Bilgisayar Dersinin Kaldırılması...

Kodla Büyü
Bu ders kaldırılsın diyen insan bence ders felan işlemiyor. YATIYOOOOR. Aklın sıra Rehber öğretmen olup yatışa devam etmek istiyor... Yok öyle yoruldum psikolojim bozuldu vazgeçtim artık dersten. Bunlar hikaye...

evet kalksın diyenlerdenim bende çünkü bu şekilde belirsizlik daha gıcık bir durum en azından kalkarsa bir şeye bağlarlar bizde görevimizi biliriz kimseyede eyvallahımız olmaz insanlarında gıcık gıcık laflarını duyarak sinirlerimiz bozulmaz en güzeli bu ya

bence de kalksın ama bize bir norm versinler norm verilmezse ve görevlendirmeler bu şekilde devam ederse sonumuz yine hüsran olur hem de bu sfer daha fazla..

5355' Alıntı:
Bu ders kaldırılsın diyen insan bence ders felan işlemiyor. YATIYOOOOR. Aklın sıra Rehber öğretmen olup yatışa devam etmek istiyor... Yok öyle yoruldum psikolojim bozuldu vazgeçtim artık dersten. Bunlar hikaye...
evet öyle hocam bi sorun mu var.ben işlemiyorum.sıkıntı yoktur inşallah?neden işlemiyorum sen sormadan ben söyleyeyim:
devlet erkanı başta milli eğitim bakanları artık öğrencilerin bilgisayarı bildiğini söylüyor.devletin eğitiminden sorumlu bakanlık böyle dediğine göre vardır bi bildiği.
farzetki ben meb'i dinlemedim işleyecem dedim.toplama çıkarma bilmeden bölme yaptırabilirmisin? hayır tabiki.elindeki kitaplara bak.basamak 1,2,3,4,5 de temel kullanım becerileri var 6,7,8 de ileri konular..excel veritabanı gibi...temel beceriye sahip olmayan öğrenci exceli ne yasın veritabanını ne yapsın nasıl anlasın.devlet 12345 basamnakları kaldırdı.gırtlak patlatmaktan ve öğrenci ile takışmaktan başka bişey getirmez sana.ve okullarda serbest etkinlik diye öğrencinin stres atması için dersler konulmuş.daha doğrusu ders değilde öğrenci dışarda haylazlık etmesin devlet kontrolünde olsun.zaten anne ve babalarda çalışıyor devlet bunlara göz kulak olsun ki dışarda zarar işlemesin çocuklar bütün maksat bu.seçmeli derslerde ve serbest etkinlik derslerinde.çünki dersin notu ve değerlendirmesi yok.neyse uzatmayayım uzatırsam okunmaz.sana daha çok sebep sayabilirim neden ders işlemediğime dair.mesela öğrenciler evlerinde bilgisayara ulaşamıyor ve okulda bilgisayar dersinde genede bilgisayar okuryazarlığı genel kültürüne sahip oluyor ve ders ödev araştırıyor vs...

Size inanamıyorum arkadaşlar.hele o anketteki %51 oranına ininimıyorum.Bindiğiniz dalı neden kesiyosunuz.Sizi memur edelim derlerse kabul mu edeceksiniz yani.
Kabul etmiyorum.

ilyas33' Alıntı:
5355' Alıntı:
evet öyle hocam bi sorun mu var.ben işlemiyorum.sıkıntı yoktur inşallah?neden işlemiyorum sen sormadan ben söyleyeyim:
devlet erkanı başta milli eğitim bakanları artık öğrencilerin bilgisayarı bildiğini söylüyor.devletin eğitiminden sorumlu bakanlık böyle dediğine göre vardır bi bildiği.
farzetki ben meb'i dinlemedim işleyecem dedim.toplama çıkarma bilmeden bölme yaptırabilirmisin? hayır tabiki.elindeki kitaplara bak.basamak 1,2,3,4,5 de temel kullanım becerileri var 6,7,8 de ileri konular..excel veritabanı gibi...temel beceriye sahip olmayan öğrenci exceli ne yasın veritabanını ne yapsın nasıl anlasın.devlet 12345 basamnakları kaldırdı.gırtlak patlatmaktan ve öğrenci ile takışmaktan başka bişey getirmez sana.ve okullarda serbest etkinlik diye öğrencinin stres atması için dersler konulmuş.daha doğrusu ders değilde öğrenci dışarda haylazlık etmesin devlet kontrolünde olsun.zaten anne ve babalarda çalışıyor devlet bunlara göz kulak olsun ki dışarda zarar işlemesin çocuklar bütün maksat bu.seçmeli derslerde ve serbest etkinlik derslerinde.çünki dersin notu ve değerlendirmesi yok.neyse uzatmayayım uzatırsam okunmaz.sana daha çok sebep sayabilirim neden ders işlemediğime dair.mesela öğrenciler evlerinde bilgisayara ulaşamıyor ve okulda bilgisayar dersinde genede bilgisayar okuryazarlığı genel kültürüne sahip oluyor ve ders ödev araştırıyor vs...

