Bedava BTRye ret

Kodla Büyü

fercanx

Seçkin Üye
Seçkin Üye
28 saat ders var. bugun müdür beye dedim ki hocam benim dersleri biraz azaltıın. ben formatörlük yaparım dedim.Onun süresi geçti dedi. Hocam ücretli değil fahri olarak yapacağım benim dersleri 20 ye düşürün dedim. Bize öğretmen vermezler dedi. Bizim öğretim programı eski olduğu için 5 ve 6 lara aynı konuları anlatıyoruz okuldan biri girsin dedim yok dedi. EEEE şimdi okuldan öğretmenler beni sürekli tahtada şu sorun var diye rahatsız ediyorlar şimdi hiçbirine karışmıyorum bakalım ne olacak. Bedava formatörlük teklif ettik ret yedilkkkk :roll:

Amacım hafta da bir gün boş gün yaratıp türkiye ve dünyayı sarsacak projeyi hayata geçirmekti memur zihniyetine kurban oldukkk :(

Dersin branş öğretmeni varken yani siz, başkasının derse girmesini şahsen ben hoş karşılamam. Resmi olarakta siz 21 saat üstüne girmek istemediğinize dair dilekçenizi verebilirsiniz 22 saat ders alabilirsiniz zaten ama söylem olarak 5-6 lara zaten aynı dersi anlatıyoruz demek direk kaliteyi düşürmek anlamına gelir, dersi önemsiz görenlere karşı dersimiz gerçekten önemsizdir demektedir.

F-BTR sonuçta isteğe bağlı bir görevlendirme, yapıp yapmamak, o görevleri fahri olarak üstlenip üstlenmemek sizin tasarrufunuzda ancak ders bizim her şeyimiz...

Şahsi fikrim,derslerimizi baskalarina verirsek degerini daha cok dusurmus oluruz insanlarin gozunde,

doğru söylüyorsun da kitap yok, pc yok hatta oturacak tabure sıkıntısı var yarısı ayakta kalıyor bazı günler öğrencilerin. imkan yok bunları biliyor müdürde

ne kalitesi karayollarında şöför ol deseler aynı gün gecerim. En büyük zevkim öğretmenlik ama imkan yok.

the_korsan' Alıntı:
Dersin branş öğretmeni varken yani siz, başkasının derse girmesini şahsen ben hoş karşılamam. Resmi olarakta siz 21 saat üstüne girmek istemediğinize dair dilekçenizi verebilirsiniz 22 saat ders alabilirsiniz zaten ama söylem olarak 5-6 lara zaten aynı dersi anlatıyoruz demek direk kaliteyi düşürmek anlamına gelir, dersi önemsiz görenlere karşı dersimiz gerçekten önemsizdir demektedir.

F-BTR sonuçta isteğe bağlı bir görevlendirme, yapıp yapmamak, o görevleri fahri olarak üstlenip üstlenmemek sizin tasarrufunuzda ancak ders bizim her şeyimiz...

:+1:

the_korsan' Alıntı:

Elinize sağlık...

Ek olarak
Öğretim programımız eski değil, sizi hep aynı konuyu anlatıyorsunuz gibi geldi... Kendi dersinizi küçümsemeniz kendinizin ve Bilişim Teknolojileri Öğretmenliği bransındaki insanların okuldaki varlık sebebinizi küçümsemektir. Allah aşkına öğretim programını bir okuyun...
Formatörlük da ne?
the_korsan öğretmenimizin dediği gibi okula dilekçe verin, 21 saat üstüne girmeyin... tek bir dilekçe ile halledebileceğiniz bir iş için dersinizi ve bu derse giren öğretmenlerin gereksizliğini iddia etmeniz son derece yanlış.. Herhalde 21 saati 4 güne sığdırırlar... ben 27 saat dersi 4 güne sığdırdım...

bakınız :http://mevzuat.meb.gov.tr/html/23555_0.html

doğru değil mi arkadaşlar ... ders 5 ve 6 aynı konular ... onu da geçtim.. öğretim programı secmeli ders haftada 1 saat e göre hazırlanmış olan bir program. Biz hala onu kullanıyoruz. Yanlış mı ? bizi adam yerine koyan kim... BEn çok uğraştım osmanlı nasıl maatbaya direniyorsa sizin kafanız aynı kafa dedim değişik çabalarla uştaştım yok olmuyor. Olsa iyi olurda ne yapsak bilemedim

