Bank Asya'ya el konuldu

Kodla Büyü
Re: Ynt: Bank Asya'ya el konuldu

Ama darbe teşebbüsü diye açıkladılar. Hepsi kumpas mış. :shock:

halk' Alıntı:
Bazıları halen daha kredi, faiz gibi kavramları işe karıştırıyor. Türkiyedeki 4 tane katılım bankasının tamamının çalışma şekli mürabaha üzerinedir ve bu bütün islami otoritelerce helal kabul edilmektedir. İsteyen mürabahanın ne olduğunu google amcaya sorabilir. Başta diyanet olmak üzere diğer islam ülkelerinin hepsinin bu yönde cevazı var.

Evet haklısın ama kendileri faizsiz banka işletip fatih kolejindeki gariban öğretmene para yatırın yoksa başka bankadan kredi çekip bank asyaya yatırın talimatı verende kendileri. Hizmet için yalan dolan iftira faiz her yol var. Madem faizle kredi çektirebiliyorsunuz işbankasından deniz bankdan ne diye bank asya kurarsın.

Bu arada katılım bankasının faizsiz bankacılık sistemine inanan birisiyim.

halk' Alıntı:
Ülke ekonomisine tahmin bile edebileceğinizden öte bir yansıması olacaktır bunun. Bir kaç restleşme ile dolar bir anda 2.45'i buldu. Böyle bir durumda milletin başına bir ekonomik kriz patlayabilir. Yunanistanın 315 milyar euro borcu var adamlar tutuşmuş halde. Duyumlarıma göre bizimki de o miktarlarda aslında.

Hiç bir şey olmaz. Paralel yapı devletin en güçlü bankasını en iyi durumdayken batırmaya kalktı yani Halk bankasını şimdi ağlamalarına gerek yok

yavuzkemal' Alıntı:
halk' Alıntı:
Ülke ekonomisine tahmin bile edebileceğinizden öte bir yansıması olacaktır bunun. Bir kaç restleşme ile dolar bir anda 2.45'i buldu. Böyle bir durumda milletin başına bir ekonomik kriz patlayabilir. Yunanistanın 315 milyar euro borcu var adamlar tutuşmuş halde. Duyumlarıma göre bizimki de o miktarlarda aslında.

Hiç bir şey olmaz. Paralel yapı devletin en güçlü bankasını en iyi durumdayken batırmaya kalktı yani Halk bankasını şimdi ağlamalarına gerek yok

Kardeş sen öğretmenmisin? Az önce birşey sordum cevap vermedin. Halk bankasını nasıl batırmaya çalışmış yahu? Hele bir anlatıverinde bizde uyanalım biz malız öğrenelim neler olmuş.

tomreader2010' Alıntı:
yavuzkemal' Alıntı:
Kürşat_58' Alıntı:
19 yıl önce bu banka tansu çiller, fetullah gülen, tayyip Erdoğan ve Abdullah gül tarafından açıldı. o gün gülerek açılmıştı.

O gün gülerek güvenerek açılır. Bu gün devletin en mahrem sırlarını hangi devletlere peşkeş çektikleri belli olmayan yapıya dönüşürse müdahale edilir.
Peki hocam adama sormazlar mi 12 yildir aklin neredeydi

12 yıldır yapılan bir hataysa bunu sürdürmek daha büyük bir gaflettir. Ama bu işin başlangıcı hakan fidanın yerine mite müdahale etmeleri ile başladı. Yoksa bende 12 yıl boyunca dini imanı olan namazında niyazında insanlar da girisinler devlete dedim. Ama mesele devlet yerine inandıkları dini liderden sorgulamadan emir aldıkları ortaya çıktı. :Netice de 12 yıldır bilerek bilmeyerek bu yapıya müdahale edilmediyse bundan sonrada edilemez denmez

Yavuzkemal ortaya attığın fikiri açıklamanı bekliyorum halk bankası nasıl batırılmaya çalışılmış öğrenelim aydınlanalım.

ysartemur' Alıntı:
yavuzkemal' Alıntı:
Kürşat_58' Alıntı:
19 yıl önce bu banka tansu çiller, fetullah gülen, tayyip Erdoğan ve Abdullah gül tarafından açıldı. o gün gülerek açılmıştı.

