Bedava BTRye ret

Kodla Büyü
sugibi' Alıntı:
bombacı mülayim' Alıntı:
doğru değil mi arkadaşlar ... ders 5 ve 6 aynı konular ... onu da geçtim.. öğretim programı secmeli ders haftada 1 saat e göre hazırlanmış olan bir program. Biz hala onu kullanıyoruz. Yanlış mı ? bizi adam yerine koyan kim... BEn çok uğraştım osmanlı nasıl maatbaya direniyorsa sizin kafanız aynı kafa dedim değişik çabalarla uştaştım yok olmuyor. Olsa iyi olurda ne yapsak bilemedim

Hocam iddialı olacak ama bence siz öğretmenlik konusunda çok direnmeyin. Özelde Yazılım ile uğraşmak isterseniz bilemem.Yukarıdaki sözleriniz nedeniyle sizi kınayanlara da içerlemeyin.

Sayın hocam sen belki iddialı değilsin ama ben iddialıyım. Öğretmencilik oynamak için doğru bir adamı seçmedin.
Sen hayatında hiç internetten hazır indirmek yerine kendin yılllık plan yaptın mı ?
Hadi ekle buraya eylül maasını sana vereyim. Hadii bekliyorum ...

Acaba konuştuğu kadar iş yapıyor mu dedim . Al işte dakika bir gol bir imzanı attığın site bu. Ne öğretiyorsun çocuklara ileri düzey paint mi ?

bombacı mülayim' Alıntı:

Acaba konuştuğu kadar iş yapıyor mu dedim . Al işte dakika bir gol bir imzanı attığın site bu. Ne öğretiyorsun çocuklara ileri düzey paint mi ?

Bravo sana. Wordpress'in son güncellemesinden sonra gelen hatayı buraya yapıştırmakla çok ciddi bir açığımı yakalamışsın hocam. Ben yarın gider emeklilik dilekçemi veririm. Rezil oldum meslektaşlarıma !

Yıllardır didinip durduğumuz değerleri ve dersi zorunlu hale getirmek için birlikte üzerine çalıştığımız fikirleri, uygulamaları, forumdaki ve gerçek yaşamdaki dostlarımız biliyor. Şimdi bunların sonucu var yürürlükte. Ve sen kalkıp "5 ve 6'da aynı müfredat var" diyorsan bırak hocam. Şu ülkede, şu anda hiçbir eğitimci bizim yıl içinde anlatacağımız konuları seçebilmemiz özgürlüğüne sahip değil. Yukarıda yazdığım CÜMLENDEN sonrasını okumadım bile! Golü, öğretmenliği seçmekle yemişsin zaten. Söylediklerimin arkasındayım.

PS: Sitedeki Güncelleme hatasını giderdim. Zaman ayırıp bir-iki sayfayı; en azından mesleğimizle ilgili olanları gezmeni isterim.

Güncellemeleri localde ya da yedek alanında yaparsın böyle acemililikleri yaşamazsın. Dünyanın en popüler
içerik yönetim sistemine çamur atmazsın.
Ben ne demişim dersler seçmeli iken hazırlanan cerceve plan zorunlu hale gelse değiştirilmemiş aynı kalmış.Yani ben merak ediyorum dersi zorunlu olan 5 ve 6 lara dersi seçmeli olan 7 lere nasıl bir plan hazırladın. Gerçekten merak ediyorum. Buraya ekle işte maasımı teklif ettim sana konuştuklarının altını dolduramıyorsun. ELbette bizde faklı konuları anllattık ama sen cerceve planın ÖĞRENME ALANLARINA sadık kalarak hangi konuları plana yaydın ekle buraya görmek istiyorum. Yapamıyorsan sen ver maası ismail hocam

Ben almiiiim hocam. Hem sunucum hem kendim yedeklerimi alırım. İsterse Datacenter'ı götürsünler !
Sana neyi ispatlayacağım da iki de bir maaşı veririm diyorsun. Para ihtiyacın varsa öğretmenlik yapma hocam.

Yahu burada eskiden millet birbirini pışpışlardı ben çok demişimdir gerçekler acıdır diye.

Uzun uzun yazacaktım boşver. İmkansızlık, biz bu şartlarda ne yapalım vb. bak google Ahmet NAÇ.

Öğrencilerinizle, idarenizle, velilerinizle güzel bir eğitim-öğretim yılı olsun Öğretmenim.

