Bilişim Mersin İl Dışı Yazacaklar Kaç Puanla Nere?

Kodla Büyü
bilgisayarbilisim33' Alıntı:
Çay Mahallesi Ortaokulu - Uzak, sıkıntılı
Celile Öner Ortaokulu - Mersin - Adana yolunun deniz tarafında başka bir okul, ancak ana yola biraz uzak, yürüme mesafesinde değil. Dolmuşla gitmek zorundasınız, denize yakın. Şehir merkezine uzak Ders 07:00'de okul çift araçla 1 saat - öğrenci ve veli profili iyi
Mimar Sinan Ortaokulu - Sakın denemeyin. Eski Hatice Uluğ Ortaokulu, ismi meşhurdur buralarda
Mehmet Dağlı Ortaokulu - Tamamen ortaokul olmadan önce çevresindeki okullara göre iyiydi, değişen öğrenci profili ile şimdi felaket olduğunu herkes söylüyor.
Ersoy Ortaokulu - Akdeniz mahallesinde ama Toroslar mahallesi sınırında - Diğer akdeniz okullarına göre eh belki iyi bir okul denebilir. Okulun eski binası yıkılmış yerine yenisi yapılmıştı. Geçici olarak başka bir yere taşınan okul dönem ortasında eski yerindeki yeni binasına taşındı. Müdür Yardımcılarından biri iyi bir arkadaş.
Turgut Özal Ortaokulu - Offffff, ne desem bilmiyorum, çok sıkıntılı
Halil Akgün Ortaokulu - Mersin - Adana yolunun deniz tarafında kalan başka bir okul. Merkeze uzak, öğrenci profilini tam bilmiyorum.
Sosyal Hizmetler Ortaokulu - Mimar Sinan'dan sonra en sıkıntılı okullardandı, O okulda 2 tane şube var sanırım, yanlış bilmiyorsam. Öğrencileri çok sıkıntılılar, velileri de öyle. Nakliyeciler Sitesi v.b. içerisinde kalan bir okul. 2009'da Mehmet Dağlı Ortokulundaki öğrenciler ve Özgürlük Mahallesinde kalan öğrenciler (doğal olarak en sıkıntılı öğrenciler) o okula gönderildi. Hakkında henüz iyi hiç bir şey duyulmadı.
700. Yıl Ortaokulu - Güneykent Mahallesinde evime yakın bir okul. Güneykent + Halkkent mahallesindeki belki de en iyi okuldur. Müdür Yardımcılarından biri iyi bir arkadaş. Çalışkan beraber çalışmıştım daha önce 2 yıl. Okul büyük ama anlamadığım o okula gelenler neden sürekli norm fazlası oluyor. Herhalde her sınıftan 8'er şube vardır. Sene başında orda bir bilgisayarcı arkadaş vardı zaten 2. bir norm mu oluştu başka bir durum mu bilemiyorum. Ben olsam yazardım.
Toroslar Anadolu Lisesi - Akdenizde olmasından iyidir.

700. yılın öğretmeni benim okul yeri konumu güzel 5 ve 6 larda 7 şube var 28 saat ders var.. sadece sorun bilgisayarla çok kötü idari açıdanda bir sorun yaşamazsınız öğrenci profili de diğer okullara göre cok cok iyi

hakanotuken' Alıntı:
Mehmet Dağlı Ortaokulu'nda çalışıyorum, çok fazla şey beklemezseniz iyi, sadece il dışından mersin'e gelmek amacıyla yazılabilir, başka türlü çekilmez, öğrenci profili çok kötü sayılmaz, 5-6 sınıflara girdiğimiz için çok sorunlu öğrenci ile karşılaşmıyoruz, öğretmen ortamı şahane, idare çok iyi, merkeze yakın, tek dolmuşla ulaşım imkanı var. Ama çok şey beklemeyin sonuçta Akdeniz ilçesi ve en nihayetinde çilek mahallesi :)

Hakan hocam kolay gelsin gitmeyi düşünmüyon herhalde, bayağı bir övdün. Beni bildin mi? Tahmin et bakalım

33 olduğuna göre mersinde çalışıyorsun mersinde tanıdığım tek bilişimci sensin Ahmet hocam :)

Ya yemin ediyorum mersine tayin isteyecek biri olarak bu mersin başlıklarında mersini bırak mesleğimden soğuyorum :(

arkadaşlar biraz abartmıssınız diyorum o kadar....ÇAY MAHALLESİ ortaokulundan yeni tayini cıkmış biri olarak o kadar da kötü değil... evet yenişehir mezitli veya carsı gibi cok süper bir okul beklemeyin ama kötünün iyisiydi benim okulum. her okulda sıkıntılar var. cay mahallesinin sıkıntısı da su ki... eğitim ögretime asla deger verilmiyor ögrenci ve veliler tarafından... bu da sizin sorununuz değil. ben 3 yıl calıştım rahattı evime yakın bir yere geldim eminim şimdi daha iyi olacak...ulasım derseniz hem sabah hem öğlen iki ayrı servis var bunlarla rahatlıkla gelebilirsiniz ya da özel arabanızla... carsı merkezine 12 km. bende söylemesi hakkınızda hayırlsı

uysalhalil33' Alıntı:
arkadaşlar biraz abartmıssınız diyorum o kadar....ÇAY MAHALLESİ ortaokulundan yeni tayini cıkmış biri olarak o kadar da kötü değil... evet yenişehir mezitli veya carsı gibi cok süper bir okul beklemeyin ama kötünün iyisiydi benim okulum. her okulda sıkıntılar var. cay mahallesinin sıkıntısı da su ki... eğitim ögretime asla deger verilmiyor ögrenci ve veliler tarafından... bu da sizin sorununuz değil. ben 3 yıl calıştım rahattı evime yakın bir yere geldim eminim şimdi daha iyi olacak...ulasım derseniz hem sabah hem öğlen iki ayrı servis var bunlarla rahatlıkla gelebilirsiniz ya da özel arabanızla... carsı merkezine 12 km. bende söylemesi hakkınızda hayırlsı
Halil hocam epeydir görünmüyorsun ortalıkta.il. içi atamani hayirlamistim da ona bile cevap yazmadin. Pek ugramiyon foruma herhalde.