Arkadaşlar ben excel orta- ileri düzey, pascal, html ,php, cpanel yönetimi web yayını anlattım. Aynı konular değil. .Çocukların defterini çeker koyarım buraya. Siz anlamadınız olayı. Komutan askere sormus savası niye kaybettiniz ? komutanım birincisi mermimiz yoktu demiş. .. Tamam yeter kafi demiş komutan... Anlatamadım sanki ben

bombacı mülayim' Alıntı:
doğru değil mi arkadaşlar ... ders 5 ve 6 aynı konular ... onu da geçtim.. öğretim programı secmeli ders haftada 1 saat e göre hazırlanmış olan bir program. Biz hala onu kullanıyoruz. Yanlış mı ? bizi adam yerine koyan kim... BEn çok uğraştım osmanlı nasıl maatbaya direniyorsa sizin kafanız aynı kafa dedim değişik çabalarla uştaştım yok olmuyor. Olsa iyi olurda ne yapsak bilemedim
Öğretim Programını buraya bir atarmısın?... ben yanlış biliyorum galiba...

Hangi konuyu anlatmak istediniz de öğretim programı size engel oluyor?

php- mysl, android uygulaları üstüne 1 yıl ders vermek istiyorum bu engel oluyor size olmuyor mu ? HEm kendimi geliştireceğim hem öğrencilere faydalı olacak

şimdi anladıım müdür bey sizin gibi düşündü galiba hiç sıcak bakmadıı kesip attı. Aynı müdüre hocam bana 7 milyar ayarlarsan 20 pc lik bt sınıfı oluşturacam kendi cabamla dedim kulak arkası yaptı. Koltuk sandalye yok dedim aynı ... dersi verelim diyince auuuuww

Bizde "namaza meyli olmayanın kulağı ezanda olmaz" diye bir atasözü vardır. TDK dan bakabilirsiniz...

Öğretim programı için: http://ttkb.meb.gov.tr/program2.aspx?islem=2&kno=196

Eline sağlık, üşenmeden piyasa araştırması yapıp belki el emeğinide kendiniz üstüne ekleyip okula 7000 tl masraf çıkarmıssınız. Peki okulunuzun yıllık geliri ne kadar?.. Bulduğunuz çözümün etkili olması lazım. Eğer okulunuz bütçesi 25.000-30.000 tl üstü ise idareniz hata yapmış...Bu konuda sizi destekliyorum..

hasan' Alıntı:
Bizde "namaza meyli olmayanın kulağı ezanda olmaz" diye bir atasözü vardır. TDK dan bakabilirsiniz...

Öğretim programı için: http://ttkb.meb.gov.tr/program2.aspx?islem=2&kno=196

Eline sağlık, üşenmeden piyasa araştırması yapıp belki el emeğinide kendiniz üstüne ekleyip okula 7000 tl masraf çıkarmıssınız. Peki okulunuzun yıllık geliri ne kadar?.. Bulduğunuz çözümün etkili olması lazım. Eğer okulunuz bütçesi 25.000-30.000 tl üstü ise idareniz hata yapmış...Bu konuda sizi destekliyorum..

:shock: bence namazda namazda gözü olmayan sensin gibi sanki . o gösterdiğin cerceve program. O Cerceve program bizim isteklerimiz karşılasa insanlar ne diye kodlama dersi peşinde koşşun .Doğru sen bir günde yaparsın hocam. bizim derdiimiz zaten günlük yaşamın çok gerisindeki eski o cerceve plan.....
Bilgiyi biçimlendirmek için kullanılan araçlara örnek verir. Hasan bey bu konu nedir sen 10 daika ayırıpra bu planı okudun mu?

Bu öğretim planı 2012 de yayınlandı .O zaman dersler 1 saatti secmeliydi. 2014 yılında dersler 2 saat ve zorunlu oldu plan aynı kaldı değişmedi. Anladınız mı ?

Önce ders; böyle yaparsak yarın öbür gün eskiden olduğu gibi norm faslası olur okul okul gezeriz

Okulun bütcesine gelince 2-3 bin ayda kantinden geliyor 5 binde kermesten artı bağışlardan geliyor.Yanii hocam bu parcaları projeksiyondur yazıcııdır çürüyen şeyleri satalım bana 5 binde yeter sürekli aktif bir BT sınıfı olsa herkes kullansa fena mı olur dedim . Şu anda öğretmenler odasının sapasağlam parkelerinin üstüne yeni parke döseniyor . Yazık değil mi bir çocuk kendini kurtarsa olmaz mı. Parkeyi kemircekmiyiz ne olacak eski parke zaten 4-5 yıllıktı yeniydi.HErseyimiz gösteriş.

