Bilgisayarcılar hangi marka OTOMOBİLİ tercih ediyor ???

Kodla Büyü
spider23' Alıntı:
ucarozcan' Alıntı:
Alfa Romeno 159

Xperia Z3

hocam bi ara çok baktım-çok niyetlendim- çok heveslendim cesaret edemedim...BEn dizel-otomatiğine bakıyodum..sizde ki hangi model -donanım??bakımı-servisi nasıldır??
araçlarda herhangi kronik sıkıntı var mı??
2006 dizel manuel 98bin km aldım. Bakım olarak şunu diyeyim normali 15bin km bakımları yapılır ama genelde sıkıntı yaşamamak adına 10bin km bakımları yaparım. Mazot filtresi-hava-polen... Gibi rutin bakımlar 300-400 tl arasıdır. Değişmesi gereken parçalar felan derken biraz masraflı olabilir. Tavsiyem büyük şehirlerde yaşıyorsanız alfa alınır. Yani servis sıkıntısı olmayan yerlerde alfa kullanılır. Yoksa motor ustası olup çıkarsın :).
Keyif arabası açıkcası mantık arabası değildir 159. Yaşı gereği masraf çıkarabilir. İkinci el piyasada geçmişi bilindik ve bakımları zamanında yapılmış araba alırsan sıkıntı yaşamazsın.
Benim hayallerimi süsleyen arabaydı aldım. her zaman kendim yıkarım şampuan cila... Motor gücü de iyi (180hp çipli ) yakıt tüketimi de bana göre çok değil. Şehir içi çok gazlayan biri değilim 7-8 lt arası tüketimi var. 19' jant aldım novitec coil taktım. Yavaş yavaş efsane birşeyler çıkacak ortaya :)
Resimlde görüldüğü gibi...
b28c5e3353e016a0f73bdbc4f2ea7d18.jpg

Xperia Z3

ucarozcan' Alıntı:
spider23' Alıntı:
ucarozcan' Alıntı:
Alfa Romeno 159

Xperia Z3

hocam bi ara çok baktım-çok niyetlendim- çok heveslendim cesaret edemedim...BEn dizel-otomatiğine bakıyodum..sizde ki hangi model -donanım??bakımı-servisi nasıldır??
araçlarda herhangi kronik sıkıntı var mı??
2006 dizel manuel 98bin km aldım. Bakım olarak şunu diyeyim normali 15bin km bakımları yapılır ama genelde sıkıntı yaşamamak adına 10bin km bakımları yaparım. Mazot filtresi-hava-polen... Gibi rutin bakımlar 300-400 tl arasıdır. Değişmesi gereken parçalar felan derken biraz masraflı olabilir. Tavsiyem büyük şehirlerde yaşıyorsanız alfa alınır. Yani servis sıkıntısı olmayan yerlerde alfa kullanılır. Yoksa motor ustası olup çıkarsın :).
Keyif arabası açıkcası mantık arabası değildir 159. Yaşı gereği masraf çıkarabilir. İkinci el piyasada geçmişi bilindik ve bakımları zamanında yapılmış araba alırsan sıkıntı yaşamazsın.
Benim hayallerimi süsleyen arabaydı aldım. her zaman kendim yıkarım şampuan cila... Motor gücü de iyi (180hp çipli ) yakıt tüketimi de bana göre çok değil. Şehir içi çok gazlayan biri değilim 7-8 lt arası tüketimi var. 19' jant aldım novitec coil taktım. Yavaş yavaş efsane birşeyler çıkacak ortaya :)
Resimlde görüldüğü gibi...
b28c5e3353e016a0f73bdbc4f2ea7d18.jpg

Xperia Z3

Hocam araba süper :++: ;bence yan yana gelse nice 100 -150 binlik arabadan daha gösterişli ve karizmatik durur..ALLAH kaza bela arıza vermesin...MAŞALLAH...ama edirne deyim;buralarda anlayan usta-servis yok...ancak hayallerde kalır ...

Arkadaşlar zengin :)
Renault Clio Sport Tourer 1.5 kullanıyorum. Az yakıyor diye aldım. Bagajı da geniş.

hasemrah' Alıntı:
Arkadaşlar zengin :)
Renault Clio Sport Tourer 1.5 kullanıyorum. Az yakıyor diye aldım. Bagajı da geniş.
Kaç model kaç kuruşa aldın hocam? Bakım masrafları vs nasıl?

Papsukkal' Alıntı:
omd' Alıntı:
Papsukkal' Alıntı:
Hayaller Volvo, Hayatlar Doblo :)
bu dobloların ticari ruhsat sıkıntısı yok mu? İkinci elde ticari olmayanı bulunuyor mu?
Hocam her sene muayeneye giriyor. Başka bir sıkıntı yaşamadım şimdiye kadar. 2. el almıştım 2 senedir kullanıyorum ben.
şahsi ruhsata çeviremiyor musunuz hocam? Vergisi de ticari olunca fazla oluyor diye duymuştum.

omd' Alıntı:
şahsi ruhsata çeviremiyor musunuz hocam? Vergisi de ticari olunca fazla oluyor diye duymuştum.
Bildiğim kadarıyla çevrilmiyor hocam. 2006 model 1.3 var bende ve vergisini 310 lira( I. dönem) ödedim. Rahatlığı (genişlik açısından :) ) tartışılmaz ama ben mecburiyetten aldım. O genişlikte ve o paraya alacak başka bir araba yoktu.

Hayaller Volvo, Hayatlar Doblo iletisini
Hayaller Volvo hayatlar Volkswagen-Tiguan 2012 olarak değiştirelim :)

2013 i30 um vardı yakıtından dolayı sattım şimdi dacia stepway var 1.5 dci 90 hp sıfır aldım

Geri