Bilgisayar Dersinin Kaldırılması...

Kodla Büyü
5355' Alıntı:
Bu ders kaldırılsın diyenler ya bizi kıskanan başka branştan yada .... okadar sinirlendimki söyleyecek laf bulamıyorum. Arkadaş siz kendinizdemisiniz. Dersi kaldırtmak için haber yapıp uğrasalım diyen var. Bu forumda böyle bir karar alınıp uygulanırsa böyle bir forum sayfasınada ne şimdi nede ilerde ihtiyacım oalcak.. Kimse kusura bakmasın ama şuan konuşulanlar saçmalıktan baska birşey değil. Doğru düzgün fikirlere herzaman saygım var böyle saçmalıklara değil..
:+1: :+1:
Herkes aynı sorunları yaşıyor fakat öfkeyle kalkan zararla otururmuş... Dersin kaldırılmasını isteyenler mebin ekmeğine yağ sürmüş olur, öğretmen olduğunuzu unuttunuz herhalde hakkınız olanı aramak zor geldi pes edildi, şimdi kolay olan için uğraşacaksınız daha doğrusu uğraşmayacaksınız meb zaten istediğinizi hemen gerçekleştirecektir merak etmeyin... Herkesin sinirleri yıprandı diye saçmalamanın anlamı yok :verymad:

bizim müdür hepinizi idari kadroya alsınlar diyor. 8-5 olsun diye :D

ben ce kalkmasın, teknoloji tasarım dersi gibi olsun. O ders kadar da mı önemimiz yok yaaa

Arkadaşlar niye kaldırılsın ki dersimiz geleceğin branşı olmalı biz bu yönde çalışma yapmalıyız kaldırın derseniz zaten btcilerde ugrasmıyor kaldırılsın istiyorlar deyip kaldırırlar kusura bakmayın ama kaldrılsın diyenleri kınıyorum bize branş deişikliği versinler hayallerine de kapılmayın bence yandalımız mı var ki deiştirelim braşımızı olanlardan deiştirenler deiştirdi zaten
Memur olmak istiyorsanız bt dersi kalksın diyebilirsiniz yoksa bizi rehberlikçi matçı felan yapmazlar boş laf safsata bunlar

Bu kadar saçma bir istek olamaz.
Bunun bir kazanç olduğunu görüyoruz yani :)
Ders kalksın yav zaten kalkıyor ders.
Bu neyin isteğidir. Önemli olan haklarımızı savunmak.
Dersler kalkınca düzelecek mi sanıyorsunuz.
Klavye başında herkes cengaver arkadaş. Mantıklı düşünen yok.
Bakıyorum yorumlara "Kalksın tabi, kalksın da kurtulalım" gibi bir sürü yorum gördüm.
Elinde 1 gram hakkın var onu da veriyorsun.

Savaşta kazanamadık ne yapalım ne yapalım
elimizdeki toprakları da onlara verelim hiç yoktansa onların istediği olsun. Süperiz
Allahtan ülke filan yönetmiyoruz

Tebrik ediyorum sizleri, umarım kaldırırsınız
Ama emin olun biz bu toplulukla kaldıramayız bile :)

e.kurt' Alıntı:
Sayın meslektaşlarım,
Bakanın Bilgisayar Dersi için söylediği: "Çocuklar Bilgisayarı bilerek okula geliyormuş, dersin zorunlu olmasına gerek yokmuş." Dersimizin MEB gözündeki değeri bu.
(hepimizin bildiği gibi çocuklar oyun ve face dışında bir bildikleri yok...Türçe biliyorlar diye o zaman Türkçe derslerini de kaldıralım.)
bu sözler benim çok ağrıma gitti...zaten bu dersin Öğretmenliğini yapmaktan soğudum.
kendimi çok değersiz hissetmeye başladım.
Bunun için Önerim: MEB'e dilekçe yazıp bu dersin müfredattan kaldırılmasını isteyeceğim.
Siz ne önerirsiniz? Ne yapalım?
saygılarımla.

