Bilgisayar laboratuvar eksiği olan okul var mı?

Kodla Büyü

kkkrt

Üye
Merhabalar

Doğru bir konu başlığı ve yer olmayabilir ancak bu forumda bir çok bilişim ihtiyacı olan okullar olduğunu okumuştum. O yüzden buraya yazma kararı aldım.
Bilgisayardan hayatını kazanan birisi olarak , gerçekten ihtiyacı olan, şimdilik 1 veya 2 okula bilgisayar laboratuvarı açabilirim. Gerekli bütün bilgisayar, masa, sandalya, duvar yazıları , stickerlar vb. ihtiyaçlarını karşılayarak , bilgisayar lab kurulmasını sağlamak istiyorum. (15-20şer kişilik sınıflar şeklinde)

Burada acaba bilgisayar laboratuvar eksiği olan okullarımız var mı? İmkanları kısıtlı ve bütçe bulamayan anadoludaki okullarımız, ve teknik meslek liselerimiz olması daha uygun olur. Özellikle yapılan bağışın hakkını verecek, vizyoner öğretmenler, öğrencilere programlama, kodlama , ağ/network konularını anlatmaya hevesli, öğrencilerin hayatını değiştirmeye, ülkemiz için yeni girişimciler çıkarmayı misyon edinmiş öğretmenlerden mesaj bekliyorum.

Teşekkürler,

Hocam okulum Mersin'de masa ve ekranlarımız var, aslında kodlama için bazı setler vs de var ama kasalar 16 yıllık. Duvar yazıları yok. Sadece kasa ve duvar yazıları için talibim. Bizdeki eski kasalar başka okullara aktarılabilir.

20 bilgisayardan 18 i çalışıyor. 19 yapacağım fakat windows 8 çalıştırmayacak bilgisayarlar var. Ram yetersiz. Acil ihtiyacım fare fakat kendim karşılayacağım.

Hocam Malatya'da bir Anadolu Lisesinde görev yapıyorum. Laboratuvarımız var ama içinde bilgisayar yok maalesef :)

Merhabalar

Doğru bir konu başlığı ve yer olmayabilir ancak bu forumda bir çok bilişim ihtiyacı olan okullar olduğunu okumuştum. O yüzden buraya yazma kararı aldım.
Bilgisayardan hayatını kazanan birisi olarak , gerçekten ihtiyacı olan, şimdilik 1 veya 2 okula bilgisayar laboratuvarı açabilirim. Gerekli bütün bilgisayar, masa, sandalya, duvar yazıları , stickerlar vb. ihtiyaçlarını karşılayarak , bilgisayar lab kurulmasını sağlamak istiyorum. (15-20şer kişilik sınıflar şeklinde)

Burada acaba bilgisayar laboratuvar eksiği olan okullarımız var mı? İmkanları kısıtlı ve bütçe bulamayan anadoludaki okullarımız, ve teknik meslek liselerimiz olması daha uygun olur. Özellikle yapılan bağışın hakkını verecek, vizyoner öğretmenler, öğrencilere programlama, kodlama , ağ/network konularını anlatmaya hevesli, öğrencilerin hayatını değiştirmeye, ülkemiz için yeni girişimciler çıkarmayı misyon edinmiş öğretmenlerden mesaj bekliyorum.

Teşekkürler,
kimsiniz, göreviniz ne?

• Beğen
Tepkiler: omd
olmaz mı ihtiyaç çoğu arkadaşımızın sınıfı yok burda . köy okulu olarak bizi de değerlendirebilirsiniz. bir de kendinizle ilgili detay verseydiniz daha iyi olurdu düşüncesindeyim. dernek midir vakıf mıdır bireysel midir vs gibi ?

Hocam bilgisayarlarım 2008 yılından kalma. Biz de yardımlarınıza talibiz.

