Bilişim Teknolojileri ve Yazılım Dersi

Kodla Büyü

bilisimdersi1

Site Gezgini
Bu gün Müdür Yardımcısı Bilişim Teknolojileri ve Yazılım dersine benim giremeyeceğimi söyledi. Bu derse Fen Teknolojileri veya Matematik öğretmeni girecekmiş. çünkü bu bölümde de yer alıyormuş. Bu konu hakkında bilgisi olan arkadaş var mı?

saçmalamış ya olur mu öyle şey arkadaşım ne anlar fenci ve matematikçi bilişim ve yazılımdan :scared:

hocam bırakın gırsınler zaten seneye gene formator olmak zorunda kalıcaksınız dersınız olmaz işte :verymad:

zysimsek' Alıntı:
saçmalamış ya olur mu öyle şey arkadaşım ne anlar fenci ve matematikçi bilişim ve yazılımdan :scared:
bende öyle dedim ama şuan durum onu gösteriyor dedi. Çünkü okula gelen yazıda açıklama bu konu hakkında açıklama yok. Fen
Bilimleri ve Matematik alanında görüldüğünden sadece bu öğretmenler girebilirmiş.

hocam sen o arkadaşa tam olarak neye dayanarak bilişim dersine matematik ve fen ve teknoloji öğretmenlerini sokacakmış bi sor bakalım. aşağıda bu branştaki öğretmenlerin girebilecekleri dersler belli, sen böte mezunu olduğun sürece senden başkası bu derslere giremez.aşağıdaki bağlantının en aşağısındaki çizelgeden bu bilgilere ulaşabilirsin.
http://mevzuat.meb.gov.tr/html/2622_1.html

Fen
ve
Teknoloji

 Fen ve Teknoloji
 Fizik
 Kimya
 Biyoloji
 Tarım
 Trafik ve İlk Yardım

İlköğretim Matematik

İlköğretim Matematik Öğretmenliği
 İlköğretim Matematik
 Matematik
 Geometri
 Analitik Geometri

bilisimdersi1' Alıntı:
Bu gün Müdür Yardımcısı Bilişim Teknolojileri ve Yazılım dersine benim giremeyeceğimi söyledi. Bu derse Fen Teknolojileri veya Matematik öğretmeni girecekmiş. çünkü bu bölümde de yer alıyormuş. Bu konu hakkında bilgisi olan arkadaş var mı?

hocam senin idarecilerin içi dolu prinç çuvalında kaç tane pirinç var onları saysınlar.

açıklama olmadığı sürece mevcut yönetmelikler geçerlidir. k.ç.ndan yönetmelikmi çıkarmış idare.
saçmalamasın :verymad:

bunlardaki beyni kuşa taksan uçamaz kalkmış bir de idareci olmuşlar, ulen o derse biz girmeyeceksek hangi derse gireceğiz neyin öğretmeniyiz arkadaş biz, tövbe tövbe yaa

sakkurt' Alıntı:
hocam sen o arkadaşa tam olarak neye dayanarak bilişim dersine matematik ve fen ve teknoloji öğretmenlerini sokacakmış bi sor bakalım. aşağıda bu branştaki öğretmenlerin girebilecekleri dersler belli, sen böte mezunu olduğun sürece senden başkası bu derslere giremez.aşağıdaki bağlantının en aşağısındaki çizelgeden bu bilgilere ulaşabilirsin.
http://mevzuat.meb.gov.tr/html/2622_1.html

Fen
ve
Teknoloji

 Fen ve Teknoloji
 Fizik
 Kimya
 Biyoloji
 Tarım
 Trafik ve İlk Yardım

İlköğretim Matematik

İlköğretim Matematik Öğretmenliği
 İlköğretim Matematik
 Matematik
 Geometri
 Analitik Geometri
yu_cin' Alıntı:
o koltuklarda ehliyet sahibi olmayan işgüzar insanlar oturduktan sonra böyle olaylarla daha çok karşılaşırız.
http://ttkb.meb.gov.tr/dosyalar/80sayili/80_cizelge.pdf al hocam şunu göster bi zahmet, kimler hangi derslere giriyor öğrensin.