Peki kaldırılınca kendini değerli hissedecek ne olacak söyler misin?
Bu sorunu halleden çözümü de sunar.
Daha birkaç yorumunda yine kuyuya bir taş attın bulandırdın.
Sen buna hak aramak olduğunu mu sanıyorsun.

Bence ne pahasına olursa olsun uyduruktan bir müfredat olsa bile ders kalkmamalı...Ders kalkarsa sıradan bir memurdan farkımız kalmaz...
Rehber öğretmenliği gibi bir şey verseler bile ders kalkmamalı ya da onun yerine değişik bir isim altında dersimiz olabilir...

Dernek o kadar uğraşıyor , kanallarda bangır bangır bağırıyor dersin gerekliliği için, bt öğretmenleri için
bizden biri çıkıyor daha 14 yorumu var neymiş efendim ders kaldırılsın dilekçe yazacam
git yaz arkadaşım nereye yazarsan yaz.

Demezler mi. Derneğiniz bunu derken bu ne şimdi diye. Neyin kafası sizdeki. Bir çuval inciri berbat etmeyin bari.
SUSUN...

Bunları yapacağına aklını farklı şeylere çalıştır. Öğretmenleri , öğrencileri bilinçlendir kendi okulunda, teknolojiyi bunun için kullan.
Birşey olmuyor sanma, yavaşla olacak hepsi.

Dersin varlığıyla yokluğu belli değil.. Bu kadar tartışma boşuna bence.. Zaten Liselerde fiilen bitmiştir. Kendi adıma söylüyorum;
Okulumdaki dersi 2. dönem seçtirmedim ve dersim kalmadı. Laboratuvar yok, müfredat yok boşuna zaman kaybı.. Başka bir okula BTR görevlendirildim.. Kendi isteğimle norm fazlası oldum.. :(
Sonumuz nereye gidiyor vallahi anlamadım gitti..

Zizu_' Alıntı:
e.kurt' Alıntı:
Sayın meslektaşlarım,
Bakanın Bilgisayar Dersi için söylediği: "Çocuklar Bilgisayarı bilerek okula geliyormuş, dersin zorunlu olmasına gerek yokmuş." Dersimizin MEB gözündeki değeri bu.
(hepimizin bildiği gibi çocuklar oyun ve face dışında bir bildikleri yok...Türçe biliyorlar diye o zaman Türkçe derslerini de kaldıralım.)
bu sözler benim çok ağrıma gitti...zaten bu dersin Öğretmenliğini yapmaktan soğudum.
Bunun için Önerim: MEB'e dilekçe yazıp bu dersin müfredattan kaldırılmasını isteyeceğim.
saygılarımla.

hocam dersimizin 10 sene içerisinde geldiği noktayı bilmiyorsun galiba...
yada hiç norm fazlası olmadın.
ben geçen yaz geceleri doğru düzgün uyuyamadım... psikolojim bozuldu...seneye ne olacağım diye düşünmekten...
peki sen söyle ne yapalım?....

e.kurt' Alıntı:
Zizu_' Alıntı:
e.kurt' Alıntı:
Sayın meslektaşlarım,
saygılarımla.

ben geçen yaz geceleri doğru düzgün uyuyamadım... psikolojim bozuldu...seneye ne olacağım diye düşünmekten...

ya bilip bilmeden konuşma arkadaşım, burda şimdi ne yapıp yapmadığımı mı anlatacam sana
benim sana tek sorum
Ders kalkınca ne olacak? Düzelecek mi
Sen bunu çözüm olarak mı görüyorsun.
Benim anlamadığım tamam kaldırdılar artık ders yok dediler
Sonrası...

psikolojin düzelecek mi ?

nasıl ders kaldırılsın, branş değişikliği olsun dersiniz anlamıyorum...
ben üniversite de bölümümü ilerde başka bi branşa geçeğim diye okumadım, bu nasıl bi mantıktır.
Dersin kalkmasıyla norm durumu düzelecek sanıyorsanız yanılıyosunuz, anket yapılmış çoğunluk evet demiş yazık yazık yazık...