O gün gülerek güvenerek açılır. Bu gün devletin en mahrem sırlarını hangi devletlere peşkeş çektikleri belli olmayan yapıya dönüşürse müdahale edilir.
allah aşkına biri açıklasın hangi ülkeye peşkeş çekilmiş.
bir yıldan fazla oldu niye açıklamadılar halen belgeleri anlamıyorum.
madem biliyorusnuz, madem belgeler elinizde, madem herkesin malumu halen neden belgeleri ile açıklamıyorlar bu ajanlık faaliyetlerini.

Hocam belge mutlaka vardır ülkenin Cumhurbaşkanı böyle bir şeyi ortaya atmaz. bu siyasi riski almaz. Hadi bakanları yolsuzluk suçlaması ile yasadışı usulsüz yolla dinlediler. Peki hocam mavi marmarada şehid olan furkanın Babası ile ihh başkanının konuşmasını ve diğer şehid yakınlkarını yasadışı sahte soruşturma ismi ile niye dinlerler ve bu dinleme hangi ülkenin işine gelir. Sakın onların dinlediği ne malum deme. Zaman bu polislere sahip çıkıyor çünkü sahip çıkmazsa çözülme başlayacak. Hadi Mit tırlarına silah naklediliyor diye operasyon yapacan todays zamanda bu tırları ihh tırları diye niye dünyaya yayarsın ihh yı terörist göstermek hangi ülkelerin işine yarar. Yanlış anlama hiç bir zaman bu ülkeye en fazla hizmeti olan ak partiye de sütten çıkmış ak kaşık demem hatalar yanlışlar olabilir. Ama bir cemaat mensubu da kendi liderine tapma mecburiyetinde olmamalı yanlışları görmeli. Sırf Erdoğan düşmanlığından Cumhuriyet gazetesinin peygamberimize hakaret karikatürlerini basmasına özgürlük bildirileri yayınlamamalı ki bunu zaman gaz. yaptı. Aynı cumhuriyet özellikle hikmet çetinkaya f. gülene hakaret etti diye sayısız dava açtılar.

yavuzkemal' Alıntı:
ysartemur' Alıntı:
yavuzkemal' Alıntı:
Kürşat_58' Alıntı:

madem biliyorusnuz, madem belgeler elinizde, madem herkesin malumu halen neden belgeleri ile açıklamıyorlar bu ajanlık faaliyetlerini.

Hocam belge mutlaka vardır ülkenin Cumhurbaşkanı böyle bir şeyi ortaya atmaz. bu siyasi riski almaz. Hadi bakanları yolsuzluk suçlaması ile yasadışı usulsüz yolla dinlediler. Peki hocam mavi marmarada şehid olan furkanın Babası ile ihh başkanının konuşmasını ve diğer şehid yakınlkarını yasadışı sahte soruşturma ismi ile niye dinlerler ve bu dinleme hangi ülkenin işine gelir. Sakın onların dinlediği ne malum deme. Zaman bu polislere sahip çıkıyor çünkü sahip çıkmazsa çözülme başlayacak. Hadi Mit tırlarına silah naklediliyor diye operasyon yapacan todays zamanda bu tırları ihh tırları diye niye dünyaya yayarsın ihh yı terörist göstermek hangi ülkelerin işine yarar. Yanlış anlama hiç bir zaman bu ülkeye en fazla hizmeti olan ak partiye de sütten çıkmış ak kaşık demem hatalar yanlışlar olabilir. Ama bir cemaat mensubu da kendi liderine tapma mecburiyetinde olmamalı yanlışları görmeli. Sırf Erdoğan düşmanlığından Cumhuriyet gazetesinin peygamberimize hakaret karikatürlerini basmasına özgürlük bildirileri yayınlamamalı ki bunu zaman gaz. yaptı. Aynı cumhuriyet özellikle hikmet çetinkaya f. gülene hakaret etti diye sayısız dava açtılar.
Hocam bu koşulsuz biat nedir böyle? Cumhurbaşkanı söylediyse doğrudur, belgeye de bilgiye de ihtiyaç yok.

hakanotuken' Alıntı:
Yavuzkemal ortaya attığın fikiri açıklamanı bekliyorum halk bankası nasıl batırılmaya çalışılmış öğrenelim aydınlanalım.

arkjadaşlar herkese cevap yazma durumuna düştüm. O dönem Halkbankası genel müdürü evinde bulunan paraları ki bunun makedonya Türk ünv için toplanan paralar old. ortaya çıktı. Genel mdr belgeleri şahitleri sunmak istediğinde savcıların amacı yolsuzluk algısı oluşturmak ve Erdoğana işi uzatmak için adamı dinlemediler bile. Halk bankasının müşterileri kayıtları v.s ulaşma noktasına girildi. Netice

