel yapı!" ile mücadele edeceğiz diye yapılmayan hukuksuzluk kalmıyor. bugün doğuda bebe belik halka kimlik sorar hale gelmiş, neredeyse sınırlar çizilecek ama terörle mücadele diye bir şey yok. polislerin günlük yakıt ikmali %75 azaltılıyor ki düzensizliğin, hukuksuzluğun ve terörün önü sakın ola kesilmesin! bu arada neredeyse hiçbir haber kanalında bunlara yer verilmemesi de ayrı bir hıyanet öyküsüdür.

Bence de ortalık çok karışık çünkü Bank Asya batmasın diye de sürekli para toplandığını duymuştum. Bankanın zor günler geçirdiğini de biliyordum çalışan arkadaşlar söylemişti. Hatta hükümet batırmak istese daha önce de el koyabilirmiş tabi içinde olmadığımız içinde hep duyum duyum duyum bizimkisi de gerçekleri öğrenmek çok zor bu ülkede.

Fuat avni yazdı bddk başkanına milletekilliği teklif edilmiş bunun karşılığı olarak yapılan manipülasyon opersyonu

Bankasya zaten saçmalık, dini bir cemaatin banka ile işi olmaması gerek. Ben fazisiz bankacılık saçmalığına inanmıyorum, banka ise bunun adı; faiz vardır ve dinimize göre yasaktır, bana sorarsan ben kredi çektim faize girdim bu benim günahım ama cemaatlerin bu işe girmesini anlayamıyorum bu birinci konu.

İkincisi ise "devlet banka mı batırır arkadaş" diyorum, ama anlıyorum ki akparti nin çok zoruna gitmiş olmalı. Bu acı öyle böyle değil.

Nedir bu acı: 17 aralıktan önce insanlar bende dahil padişah gözüyle bakıyorduk, haram yemezler, hortum olmaz, rüşvet yemezler diye düşünüyorduk ama hepimizde gördük ki hiçte öyle değilmiş, bunu bize gösterenlere karşı kuyruk acısı var. Bu acı hiç bir acıya benzemiyor.

bankasya ya el konulmadı saçma sapan bir gerekçeyle TMSF geçici olarak yönetime atama yaptı. Manipülasyon yapıyor havuzcular

Ülke ekonomisine tahmin bile edebileceğinizden öte bir yansıması olacaktır bunun. Bir kaç restleşme ile dolar bir anda 2.45'i buldu. Böyle bir durumda milletin başına bir ekonomik kriz patlayabilir. Yunanistanın 315 milyar euro borcu var adamlar tutuşmuş halde. Duyumlarıma göre bizimki de o miktarlarda aslında.

halk' Alıntı:
Ülke ekonomisine tahmin bile edebileceğinizden öte bir yansıması olacaktır bunun. Bir kaç restleşme ile dolar bir anda 2.45'i buldu. Böyle bir durumda milletin başına bir ekonomik kriz patlayabilir. Yunanistanın 315 milyar euro borcu var adamlar tutuşmuş halde. Duyumlarıma göre bizimki de o miktarlarda aslında.

kriz olsa bahanesi hazır; PARALEL

yönetime atama yapılmış zamanında evrak vermediler diye. evraklar tamamlanınca eski haline dönecekmiş. Eski BDDK başkanı tam bir komedi diyor yaşananlara. bir tebligatla bu iş halledilebilirdi.

maksat insanları korkutup paraları çektirmek. böylece tam el koyma sevdasına kavuşmak. Tabi olan ülkedeki garibana oluyor.

sanırım siyasi mi sorusuna cevap oldu bu.

Tam 100 yıl önce "YENİ" kelimesini kendilerine şiar edinen, İngiltere hesabına çalışan JÖN TÜRKLER, Abdülhamit Han'ın muhteşem dehası ile 33 yıl zaman kazandırdığı Osmanlı'yı, Abdülhamit Han'ı devirdikten hemen sonra Balkan Savaşı ve 1. Dünya Savaşı'na sokup; Batılı devletlere meze yapmıştı.

Tarih tekerrürden ibaret. Şimdi tekrar "YENİ" kelimesi ile ülkeyi uçuruma sürükleyenlerin maceraperestliklerini yakından izliyoruz.

Soyup, içini boşalttıkları ülkeyi batırırken son kalan besili tavuk olarak gördükleri bu banka gibi kurumların paralarını da iç edip; kaçacaklar.

sametbozkurt' Alıntı:
yönetime atama yapılmış zamanında evrak vermediler diye. evraklar tamamlanınca eski haline dönecekmiş. Eski BDDK başkanı tam bir komedi diyor yaşananlara. bir tebligatla bu iş halledilebilirdi.

maksat insanları korkutup paraları çektirmek. böylece tam el koyma sevdasına kavuşmak. Tabi olan ülkedeki garibana oluyor.

sanırım siyasi mi sorusuna cevap oldu bu.

:+1:

hakanotuken hocamızın dediği gibi herkes kendisinden sorumludur ve mesuliyetini bile bile kredi çekebilir ama dini cemaatlerin bu işe girmeleri yanlıştır. Onlarda zannımca ahir zamandayız deyip, bu devirde ancak böyle ayakta durulabiliyor (mücadele edilebiliyor) deyip bu şekilde bankacılık işine devam ediyorlardır. Yani mutlaka kendi bakış açılarına göre bir çıkar yol bulmuşlardır. Burada şunu söyleyip işimize devam edecez: "Senin dinin sana benim dinim bana."