Arkadaşlar puanım 108
1. TARSUS Atatürk Teknik ve EML
2. TARSUS İMKB Teknik ve EML
3. TARSUS Emine Boro Ortaokulu
4. TARSUS 100. Yıl Ortaokulu
5. AKDENİZ Celile Öner Ortaokulu
6. AKDENİZ Halil Akgün Ortaokulu
7. AKDENİZ Mehmet Dağlı Ortaokulu

7 tercih yaptım Akdenizdeki diğer okullar çok kötü okulları tek tek gezdim. Tarsus da oturuyorum Adana Yüreğir de görev yapıyorum.

1. toroslar kızılbağ ortaokulu
2. erdemli şehit ali ihsan öger ortaokulu

Puan 78 pek ümidim yok.
Hakkımızda hayırlısı inşallah

Hocam ben 52 ile yazdım ama beni sizin puanlarınız bitirdi 4 tercihim şimdiden gitti:( keşke önce haber verseydiniz yazmazdım... b

osmanecer' Alıntı:
Hocam ben 52 ile yazdım ama beni sizin puanlarınız bitirdi 4 tercihim şimdiden gitti:( keşke önce haber verseydiniz yazmazdım... b
Hocam bende 42 ile doğu görevine mut ve gülnarı yazdım ,sanırım siz de benim tercihlerden birini bitirdiniz .... :?

1-TOROSLAR-Toroslar Anadolu Lisesi
2-TOROSLAR-Ali Kuşçu Ortaokulu
3-TOROSLAR-700.Yıl Ortaokulu
4-AKDENİZ-Celile Öner Ortaokulu
5-AKDENİZ-Ersoy Ortaokulu
6-AKDENİZ-Halil Akgün Ortaokulu

Arkadaşlar bu sıralama nasıl mantıklı mı? Bilen bir arkadaş yardımcı olabilir mi? Birde bu okulların herhangi birine atansam merkezde yaşayabilirim dimi? Teşekkür ederim şimdiden.

barthez' Alıntı:

Arkadaşlar bu sıralama nasıl mantıklı mı? Bilen bir arkadaş yardımcı olabilir mi? Birde bu okulların herhangi birine atansam merkezde yaşayabilirim dimi? Teşekkür ederim şimdiden.
Yazdığınız bütün okullar merkez zaten hocam. Mersinin çoğu yerinden tek dolmuşla ulaşabilirsiniz bu okullara. 1. tercihinize normalde norm fazlasından ressen ben atanöıştım 2 ay önce, ama gidip başlamadan il içinde başka okula geçtiğim için boşaldı ve il dışına açıldı orası. Evime 2 dolmuş olduğu için ben oraya gitmek istemedim, yoksa ortam ve öğrenci olarak güzel okul okuduğunu söylediler. Akdeniz ya da Toroslar'da oturacaksanız bütün okullara tek dolmuşla hatta bi kısmına ev durumuna göre yürüyerekte gidebilirsiniz.

Yenişehir de kalıcam hocam hepsine aracımla gidebilirim yani sıkıntısız biçimde. Birde en uzak olan yenişehire ne kadar mesafededir hocam.

Mersinin bir ucu olan teceden erdemli siniri yani, diğer ucu olan huzurkente Tarsus ucu, tek araba ile gidebilirsiniz.

barthez' Alıntı:
Yenişehir de kalıcam hocam hepsine aracımla gidebilirim yani sıkıntısız biçimde. Birde en uzak olan yenişehire ne kadar mesafededir hocam.
Celile Öner en uzak diye biliyorum. Halil Akgün'le aynı güzergahta ama biraz daha deniz tarafında kalıyor karaduvar'da. Mesafesi Yenişehirin neresinde oturduğunuza bağlı olarak değişir ama en uzak olan 25-30 olur kendi aracınızla.

barthez' Alıntı:

hocam ilk 6 tercihin bunlar mı? sanki aydın'ı tercih etmiştin ? listeni yazar mısın :=)
celile öner biraz içeride demişlerdi, 2 dolmuş gerekebilir. toroslara , pozcudan ya da mezitli tarafından 2 dolmuş olur. devlet hastanesi civarından tek dolmuşla gidelebilir ancak. sanırım tek otobüs var o tarafa ama seyrek gelir ve çok dolaşır gibi...

Rüzgara Karşı'' Alıntı:
barthez' Alıntı:

hocam ilk 6 tercihin bunlar mı? sanki aydın'ı tercih etmiştin ? listeni yazar mısın :=)
celile öner biraz içeride demişlerdi, 2 dolmuş gerekebilir. toroslara , pozcudan ya da mezitli tarafından 2 dolmuş olur. devlet hastanesi civarından tek dolmuşla gidelebilir ancak. sanırım tek otobüs var o tarafa ama seyrek gelir ve çok dolaşır gibi...
Listen böyle hocam üstteki mersin sıralamasııydı.

Ekli dosyalar

• tercihler.png
    tercihler.png
    115.3 KB · Görüntüleme: 356
Geri