Anadolu lisesinde görev yapıyorum bende. Bizim okulumuzun labı yok hocam. Bilgisayar laboratuvarı için yer var ama sadece mekansal içi boş. Sadece pc masaları var okadar

Bizim de ihtiyacımız var. Bir kasaba okulu. Çocuklar teknolojiye çok uzak kalıyor maalesef.

Son düzenleme:
Merhaba,
Okulumuz güçlendirme tadilatından çıktı 10+1 olması gereken bilgisayarlarımdan 4 tanesi sağlam masa ve sandalyelerimiz tadilat sırasında yıprandı ve kırıldı. Hiç robotik setim yok. Her yere yazıyorum birde buraya yazayım.

Ekli dosyalar

• WhatsApp Image 2023-12-15 at 13.21.47.jpeg
    WhatsApp Image 2023-12-15 at 13.21.47.jpeg
    199.6 KB · Görüntüleme: 154
Seçenekler;
1- Bu arkadaş hakkaten bir yerden sponsor bulmuş ve hakkaten lab kurmak istiyor ? ihtimal düşük geliyor bana.
2- Bu arkadaş bu forumdan biri, bilinç oluşturmak için yazıyor. ? olabilir.
3- Bu arkadaş dolandırıcı, önce lab kuracaz der sonra bir şekilde para aparabilir ? olabilir.
4- Bu arkadaş "deneme" konu başlığını açan kişi veya ondan ilham alan biri ? daha yüksek ihtimal geliyor bana.
Neyse; inşallah hakkaten bir okulun labının kurulmasına vesile olur.

Seçenekler;
1- Bu arkadaş hakkaten bir yerden sponsor bulmuş ve hakkaten lab kurmak istiyor ? ihtimal düşük geliyor bana.
2- Bu arkadaş bu forumdan biri, bilinç oluşturmak için yazıyor. ? olabilir.
3- Bu arkadaş dolandırıcı, önce lab kuracaz der sonra bir şekilde para aparabilir ? olabilir.
4- Bu arkadaş "deneme" konu başlığını açan kişi veya ondan ilham alan biri ? daha yüksek ihtimal geliyor bana.
Neyse; inşallah hakkaten bir okulun labının kurulmasına vesile olur.
Merhabalar

Teşekkürler,
Özellikle yapılan bağışın hakkını verecek, vizyoner öğretmenler, öğrencilere programlama, kodlama , ağ/network konularını anlatmaya hevesli, öğrencilerin hayatını değiştirmeye, ülkemiz için yeni girişimciler çıkarmayı misyon edinmiş öğretmenlerden mesaj bekliyorum.
Özellikle sondaki bu paragrafı yazmaya sizi motive eden ve cesaretlendiren ne oldu acaba? Bakanlık, il, ilçe, idari amirler vb... söz konusu iken siz, sizi en çok ikna eden BT öğretmeniyle mi iletişimi en doğru seçim kararı olarak buldunuz...

Merhabalar,

Dolandırıcı değilim. Sadece bağış yapıyorum. İnternette bilgisayar lab ihtiyacı şeklinde aratınca bu forumda açılmış konulara ve yazılara denk geldim. O yüzden buraya yazmak kolayıma geldi bakanlık, il , ilçe vb bürokrasi ile uğraşmaktansa. Açıkçası ilk defa böyle bir bağış yapıyorum ve süreci öğretmen arkadaşlarla ben de öğreniyorum.

Son paragrafımdaki "vizyoner öğretmenler vs..." şeklindeki yazıyı bir saygısızlık amacıyla veya ikna edilme ihtiyacıyla yazmadım. Bireysel bir bağışçı olarak zaten yapabileceğim sınırlı. 1-2 okul diye belirttim. Şahsi olarak çocukların BT öğretmenlerinden feyz aldığını bildiğim için , doğrudan hevesli öğretmenlerle iletişim kurmak , öğrencileriyle tübitak, teknofest vb. projeler peşinde koşan öğretmenlerle iletişime geçmek daha doğru olur diye düşündüm. Sürç-ü lisan ettiysem affola.

