Bilişim Derneğinin Adını oylama Anketi

Kodla Büyü

Bilişim Teknolojileri Derneğinin Adı ne olmalı?

• Bilişim Teknolojileri Öğretmenleri Derneği (BTÖDER)

Oy: 1 1.9%
  • Bilişim Teknolojileri Öğretmenleri Derneği (BTÖD)

Oy: 0 0.0%
  • Türkiye BT Öğretmenleri Derneği (TRBTÖD)

• Bilişim Teknolojileri Öğretmenleri Derneği (BÖDER)

• Türkiye BT Öğretmenleri Derneği (TÜBİTED)

Oy: 20 38.5%
  • Bilişim Eğitimi ve Öğretmenleri Derneği (BİLİŞİMDER)

Oy: 29 55.8%

• Kullanılan toplam oy
    52
Benim önerdiğim isimleri listeye almamışsınız.

TÜBİTÖD = Türkiye Bilişim Teknolojileri Öğretmenleri Derneği

içinde öğretmenin ö sü geçsin :)

BİTDER önermiştim ben de.Çikolata gibi olsun demiştim.
Adımızı unutabilirsiniz ama tadımızı asla :p

omd' Alıntı:
Benim önerdiğim isimleri listeye almamışsınız.
omd' Alıntı:
halukk' Alıntı:
omd' Alıntı:
schumix' Alıntı:
TRBTÖD anlamsız ve söylemesi zor bir kısaltma oldu.
Kısaltma için BÖDER iyi gibi... Açılımı için ise Bilişim Öğretmenleri yerine Bilişim Teknolojileri Öğretmenleri Derneği olabilir... T harfini koymaya gerek yok kanımca...

BiTÖDER nasıl :D

BÖDER (Bilişim Teknolojileri Öğretmenleri Derneği)
:+1: BİTÖDER - Bilişim Teknolojileri Öğretmenleri Derneği (Kulağa sanki daha anlamı ve iyi geliyor)

BİTEKÖDER :D ... Herkes kendi öder .. alman usulü yaparız olmadı :puhaha:

BiTÖMeKDER = Bilişim Teknolojileri Öğretmenleri Meslek Kuruluşu Derneği

yada

BiTÖMKD = Bilişim Teknolojileri Öğretmenleri Meslek Kuruluşu Derneği

Hocam yeni gördüm. Kusura bakmayın. Arkadaşlar beğenirlerse bunlardan biri de olabilir. Fakat oylamaya yeni seçenek ekleyince, bütün oylar siliniyor.

Arkadaşlar son durumu açıklıyorum.
Bilişim Teknolojileri Öğretmenleri Derneği (BTÖDER) 7% 7% [ 10 ]
Bilişim Teknolojileri Öğretmenleri Derneği (BTÖD) 1% 1% [ 2 ]
Türkiye BT Öğretmenleri Derneği (TRBTÖD) 1% 1% [ 1 ]
Bilişim Teknolojileri Öğretmenleri Derneği (BÖDER) 22% 22% [ 33 ]
Türkiye BT Öğretmenleri Derneği (TÜBİTED) 69% 69% [ 103 ]

Yani karar:
TÜRKİYE BİLİŞİM TEKNOLOJİLERİ ÖĞRETMENLERİ DERNEĞİ (TÜBİTED)

skipper_forum' Alıntı:
Adında ÖĞRETMEN geçmeyen bir derneğe kesinlikle üye olmam. Üye yapmam.
TÜBİDER var zaten. Biz amacımıza uygun bir dernek kurmalıyız.
Yarın gelir iki tane firma bilmem ne, derneği elimizden alır başka mecraya götürür. Ayrıca da Niyazi Bey hariç -ona fahri başkanlık bile verebiliriz- Dernek üyesi olma şartı Bilgisayar öğretmeni olmak olmalıdır.

Benim fikrim de budur.
Aynı şeyleri yazacaktım :+1:

eya' Alıntı:
BİLİŞİMDER... :shock: Yoksa tabi...
Bence de bu güzel isim daha kolay söyleniyor ve daha kalıcı.

Ayrıca arkadaşlar derneklerin Türkiye ismi alabilmesi için belirli bir üye sayısını geçmesi ve kurulduktan sonra en az 1 yıl geçmesi gerekiyor.

Dernek kurulucaksa eğer.Kurucuların aynı ilden olması önemli;
Çünkü evrak imzalama vs işer için mutlaka ihtiyaç duyulacaktır.Dernek kurucularının 22 kişi olması yeterli.

Her türlü yardıma hazırız....

TÜBİTED'i seçtim ama TÜBİDER'de olabilir daha akılda kalıcı ve kolay.