Sen buna hak aramak olduğunu mu sanıyorsun.[/quote]

peki sen söyle ne yapalım?....[/quote]

ya bilip bilmeden konuşma arkadaşım, burda şimdi ne yapıp yapmadığımı mı anlatacam sana
benim sana tek sorum
Sonrası...

[/quote]
ya arkadaşım sen de mağdursun ben de , mağdur olmayan BT öğretmeni var mı?
sen bulunduğumuz durumdan rahatsız değilmisin?
ben herkes gibi olan rahatsızlığımı dile getirdim.. şuanda önümüzü görebiliyormuyuz? ...
bir BT öğretmeni arkadaşım yazmış ünv.mat öğrt okumaya başladığını. yazık değilmi o kişinin yıllarca emeğine...
ben diyorum ki bizi ASACAKLARSA assınlar, KESECEKLERSE KESSİNLER...
NE OLACAĞIMIZI GÖRELİM...

Zizu_' Alıntı:
e.kurt' Alıntı:
Zizu_' Alıntı:
e.kurt' Alıntı:
Sayın meslektaşlarım,
saygılarımla.

benim sana tek sorum
Sonrası...

a arkadaşım sen de mağdursun ben de , mağdur olmayan BT öğretmeni var mı?
ben herkes gibi olan rahatsızlığımı dile getirdim.. şuanda önümüzü görebiliyormuyuz? ...
bir BT öğretmeni arkadaşım yazmış ünv.mat öğrt okumaya başladığını. yazık değilmi o kişinin yıllarca emeğine...

pek çok arkadaş tepki göstermiş,

sanıyorum konuyu açan arkadaş, dikkat çekmek için ortak, beklenmeyen ve aykırı bir tavır koymanın faydalı olacağı düşüncesiyle bu şeklide bir görüş açıklamış.
bu yanıyla bakılınca ben de ortak ve beklenmeyen bir girişimde bulunulması gerektiğini düşünüyorum.
tabi ki konuyu açan arkadaşın fikrini anlamsız bulabiliriz ancak bunun yanında daha iyisini teklif edersek ortak bir tepki/eylem bulabiliriz diye düşünüyorum.

e.kurt' Alıntı:
Zizu_' Alıntı:
e.kurt' Alıntı:
Zizu_' Alıntı:
e.kurt' Alıntı:
Sayın meslektaşlarım,
saygılarımla.

benim sana tek sorum
Sonrası...

a arkadaşım sen de mağdursun ben de , mağdur olmayan BT öğretmeni var mı?

soruma cevap alamadım.
Kalkınca ne olacak diyorum.
Önümüzü görebilecek miyiz.
Çok basit bir soru ?

oz_om' Alıntı:
intel4004' Alıntı:
kaç senedir söylüyoruz dönem başında btr görevlendirmesine toplu olarak 10.000 öğretmen başvuru yapmayacak sonrasında tüm sorunlarınız çözülecek bt dersiniin kaldırılmasını istemek gibi bir tutumla zaten değersizleştirilen branşımızı daha da önemsiz bir hale getiriyorsunuz. şurada bt dersinin kaldırılması istiyorum diyenlerden görevlendirmeyi kabul etmeyecek kaç tane "mangal" yürekli bt öğretmeni var...
:alkis: :+1: ben kabul etmedim ve etmeyeceğim de
ben de istemedim istemeyi düşünmüyorum..

veliozkan' Alıntı:
pek çok arkadaş tepki göstermiş,

sanıyorum konuyu açan arkadaş, dikkat çekmek için ortak, beklenmeyen ve aykırı bir tavır koymanın faydalı olacağı düşüncesiyle bu şeklide bir görüş açıklamış.
bu yanıyla bakılınca ben de ortak ve beklenmeyen bir girişimde bulunulması gerektiğini düşünüyorum.
tabi ki konuyu açan arkadaşın fikrini anlamsız bulabiliriz ancak bunun yanında daha iyisini teklif edersek ortak bir tepki/eylem bulabiliriz diye düşünüyorum.
Aykırı bir tavır koysak meb anlar mı bunu sanıyorsunuz? Tavşan dağa küsmüş dağın haberi yok misali hiçte umurlarında olacağını sanmıyorum.....

