Bilişimcilerin dertleşme başlığı-tek başlık

Kodla Büyü
Re: Bilişimcilerin dertleşme başlığıt-tek başlık

sesimizi bir şekilde duyurmamız lazım. birşey yapmamız lazım bu böyle olmaz.

bende bu galatasaray dan dertliyim nerde o kupaları silip süpüren takım küme düşecez bu gidişle :D

Birinci Ders Kapı Çalındı ve Müdür Amcam Teftişe Geldi.Derse daha başlamamıştık.Neyse biraz dinledi daha sonra artık çok önemsizleşti sizin ders seneyi burayı sınıf yapmayı düşünüyorum.Nasıl olsa sizin dersinde artık etkisi kalmadı çocuklar bi şekilde öğreniyor bilgisayarı.Derside seçmeyi düşünmüyorum dedi.Ne yapmayı düşünüyormuş gibi saçma sapan konuşup gitti.Tek belimi büken sözleşmeli olmam yoksa umrumda değil o sözleride sözleşme feshiydi şuydu buydu gibi bir saçmalık yaşamaktan korkuyorum.

selam bilişimciler nabersiniz ya.
ya sormayın benim de 1 yıl önce halı saha maçında sol ayağıma darbe almıştım,işten dışa doğru doktora gitmedim hala ağrıyor..
dertleşeyim dedim.nasıl haklarımızı resmi olarak aramaktansa böyle yakınmayı tercih ediyorsak bende buraya yazmayı tercih ettim.
Allah'ın dertlerin dermanını da vermesi duasıyla...

yine sıradan bir gün yine benim canım çok sıkkın :(

mrtcmhr_13' Alıntı:
ya sormayın benim de 1 yıl önce halı saha maçında sol ayağıma darbe almıştım,işten dışa doğru doktora gitmedim hala ağrıyor..
dertleşeyim dedim.nasıl haklarımızı resmi olarak aramaktansa böyle yakınmayı tercih ediyorsak bende buraya yazmayı tercih ettim.

ne yapabiliriz nasıl arayabiliriz hakkımızı. Neye daha açacağız. formatörlük ise seçme diyecekler. ders sayısının düşürülmesine de dava açamazsın ya.
Bana sorarsanız ne yapacaksın diye Ben formatör olacağım yine ama eskisi gibi her dediğini hemen yapmayacağım. Biraz sürünsünler birşeyler biraz yolunda gitmesin sonra anlarlar

Çoğu arkadaşın derdini anlıyorum ve yaşamasamda paylaşıyorum. Kadrom bir köy okulunda ve meslekte 4. yılım sayılır. Okulda 2 öğretmen dışında en eski öğretmenim. Sene başında müdürle biraz tartışmalıda olsa herşeyi konuştuk. Yapacağım ve yapmayacağım şeyleri iyice anlattım. İdari bir yazı yazılacaktı bana yazdırmak istedi onu yapmayacağımı söyleyince biraz bozulmuştu ama şimdi çok memnunum ne beni zırt pırt çağırıyor nede olmadık işleri veriyor. Boş sınıflara sokmaya çalıştı onada itiraz ettim şimdi onlarada çok ihtiyaç olunca kendi isteğimle giriyorum. Anlayacağınız siz kendinizi ezdirmedikten sonra kimse sizi ezemez. Söylemesi kolay sen şu adamla çalışsaydın gibi düşünebilirsiniz ama benim uyarı kınama korkum yada idareci korkum yok. Olacağı varsa olur zaten. Şimdilik memnunum. Sicil notu ortalamamda 95. Demekki illa boyun bükmeye yada işin olmayan her işi yapmaya lüzumda yok :)

Diğer konu sözleşmeli öğretmenlikle ilgili. Bu devletin bilgisayar öğretmenlerine yaptığı en büyük haksızlık. Ders sayısı azaltılıp 2 3 okul gezen arkadaşlar için yapılacak her türlü desteğe katılırım. Böyle saçmalık mı olur matematikten sonra en yüksek puanı al 4 yıl üniversite oku. Derslerin elinden alınsın okul okul gez.