21 Nisan 2013: ABD, Halkbank'a yaptırım istedi...
22 Nisan 2013: Zencani, ABD'nin terör listesine girdi...
21 Ekim 2013: İsrail, İran ve Türkiye arasında yapılan gizli ortaklık nedeniyle Halkbank'ı ABD'ye şikayet etti...
17 Aralık: Halkbank operasyonu yapıldı...
20 Aralık: Amerikan Hazine Bakanlığı Terör ve Mali İstihbarattan Sorumlu Müsteşarı DAVID COHEN (KOHEN ) Türkiye'ye geldi...
21 Aralık 2013: David Cohen, İsrail'e gitti...
23 Aralık: Zarrab'la Zencani ortaklığı, yabancı gazetelerde yer aldı.
29 Aralık: Zencani, İran'da gözaltına alındı..

Kimseyi inandırmak zorunda değilim dileyen oksusun

http://www.takvim.com.tr/siyaset/2014/04/16/dogru-adres

prentice' Alıntı:
yavuzkemal' Alıntı:
ysartemur' Alıntı:
yavuzkemal' Alıntı:
Kürşat_58' Alıntı:

Hocam bu koşulsuz biat nedir böyle? Cumhurbaşkanı dendiyse doğrudur, belgeye de bilgiye de ihtiyaç yok.

Hocam lütfen yazımı tekrar okuyun başımıza ne geldiyse koşulsuz biattan geldi . bu dediğim hem siyasiler hem dini liderler için geçerli. Yaptığım sadece siyasetçinin riske girip girmemesi ile ilgili bir değerlendirme ve diğer verileri altta yazdım ama onlara hiç değinmemişsin.

Hocam bunlar bilinen şeyler zaten. Halk bankası ile karapara aklandığını anladık. Hadi bunda sorun yok diyelim. Asıl sorun bu iş yapılırken insanların makam mevkilerini kullanarak, kendilerine bu işten pay almalarıdır. Gerçi siz hala bu paranın üniversiteye yardım için toplandığına inanıyorsunuz, o yüzden bizim bu konuyu tartısmamız zaman kaybı olur. Size iyi geceler.

Akıl tutulması böyle bişey olsa gerek hani belge nerde. Ama öte tarafta neler var neler sıfırlama tapesi bile bütün olayı özetliyor. Ha ona montaj diyorsanız bu mesleği bırakın gidin beden eğitimi ögrt. filan olun, bu kadar da net konuşuyorum.

yavuzkemal' Alıntı:
hakanotuken' Alıntı:

arkjadaşlar herkese cevap yazma durumuna düştüm. O dönem Halkbankası genel müdürü evinde bulunan paraları ki bunun makedonya Türk ünv için toplanan paralar old. ortaya çıktı. Genel mdr belgeleri şahitleri sunmak istediğinde savcıların amacı yolsuzluk algısı oluşturmak ve Erdoğana işi uzatmak için adamı dinlemediler bile. Halk bankasının müşterileri kayıtları v.s ulaşma noktasına girildi. Netice

21 Nisan 2013: ABD, Halkbank'a yaptırım istedi...
22 Nisan 2013: Zencani, ABD'nin terör listesine girdi...
21 Ekim 2013: İsrail, İran ve Türkiye arasında yapılan gizli ortaklık nedeniyle Halkbank'ı ABD'ye şikayet etti...
17 Aralık: Halkbank operasyonu yapıldı...
20 Aralık: Amerikan Hazine Bakanlığı Terör ve Mali İstihbarattan Sorumlu Müsteşarı DAVID COHEN (KOHEN ) Türkiye'ye geldi...
21 Aralık 2013: David Cohen, İsrail'e gitti...
23 Aralık: Zarrab'la Zencani ortaklığı, yabancı gazetelerde yer aldı.
29 Aralık: Zencani, İran'da gözaltına alındı..