"ben diyorum ki bizi ASACAKLARSA assınlar, KESECEKLERSE KESSİNLER...
NE OLACAĞIMIZI GÖRELİM..."

bunu bir öğretmenin söylediğine inanamıyorum.
Nasıl bir düz mantıktır bu.

Deniliyor ki bugüne kadar boşuna çırpınıldı, boşuna çalışmalar yapıldı, yapılan her şey boş, biz vazgeçtik, emeği olanların emeği gayret edenlerin gayreti varsın yok olsun... Şaşkınım...

Bugünün birde yarını var, keser döner sap döner gün gelir hesap döner... Yapacak bişey yok...

Ders için emeği olanlara saygımız sonsuz...
benim dilekçe vermemle de dersi kaldırmazlar merak etmeyin...

ben burada hepimizin dikkatini çekip Dersimizin geleceğini sorguluyorum... fikrimi ortaya koyuyorum...

ama arkadaşlar birisi burada çıkıp ta şunu desin "önümüzdeki dönemlerde BT dersi ile ilgili şu düzenlemeler, bu iyileşmeler olacak, ders zorunlu olacak, not gelecek, tamirciliği bırakıp öğretmenlik yapacağız....desin...
ben gibi düşünen herkes rahatlasın...

şurdaki yazıları okudumda meb ne yapsa demekki iyi yapıyor onu anladım...Ders seçmeli oldu il dışı iptal oldu,herkes norm fazlası oldu , kimi il btr yapıyor kimi il yapmıyor..... ders kaldırılırsa ne olacak Allah bilir...

Zizu_' Alıntı:
"ben diyorum ki bizi ASACAKLARSA assınlar, KESECEKLERSE KESSİNLER...
NE OLACAĞIMIZI GÖRELİM..."

bunu bir öğretmenin söylediğine inanamıyorum.
Nasıl bir düz mantıktır bu.

Gayet güzel bir mantık hocam. ders zorunlu olsun diyoruz yok diyorlar. madem bilgisayar ana karnında öğreniliyor o zaman ne gerek var bu derse. Ha biz ne olacağız. Her sen ne olacağız diye düşünmektense bir defa tam düşünürüz olur biter. Hem siz ne düşünüyorsunuz bırakın onlar düşünsün.

Bu konu bir an önce hallolursa oolsun aksi takdirde yeni çıkacak 657 ile !dersimize zorunlu yapıp! mesleğimize son verebilirler. Üstelik keyiflerine göre...

Arkadaşlar neler diyosunuz allah aşkınıza. Evet çok zorluklar çekiyoruz, norm fazlası olduğum için yeni okula geldim 15 saat dersim var ve labı ben gelmeden dağıtmışlar, bende müthiş zorluklar içerisindeyim. Ancak ne sanıyosunuz, meb bizim dersi kaldırdıktan sonra, yana yakıla eywah bu BT öğretmenlerini ne yapacaz, mutlaka süper bi çözüm bulalım mı diyecek. Emin olun şuan ki durumunuzdan beter olursunuz. Kurum değişikliği ile ayda 1800 liraya haftada 40 saat çalışırsınız. Bu hükümetin tekel işçilerine neler yaptı gördünüz. Seçmeli de olsa kağıt üstünde bir dersimiz olduğu sürece şimdilik birşey olmaz bize. Ders orda dursun, biz BTR için uğraşalım. Kendimize bir tutunacak bir dal bırakmalıyız.