Arkadaşlar ben de norm fazlasıyım, okulumdan bıktım bir an önce kurtulmak istiyorum. Hatta myo ya geçmeyi düşünüyorum. Aslında bakarsanız meb bana daha uygun ama okulumu ve çalışma ortamımı sevmediğim için kaçmak istiyorum. Öneriniz var mı?

bamteli86' Alıntı:
mrtcmhr_13' Alıntı:

ne yapabiliriz nasıl arayabiliriz hakkımızı. Neye daha açacağız. formatörlük ise seçme diyecekler. ders sayısının düşürülmesine de dava açamazsın ya.
Bana sorarsanız ne yapacaksın diye Ben formatör olacağım yine ama eskisi gibi her dediğini hemen yapmayacağım. Biraz sürünsünler birşeyler biraz yolunda gitmesin sonra anlarlar

hocam yıldık diyorsun.sende haklısın ama şimdi hiç birşey yapmayıp,halinden memnun daha bana birşey olmadı mantığıyla hareket eden arkadaşlar var.
bunun yanında somut birşeyler yapmadan burada yakınan arkadaşlar var.bir de birşeyler yapıp da sonuç alamayan arkadaşlar var.
Fatih olmayı mı beklesek napsak ?

bt öğretmeninin ya da bt formatör öğretmeninin idarecilerle ilgili nasıl bir tutum içinde olacağını kabababa hocam özetlemiş burada :alkis: aslında bütün formatörlerin ve bt öğretmenlerinin görevlerini tam olarak bilip idarecilere de anlatması gerekiyor. bu idarecilere hiç yardım etmeyelim anlamına gelmemeli. idarecilere yardım ettiğimizde bunun görevimiz olmadığını belirtmemiz gerekiyor.
kabababa' Alıntı:
Çoğu arkadaşın derdini anlıyorum ve yaşamasamda paylaşıyorum. Kadrom bir köy okulunda ve meslekte 4. yılım sayılır. Okulda 2 öğretmen dışında en eski öğretmenim. Sene başında müdürle biraz tartışmalıda olsa herşeyi konuştuk. Yapacağım ve yapmayacağım şeyleri iyice anlattım. İdari bir yazı yazılacaktı bana yazdırmak istedi onu yapmayacağımı söyleyince biraz bozulmuştu ama şimdi çok memnunum ne beni zırt pırt çağırıyor nede olmadık işleri veriyor. Boş sınıflara sokmaya çalıştı onada itiraz ettim şimdi onlarada çok ihtiyaç olunca kendi isteğimle giriyorum. Anlayacağınız siz kendinizi ezdirmedikten sonra kimse sizi ezemez. Söylemesi kolay sen şu adamla çalışsaydın gibi düşünebilirsiniz ama benim uyarı kınama korkum yada idareci korkum yok. Olacağı varsa olur zaten. Şimdilik memnunum. Sicil notu ortalamamda 95. Demekki illa boyun bükmeye yada işin olmayan her işi yapmaya lüzumda yok :)

of ya şimdi akşam dersine gidicem hemde.

Bizim okul müdürü de sen istemesende zaten formatörsün dedi. mutlaka görevlendirirler dedi. canım çok sıkılıyor. şimdi işi kebap olan arkadaşlar yarın kendileri kebap olacakalr haberler,i yok. bu iğne birgün hepsine batacak. ben formatörlük imzalayamacağım. o zamanda beni sorumlu tutamazlar ya

artık bundan sonra içimizi buraya dökeceğiz demek :)
güzwl bir uygulama olmuş :)

evet 21 aralıktaki eylem önemli bunu unutmayalım ve unutturmayalım arkadaşlar.. gürültü patırtı olmadıkça sesimiz kimse duymaz.. kimse bize doğru dönüp bakmaz... bakın öğrenciler bir yumurta attı günlerdir tv deler..tamam bizde yumurta atmayalım ama insanların neoluyor orda diyeceği bir eylem yapalım....

