Benzin fiyatı 5 lirayı geçti

Kodla Büyü
Re: Ynt: Benzin fiyatı 5 lirayı geçti

2 ay evvelinde ne olmuştu?? Biriniz aydınlatabilir misiniz?

valla bu gidişle araba kullanmak hayal olacak...dünyanın en pahalısını kullanıyoruz..acaba stok yapıp al satmı yapsak...gerçekten maşlarımız eridi..

10 tl olsa da bizim insanımız alır.. hatta şu ana kadar yapılan zamlara bile insanların çoğunun itiraz ettiği yok...
herkes hakkettiği gibi yaşar...

yadigartbaykal' Alıntı:
bbneet02' Alıntı:
bu zamların sebebi kim acabba? 2 ay evvelline kadar bir sorun yoktu.

minareye kılıf hazır, zaten patlamaya hazır bir bomba halindeydik günü kurtaran ekonomi (ne var ne yok sat) ile en fazla 1-2 ay daha idare edilebilirdi, bence kaçınılmaz sondu

günü kurtaran ekonomi diyorsunuz ama adamlar 11 senedir idare ediyor, ben anlamadım gitti :)

geçen birisi biz zaten mutsuzuz diyor kriz çıksın bari herkes mutsuz olur ben razıyım diyor...

paradiso' Alıntı:
yadigartbaykal' Alıntı:
bbneet02' Alıntı:

minareye kılıf hazır, zaten patlamaya hazır bir bomba halindeydik günü kurtaran ekonomi (ne var ne yok sat) ile en fazla 1-2 ay daha idare edilebilirdi, bence kaçınılmaz sondu

günü kurtaran ekonomi diyorsunuz ama adamlar 11 senedir idare ediyor, ben anlamadım gitti :)

Abd ve ab deki kriz bizim gibi ülkelere yaradı yıllardır özelleştirme yapıldı sıcak para girişi oldu ama Abd artık düzelmeye başlıyor para basmayı bırakacakmış galiba onun için paralar bizden brezilyadan ve bir kaç ülke daha vardı çıkmaya başladı ayrıca bizdeki yolsuzluk davaları paranın hızlı çıkmasını hızlandırıyor. Ayrıca ortadirek nüfusun tamamına yakını bankalara borçlu gibi bişey bu sene iyi geçmeyecek dolar 2,50 yi geçerse şaşırmam artık açıklamalar çok sert yumuşatıcı bir ortam yok. ayrıca hukuka müdahele olan bir ülkeye yatırım gelirmi bundan sonra göreceğiz zamanla. Yani artık inşaat vs. de kurtarmaz bizi özelleştirmelerdekaldımı bilmiyorum ama bu saatten sonra zor olur. Yani FED den gelecek haberler önemli!!! Her zaman derim üretime dönük olmayan ekonomi bi zaman gelir sıkışır patlar adamlar o kadar üretim yapıyor onlar bile yeri geliyor sıkışıyor bizde sanaayi devrimi hala gerçekleşmedi heryer müteahhit dolu aksini söyleyen çıkarmı bu da bir yere kadar gider patlar ispanya ve abd deki gibi Allah korusun hepimizin sonuçta bankalara borcu var. AMA EN ÖNEMLİSİ SİYASETİN DİLİ YUMUŞAMALI İNSANLAR KUTUPLAŞTIRILMAMALI...

Yani mantık şu mu olmalı. Pisliğin üstünü örtün herşey düzelir, zira karıştırıldıkça koku yayılır.
Kriz çıksa ne olurki dış mikrap denir işin içinden çıkılır...yasada halk içindir krizde...yiyen yediğiyle kaldığı gibi ödüllendirilmeye çalışılıyor faturada sana bana çıkıyor oh ne güzel.

zencefil58' Alıntı:
paradiso' Alıntı:
yadigartbaykal' Alıntı:
bbneet02' Alıntı:

Abd ve ab deki kriz bizim gibi ülkelere yaradı yıllardır özelleştirme yapıldı sıcak para girişi oldu ama Abd artık düzelmeye başlıyor para basmayı bırakacakmış galiba onun için paralar bizden brezilyadan ve bir kaç ülke daha vardı çıkmaya başladı ayrıca bizdeki yolsuzluk davaları paranın hızlı çıkmasını hızlandırıyor. Ayrıca ortadirek nüfusun tamamına yakını bankalara borçlu gibi bişey bu sene iyi geçmeyecek dolar 2,50 yi geçerse şaşırmam artık açıklamalar çok sert yumuşatıcı bir ortam yok. ayrıca hukuka müdahele olan bir ülkeye yatırım gelirmi bundan sonra göreceğiz zamanla. Yani artık inşaat vs. de kurtarmaz bizi özelleştirmelerdekaldımı bilmiyorum ama bu saatten sonra zor olur. Yani FED den gelecek haberler önemli!!! Her zaman derim üretime dönük olmayan ekonomi bi zaman gelir sıkışır patlar adamlar o kadar üretim yapıyor onlar bile yeri geliyor sıkışıyor bizde sanaayi devrimi hala gerçekleşmedi heryer müteahhit dolu aksini söyleyen çıkarmı bu da bir yere kadar gider patlar ispanya ve abd deki gibi Allah korusun hepimizin sonuçta bankalara borcu var. AMA EN ÖNEMLİSİ SİYASETİN DİLİ YUMUŞAMALI İNSANLAR KUTUPLAŞTIRILMAMALI...