okanformula' Alıntı:
Arkadaşlar neler diyosunuz allah aşkınıza. Evet çok zorluklar çekiyoruz, norm fazlası olduğum için yeni okula geldim 15 saat dersim var ve labı ben gelmeden dağıtmışlar, bende müthiş zorluklar içerisindeyim. Ancak ne sanıyosunuz, meb bizim dersi kaldırdıktan sonra, yana yakıla eywah bu BT öğretmenlerini ne yapacaz, mutlaka süper bi çözüm bulalım mı diyecek. Emin olun şuan ki durumunuzdan beter olursunuz. Kurum değişikliği ile ayda 1800 liraya haftada 40 saat çalışırsınız. Bu hükümetin tekel işçilerine neler yaptı gördünüz. Seçmeli de olsa kağıt üstünde bir dersimiz olduğu sürece şimdilik birşey olmaz bize. Ders orda dursun, biz BTR için uğraşalım. Kendimize bir tutunacak bir dal bırakmalıyız.
:alkis: :alkis:

eses' Alıntı:
nryozer' Alıntı:
Kalksın artık, bıktım şu seçmeli ders muhabbetinden. Her okula bir BT Rehber öğretmen kadrosu için uğreşalım bence
+1

yani ne diyeyim istekte bulunurken bile yanlış yolu tercih ediyorsunuz...
Şu anda rehber öğretmen ve sınıf öğretmenleri braş öğretmenleri ana sınıfı öğretmenleri kısaca tüm öğretmenleri arasında okullarda tek başına görev yapması gerektiği düşünülen tek branş bizim branşımız bu da btr ya da formatörlük sayesinde oldu...
İkili eğitim yapan kurumlar da dahil olmak üzere sabahtan akşama (en az 40 saat) kadar okulda çalışması gerektiği düşünülen tek branşız

hala diyor ki her okula tek btr için uğraşallım durmak YOK yola devam.

Ve yine tekrar ediyorum ömrünün sonuına kadar kadar btr olarak kalmak istiyorsan bile
meb te bir anlayış farkındalığı oluşması için yapmamız gereken sene başında btr görevlendirmelerine toplu olarak başvurmamak
bakın o zaman herkesi nasıl zorunlu olarak kadroya alıyorlar....

Bana artık faydasından çok zararı var bu dersin... Psikolojim bozuluyor. Yok seçildi, yok seçilebilir, müdürün canı istemiyor seçmeyecek... Yeter valla kaldırsınlar bizde başımızın çaresine bakalım...

okanformula' Alıntı:

:alkis: :alkis:

hardeniz' Alıntı:
ya arkadaşlar dersimize sonuna kadar sahip çıkmalıyız. bakanlık 3-5 bin sınıfçı norm fazlası olacak diye adamları hayatlarında görmedikleri branşlara atadılar. bu olmayacak işti oldu. Bizim dersimizin de zorunlu olacağı günler yakındır. gündemde yerimizi almışken derneğimiz bu kadar aktifken bırakın dersin kaldırılması gibi bir düşünceyi. BİZ DERSİMİZE SAHİP ÇIKMAZSAK KİM ÇIKACAK. biz böyle boşvermiş gözükürsek kimseler bizi ciddiye almaz. BTR umut bağlayanlar da boşuna heveslenmesin. yıllarca formatörlük denen zorunlu görevlendirmelerle uğraştık avutulduK. Bizim TEK HEDEFİMİZ DERSLERİN ZORUNLU OLMASI VE NORM DURUMUMUZDUR.

yeni bakan da gayet net bir şekilde ders zorunlu olmayacak demiş bence artık dersin zorunlu olması değilde bizim daha fazla mağdur edilmeden sınıfçılara yaptıkları gibi alan değişikliği için uğraşssak sonuçta sınıfçıların yan dal aldıysa biz de üniversitede mat ve fen eğt aldık hemde bilgisayayar derslerinden daha fazla kredide

Geri