Derneğin isimi tamam gibi. ama dernek ile ilgili yapılacak başvuruda, derneğin bir adresinin telefonunun olması falan gerek diye hatırlıyorum. bununla ilgili herhangi bir çalışma var mı?

derneğin mutlaka bir adresi olacak.telefonu olacak,yer tahsisi yapılacak,eğer aylık kira verilecekse bir de bunlar için her ay düzenli faturalar vs hazırlanacak,aidat vs ler olması gerekiyor onları saymıyorum.Ama yola çıkarsanız arkadaşlar yolda öğrenirsiniz.Çünkü uygulamadan olmuyor maalesef....

Ankete BİLİŞİMDER eklenmesini talep ediyorum. Bu ismi onaylayan da çok olacak. Derneğin uzun ismi yine Bilişim Teknolojileri Öğretmenleri Derneği olabilir. Bilişim Öğretmenleri Derneği de olabilir. TEF mezunlarını da kapsar. Bilişim Eğitimi ve Öğretmenleri Derneği de olabilir Eğitim kelimesinin geçmesi olumlu olacaktır. Bunların hepsinin kısa ismi olarak BİLİŞİMDER olabilir. Diğer isimlere yakın bir sürü isim var. Bilişimder akılda kalıcı yeni bir isim olacaktır.

Anket seçenekleri tekrar düzenlenerek daha önce oy kullananlara oylarını değiştirme hakkı verilmeli ya da anket sıfırdan açılmalı bence. İsimde çok acele edildi. Güzel fikirler çıkacaktır. Ben BİLİŞİMDER'de ısrarcıyım.

eya' Alıntı:
Ankete BİLİŞİMDER eklenmesini talep ediyorum. Bu ismi onaylayan da çok olacak. Derneğin uzun ismi yine Bilişim Teknolojileri Öğretmenleri Derneği olabilir. Bilişim Öğretmenleri Derneği de olabilir. TEF mezunlarını da kapsar. Bilişim Eğitimi ve Öğretmenleri Derneği de olabilir Eğitim kelimesinin geçmesi olumlu olacaktır. Bunların hepsinin kısa ismi olarak BİLİŞİMDER olabilir. Diğer isimlere yakın bir sürü isim var. Bilişimder akılda kalıcı yeni bir isim olacaktır.

Anket seçenekleri tekrar düzenlenerek daha önce oy kullananlara oylarını değiştirme hakkı verilmeli ya da anket sıfırdan açılmalı bence. İsimde çok acele edildi. Güzel fikirler çıkacaktır. Ben BİLİŞİMDER'de ısrarcıyım.

Hocam ekliyeyim bakalım. Sizimi kıracağız :)

Bilişim Teknolojileri Öğretmenleri Derneği (BTÖDER) 8% 8% [ 14 ]
Bilişim Teknolojileri Öğretmenleri Derneği (BÖDER) 24% 24% [ 42 ]
Türkiye BT Öğretmenleri Derneği (TÜBİTED) 67% 67% [ 119 ]

Eklemeden önceki oylama sonuçları :)

Burada önemli olan kısaltmanın akılda kalıcılığı.Bence TÜBİTED uygundur.

biltek2007' Alıntı:
Bilişim Teknolojileri Öğretmenleri Derneği (BTÖDER) 8% 8% [ 14 ]
Bilişim Teknolojileri Öğretmenleri Derneği (BÖDER) 24% 24% [ 42 ]
Türkiye BT Öğretmenleri Derneği (TÜBİTED) 67% 67% [ 119 ]

Eklemeden önceki oylama sonuçları :)

biltek2007' Alıntı:
eya' Alıntı:

Hocam ekliyeyim bakalım. Sizimi kıracağız :)

Yaşasın demokrasi :alkis: :)

TÜBİTED i sevmiştim açıkcası ama hem TÜBİDER benzediğinden pek içime sinmemişti, bu oylamada BİLİŞİMDERi işaretledim :wink:

Arkadaşlar tekrar ve son kez soruyorum. Derneğimizin adı TÜBİTED olarak kalmasını istiyorsanız bu isimle yola çıkacağız. Oylamaya baktığımda önerilen isimler bu isimden daha az oy aldığını görmekteyim.

Saygılarımla.

Bilişim Teknolojileri Öğretmenleri Derneği -Bilişimder bence en güzeli

Ama kısaltma akılda kalıcı olsun diye" Bilişim Eğitimi ve Öğretmenleri Derneği (BİLİŞİMDER)" seceneğini işareledim.:)

BİLİŞİMDER__________(Bilişim Eğitimi ve Öğretmenleri Derneği)______ BİLİŞİM çağında her DER de deva..._______ :)

içinde türkiye geçen dernek ismini alamazssınız. almanız için bakanlar kurulu kararı gerektirir. bu da çok zor iş bence diğer seçenekleri değerlendirin derim

Geri