Peki Fen Bilimleri ve Matematik alanında bulunmasını ne ile açıklayacakmışız.

http://ikgm.meb.gov.tr/upload/TTK%C3%A7izelge.pdf hocam sen bu buradaki çizelgeyi söylüyorsun galiba, orada seçmeli dersler arasında "Bilim Uygulamaları"-"Matematik Uygulamaları"-"Çevre ve Bilim" gibi dersler var o yüzden fen bilimleri matematik yazmışlar, bilişim kelimesi yok diye :x öğretmeni de mi yok sayacaklar.
talim terbiye kurulunun hazırladığı çizelgeye göre kim hangi dersi okutur belirlenmiş http://ttkb.meb.gov.tr/80sayili_karar.aspx tartışılması bile saçma.

allah allah ya, seçmeli dersleri Fen Bilimleri ve Matematik adı altında aldıkları için ne yapacaksın düz mantık bu adam nasıl idareci olmuş acaba :verymad:

o müdür yardımcısının alnın öperdim.. böyle dangalakları nasıl idareci yaparlar anlamamki :p

netame' Alıntı:
bunlardaki beyni kuşa taksan uçamaz kalkmış bir de idareci olmuşlar, ulen o derse biz girmeyeceksek hangi derse gireceğiz neyin öğretmeniyiz arkadaş biz, tövbe tövbe yaa

yanılıyorsun hocam uçar ama geri geri :puhaha:

bilisimdersi1' Alıntı:
zysimsek' Alıntı:
bende öyle dedim ama şuan durum onu gösteriyor dedi. Çünkü okula gelen yazıda açıklama bu konu hakkında açıklama yok. Fen
Bilimleri ve Matematik alanında görüldüğünden sadece bu öğretmenler girebilirmiş.

pardon hocam ama sen de baya pısırık mısın ne ? :)

Bu müdür yardımcılarının hepsi mi böyle ya.. Çok şey bildiğini zanneden ama aslında okuduğunu anlamaktan aciz meslek grubu.. Bizimki de sabah öğretmenlere yeni çizelgeyle ilgili bir sürü yanlış bilgi verdi verdi gitti, hiç sesimi çıkarmadım. Yarın gelip, öyle değil böyleymiş diyecek nasılsa :)

Bazı okul müdürleri de Medya Okuryazarlığı dersini zorunlu seçmeli sanıyorlardı. Şimdiki çizelgede sadece bir kez seçilebildiğini nihayet talim ve terbiye kurulu yanlış anlaşılmaya mahal vermeyecek şekilde yazmış.

Mili Eğitimde de suç var. Listeye bütün alanlar Fen bilgisi alanı, spor alanı, müzik alanı, din Kültürü alanı hepsini yaz bilişim alanı ayrıca yazma. birşeyin ucunu açık bırakırsan olacağı bu.

o müdür yardımcısını bana göndersene bütün hırsımı ondan alayım, suratında bi kaç değişiklik yapayım.......deşarj olmam lazım.......

Bizim müdürde "Hocam sen rahat ol gerekirse 4 saat seçeriz" dedi:)) Hocam 2 saat seçilebiliyor 2 saat yazın yeterli dedim :))

bilisimdersi1' Alıntı:
Mili Eğitimde de suç var. Listeye bütün alanlar Fen bilgisi alanı, spor alanı, müzik alanı, din Kültürü alanı hepsini yaz bilişim alanı ayrıca yazma. birşeyin ucunu açık bırakırsan olacağı bu.

Hocam öncelikle "Haftalık ders çizelgesi" ile "MEB'e bağlı kurumlarda Öğretmen olarak atanacakların atamalarına...........ve aylık karşılığı okutacakları derslere ilşkin çizelge" arasındaki farkı siz bir zahmet öğrenin.Ondan sonra idarecini bilgilendirirsiniz
Taslak çizelgede "Bilişim ve yazılım" dersine fen öğretmeni yada matematik öğretmeni girer diye yazsa bile(ki hayatta öyle bişey olmaz haftalık ders çizelgelerinde) onun pek hükmü olmaz.

http://ttkb.meb.gov.tr/dosyalar/80sayili/80_cizelge.pdf adresinde görünen çizelgedeki gibi yakında bir çizelge çıkar.Ona göre hangi derse hangi öğretmen girer belirlenir.

Geri