Sadece para için tabiki öğretmenlik yapılmaz.Öğrenciyi öğretmeyi sevmesem yapmam. Aşağıya bak bir başarı mı sence. Bence başarı . Ben böylle başarılı öğrenciler yetiştirmek için konular aynı güncel değil ve yararsız dedim. Sen haddini biraz aştın sanki ismail hocam.

bombacı mülayim' Alıntı:
Sadece para için tabiki öğretmenlik yapılmaz.Öğrenciyi öğretmeyi sevmesem yapmam. Aşağıya bak bir başarı mı sence. Bence başarı . Ben böylle başarılı öğrenciler yetiştirmek için konular aynı güncel değil ve yararsız dedim. Sen haddini biraz aştın sanki ismail hocam.

Resme göre başarı ölçütünü(kendine göre yani), bir gerizekalıya anlatır gibi anlatırsan belki anlarım hocam. Adsense/Analytics analizi görüyorum, ne anlamam lazım ?

Est. Şunu anlaman lazım aramızdan biri yani bir böteci borsa kategorisinde günde 50-60 bin ziyaretçi alabilen bir internet sitesi tasarlamış. Bigpara gibi mynet gibi büyük kurumsal firmaları ,borsada işlem gören hisse senedi aramasında 300 ana kategoride geride bırakmış bu kişi . seo teknikleri dahil birçok şeyi benden kopyalamışlar. Tabi sen bunları analytics raporunda göremezsin. Ben hit için resim koydum sadece. Ben öğrencilerime google politakalarını seoyu cpaneli html mysql pascal css anlattım hocam.... YANi konular 5 ve 6 larda aynı diyen adam olarak bunu anlattım. Sen benden daha iyi bilen sen ne anlattın bu sene

ist_koord' Alıntı:
Yahu burada eskiden millet birbirini pışpışlardı ben çok demişimdir gerçekler acıdır diye.

Uzun uzun yazacaktım boşver. İmkansızlık, biz bu şartlarda ne yapalım vb. bak google Ahmet NAÇ.

Öğrencilerinizle, idarenizle, velilerinizle güzel bir eğitim-öğretim yılı olsun Öğretmenim.

Hocam bizde AHMET NACız. İlk atandığımız sehirde bilgisiz sube müdürlerini ihale çakallarından kurtarıp hemde data prizli 7 BT sınıflarını kurduk.Takım elbise ile değil tulum giyerek matkapla kanal açarak. Burda onu bunu yaparım yaptım muhabbeti uzar gider buraya girmelim

Meslektaşımın başarısından da onun öğrencisinin başarısından da onore olurum. Keşke gizlemeseydin. Anladığım kadarıyla öğrencilerin benim gibi mini mini değiller. Bahsettiğin konular da gereksiz konular değil ama günün gereklerine bakarsak, çok kullanılan dillerle ilgili bir infografiği ortaya koyarsak bunlara sıra gelmez, nerede oldukları tartışılır. Ben geçen yıl ağırlıklı olarak 3B, Programlama, E-Posta, İşbirlikli yazarlık, Kurgu anlattım. Bunları anlatırken de bu çocuklara bunlar anlatılır mı diyen velilerimle uğraştım.(5.sınıflar) Araya serpiştirdiğim ufak tefek başlıkları yazmadım. Bu yıl da farklı olarak programlamadan sonra donanımın programlanmasını anlatmayı düşünüyorum. Arduino, bütçe bulabilirsem MBot kullanacağım. Daha iyi bildiğimi iddia etmiyorum ama tekrar söylüyorum; anlatacaklarımızı seçmek konusunda kimse bizler kadar özgür değil. Alanlar belli ama "içinde at koştur" denecek kadar da geniş diye düşünüyorum. Kompütasyonel düşünce anlat diyorlar bize. Git illa şu konuyu anlat demiyorlar eskisi gibi! Siz gidip android anlatsanız, napıyorsun mu diyecekler? Ben bu özgürlükten bahsediyorum! Bunu istiyordum ve birkaç yıldır elimde. Herşey değil ama çok şey eskisi gibi değil...Daha da iyi olacak.

