Bank Asya'ya el konuldu

Kodla Büyü
seredar hocam o senin için geçerli sanırım izlediğin bütün kanallar ve okuduğun bütün gazeteler bankasya tmsf ye devredildi yazdımı lütfen söylermisin? Yönetim değişikliğini tmsf ye devretme gibi gösterdimi? Gösterdilerse sende buna inandın mı? En azından trt haber de bile böyle yazdı sizi ayakta uyuttuklarını hala anlamadınız mı :puhaha:
Bugün bi mlletvekilide dedi ya başbakanla çoban istidat bakımından aynıdır
Biri koyunları diğeri milleti yönetiyor ne güldüm cümlesine ama ya :puhaha:

Beyler troller bastı konuyu, IQ ortalaması şu an düşmüş durumda. Bence biz terk edelim. Takılsın onlar mutlu mutlu.

hakanotuken' Alıntı:
yavuzkemal' Alıntı:
hakanotuken' Alıntı:
Yavuzkemal ortaya attığın fikiri açıklamanı bekliyorum halk bankası nasıl batırılmaya çalışılmış öğrenelim aydınlanalım.

arkjadaşlar herkese cevap yazma durumuna düştüm. O dönem Halkbankası genel müdürü evinde bulunan paraları ki bunun makedonya Türk ünv için toplanan paralar old. ortaya çıktı. Genel mdr belgeleri şahitleri sunmak istediğinde savcıların amacı yolsuzluk algısı oluşturmak ve Erdoğana işi uzatmak için adamı dinlemediler bile. Halk bankasının müşterileri kayıtları v.s ulaşma noktasına girildi. Netice

21 Nisan 2013: ABD, Halkbank'a yaptırım istedi...
22 Nisan 2013: Zencani, ABD'nin terör listesine girdi...
21 Ekim 2013: İsrail, İran ve Türkiye arasında yapılan gizli ortaklık nedeniyle Halkbank'ı ABD'ye şikayet etti...
17 Aralık: Halkbank operasyonu yapıldı...
20 Aralık: Amerikan Hazine Bakanlığı Terör ve Mali İstihbarattan Sorumlu Müsteşarı DAVID COHEN (KOHEN ) Türkiye'ye geldi...
21 Aralık 2013: David Cohen, İsrail'e gitti...
23 Aralık: Zarrab'la Zencani ortaklığı, yabancı gazetelerde yer aldı.
29 Aralık: Zencani, İran'da gözaltına alındı..

Kimseyi inandırmak zorunda değilim dileyen oksusun

http://www.takvim.com.tr/siyaset/2014/04/16/dogru-adres

:) tamam öğrendik hocam sağol

banka müdürünün evindeki paralar hayır kurumu için toplananan paralar
bunu ortaya çıkaran polisler halk bakasını batırmak istedi :)

Bu kadar yazımdan bunu anladıysanız bravo hocam yine yazdıklarıma cevap yok

prentice' Alıntı:
Hocam bunlar bilinen şeyler zaten. Halk bankası ile karapara aklandığını anladık. Hadi bunda sorun yok diyelim. Asıl sorun bu iş yapılırken insanların makam mevkilerini kullanarak, kendilerine bu işten pay almalarıdır. Gerçi siz hala bu paranın üniversiteye yardım için toplandığına inanıyorsunuz, o yüzden bizim bu konuyu tartısmamız zaman kaybı olur. Size iyi geceler.

Hocam mesele benim inanmam değil pay alanda olabilir suç işleyen cezasını bulsun ama ben sadece genel mdr. evindeki paradan bahsediyorum. Halk bankası genel müdürü ilk sorguya alındığında niye kendini savunma hakkını vermediler belgeleri niye görmek istemediler Zaman gazetesi bu baskını paraları manşetten verirken adamın feryad fiğan savunmasını niye iç sayfalarda küçük bir paragrafta verdi. İstanbul milletvekili Hüseyin Bürge makedonyadaki ün.v mütevelli heyeti bşk. bağış paraları old. söyledi. Üniversite rektörü söyledi. Bağış makbuzları açıklandı. Bunları yazarken 17 agustosa kadar zaman gaz. çizgisini bilen ve yıllardır abone olan birisi olarak yazdım o günden sonrada aboneliği kestim. Hocam tabiki yolsuzluk hiç yoktur savunması yapmıyorum ama oyun çok büyük ve birileri Erdoğandan kurtulmak amacıyla Türkiyeyi ateşe vermeye kalktı