ben öğretmenliği geri istiyorum. istemiyorum formatörlük,istemiyorum tamirci çırağı olmak, istemiyorum adam olmayanların altında formatör olarak çalışmak, istemiyorum bilgisayarcı olarak her zaman yatıyor gözünde değerlendirilmek. :x

şu an HEM bilgisayar kursundayım.Gündüz formatörlük gece kurs..Sabah 8'den beri dışardayım,Galiba ben çalışmayı çok seviyorum :)

10 dakika sonra dersimi bitirip sıcacık evime gitmek ve karnımı güzelce doyurmak istiyorum :) herkese iyi akşamlar

hocam burası güzel olmuş tek başlık adı altında dertleşme :+1: yalnız çok fazla mesaj olduğu için okuyamadım umarım bundan sonrakileri takip etme şansım olur...

bizim müdürümüz de öğretmenleri derste ziyaret ediyor
tüm derslere girdi ama benim dersime gelmedi önemsemiyor bu dersi
resim müzik teknoloji tasarım hepsini ziyaret etti..
şimdi bazı arkadaşlar gelmesin daha iyi filan dicek belki ama önemsenmemek kötü bir his bir de size gelmedim dimi filan diyor diğer öğretmenlerin yanında..
müd yard değil öğretmen değil neyiz yaw formatör nedir
bir de özellikle formatörlük yazısında ZORUNLU yazması çok sinirlerimi bozuyor

biz de müdürle tersköşe olduk.şu aralıkta yapılan atamalara kadar okulun öğretmen eksiği vardı.benim rehberliğim-kulübüm ve haftada 2 kez nöbetim vardı.boş derslere giriyorum,siteyi yapıyorum, ıvır-zıvır işlerle uğraşıyorum bunları yaparkende diyorum ki heralde erken çıkmama bişey denmez.tüm öğretmenler 14.30 çıkıyor bende işim yoksa 15-15.30 gibi çıkıyorum.nasıl olsa ben onların isteklerini yapıyorum onlarda bana müsama gösterir. atamadan önce dedimki nasıl olsa fazla öğretmen gelecek ben çocukların dersine bir saat girdiğim için tanımakta zorluk çekiyorum onlara pek yardımcı olamıyorum bunu gelecek olan öğretmenlerden birine devredelim. ne erken çıktığım kaldı ne hastayken aldığım rapor kaldı bide gelmiş diyomuşum ki rehberlik bana yük oluyor.işim olsada olmasa da okulda 17'e kadar oturacak mışım.sanki kendisi beklio.sinirden donup kaldım.herşey karşılıklıdır dedim canınız isterse.bende diğer işleri ona göre yapim o zaman dedim çıktım.bingöl de zorunlu değilmiş formatörlük istifa etmeyi düşündüm hemen ama okulda dersim 6 saat,gidebileceğim diğer okullar çok uzak ulaşım problem ne yapacağımı şaşırdım :? ama neyseki idarecilerde düzelme var bişi isterken yap demiolar artık yapar mısınız die soruolar...
Allah hepimizin yardımcısı olsun inşallah...

hocam benim 4 saat dersim var daha önce de bahsetmiştim. Müzik derslerini vermişler ben ne anlarım müzik dersinden :( ben varım maaş karşılığımı doldurayım diye dışardan da öğretmen istememişler. Bir de sınıf vermişler. Çok sinirliyim bıktım bu meslekten :verymad:

İkinci dönem ben de yokum. Varsın 1 dönem norm fazlası olayım. Zaten ocaktan sonra bombayı patlatacaklar gibi geliyor. onun tam netleşmesi bir altı ayı alır. Ben de yarım dönem kafamı dinleyeyim :)

Yeni okulumda , sene başından beri öğrencilere hitap ederken ceketimin düğmesini ihmal etmiyorum. Ancak , tabiri caizse kaşınan öğrencileri de gerek yüksek sesle ve gerekse sözle çizmekten kaçınmıyorum. Sonuç itibariyle , 2 ayda kaymakam beye toplamda 2 defa şikayet gitmiş hakkımda. Gerekçe , öğrencilere çok sert çıkıyormuşum falan.