Kimseyi inandırmak zorunda değilim dileyen oksusun

http://www.takvim.com.tr/siyaset/2014/04/16/dogru-adres

:) tamam öğrendik hocam sağol

banka müdürünün evindeki paralar hayır kurumu için toplananan paralar
bunu ortaya çıkaran polisler halk bakasını batırmak istedi :)

Hocam doğru bilgi almak istiyorsanız ahaber izleyin.
Ne diyorlarsa tam tersi doğrudur.

yavuzkemal' Alıntı:
tomreader2010' Alıntı:
yavuzkemal' Alıntı:
Kürşat_58' Alıntı:

Peki hocam adama sormazlar mi 12 yildir aklin neredeydi

12 yıldır yapılan bir hataysa bunu sürdürmek daha büyük bir gaflettir. Ama bu işin başlangıcı hakan fidanın yerine mite müdahale etmeleri ile başladı. Yoksa bende 12 yıl boyunca dini imanı olan namazında niyazında insanlar da girisinler devlete dedim. Ama mesele devlet yerine inandıkları dini liderden sorgulamadan emir aldıkları ortaya çıktı. :Netice de 12 yıldır bilerek bilmeyerek bu yapıya müdahale edilmediyse bundan sonrada edilemez denmez

12 yildir sen devlet olarak icinde ne oldugunu bilmiyorsan bu ulkeye nasil sahip cikacaksin

frtmr' Alıntı:

:puhaha:
Güzel tespit. A Haberdeki yorumculara bakıyorumda "bu kadar kişiliksiz, sahtekar, insanları bile bile kandırmaya çalışan, apaçık yalan söyleyen ve yandaşlık yapmak için her türlü tezgahı kuran" insanları nasıl bir araya getirmişler diye şaşırıyorum. Çünkü bunların konuştuklarını kişilikli durabilen (inancı olmasa bile, milliyeti belli olmasa bile, hatta hiçbir değeri bile olmasa, sadece ve sadece kişilikli, dürüst olması yeterli şarttır) kimse söyleyemez. Bunlar bir acayip bişey.

Hani tabiri caizde hepsi de Televizyon Soytarısı. :oops:

Türkiyede siyaset işte böyle birşey. Oyun; idealler ve gerçekler arasında oynanıyor.

İşine gelince faiz değerleri için OECD ye bakılır, ama eğitim seviyesi, işsizlik, asgari ücret ve insanların refah seviyesi olunca bakılmaz.

İşine geldiğince Atatürkü, ismet paşayı ve de chp'yi aşağılarsın ama Ülkenin değiştirilemez gerçeklerini görünce bu insanlara saygı duymak zorunda kalırsın.

İşine geldiğince Batıya giydirir ABD'ye dirsek atarız dersin ama "büyük abi"'lerin sözünden de çıkamazsın.

Diplomalı insan sayısını yükseltmek için eğitim sisteminde olmadık işler icad edersin ama lise son sınıf öğrencisinin 2 kelimeyi bir araya getirip kendi ifade edemeyişini açıklayamazsın.

Maalesef ülkemizin gerçekleri ortada, bank asya kapanmış kapanmamış umrumda değil, parası olan düşünsün. Ülkemizde Kalkınma bakanlığı var dimi ? iç işleri, dış işleri,

adalet bakanlıkları kadar adı sık duyulmasa da böyle bir bakanlık var. Ne diyor 10. Kalkınma planında 2014-2018 arası öyle işler yapacağız ki milli gelirimiz: 1.3 trilyon

dolar olacak ve bunun 277 milyar doları ihracattan sağlanacak. Hedef bu. Peki aradaki 1 trilyon dolar nerden gelecek?
Ekonomi sağlam kriterler üzerine oturmuş değil arkadaşlar, üretim üzerine kurulu değil ekonomimiz. Kalkınma planları Nasrettin hocanın fıkrasındaki çalılara takılan koyun yünlerini toplayıp satıp zengin olmasına benziyor. 16 bin dolar kişi başı gelir olacakmış 2018'de doların bugünkü kuru ile 40 bin lira eder. yani ayda ortalama 3200 lira kazanacağız.
İhtiyacımız olan daha fazla banka, kredi kartı, alışveriş merkezi, cep telefonu, yeni araba, yeni ev, yeni kıyafetler, yeni saç modeli, yeni tablet değil... İhtiyacımız olan üretim,eğitim, gelir dağılımında denge,sosyal adalet... Bunlar olduktan sonra ister banka batsın ister başkanlık sistemi gelsin temel sağlam olması lazım.
Ekonomi tüketim üzerine kurulu. Bugün kimse kredi kartı ile alışveriş yapmasın görün bakalım ne oluyor dolar ve faiz. Sayın cumhurun başkanı faizi düşür diyor- ki benim işim değil- bunun yerine daha az harcayın dese ya. Hayır tam tersi olmasını istiyorlar hazretleri: Faiz düşsün, insanlar daha fazla borçlansın, sanal bi refah ve ferah ortam
sağlansın. Seçim kazanıldıktan sonra gerisi tufan...
işin özü bank asya ya müdahale tamamen siyasidir, ayar verme dürtüsüdür. Kaşınız gözünüz oynamasın bu ülke padişah yönetimi altına girmiştir. Haşmetma ne der ise o olacaktır ilkesinin işletilmesidir.