Seredar' Alıntı:
Fuatavni karınız sizi aldatıyor dese, karısını boşayacak adamlar var. :puhaha:

Seviye bu kadar işte, olayı karıya getirecek kadar alçaldığınıza göre çok zorunuza gitmiş olmalı. Alnınızdaki bu leke ile ile yaşamaya devam HIRSIZSINIZ :)

yavuzkemal' Alıntı:
hakanotuken' Alıntı:
yavuzkemal' Alıntı:
hakanotuken' Alıntı:
Yavuzkemal ortaya attığın fikiri açıklamanı bekliyorum halk bankası nasıl batırılmaya çalışılmış öğrenelim aydınlanalım.

arkjadaşlar herkese cevap yazma durumuna düştüm. O dönem Halkbankası genel müdürü evinde bulunan paraları ki bunun makedonya Türk ünv için toplanan paralar old. ortaya çıktı. Genel mdr belgeleri şahitleri sunmak istediğinde savcıların amacı yolsuzluk algısı oluşturmak ve Erdoğana işi uzatmak için adamı dinlemediler bile. Halk bankasının müşterileri kayıtları v.s ulaşma noktasına girildi. Netice

21 Nisan 2013: ABD, Halkbank'a yaptırım istedi...
22 Nisan 2013: Zencani, ABD'nin terör listesine girdi...
21 Ekim 2013: İsrail, İran ve Türkiye arasında yapılan gizli ortaklık nedeniyle Halkbank'ı ABD'ye şikayet etti...
17 Aralık: Halkbank operasyonu yapıldı...
20 Aralık: Amerikan Hazine Bakanlığı Terör ve Mali İstihbarattan Sorumlu Müsteşarı DAVID COHEN (KOHEN ) Türkiye'ye geldi...
21 Aralık 2013: David Cohen, İsrail'e gitti...
23 Aralık: Zarrab'la Zencani ortaklığı, yabancı gazetelerde yer aldı.
29 Aralık: Zencani, İran'da gözaltına alındı..

Kimseyi inandırmak zorunda değilim dileyen oksusun

http://www.takvim.com.tr/siyaset/2014/04/16/dogru-adres

:) tamam öğrendik hocam sağol

banka müdürünün evindeki paralar hayır kurumu için toplananan paralar
bunu ortaya çıkaran polisler halk bakasını batırmak istedi :)

Bu kadar yazımdan bunu anladıysanız bravo hocam yine yazdıklarıma cevap yok

Hocam ne cevap vereyim sana ki içi boş şeyleri tartışıyoruz, a haber izlerseniz böyle olur, o üniversitenin rektörü açıklama yaptı bu para ile ilgimiz yok dedi :)

hakanotuken' Alıntı:
Seredar' Alıntı:
Fuatavni karınız sizi aldatıyor dese, karısını boşayacak adamlar var. :puhaha:

Seviye bu kadar işte, olayı karıya getirecek kadar alçaldığınıza göre çok zorunuza gitmiş olmalı. Alnınızdaki bu leke ile ile yaşamaya devam HIRSIZSINIZ :)

Seviye mi terbiyesizlik ya lafa bak tovbe tovbe

Birazdanda ben atilacagim forumdan, "atlama" felan nasil seviyesiz laflar sen ogretmenmisin

bankaların milleti hortumlayan resmi kuruluşlar olduğu aşikar ama kimse şahsi işleri için bu şekilde işler yapmasına gerek yok.

arkadaşlar konuyu açtığıma pişman oldum. birbirinize yazdıklarınıza bir bakıp da düşünün. Hangi düşüncede olursanız olun düşüncenizi de savunun ama birbirinize hakaret etmeyin seviyeli tartışmalar olsa daha güzel olur. Herkes aynı düşünceye sahip olamaz. Bizler öğretmenler olarak bu şekilde tartışıyorsak halkın hali sabancı deyimi ile vahh vahh vahhh..

siyasi konuları bazı arkadaşlar kasıtlı olarak kavga çıkararak hatta hakaret ederek konunun dağılmasını istiyorlar neden mi? gerçekleri insanlar öğrenmesin. insanlar sadece a haberin anlattığı ve gösterdiği gibi bilsin derdine düşüyorlar. 300 den fazla millet vekili olan akp nin vekilleri tv kanllarına çıkmaya korkuyor onların yerinde yandaş gazeteciler savunuyor bazen zor duruma düşünce biz gazeteciyiz tarafsız davranıyoruz onu akp lilere sorun demeyide ihmal etmiyorlar. biz kanallarda akp nin vekillerini görmek istiyoruz. hatta yolsuzluğa karşı 4 bakan için evet diyen 50 civarındaki vekilleri

CadCam67' Alıntı:
halk' Alıntı:
Beyler troller bastı konuyu, IQ ortalaması şu an düşmüş durumda. Bence biz terk edelim. Takılsın onlar mutlu mutlu.

