Bilişim Teknolojileri ve Yazılım Dersi

Kodla Büyü
Allahım neler oluyor bu bt öğretmenlerine yahu az sesiniz çıksın idare ne derse heee heee diye diye koyun oldunuz yahu ....

Sıkıldım bu öğretmen camiasından yaww....

bilisimdersi1' Alıntı:
Peki Fen Bilimleri ve Matematik alanında bulunmasını ne ile açıklayacakmışız.

Bilişim Teknolojileri ve Yazılım; matematik, mantık, problem çözme, formülasyon v.b. yetenekler gerektirmekte değil mi hocam? Fen Bilimleri ve Matematik alanına konmasında ben bir gariplik görmüyorum. Ama konuyu açan arkadaşımızın idarecisi, alan ile derse girecek öğretmeni nasıl anladıysa tebrik etmek lazım.

Bugün Fen öğretmeni gelmiş sabah, biz nasıl bu dersi vereceğiz diyor. Güldüm, hocam siz önceki dersi bile veremezdiniz hele şimdi yazılım gelmiş mümkün değil veremezsiniz dedim.

Arkadaşın idarecisine de çok görmüyorum gerçi, TTKB bile saçmaladıktan sonra herkes ne yapacağını şaşırdı...

Öncelikle selam ve saygılar...
Örnek olay:
Bundan 4-5 sene önceydi, 4 ve 5. sınıflardaki BT dersi 1 saatti. Sonra 2 saate çıkartıldı. Birçok idareci buna rağmen 1 saat gösterif ders programını ona göre yaptı. Forumda bas bas bağırdık. ya şeçmessiziniz, yada 2 saat seçilir... Öğretmen arkadaşlar idarelere söyledi.. düzeltenler oldu ama düzeltmeyenler...
Ne oldu biliyormusunuz? Bu çok bilmiş idarecilerimiz 2 ay sonra ders programlarını e-okula girmeye kakışınca farkettilerki ders "2" saatmiş. 1 saat olmuyoprmuş. 2 ay sonra tekrar ders progrmı yapıldı. Normları değişenler bile oldu. Suçlu çıkmamak için geçmişe dönük elkders yazanlar bile oldu..

Hocam, sen öyle değil böyle, diyeceksin, isterlerse MEB'ia rasınlar ama sen arama.. kendileri bilirler..

netame' Alıntı:
bunlardaki beyni kuşa taksan uçamaz kalkmış bir de idareci olmuşlar, ulen o derse biz girmeyeceksek hangi derse gireceğiz neyin öğretmeniyiz arkadaş biz, tövbe tövbe yaa

sayın hocam idareci olmak için kafanın çok çalışmasına gerek yok ki :) zaten idarecilik yapmak içinde çok zeki olmaya gerek yok değil mi ama ;)

normaldir bu tüp yorumlar. sağolsunlar yukarıdakiler herşeyi birbirine karıştırmayı iyi beceriyor. gerçi karıştırmasalarda aşağıda böyle karıştırma gönüllüleri olduktan sonra...

Bilişim Teknolojileri ve Yazılım dersi kesinlikle bizimdir bence bizi duydular anladılar!
Medya Okur Yazarlığı dersine de bence Bilişim Teknolojileri Öğretmenleri girmeli. Enformatik var işin içinde. Bizim burda da o ders için sosyal bilgiler öğretmeni diyorlar :S

Merhaba arkadaşlar, bizim idarecilerimiz de şöyle bir açıklama yaptı. Seçmeli dersleri belli bir saatte vereceklermiş. tıpkı rehberlik ve kulüp saati gibi. Ve o saatte bilişim teknolojileri ve yazılım dersini seçen öğrenciler gelecekmiş (yani 5-6-7-8ler aynı sınıfta olabilir tıpkı kulüp gibi)
bu işe ne diyorsunuz?

bilisimdersi1' Alıntı:
sakkurt' Alıntı:
hocam sen o arkadaşa tam olarak neye dayanarak bilişim dersine matematik ve fen ve teknoloji öğretmenlerini sokacakmış bi sor bakalım. aşağıda bu branştaki öğretmenlerin girebilecekleri dersler belli, sen böte mezunu olduğun sürece senden başkası bu derslere giremez.aşağıdaki bağlantının en aşağısındaki çizelgeden bu bilgilere ulaşabilirsin.
http://mevzuat.meb.gov.tr/html/2622_1.html

Fen
ve
Teknoloji

 Fen ve Teknoloji
 Fizik
 Kimya
 Biyoloji
 Tarım
 Trafik ve İlk Yardım

İlköğretim Matematik

İlköğretim Matematik Öğretmenliği
 İlköğretim Matematik
 Matematik
 Geometri
 Analitik Geometri
yu_cin' Alıntı:
o koltuklarda ehliyet sahibi olmayan işgüzar insanlar oturduktan sonra böyle olaylarla daha çok karşılaşırız.
http://ttkb.meb.gov.tr/dosyalar/80sayili/80_cizelge.pdf al hocam şunu göster bi zahmet, kimler hangi derslere giriyor öğrensin.

