Bilişim Derneğinin Adını oylama Anketi

Kodla Büyü

Bilişim Teknolojileri Derneğinin Adı ne olmalı?

• Bilişim Teknolojileri Öğretmenleri Derneği (BTÖDER)

Oy: 1 1.9%
  • Bilişim Teknolojileri Öğretmenleri Derneği (BTÖD)

Oy: 0 0.0%
  • Türkiye BT Öğretmenleri Derneği (TRBTÖD)

• Bilişim Teknolojileri Öğretmenleri Derneği (BÖDER)

• Türkiye BT Öğretmenleri Derneği (TÜBİTED)

Oy: 20 38.5%
  • Bilişim Eğitimi ve Öğretmenleri Derneği (BİLİŞİMDER)

Oy: 29 55.8%

• Kullanılan toplam oy
    52

biltek2007

Hiperaktif Üye
Hiperaktif
Arkadaşlar post726605.html#p726605 bu adreste kurma işlemine başladığımız ve Burada da Derneğimizin adına karar vereceğimiz aşamaya geldik. Bundan sonraki aşama Dernek Tüzüğünün kesinleşmesi.

öbür başlıkta arkadaşın dediği gibi BÖDER varmış zaten. Ben bakmamıştım. İyi oldu arkadaşın uyardığı. Poet hocamın önerdiği ismi de ekledim. Görelim oylamayı :)

bir ara bundan 3 yıl önce bizim sorunlar düzelmeyince vakıf kurmak istedim.. Hatta alan adını bile almıştım tubitev.org.tr

ama sonra vakıf kurulumu için epey bir mal varlığı gerekince kalmıştı. Umarım şimdi birşeyler yapılabilir.

BİLGİSAYAR ÖĞRETMENLERİ DERNEĞİ olsun.şu bilişime alışmadım gitti.

BİTDER olsun, çikolata gibi oldu ama bizim de tadımızdan doyum olmaz :lol:

Bilgisayar Öğretmenleri Derneği - BÖDER olması kendimizi bilişimden haberi olmayan insanlara ifade etmekte daha faydalı olur. Bana branşın ne diye sorulunca genelde bilgisayar öğretmeniyim diyorum siz ne diyorsunuz?

Türkiye BT Öğretmenleri Derneği (TÜBİTED) güzel bir isim ve kısaltma
..
isim ve kısaltma birbirine uymuyor gibi. nasıl olsa her yerde kısaltma kullanılacak ismi uzun uzun yazın o zaman.
..
Türkiye Bilişim Teknolojileri Öğretmenleri Derneği

aslında böder benimde hoşuma gitmişti ama başka derneklerle aynı isimde olması sonradan fikrimi değiştirdi tübited de güzel ama tübitet çok yakın biltek hocamın dediği gibi ne yapsak ki.
Arkadaşlar başka sı yazdımı hatırlamıyorum ama
BİTED nasıl Bilişim Teknolojileri Eğitmenleri Derneği. Sonuçta bizim amacımız Bilişim Teknolojilerinin öğretmenler tarafından kullanılmasına yardımcı olma amaçlı eğitilmedik mi.

BİHDER olsun, birkaç yıldır başımıza gelmeyen kalmadı zaten, manalı olur :D

Türkiye BT Öğretmenleri Derneği (TÜBİTED) olarak ankete eklediğiniz dernek adı ve kısaltması bence en güzeli. Ama kısa ismi güzel iken uzun ismi BT ne demek sorusuna gerek kalmasın diye Türkiye Bilişim Teknolojileri Öğretmenleri Derneği olmalı diyorum...

isimlerin hiç birinin kurumsal bir kimliği yansıtmadığını, çarpıcı veya akılda kalıcı olmadığını düşünüyorum. üstelik BÖÖ diye bir kısaltma zaten iyi bir izlenim bırakmıyor

Adında ÖĞRETMEN geçmeyen bir derneğe kesinlikle üye olmam. Üye yapmam.
TÜBİDER var zaten. Biz amacımıza uygun bir dernek kurmalıyız.
Yarın gelir iki tane firma bilmem ne, derneği elimizden alır başka mecraya götürür. Ayrıca da Niyazi Bey hariç -ona fahri başkanlık bile verebiliriz- Dernek üyesi olma şartı Bilgisayar öğretmeni olmak olmalıdır.

Benim fikrim de budur.

Geri