En az 10 defa okumuşumdur. Siz?

Para meselesinde ve insanımızın gösteriş meraklısı olmasında haklısınız..

Aylık 9000 tl kantin geliri olan okuluda biliyorum, yıllık 1500 tl geliri olan okulu da biliyorum.... maddi konudaki eleştirinizin ve kızgınlığınızın bir benzerini bende yaşadığım için çok iyi anlıyorum. Hak vermeme gerek yok zaten haklısınız.

Bu öğretim planı 2012 de yayınlandı .O zaman dersler 1 saatti secmeliydi. 2014 yılında dersler 2 saat ve zorunlu oldu plan aynı kaldı değişmedi. Anladınız mı ? Burayı okudunuz mu ?

Yazılım planı öyle matematğie tarihe benzemez onlara 30 yıl dokunmasanızda olur . yazılım olunca 6 ayda bir güncellemen gerekir hatta hasan hocam

Öğretim programı ile ders kitabını karıştırmamak lazım..

Öğretim programı ile ders saatini ne alakası var? Siz bir kazanımı 1 saatte de anlatırsınız 5 saate de.

Düşüncelerinize katılmıyorum. Derslerimi alın, gayriresmi BTR olayım düşüncesi çok yanlış. Ders saatiniz fazla ise BTR olmayın, isteğe bağlı sonuçta. Yerime başkası girsin deyince de bu dersi herkes verebilir anlamı çıkıyor. Biz BT öğretmeni olarak bunu yaparsak MEB, Yeğitek, Talim Terbiye, okul müdürleri neler yapmaz?

Umarım sizi yanlış anlamışızdır.

Ogretim programı secmeli dersler (4+4+4) ile geldi ve 2 ders ti.derse sahip cılmak konusunda arkadaslara sonuna kadar hak veriyorum.mudurun bilgisayar lab icin tavrı gayet normal.cogu okulda bt lab yok devamında yenileme de olmadıgına gore mudur tabiki pc ye okulun parasını baglamak istemez.

dersler once 2 saatti sonra 1 saate düşürüldü .Türkiye de herkes norm fazlası oldu. Sonra zorunlu oldu. Ben bütün dersleri vereyim demedim 6 saat verip fahri formatör olacaktım.Aklıbasında bi müdür havada kapardı.AMa yoğunluktan aklı ermedi bence. Nyse arkdaşlar dersimi seviorum merak etmeyin.

Siz varken sizin dersi aklı başında hiçbir müdür başkasına vermez hocam. Bu öğretim programı 2 saatlik seçmeli derslerde gelmişti. Herneyse derslere devam hocam, ders saatiniz çoksa BTR'yi almayın derim. Yorucu olur.

ahmetfx' Alıntı:
Siz varken sizin dersi aklı başında hiçbir müdür başkasına vermez hocam. Bu öğretim programı 2 saatlik seçmeli derslerde gelmişti. Herneyse derslere devam hocam, ders saatiniz çoksa BTR'yi almayın derim. Yorucu olur.

BTR yi bu sekilde almak zaten mantıklı olmaz . İngilizceci kıza dedim 6 saat alırmısın dedim. Alırım dedi. Ben o derste ingilizce anlatırım dedi. Daha müdür beye teklif etmedik ama bakalım ne diyecek.şimdi kızacaksınız ama bizim zümreler 1 saat ders 1 saat oyun oynatıyor . Ben hiç oyun oynatmıyorum sürekli ders. Beni biraz da bu yoruyor. Zaten PC az istesekte oynayamayız.Bir çok arkadaşı görüyorum oyun oynatıyor.Bu dersin ağırlığı bu yüzden kalmıyor.

birde aklımda yapımı belki zor değil ama fikir olarak büyük olduğunu düşündüğüm bir proje var. Ona vakit ayıramıyorum. Hem güvenilir teknik bilgisi olan ortaklar arıyorum başlamak için. Yakın zamanda biri bunu keşfederse için yanar. :)

bombacı mülayim' Alıntı:

Hocam iddialı olacak ama bence siz öğretmenlik konusunda çok direnmeyin. Özelde Yazılım ile uğraşmak isterseniz bilemem.Yukarıdaki sözleriniz nedeniyle sizi kınayanlara da içerlemeyin.

Geri