Bazıları halen daha kredi, faiz gibi kavramları işe karıştırıyor. Türkiyedeki 4 tane katılım bankasının tamamının çalışma şekli mürabaha üzerinedir ve bu bütün islami otoritelerce helal kabul edilmektedir. İsteyen mürabahanın ne olduğunu google amcaya sorabilir. Başta diyanet olmak üzere diğer islam ülkelerinin hepsinin bu yönde cevazı var.

zamanın başbakanı bank asyanın anahtarını masamın üstüne istiyorum dediğini bilen bilir. 1 yıldır bank asyaya yapılan baskıların tamamı siyasi içeriklidir.

Biri 100 tl krediyi 10 yıl geri ödemeli 190 tl istiyo faiz yani. Diğeri 100tl yi ev arsa vs aldım sana 10 yıl geri ödemeli sattım 190 tl diyo bunada ticaret diyor. Allah akıl vermiş aklına yatıyorsa buyur istediğini yap. İkisinin bana göre farkı yok. Hatta faiz değil diyenden bence daha uzak durulmalı inkar var. Herkes özgür nede olsa. Saygılar

OZOGUL' Alıntı:
Biri 100 tl krediyi 10 yıl geri ödemeli 190 tl istiyo faiz yani. Diğeri 100tl yi ev arsa vs aldım sana 10 yıl geri ödemeli sattım 190 tl diyo bunada ticaret diyor. Allah akıl vermiş aklına yatıyorsa buyur istediğini yap. İkisinin bana göre farkı yok. Hatta faiz değil diyenden bence daha uzak durulmalı inkar var. Herkes özgür nede olsa. Saygılar

Bütün islam alimlerinin ve mezhep imamımız imamı azam ebu hanifenin helal dediğini haram ilan ediyorsan önce iman-itikad bahsine bir bak istersen. Harama helal demek, helale haram demek insanı dinden çıkartır mı mesela...

bu kadar iki yüzlü insanlar olur mu? cumhurbaşkanı merkez bankasına savaş açıp bu milleti faiz çekmeye zorlarken kimse ses çıkarmıyor hatta alkışlıyor akp hükümeti bu milleti faiz yemeye teşvik ederken ses çıkarmayanlar şimdi cemaatin bankası mı olur faiz haram değil mi diyor? son on yılda en çok kazanan 10 şirketin 8 tanesi bankalardır. buna sebep ise bu hükümettir. sadece tüketerek ayakta kalmaya çalışan bu hükümetin ekonomi politikası kısa vadede başarılı olsada uzun vadede altından kalkılamayacak krizlere yol açar.

walla dün bu haberler çıkmadan altın dolar ne varsa aldım şuan kardayım. Ben baştakilerin konuşmasını iple çekiyorum ülke nasıl daha kötüye götürülür bunlardan öğreniyorum dolar ve altından bu dönemde baya kazandım ve akrabalarımla da kazanıyoruz. Birileri doların düşmesini hiç istemiyor nedense bi yerlerde yüklü zulaları var sanırım. enflasyondan dolayı düşen dolar bankasya baskını ile tekrar fırladı buda altın ve dolara yansıdı benim için harika ama ülkem adına yazık demekten başka bi şey diyemiyorum.

Bu zararlar daha mahkemeler başlamadan oluşan zararlar.. Mudiler mahkemelere başvurunca 10 15 yıl sonra türkiyenin yiyeceği cezaları öderken ah vah edeceğiz. yada çocuklarımız ah vah edecekler
Tıpkı rusyanın yediği 50 milyar dolar gibi
http://www.bbc.co.uk/turkce/haberler/2014/07/140728_yukos

hakanotuken' Alıntı:
Fuat avni yazdı bddk başkanına milletekilliği teklif edilmiş bunun karşılığı olarak yapılan manipülasyon opersyonu
Ve Fuat Avni dün gece BDDK Bank Asyaya el koymadan 25 dakika önce twitter'dan Bank Asya'ya el konulacak dedi. :+1:

mert02' Alıntı:
walla dün bu haberler çıkmadan altın dolar ne varsa aldım şuan kardayım. Ben baştakilerin konuşmasını iple çekiyorum ülke nasıl daha kötüye götürülür bunlardan öğreniyorum dolar ve altından bu dönemde baya kazandım ve akrabalarımla da kazanıyoruz. Birileri doların düşmesini hiç istemiyor nedense bi yerlerde yüklü zulaları var sanırım. enflasyondan dolayı düşen dolar bankasya baskını ile tekrar fırladı buda altın ve dolara yansıdı benim için harika ama ülkem adına yazık demekten başka bi şey diyemiyorum.

Bu zararlar daha mahkemeler başlamadan oluşan zararlar.. Mudiler mahkemelere başvurunca 10 15 yıl sonra türkiyenin yiyeceği cezaları öderken ah vah edeceğiz. yada çocuklarımız ah vah edecekler
Tıpkı rusyanın yediği 50 milyar dolar gibi
http://www.bbc.co.uk/turkce/haberler/2014/07/140728_yukos

Ben de arabayı falan sattım, borçları sıfırladım ve krize kendimce hazırlık yaptım ama olası bir krizden kimse karlı çıkmaz. En ufak bir sallantı ülkeyi 5 sene geriye götürür. Geminin su alması demek herkesin zararınadır. Gemide benim odamı diğerleri kadar su basmadı diye avunmak yanlıştır. Aynı gemideyiz. Yalnız bu sallantılar bir öncü depremmiş gibi geliyor bana.

Mart-Nisan'da ekonomik olarak zor günler bekliyor bizi.
Ekonominin dini,siyaseti olmaz.Dengeler değiştiğinde A'dan Z'ye herkes etkilenir.
O vakit, "oh olsuncular" ne diyecek acaba merak ediyorum.

Geri