Sen gidince bayağı arttı yanlız...

YaNLız mı, YaLNız mı?

Trol deyince de kızıyorsunuz.

Dinsizler dinsizlik adına bile hırsızlığı savun(a)mazken din adına hırsızlığı savunacak kadar düştünüz.

adam trol diyor sen üstüne alınıyorsun. niye kimse üstüne alınmıyor acaba.....
konuşalım ama bu iş bilimsel olsun kahvede sohbet etmiyoruz en azından öğretmene yakışır olsun.
Meryem gayberi nin yazsını yayınlamışsın ve bu 14 madden doğru olduğunu ispatlaya bilecek biri var mı? baştan sona komedi. Meryem hanımın köşe yazıları bile baştan sona komedi bu insanlar aydın diye geçiniyor ya vay bu milletin haline. şimdi Meryem hanım bu yazısındaki 14 maddenin sadece birini ispatlasın. o ispatlayamaz da hadi sen ispatla ama resmi belgelerle olsun.

gerçekten müdahil olmak istemem

zira herkes barut gibi ama yine de sorum olacak bi tane

paralel yapı diye gösterilen yapı yok diyelim. (ben var ya da yok demiyorum. insan neye inanacağını şaşırıyor. bana göre iki taraf da suçlu)

17 ve 25 aralık olaylar basit olaylar değil. tamam hırsızlık varsa tabiki ortaya çıkarılsın ama başçalan diye bir youtube hesabından sistemli olarak dünyaya servis yapılması çok garip. varsa suçu suç üstü yap mahkeme halletsin. gerçi mahkeme bu haliyle de birşey yapamıyor ama her halükarda internet üzerinden çok garip!!!

dış ilişkilerle ilgili bilgilerin dinlenip yine servisi tam anlamıyla darbe girişimidir.

mit tırları vs vs vs

bu olaylar ülkemizin yaşadığı vahim olaylar ve kim neden nasıl yaptı. ergenekon! paralel yapı! israil! abd! esad! eskiden olsa yunanistan derdik ama onlar kendi derdinde! rusya!

düşman çok.

toksa tayyip kendi kendine kumpas kurup sanal düşman yaratarak yine bir seçim malzemesi peşinde mi? yok artık?

kim??????????

Hocam dışişlerini kendileri dinleyip servis ettiler, bak ülkenin milli meselelerini dinleyip dünyaya veriyor dediler bunu seçime 3 gün kala (25 mart) yaptılar. Bu satranç oyununda güzel bir hamleeydi ve bu hamle olumlu sonuç verdi.

Dış güçler dinleyecek olsa cemaate mi ihtiyacı var, zaten dinliyorlar, Almanya'nın dinlendiği belli oldu, biliyordukta sadece açık açık görmüş olduk.

halk' Alıntı:
CadCam67' Alıntı:
halk' Alıntı:

YaNLız mı, YaLNız mı?

Dinsizler dinsizlik adına bile hırsızlığı savun(a)mazken din adına hırsızlığı savunacak kadar düştünüz.

Bak gene düştü IQ .....

Benim anlamadığım cemaat hükümetin hangi bilgisini dış güçlere servis etmiş. bu servis işi sadece suç bastırmaktan ibarettir. akp önce iğneyi kendisine batırsın. 4 bakanı yargılayamadıysanız başkalarını suçlamanızın da pek anlamı olmuyor.

hakanotuken' Alıntı:
Hocam dışişlerini kendileri dinleyip servis ettiler, bak ülkenin milli meselelerini dinleyip dünyaya veriyor dediler bunu seçime 3 gün kala (25 mart) yaptılar. Bu satranç oyununda güzel bir hamleeydi ve bu hamle olumlu sonuç verdi.

Dış güçler dinleyecek olsa cemaate mi ihtiyacı var, zaten dinliyorlar, Almanya'nın dinlendiği belli oldu, biliyordukta sadece açık açık görmüş olduk.