+1

evet evet mantık şu olmalı. dış ülkeler türkiyeyle hiç ilgilenmemektedir. paranın patronları tamamen kendilerinin lehine olan sistemlerinin değiştirilmesine sessiz kalmaktadır. ama gel gelelim akparti yiye yiye soğana ççevirdi ülkeyi kriz çıkarmaktadır.

kimse yolsuzluk taraftarı değil kim olursa olsun hesabı sorulmalı ama dönen büyük oyunları hafife almak görmezden gelmek size yakışır. artık size inanan da yok varın istediğinizi söyleyin..

hasari' Alıntı:
Abi satılacak birşey kalmadı vergiye yüklendiler yüklendiler peki bu nereye kadar bu halk yakında patlar demedi demeyin. LPG geçen aldım LT si 3.05 kuruş benzin fiyatına baktım 5.10 kuruş maşallah dedim ama şaşırdığımı söyleyemem. Doğal gaz zammına sözde direniyorlar ama bugün yarın 15-20 lik bir zam patlatırlar. :sleep:
+1

sregy' Alıntı:
evet evet mantık şu olmalı. dış ülkeler türkiyeyle hiç ilgilenmemektedir. paranın patronları tamamen kendilerinin lehine olan sistemlerinin değiştirilmesine sessiz kalmaktadır. ama gel gelelim akparti yiye yiye soğana ççevirdi ülkeyi kriz çıkarmaktadır.

kimse yolsuzluk taraftarı değil kim olursa olsun hesabı sorulmalı ama dönen büyük oyunları hafife almak görmezden gelmek size yakışır. artık size inanan da yok varın istediğinizi söyleyin..

ekonomide dünyada kaçıncı aıradayız kişi başına düşen gelirde kaçıncıyız onu bir öğren hocam ben söyleyeyim 2. ciyi 62. sıradayız yani bizimki artarken diğer ülkelerde armut toplamamış :) herşeyi dış mihrak ve faiz lobisine bağlayınca inandırıcılığı kalmıyor bir müddet sonra.

Herhalde bu dış ülkeler şimdi kuruldu eskiden yoklardı kimsedenin bu ülkelerdende haberi yoktu tam bu hukümet zamanında bu ülkelerde patlama yaşandı.
Düne kadar ABD yolunu ben tutuyordum.
Kutulara paraları dış mikraplar koymuş...bizim kutular borç senetleriyle dolarken nedense sizinkiler hep dolarla doldu.
İki hafta boyunca reyhanlıya gitmeyip ABD yolunu ben tuttum.
Düne kadar sözde Türkçe olimpiyatları adı altında 1 hafta boyunce cemaati TV ekranlarında ben metediyordum.
Dün öyleyken bugün adamlar paralel oldu evet bunu da ben yaptım.
Ocak zamlarını ben yaptım vergileri ben artırdım.
Uludere olayını ben yaptım.
Eğitimi sistemini ben allak bullak ettim.
Suriyede binlerce insanın ölümüne ben sebep oldum.
Silah yardımını ben yaptım terörü ben destekledim.
Benzinin 5TL LPG nin 3 TL olmasına ben neden oldum.
Samanı ben ithal ettim.
Dışardan kurbanlıkları ben getirdim.
Sınırları yol geçen hanına ben cevirdim.
2500-3000 polisin yerini ben değiştirdim.
Savcıları görevden ben aldım, haklarında soruşturmaları ben açtım.
Mit görevlilerini tırlara ben yerleştirdim.
HSYK hukümetin arka bahçesine ben çevirdim.
Gezi olaylarında insanları ben öldürdüm.
Polislere çanakkaleden sonra ikinci destanı yazdılar diyen ve aylıkla ödüllendiren bendim.
3.Köprüye ben Yavuz Sultan ismini kuydum.
Deprem paralarıyla yolları ben yaptım.
Şaibeli sınavları ben yaptım.
Kopyaları ben verdim.
...
...ben daha çok şey yaptım...
Hep ben yaptım ama onlar zengin oldu. :sleep:

urladaki villaları unutmayalım. tapeler dün düştü nete.

pelitköy salihindeki kemal kılıçtaroğlunun villası..
yazlik-ipotekli-cikti-778510.Jpeg

bunlarda başbakanımızın villaları
http://protestsanayici.wordpress.com/20 ... tam-liste/

"harun gibi geldiler, karun gibi oldular" bunu söyleyen Numan kurtulmuş bunu akp ye söylüyor tabi o zamanlar sadetin başındaydı baktıki malı götüren çok bizde saf değiştirelim demiş olmalı...

Chp'nin benzin kuyruğu yıllarını özlemeye başladım. Hep beraber CHP inadina CHP .

Geri