banka batıklarında batığın yüzde 35 ini devlet karşılar yani sen ben.
sevinen bilgisiz fikir sahibi insanlar için problem yok devam edin.

Ya bu kadar kin ve nefretle 1 yılı aşkın süredir kurumlari bankalari okullari yardım dernekleri vb sürekli teftiş yapılıyor. Daha bir kusurlu yanlarını çıkaramadılar. Hatta komediye bakınki 18. Maddeye göre yönetim bile değiştirilemiyormuş yanlış maddeye dayanarak yönetimi değiştirmişler Al bi dava konusu daha Acaba bu bakanlar , çocukları aynı titizlikle incelenseydi bu kadar rahat olabilirlermiydi. Diğer bankaların hepsi diyor size yapılan bize yapılsaydı 15 günde batardik neden bir sürü usulsüzlük var. Sayın kuzu nediyor onları yüce Divana yollayayım biz biterdik.

serdem89' Alıntı:
frtmr' Alıntı:
Hocam aynısı shaber ve samanyolu içinde geçerli onlarında yapdıkları haberlerinde tam tersi çıkıyor

Objektiflik konusunda yanlı bakış mutlaka vardır da, haberlerin tam tersi çıktığına gezideki cami olayı dışında şahit olmadım. Mesajımı üniversiteye bağış parası yazan arkadaş için yazmıştım, rektörün kendisi çıkıp açıklama yapmıştı bu paradan haberimiz yok zaten biz bu şekilde bağış almayız diye.

Üzerinden bir yıl geçti yalan olduğu pek çok kez kanıtlanan haberler takvim gazetesinden link verilerek sunuluyor.

:alkis:

Seçim kazanıldıktan sonra gerisi tufan...
işin özü bank asya ya müdahale tamamen siyasidir, ayar verme dürtüsüdür. Kaşınız gözünüz oynamasın bu ülke padişah yönetimi altına girmiştir. Haşmetmeap ne der ise o olacaktır ilkesinin işletilmesidir.

:alkis:

tmsf halk bankasını neden inceleyemiyor. halk bankasının hissleri hangi yabancı kuruluşların elinde ve giren çıkan paralar neden kontrol edilemiyor. bir banka müdürünün evinde bu kadar para ne geziyor. üniversiteye yapacaklarmış mış. ünv yi vakıf yapar. şimdiye kadar hangi ülkeye böyle okul yaptınız sıkışınca bu yalanı ortaya attınız. paraları faizi ile geri aldığınız ama ortada yapılan hiç bir şey yok. önce parları polis koydu dediniz sonra ünversitye yapacağız diyorsunuz. şimdi de paraların akıbeti belli değil. hatta bunlar delil bile sayılmıyor. sizin yatacak yeriniz yok

ARTI dün NTV de Murat YETKİN Halkbankın dış ülkelerde kara para aklama gibi suçlara karıştığı ve hiç bir işlemin yapılmadığını söyledi.

Ne de olsa bu Halkbank. Bank asya veya kimse yok mu olsa hemen ipini çekmişlerdi.

Gerçekten en doğru kanallar Bugün samanyolu ve diğerleri :D
A haber hep yanlış haber veriyor.Hükümet yanlısı.:D
Hükümeti eleştir haklı ol bu kadar basit...
Bu eleştirileride harami hırsız gibi laflarla süsle tam doğru ol.
Cemaat milliyetçiliği,türk milliyetçiliği,kürt milliyetçiliği,kominizim ,kemalizm,ben milliyetçiliği .Bunlarla bakan zaten onların dışını göremez.

Seçimler yaklaşıyor cemaat seçim çalışmalarına başlamış. :alkis: yalnız bir sorun var, artık pek inandırıcı değilsiniz :!:

Geri