Yapmayın ya bu forum bilg. öğretmenleri formu vatandaş formu değil ki. Kripto sistemlerinden haberiniz mi yok. Dinleselerdi cemaate mi ihtiyaç vardı diyorsunuz. Bu hükümetten önce Kripto cihazları abd den alınıp askerde v.s iletişim cihazlarına entegre ediliyordu. Daha sonra Tübitak bu hükümetin müdahalesi ile kriptoloji konusunda büyük gelişmeler yaşandı. Daha sonra tübitak daki mevcut yapı değişmeye başladı abilerden emir alan kadrolar yerleşmeye başladı. Netice içerden biri olmadan kriptolanmış bir sistemi dışarıdan kimse dinleyemez. Ancak bunun yazılımı hazırlayanlar açık kapı bırakarak bu dinlemeler gerçekleştirilir.

Ayrıca dış işlerini kendileri dinleyip servis ettiler açıklaması da çok saçma. Böyle bir şey yapsalar milletin duymasını istedikleri şeyleri söylerlerdi. Ama çok eleştirilen Hakan fidanın "savaş için sebep aranıyorsa suriyeden kendi topraklarımıza füze atarız" benzeri laf kullanılmazdı. Çünkü yanlış anlamalara sebebiyet veren bir konuşmaydı. Bana göre yabancı istihbaratlar bu işi nasıl yapıyorsa fidanın dediğide buydu boş araziye füze atarsın sebebin olur. ikiz kulelerini kendileri vurdu sonra istedikleri ülkelere girdiler

paralel yapı önce dinleyen varse cezasını çeksin diye delikanlılık yaptı . Sonra dinleme yapan polisler alınmaya başlayınca "haram yemedik " sloganları atıldı " sıfırlama" tişörtleri basıldı show yaptılar. Ve kanallarında hepsinin özel hayatları ile duygu sömürüsü yapıp savunmaya geçtiler. Adamlar yasadışı usulsüz dinlemeyle suçlanıyorlar hayır yapmadık diyeceklerine haram yemedik diyorlar . Paralel bir yapı olmasa her operasyon anında twiterdan tüm sempatizanlarına yayılmaz. Bunuda mı hükümet sızdırıyor

Bank Asya'daki gizli ortak 122 kişi kim?
185 imtiyazlı ortaktan 122'sinin bilgisi gizlendiği için BBDK'nın müdahale ettiği Bank Asya'da ilginç ayrıntılar ortaya çıkıyor.

Bank Asya'daki gizli ortak 122 kişi kim?
Eklenme: 06 Şubat 2015, 08:49 / Güncelleme: 06 Şubat 2015, 08:51 / 12,415 Okunma

Ortaklık yapısı ve organizasyon şemasının şeffaf ve açık olmaması gerekçesiyle yönetimine el konulan Bank Asya’nın iki kez süre uzatımı verilmesine rağmen imtiyazlı ortaklarını BDDK'ya bildirmediği ortaya çıktı.

GÜLEN SOYADLI 5 İSİM

En son yayınladığı 2010 yılına ait tam listede imtiyazlı ortak sayısı 310 kişi. Bunlar arasında ABD’de yaşayan Fettullah Gülen’le soyadı tutan 5 kişi yer alıyor. Bunlar Ali Gülen, İlhami Gülen, Mehmet Gülen, Sadık Gülen, Yusuf Gülen. MİT krizinden sonra Bank Asya’da imtiyazlı ortakların hisse devirlerine başlandığı, BDDK açıklamasıyla da ortaya çıkıyor. 2010 yılında 310 olan imtiyazlı ortak sayısı, BDDK açıklamasına göre 185’e düşüyor. Bu 185 imtiyazlı ortağın 122’sinin bilgisi gizlendiği için de salı akşamı bankanın yönetimi TMSF’ye devredildi.

Başbakan Ahmet Davutoğlu da önceki akşam yaptığı açıklamada “Bu bankada 185 üyenin bir kısmının da ismi bilinmesin diye biri söylüyorsa bunu tartışalım” dedi ve ekledi: “Bu bir kuralsa, bu kurala herkes uyacak. Geri kalan 122 isim bilinmiyorsa ortada şüpheli bir durum var demektir.” Öte yandan konuya yakın kaynaklar, Sermaye Piyasası Kurulu’nun (SPK) mutlaka sermaye hareketlerini izlemesini ve MASAK’ın da devreye girmesini gerektiğini belirtiyorlar.

ORTAKLARIN İSMİ NEDEN GİZLENDİ?