Gerçekten çok fazla yazan oldu, hem bu başlığa hem özelden. Malesef en başta belirttiğim gibi bireysel olarak yapabileceğim sınırlı. Mesaj atanlardan bazı arkadaşlara dönüş yaptım. Bu arkadaşlar sanırım ihtiyaçları ellerine ulaştıkça buraya doğrulamak için yazacaklardır. Şimdilik daha fazla yardımcı olamayacağım ancak ilerleyen dönemlerde tekrar yardımcı olmaya çalışacağım imkanlar dahilinde.

Teşekkürler

Merhabalar,

Dolandırıcı değilim. Sadece bağış yapıyorum. İnternette bilgisayar lab ihtiyacı şeklinde aratınca bu forumda açılmış konulara ve yazılara denk geldim. O yüzden buraya yazmak kolayıma geldi bakanlık, il , ilçe vb bürokrasi ile uğraşmaktansa. Açıkçası ilk defa böyle bir bağış yapıyorum ve süreci öğretmen arkadaşlarla ben de öğreniyorum.

Son paragrafımdaki "vizyoner öğretmenler vs..." şeklindeki yazıyı bir saygısızlık amacıyla veya ikna edilme ihtiyacıyla yazmadım. Bireysel bir bağışçı olarak zaten yapabileceğim sınırlı. 1-2 okul diye belirttim. Şahsi olarak çocukların BT öğretmenlerinden feyz aldığını bildiğim için , doğrudan hevesli öğretmenlerle iletişim kurmak , öğrencileriyle tübitak, teknofest vb. projeler peşinde koşan öğretmenlerle iletişime geçmek daha doğru olur diye düşündüm. Sürç-ü lisan ettiysem affola.

Gerçekten çok fazla yazan oldu, hem bu başlığa hem özelden. Malesef en başta belirttiğim gibi bireysel olarak yapabileceğim sınırlı. Mesaj atanlardan bazı arkadaşlara dönüş yaptım. Bu arkadaşlar sanırım ihtiyaçları ellerine ulaştıkça buraya doğrulamak için yazacaklardır. Şimdilik daha fazla yardımcı olamayacağım ancak ilerleyen dönemlerde tekrar yardımcı olmaya çalışacağım imkanlar dahilinde.

Teşekkürler
İyilik yapmanız güzel bir şey. Okulumuzun bilgisayara ihtiyacı yok lakin çok fazla özel olmadan da sizi tanımak isterim. Mesela siz de mi bilişim sektöründe faaliyet gösteriyorsunuz? Belki başka konularda da bizlere yardımcı olursunuz.

Ben de Anadolu Lisesinde görev yapiyorum. Atölyede 3 adet bilgisayar var. 10 adet robotik kodlama başlangıç seti var ama bilgisayar yetersizliğinden kodlama ve programlama anlatmak havada kalıyor.
Yardım eden olursa sevinirim

Öyle bir asırda yaşıyoruz ki, gerçekten iyi insanlarla karşılaşınca inanmak istemeyip sorgulamaya başlıyoruz. @kkkrt tebrik ediyorum sizi...

merhaba yardımlarınızı bekliyorum. ilçemizde bir okula bilişim sınıfına ek olarak kodlama sınıfı kurduk ve öğrencilerimiz ikinci yılında ödül aldılar şimdi de teknofest'e hazırlanıyor. ben sizden ücretli olarak çalıştığım diğer okul için yardım istiyorum. şuan 8 tane bilgisayar masamız + 3 tane de tekli öğrenci masasını kullandık. bilgisayarlar çok eski çoğunda 1gb-2gb ram var iyi kötü konularımızı işleyebiliyoruz. Elinizden geldiğince yardımcı olursanız öğrencilerim adına çok sevinirim. @kkkrt

Bizim okulumuzda bilişim sınıfı bulunmamakta. Kendi imkanlarımla robotik kodlama başlangıç setleri aldım fakat bilgisayar olmayınca uygulama yapamıyoruz. Yardımcı olursanız sevinirim.

Geri