Sorun sizin bilişim öğretmeni olmanızmış onu anladım (bir sorunmu var derseniz bu cevabı alırsınız) . Şuan dersiniz varsa işlemek zorundasınız. İşlememe hakkını nerden aldığınızı anlamadım.
Ayrıca ben ders verirken zevk alıyorum Hocam gırtlak patlatmıyorum. Sizde zevk alarak yaparsanız hem dersiniz kıymet görür hemde kaldırılsın diyerek bindiğiniz dalı kesmemiş olursunuz. Öğrencilerin öğreneceği bilişimle alakalı çok şey var. Madem eğitimxciyiz ozaman görevimizi yapalım kolaya kaçıp yatışa geçmeyelim. Ben Yukardakilerin dediğiyle ilgilenmiyorum dersimi her türlü işlerim... Öğrencimin yaptığı bir web sitesini görünce aldığım mutluluk bana yetiyor...

ilyas33' Alıntı:
Maalesef Hocama katılıyorum.. Dersin saygınlığından bahsediyoruz ama günümüzde belli başlı iyi okullar haricinde diğer okullarda doğru düzgün hiçbir dersin saygınlığı yok ki..
Geçen sene dersimle ve hatta bütün derslerle sorunu olan hemen hemen hepsinden de kalan öğrencileri bıraktım müdür geldi hocam bilgisayardan kimse kalmasın seçmeli derstir herkesi geçirin hatta bol not verin diye rica etti. Alın saygınlık.. :x

dostum ders nerde labaratuvar nerde kitap nerde?neyle ders işliyorsun ben 2 yıldır 2 farklı okulda labaratuvarsız okullarda görev yapiyorum.öğrencinin umrubnda değil.işlemiyorum diye formaliteden dedim ama kendi ölçümüzde genel kültür düzeyi bişeyler anlatıyorum.internet yararı zararı günliği vs...ama sadece kendim dinliyorum.müfredata bağlı değlim labaratuvarım olsa anlatmazdım.sadece sınıfta gürültü olmsın diye anlatıyorum.en son 2008 de lab kuruldu.en iyi lab 5 yıllık hadi senin labın ondn olsun bakalım sen nasıl ders işlicen bi iki yıl sonra.artık lab kurulmuyor.kitab basılmıyor.devlet istemiyor neyi nasıl yapacan merak ediyorum?

Anket sonucuna inanamadım :shock: Bbnet' te miyim acaba diye tekrar baktım sayfaya.

Bende sınıf öğrt. fln hak verseler geçmek isterdim, dersimizi önemseyen yok, gidecek okul yok, Bilg labları ölüyor yavaş yavaş kim yenileyecek onları ? Kitap yok, içerik berbat, office 2003 hala vs..

içerik çok sığ bence, işin içine hem çoukları hemde beni heyecanlandıracak şeyler girmedikçe kaldırılsın gitsin.

for i:=1 to ∞
do
begin
writelen ('içerik yenilensin!!!');
end;

bu kadar yani..

kalkarsa zaten kalkar bunun için bir çalışmaya gerek yok.
Buraya 9 sayfa yazan arkadaşları , akşam twitter a bekliyoruz
SAYGILAR...

ilyas33' Alıntı:
dostum ders nerde labaratuvar nerde kitap nerde?neyle ders işliyorsun ben 2 yıldır 2 farklı okulda labaratuvarsız okullarda görev yapiyorum.öğrencinin umrubnda değil.işlemiyorum diye formaliteden dedim ama kendi ölçümüzde genel kültür düzeyi bişeyler anlatıyorum.internet yararı zararı günliği vs...ama sadece kendim dinliyorum.müfredata bağlı değlim labaratuvarım olsa anlatmazdım.sadece sınıfta gürültü olmsın diye anlatıyorum.en son 2008 de lab kuruldu.en iyi lab 5 yıllık hadi senin labın ondn olsun bakalım sen nasıl ders işlicen bi iki yıl sonra.artık lab kurulmuyor.kitab basılmıyor.devlet istemiyor neyi nasıl yapacan merak ediyorum?