Gizlemem gerekiyor hocam. Mesela milyonlarca insan sitemi ziyaret etti. Hepsi aramalardan buldu.Reel hayatımda anne baba arkadaş akraba öğrencim bir kişiye sitemin adını söylemedim. Evet bir kişiye bile. Mesela dış ortamlarda yaklaşık 15-20 kez sitemin adının geçtiğini duydum. o site benim demedim.Mesela buda bir seo tekniği hiç duydun mu bilmiyorum kendi başıma keşfettim. :) KOnu nereye geldi yani ben diyorum 5-6-7 lere yıllık plan aynı öğretim planından çıkıyor. BU hem güncel değil hemde birbirine aşırı benzeyen planlar oluyor diyelim seni kırmayalım bu konuda .saygılar.

Yani burada talim terbiyenin 5-6-7-8 ler için sunduğu öğretim programında öğrenme alanları tablosunu olduğu gibi kopyalayıp sadece başına başına takvim ekleyerek plan yaptı birimiz. Sonra binlerce bilişimci bunu indirdi plan diye kullandı.Hatta demin bir vatandas mevzuat.meb.gov.tr nin linki dayadı gitti al burdan öğren dedi. :eek: Biraz alakalı bir link 657 sayılı DMK yı yada HMK yıda verebilirdi.

hasan' Alıntı:
hasan' Alıntı:
Hangi konuyu anlatmak istediniz de öğretim programı size engel oluyor?

hocam öğretim programı buna engel olmuyor. Sen her konuyu istediğin her kategoriyle ilişkilendirerek anlatırsın. AMA BU PROGRAM SANA NE KADAR ESNEKLİK TANIYORSA SORUN ÇIKARMAK İSTEYENE DE TANIYOR.Ayrıca ben ekliyorum bak güzelim ülkemin dünyadaki yazılım pazarındaki payı %0.45 lerde. Dünyayı yakından izleyen ihtiyaç analizi yapabilin çözüm odaklı her yaş kategorisi için ayrı hazırlanmış öğretim programı oluşturulması gerekir diyorum.Hatta 6 ayda bir güncellenmeli. Bu mantık yanlış.Kazanımları okudun mu o planda ne kadar komik şeyler var.

Bizi gereksiz görüyorlar, dersimizi sallamıyorlar, bizi tamirci görüyorlar vb cümleleri duymamız bence normal ve artık kızmama kararı aldım.
Hatta arkadaşın yazdıklarını görünce az bile dediklerini anladım.
Ateş olmayan yerden duman çıkmazmış...

Arkadaş dersin ne kadar önemsiz olduğunu müdürüne zaten açıklamış, müdürü kabul etmemiş
Ya gereksiz hocam bu ders demiş başka öğretmen de yapar bu işi demiş.
Müdürü yine kabul etmemiş...

ve sen de kabul etmedi diye müdürünü bize şikayet ediyorsun.
Kabul etmediği ne peki senin dersin olan Bilişim Teknolojileri dersine girmeni istemesi.Bence de mantıksız.Sonuna kadar haklısın hakkını ara arkadaşım.
Bilişim Teknolojileri dersi gereksiz diye bakanlığa yazı yaz. :+1:

Ne diyelim Allah akıl versin..

Tamam da ayni mudurden biraz destek istedim vermedi. Bt sinifina bir kurus harcamak istemiyor .mudurumuz iyidir ama bu dersi hic ciddiye almiyor.beni kusturdu.

Teogda teog .kusma geldi teogdan. 16 matematik ortalamamiz 3.4 falan....e cocuk hepsini A sikki yapsa zaten yakalayacagiz bu basariyi. Yok illa matemtik yok illa fen yok migfer ders.biktik la biktik insan dersini verir mi veriosa bi sikinti vardr

bombacı mülayim' Alıntı:
28 saat ders var. bugun müdür beye dedim ki hocam benim dersleri biraz azaltıın. ben formatörlük yaparım dedim.Onun süresi geçti dedi. Hocam ücretli değil fahri olarak yapacağım benim dersleri 20 ye düşürün dedim. Bize öğretmen vermezler dedi. Bizim öğretim programı eski olduğu için 5 ve 6 lara aynı konuları anlatıyoruz okuldan biri girsin dedim yok dedi. EEEE şimdi okuldan öğretmenler beni sürekli tahtada şu sorun var diye rahatsız ediyorlar şimdi hiçbirine karışmıyorum bakalım ne olacak. Bedava formatörlük teklif ettik ret yedilkkkk :roll:

Amacım hafta da bir gün boş gün yaratıp türkiye ve dünyayı sarsacak projeyi hayata geçirmekti memur zihniyetine kurban oldukkk :(

hepsini geçtim, projen nedir merak ettim?