Bank Asya’nın her yıl açıkladığı ancak 2012’den bu yana BDDK’ya dahi bilgi vermeye yanaşmadığı imtiyazlı ortakların bilgilerini gizlemesinin ise paralel yapıya yakınlığıyla bilinen şirketlere verilen batık kredilerini gizleme çabasından kaynaklandığı iddia edildi.

CANİKLİ: BBDK BÖYLE KARAR ALMASAYDI HAKLARINDA SORUŞTURMA YAPILIRDI

Gümrük ve Ticaret Bakanı Nurettin Canikli Bank Asya yönetiminin TMSF’ye devrine ilişkin soruya, durumun tamamen hem hukuki hem de teknik bir süreç olduğunu belirterek, şu cevabı verdi: “Böyle bir kararın alınması zorunlu. Böyle bir noktaya geldikten sonra BDDK’nın imtiyazlı paya sahip olan ortakların yönetim hakkını TMSF’ye devretmemesi açıkça suç ve kanuna aykırılık olur. Bankacılık Kanunu net bir şekilde bu gibi bir durumda ne yapılacağını emrediyor. Eğer imtiyazlı paya sahip olan ortaklarda kurucularda olan şartlar aranıyor. Bunların ispat edilmesi lazım. Bunun banka tarafından sağlanması gerekir ve o şartları taşıdığının banka tarafından belgelendirilmesi gerekir. BDDK bu belgelerin sağlanması için iki kez süre veriyor fakat banka bunu yerine getiremiyor. Böylece sadece yönetim hakkını fon tarafından kullanılması kararını veriyor. Onun dışında hiçbir şekilde subjektif karar söz konusu değildir. BDDK böyle karar almamış olsaydı, haklarında soruşturma yapılırdı.”

CadCam67' Alıntı:
halk' Alıntı:
CadCam67' Alıntı:
halk' Alıntı:

YaNLız mı, YaLNız mı?

Bak gene düştü IQ .....

Hırsızlık hırsızlık derken kpss sorularının çalınmasını hırsızlık dışı görmek işte bütün mesele bu. Evlere kapılardan girilmesi düsturu varken bacadan yatak odasından milleti dikizlemek işte bütün mesele bu.

Kürşat_58' Alıntı:
Benim anlamadığım cemaat hükümetin hangi bilgisini dış güçlere servis etmiş. bu servis işi sadece suç bastırmaktan ibarettir. akp önce iğneyi kendisine batırsın. 4 bakanı yargılayamadıysanız başkalarını suçlamanızın da pek anlamı olmuyor.

4 bakanı 1 yıl takip edip şantaj için bekletmek işlerine çomak sokulduğunda yolsuzluk ciyaklamaları yapmak işte bütün mesele bu.

Bu kadar yolsuzlukla mücadele meraklısıysalar Gülen Ecevite niye şefaatçi olurum dedi. Anasol mhp koalisyonunda arkalarında onlarca batık banka imf ye kul köle yaptıktan sonra bu şefaat niye.

Seredar' Alıntı:
Cemaatin yabancı ülkelerin konsolosluklarına gönderdiği belgeler mektuplar haber oldu.Çok merak ediyorsan araştırırsın.Kimse de yalanlamadı.

Acaba sizdeki bu cemaat sevgisi nereden geliyor. :wink:

En son bahçeli "mezarlardan adam kaldıracağına kendin gel" dedikten sonra dili lal olmuştu.

Kürşat_58' Alıntı:

ben cemaati asla savunmam. hiç bir cemaat hiç bir hükümetin deynekçiliğini yapmayacak. 12 yılda akp cemaatleri kullanıyor cemaatlerde akp yi kullanıyor. mezardakileri kaldırıp oy atmaya gelen cemaat üyelerini siz hava alanında güllerle karşılıyorsunuz. cemaat 17 aralıkta hükümetin yaptığı yolsuzluklarla alakalı onlarca delil ortaya koymuştur., para kasaları, ayakkabı kutuları, ses kayıtları zaten ciddi bir delildir. ama siz cemaat için ciddi hiç bir delil oluşturamadınız. hapise attığınız cemaat üyelerinin hiç birinde ciddi bir delil yok. tek suçları cemaate mensup olmaları. akp hükümeti kendi suçlarını resmi olarak çürütemiyor bundan dolayı ciddi kin ve nefret var. dün dost olduklarınız bugün düşman oluyorsa ya sizin dostluğunuzda bir sorun var yada dostluğunuz ancak menfaate dayalı
her dönemin adamı değil her dönem adam olun

Geri