Hocam çözüm Dersi kaldırmak değildir. Benim arkadaşımda sizinle aynı durumdaydı. Bazı özel kuruluşlarla irtibata geçip gelen bilgisayarlarla lab kurabildi. Demek istediğim mücadele verirseniz birşeyler ortaya çıkacaktır. Ayrıca sizin LAB ınız yok diye dersi mi kaldırmak lazım. İlgisiz öğrenciye gelirsek çoğu öğrenci matematik dersine karşıda ilgisiz matematik dersinimi kaldıralım. Birşeylerin mücadelesini vermek lazım Hocam. Sizinde verdğinize inanıyorum ama DERS kalkısn mantıklı bir çözüm değildir. Benim düşüncem ders her zaman cebimizde olsun ki öğretmen olduğumuzu hatırlayalım.

aysmn' Alıntı:
hardeniz' Alıntı:
ya arkadaşlar dersimize sonuna kadar sahip çıkmalıyız. bakanlık 3-5 bin sınıfçı norm fazlası olacak diye adamları hayatlarında görmedikleri branşlara atadılar. bu olmayacak işti oldu. Bizim dersimizin de zorunlu olacağı günler yakındır. gündemde yerimizi almışken derneğimiz bu kadar aktifken bırakın dersin kaldırılması gibi bir düşünceyi. BİZ DERSİMİZE SAHİP ÇIKMAZSAK KİM ÇIKACAK. biz böyle boşvermiş gözükürsek kimseler bizi ciddiye almaz. BTR umut bağlayanlar da boşuna heveslenmesin. yıllarca formatörlük denen zorunlu görevlendirmelerle uğraştık avutulduK. Bizim TEK HEDEFİMİZ DERSLERİN ZORUNLU OLMASI VE NORM DURUMUMUZDUR.

yeni bakan da gayet net bir şekilde ders zorunlu olmayacak demiş bence artık dersin zorunlu olması değilde bizim daha fazla mağdur edilmeden sınıfçılara yaptıkları gibi alan değişikliği için uğraşssak sonuçta sınıfçıların yan dal aldıysa biz de üniversitede mat ve fen eğt aldık hemde bilgisayayar derslerinden daha fazla kredide
:+1:

5355' Alıntı:
Bt Dersine ve Bilişim öğretmenlerine, öğretmenler ve öğrenciler tarafından yapılan tutum ve davranışlar bizdende kaynaklanıyor. Okuldaki sorumlu olduğumuz işler için ortak hareket etmezsek ( Herkes yaptığı işler için ayrı telden çalarsa), idarecinin görevimiz olmayan işlerini yaparsak, öğretmenler bilgisayarım bozuldu yap dediklerinde tamirci gibi uğrasıp durursak kısacası taviz üstüne taviz verirsek sonuç bu olur...
:alkis: hocam haklı fakat bunda bizim millet olarak bi özelliğimiz etken o da insanlık öldü mü arkadaşımın problemini halletmem gerek mantığıdır.

Hocam ben bunun mücadelesini veriyorum. Benim göervimin ne olduğunu bilip insan gibi rica eden arkadaşlara yardımcı oluyorum. Aksi bir durumda sallıyorum. İnsanlık ölmedi ama süreç bize zarar veriyor. :)

on sene sonra bu dersi niye seçmeli yaptık diye sorgularlar yirmi sene sonra da zorunlu olur. Bu arada amerika marsda arsa satmaya falan başlar biz (türkiye) de bu robotların içinde insan mı varda gidecekleri yeri biliyorlar deriz....

bence bu bilgisayar dersi hepten başımıza bela. Ben bıktım sizi bilmiyorum . kaldırılırsa sevinirim. Bizi de şu anki yasayla düz memur yapamazlar ya meslek lisesi ya da başka branş yaparlar. Bilgisayar öğretmeni olmaktansa sınıf öğretmenliği dahil her braşa razıyım. İdareyle sürekli yüzgöz oluyooruz, elimiz sürekli tozun kirin içinde kıymetimiz var mı yok?