Gecen seneki DYK olayi geldi aklima aydinda bir mudur bakanliktan gorus isteyip ortalik karıştırmıştı 1 sene kurs veremedik. mulayim hocam sende ders gerekli mi diye bir gorus iste bu senede onla ugrasalim

Allahima bin şükür 30 saat dersim var Btr felan umrumda degil yinede tum arkadaslarima her konuda yardimci oluyorum.

bombacı mülayim' Alıntı:

Hocam ben geçen seneki bir mevzuyu anlatayım.Umarım sen veya diğer okuyanlar sıkılmaz.
48 saat dersimiz vardı. 3 öğretmeniz. Bayan arkadaşımız doğum izninie ayrıldığı için 24-24 bölüştük. Ben Hem formatörlüğü hem de dersi hallederiz dedim. Ama bunu söylerken zümremin de benim gibi çalışıp işbölümü yapacağını düşünüyorum tabi. Eşşek kafa !

Sene başında FATİH eğitimini verdim tüm okula. Okul kalabalık, 1 ayda bitirdim. Bir yandan da diğer okulları geziyorum. Eğitimi verirken naz yapan arkadaşlar eğitimin diğer eğitimlerden farklılıklarını, zorluğunu görünce hocam böyle bilmiyorduk dediler. Kendi okulumdaki kurstan sonra diğer okulların kurslarından yorgun argın geldiğimi de görünce bana acımaya başladılar. Ama işin zorluğunu da anladılar. Milletin sıradan hizmetiçi eğitimlerle karşılaştırması, imza atıp gidilecek zannetmesi, eğitimi 2 saat kısaltırız düşüncesi,...Uzatmayayım.

Bir yandan bunlarla uğraşırken diğer yandan da mesainin diğer bölümünde dersler ve okulun eksik gediği ile uğraştım. Ama şöyle bir sıkıntı var. Öğlen derse giriyorum, okulda sabah diğer arkadaş formatör, öğlen beni gören: "Hocam şu tahtada şu sıkıntı, şu sınıfa şu kablo, şurada şu etkinlik..." diyor. İşi 2 gün uzatsan, sonraya bıraksan millette bir sitem, bir naz... "E diğer arkadaş ne iş görüyor, sırtımdan birisi biraz yük alsın arkadaş ! 1 kişi çalışıyor, 2 kişi maaş alıyor devletten" diye idareye çıkıştım bir-iki kez. BT Sınıfının tamamen bana bırakılması, her ders işlemeden önce sınıfın temizliğiyle düzensizliğiyle uğraşmak zorunda kalışımı anlatmıyorum. İdarenin uyarısından sonra temizlik ve düzen işi biraz rayına girdi ama bilgisayarlar yine bende. Bir bilgisayar bozuluyor, ben bakmsazsam o bilgisayar bir ay boyunca orada yatıyor! Neyse... İdare biraz kalaylamış ki zümremi; söylentisi ulaştı bana.

24 saat dersi, formatörlüğü,eğitimleri...derken bir yerde çok daraldım; belki de güler geçersiniz. bunu mu taktın kafaya dersiniz:
BTY dersinden proje ödevi alan öğrencilere proje verdiğimde boş günümde yanıma gelmeleri ve her adımını dikkatle tartışmak için üçer beşer boş zaman ayırıyorum. Ama işlerim o kadar yığılıyordu ki "Sonraki saat gel, senin projenin incelemesini haftaya ya da yarın okul giriş saatine mi bırakalım..." Bu şekilde çocukları istemeden oyalamak zorunda kaldığım oldu. Kendimden tiksindim. Düşünüyorum da niye bu hale geldi iş?

***** 24 saat ders isteyeceğime 16 saat+formatörlük istesem: (Arkadaş son mevzuata göre 15 saat alması gerekirken 8 saat ders istiyordu. Nasıl bir kafa siz düşünün artık!) Kalan 30 küsür saati diğeri almayacağı gibi, ona da 16 saat ders verseler dışarıdan gelecek birisi BT sınıfının içine edecek, sahiplenmediği sınıf nedeniyle başımıza daha çok iş açacak. Biz de bırak boş zamanı, derse her girişte arızalı bilgisayarlarla uğraşacağız.