Peki Fen Bilimleri ve Matematik alanında bulunmasını ne ile açıklayacakmışız.
hocam dersin hangi grupta olduğu önemli değil. dersin adı önemli. ttkb 80 nolu kararda en üstteki sütun başlıklarını incelerse "aylık karşılığı okutacağı dersler" yazıyor. yani dersin adına göre hangi branşın gireceğini anlaması lazım.

eyl14' Alıntı:
Merhaba arkadaşlar, bizim idarecilerimiz de şöyle bir açıklama yaptı. Seçmeli dersleri belli bir saatte vereceklermiş. tıpkı rehberlik ve kulüp saati gibi. Ve o saatte bilişim teknolojileri ve yazılım dersini seçen öğrenciler gelecekmiş (yani 5-6-7-8ler aynı sınıfta olabilir tıpkı kulüp gibi)
bu işe ne diyorsunuz?

benim anladığım da bu açıkcası. ama bu uygulamaya tam olarak 4+4+4 uygulamasına geçince mi geçilecek bilemiyorum. yani bu seneki 5ler 8 olduğu zaman tam olarak sistem oturmuş olacak.

yoksaki 5lere bu sistem uygulanıp, geri kalan 6,7,8e eski sisteme göre mi ders anlatılacak. hepsi soru işareti :)

netame' Alıntı:
bunlardaki beyni kuşa taksan uçamaz kalkmış bir de idareci olmuşlar, ulen o derse biz girmeyeceksek hangi derse gireceğiz neyin öğretmeniyiz arkadaş biz, tövbe tövbe yaa

:alkis:
Hocam bayıldım sozüne bu kadar güzel soylenirancak

Arkadaşlar bizim müdür beyde 5. sınıflarda dersimi seçmedi Türkçe dersini seçmiş hocam benim dersim 12 oluyo o zaman dedim sen zaten formatörsün dedi. Ben de dersim olursa formatör olmam dedim. Hocam sınava yönelik türkçeye ağırlık vericez dedi. bugün de zaten hiç dersiniz kalamdı sizin ders Fen alanında gözüküyor dedi. yani bu bilişim teknolojileri ve yazılım dersine bizim gireceğimizle ilgili bir yazı var mı?

Yeminle deli oluyorum iyice, adam gibi bir çalışma yapamadılar yine bizi, bizim dersi idarecilere bıraktılar. Bu nasıl iştir kardeşim. İdare seçmezse başka okula postalanırsın, gittiğin yerde de seçilmezse başka yere. Valla şu saatten sonra çalışma da yapsalar hakkımı, bölümü ve dersi bu hale getirenlere helal etmiyorum. Dersi ne kaldırıyorlar ne de geri veriyorlar.. Seçimlik-miş... Sabır...

DURUMUMUZ BİR KİŞİNİN İKİ DUDAĞININ ARASINDA...GEZİCİ ÖĞRETMENİ GÖÇEBE ÖĞRTEMEN UYGULAMASINI BİZDE DENİYORLAR GALİBA.... MESLEKTEN TİKSİNMEN KAÇTANE BİLİŞİM ÖĞRETMENİ KaLDI.. DAHA DA HaYIR BEKLENMeSİN BİLİŞİM ÖĞRETMENLeRİNDEN... BAKANA SÖVE SÖVE AdAMI CeNNETLİK YAPACAM BÜTÜN GÜNAHINI TEK BAŞIMA ALDIM ZATEN....... CUMA CUMA

bilisimdersi1' Alıntı:
Bu gün Müdür Yardımcısı Bilişim Teknolojileri ve Yazılım dersine benim giremeyeceğimi söyledi. Bu derse Fen Teknolojileri veya Matematik öğretmeni girecekmiş. çünkü bu bölümde de yer alıyormuş. Bu konu hakkında bilgisi olan arkadaş var mı?
hocam talim terbiye yeni değişikliklere ait çizelge yayınlamış. Bilişim teknolojileri ve yazılım dersine bilişim teknolojileri branşının gireceği açık olarak yazıyor. linkten inceleyebilirsin. (05-07-2012 tarihi ile değişik)
http://kumluca.meb.gov.tr/meb_iys_dosya ... 072012.pdf

yoldan geçen birini çevirsen kim girer bu derse diye
Teknoloji geçmesi yüzünden Fen ve tekn diyebilir ama bizim dersin ismin görünce onu da eler.

Ya bunlar nasıl birşey anlayamadım gitti.
Hayatlarını nasıl sürdürüyor bu adamlar çok merak ediyorum.

Geri