SORUN:
1-Bilişim teknolojileri dersinin seçmeli olması.
yorum:Seçmeli bir ders için okula bir öğretmen fazladan lüks olmuyor mu ayrıca bilişim eğitimi öğrenci için diğer tüm derslerden önemlidir. Şu anda verilen seçmeli eğitim israftır.
ÇÖZÜM: Bilişim dersinin içeriği düzenlenerek öğrencilere ufuk açabilecek bilişim eğitiminin türkçe-matematik vb. gibi zorunlu olarak verilmesi.(Bilişim eğitimi tüm derslerden de) önemlidir. Öğrenciler bilgisayar başında faceden ve oyunlardan başka şeyler yapılabileceğini öğrenmeli.

ÇÖZÜM: Gereken okullara bilişim rehber öğretmeni kadrosu verilmesi ama görev tanımının düzgün bir şekilde yapılması.

5355' Alıntı:
Hocam ben bunun mücadelesini veriyorum. Benim göervimin ne olduğunu bilip insan gibi rica eden arkadaşlara yardımcı oluyorum. Aksi bir durumda sallıyorum. İnsanlık ölmedi ama süreç bize zarar veriyor. :)

süreç ciddi manada bizi zorluyor hocam çünkü ben de dediğiniz gibi rica eden arkadaşlarıma bu tarz yardımlar yapıyorum fakat bu kez diğer arkadaşlar ayrım yapıldığını iddia ediyorlar hatta küsüyorlar böyle bir mantıksızlık olabilir mi :D :?

yogunesb' Alıntı:
on sene sonra bu dersi niye seçmeli yaptık diye sorgularlar yirmi sene sonra da zorunlu olur. Bu arada amerika marsda arsa satmaya falan başlar biz (türkiye) de bu robotların içinde insan mı varda gidecekleri yeri biliyorlar deriz....
katılmamak mümkün müü hocama :alkis: :++:

Dersten önce üniversitelerden bu bölümü kaldırsınlar yeni yetişen neslin hayatlarıyla oynamasınlar. Sonrada bu bölümü tarihten silsinler böyle dangalakça sistem anlayışı olamaz acırımda öss ye girerken yaşadığım strese verdiğim dershane parasına... Öğretmen olacağıma gidip başka bir bölümü seçseydim keşke ah kafam ah .... bizi bu hale düşürenlerin allah öbür dünyada 2 yakasını bir araya getirmesin daha ne diyeyim ...

ppll' Alıntı:
Dersten önce üniversitelerden bu bölümü kaldırsınlar yeni yetişen neslin hayatlarıyla oynamasınlar. Sonrada bu bölümü tarihten silsinler böyle dangalakça sistem anlayışı olamaz acırımda öss ye girerken yaşadığım strese verdiğim dershane parasına... Öğretmen olacağıma gidip başka bir bölümü seçseydim keşke ah kafam ah .... bizi bu hale düşürenlerin allah öbür dünyada 2 yakasını bir araya getirmesin daha ne diyeyim ...

Aynen katılıyorum. Yıllarca sınıf öğretmenliği yapmış birini yan alanı diye matematik gibi her türlü branşa geçme hakkı verenler bize de versinler. onlardan çok daha bilgili olduğumuz kesin. Teknik liseden mezun olan arkadaşlarımızı da teknik öğretmen yapsınlar, ne güzel olur.Gerçekten ne haksızlık bu, ömrümüzü yediler.

Arkadaşlar insanı köleleştirmenin en iyi yolu kontrollü özgürlüktür.... Bunu bir düşünün Milli eğitiminin pilot projesi bizim üzerimizde deneniyor. Nabi avcı seçmeli dersleri arttırcaz açıklaması yapıyor, gidişat bunu gösteriyor işimiz çok zor...

Ders kalksın diyenler istifa etsin ii olur
ben bilgisayar öğretmeniyim ve öyle de kalacaım branşımı labımı çok seviyorum ölümüne btciyim

burock_26' Alıntı:
Ders kalksın diyenler istifa etsin ii olur
ben bilgisayar öğretmeniyim ve öyle de kalacaım branşımı labımı çok seviyorum ölümüne btciyim
:-1: hocamız anlaşılan bu muammadan fazlasıyla memnun ki halinin düzelmesi için herhangi bir tepki verilmesini uygun görmemekte. biz de ölümüne btciyiz hocam yoksa 4 sene bu branşla ilgili dersleri projeleri istifa etmek için ya da ne olacağı belli olmayan bir branşın öğretmeni olmak için okumadık

Geri