***** 22 saat(21 saat zorunlu alsam yani) ders alsam: Sadece derse girip çıkayım mantığıyla hareket etmek istesem bile, "Bu bilgisayarlara biz format çekmeyeceğiz İsmail, biliyorsun değil mi?" diyerek yatmak isteyişinin altyapısını hazırlamaya çalışan bir zümrem var. O bilgisayarların sıkıntısı yine benim başında. Adam formatör ve bilgisayar arızasıyla başkası ilgilenecek(!) Uzayda doğmuş adamın dünyadan haberi yok haliyle...

***** 30 saat ders alsam, kalanı zümreme versem: Adama bırak maş karşılığını, 1 saat bile ders verip kalanında formatörlük yap desen, işte bir satır yukarıda ne olduğunu yazdım. Dünya, yatma yeri bu adam için...

Bir parantez açayım burada:
Akıllı tahtalar geçen sene başında geldi okula. Zümrelerimden bir allahın kulu gidip bir anahtar alayım, bu tahtada ne var ne yok bir bakayım, sistemi kurup yedek alalım da millet ıvır zıvır sokup içine etmesin,...Bunu düşünen yok. Birinci dönem bitti, ikinci dönem bitti, Ben 25 tahtanın kurulumunu yedeklerini, yer yer kablolamasını,... hallettim. Artık 2.dönem bitmek üzereyken dayanamayıp idareye dert yandım. Arkadaş sene sonunda bakanlığın istediği FATİH SERTİFİKA DOSYASI YÜKLEMELERİ nedeniyle benden tahtaların şifresini istemeye geldi. Bak koca bir yıl geçmiş, senin emrine verilmiş bir teknoloji var ve sen okulda FATİH BTR'sin !!!! Çatıya çıkıp kendimi yaksam belki sistem odasının yerini sormaya o zaman gelir. Merak anca o kadar...

Bu yazdıklarımdan kim ne çıkarır bilmiyorum hocam. Ama dersi bırakayım diyorum, gelecek olan kimdir,nedir,...sınıfın içine edecek. Dersleri ben alayım komple diyorum, formatörlük görevini sanki ben almışım gibi diğer vatandaşın işlerini yine ben yapacağım. Arkadaş çalışmayacaksan ne diye alıyorsun bu işi? Millet helal lokmanın değil, g.tünü devirip para kazanmanın peşinde. Bu kadar yazdım ya, şunu da ekleyeyim. Çocuklara anlatmak istediklerimi anlatmaya hafta içi ders yetmiyor. Doldurayım çocukları sınıfa haftasonu, kurs çerçevesinde programlama-arduino anlatayım dedim. Çok meraklandılar çünkü. İdareden "TEOG derslerini düşündük hocam" cevabı geldi. Normalde idarenin böyle bir tasarrufu yok, sineye çektim. İçimden de şunu geçiriyorum ama: "Ben diğer vatandaşın kahrını bir sene çektim, kendi işim yetmedi onunla da uğraştım, gelecek yıl kurs için bir daha böyle bir cevap bana layık görülürse 22 saat ders al, formatörlük alma, sonra görsünler eb..sini! CTRL+P için gelirsem namerdim!" diye planladım. Ama ben yıl sonuna kadar kendimi parçaladım ya, herhalde birşeyleri anlamış olacaklar ki aradan 10 gün geçti, "Hocam gelecek seneye senin kursu ihmal etmeyelim" dediler. Şimdi 5,6,7'nin kursları onay bekliyor. Diyeceğim odur ki bu kadar çilenin içinde hafta içinin işi yetmemiş gibi bir de haftasonunu düşünüyorum.

ÖZET: Hocam kendimizden veriyoruz, vicdan yapıyoruz, hassasiyet gösteriyoruz...Emin ol sen o dersleri versen daha iyi olmayacak. 30 saat ver, ama sen ver! Zamanı geçmiş başvurunun, belki sineye çekebileceğin bir mazeret bu. Ama seneye erken davranırsın, 22 saat dersini alırsın, kimseye de eyvallahın olmaz. Ama o kalan saatler ne olacak; işte orası soru işareti. Ben başımıza gelecekleri bildiğim için kendimi feda ettim geçen sene.

Çok uzun oldu, hakkınızı helal edin. Muhabbetle.

Geri