İlk duyduğumda ben de çok üzülmüştüm. Bir çözüm olur diye rehber öğretmenle de konuştum ama bir şey değişmedi. Şimdi artık kendimi yormamaya çalışıyorum. Ne halleri varsa görsün demek iyi değil ama o noktaya getiriyorlar insanı.

dotcom hocam demek siz benim benim geçtiğim yoldan dönüyormuşsunuz. aslında en kolayı ne halleri varsa görsünler demek ama onu da vicdanıma yediremiyorm hele bu yıl yaşlandığımdan mi ne daha da hassaslaştım bu konuda

Daha yolun başındayız hocam , yürüyecek daha çok yolumuzun olduğuna inanıyorum. Yeni okulda olmamızdan kaynaklanan bir hassasiyet sanırım. Eski okulumu anmıyor değilim ara sıra... :(

az önce din hocası geldi..
hocam laptop açılmıyor dedi..
bastım düğmeye açıldı..
daha doğrusu hocam laptopunu kapatmamış, beklemeye almış..
önceki oturumda da int. exp açık kalmış bağlanamamış..
kapattım..
hocam on kere tıkladım hiç bi yer açılmadı dedi..
şimdi bi daha tıklayın dedim..
touchpade tıklıyo.. hocam hala açılmıyo dedi..
toucpadin altındaki tuşa tıkladım açıldı..
aaa oraya mı tıklıyoruz dedi..
bu laptopu 2 ay önce almış..
şimdi merak ediyorum fatih projesini gerçekten..

ben de sıkıldım artık ygs girip dil okuyacam başka çaresi yok artık meb in hızına yetişemiyorum sağolsun ilk yıllarmda saçlarımda aklar oldu yaşlandım

Kısa bir ne oldum masalı yada fabl desek daha iyi olur :D

Hayatımın baharında, daha 18 yaşında, gecemi gündüzüme katarak çalıştığım, iyi bir gelecek umuduyla girdiğim ve yüksek puan aldığım ÖSS sınavı sonucunda BÖTE yi kazandım.
Biyoloji , Fen bilgisi gibi branşlarda deneylerde kobay faresi kullanılırken, BÖTE de ben kobay olarak kullanıldım. Üzerimde denenmeyen ders kalmadı. Bu kafa karışıklığıyla yinede KPSS de yüksek puan alarak şans eseri tercihim dışında Sakarya da bir köye atandım. 11 saat dersim vardı. tamamlayamadım 15 i. Satrancı aldım bende. ek dersim yok napayım allah bereket versin bu da yeter dedim. Sonra Formatörlük diye bişi varmış işte ondan oldum. Ve ne olduysa ondan sonra oldu.
Boş gezip çok para alan, yattığı yerden para kazanan öğretmen muamelesi gördüm.
Tamirci sanıldım , itildim kakıldım, akşam 5 e kadar okulda tutuldum.
Hatta
-Formatör Öğretmen ne yapar?
-Format atar hahahahah :) :) gibi espirilere maruz kaldım
sene sonu müdür müdür yardımcısı "hocam seni çok idare ettik, yaptığın site işe yaramaz" gibi iğnelemelerle askere gönderdiler beni
Askerden geldim durum daha kötü olmuş.
artık 4-5 lerden bilgisayar kaldırılmış bilmiyordum yine formatör oldum. yine...
Sonra birgün norm fazlası olduğumu öğrendim. Nedir bu norm fazlası dedim kendi kendime ne yapacağım ben
Başka okula gideceksin dediler yazdım dilekçemi başladım yeni okulumda.
Buradada geleceğim pek parlak görünmüyor.
Daha ilk günümde Tamirci muamelesi görmeye başladım. Üzerimin toz içinde kalması da cabası...
Keşke bu masala Elinde sihirli değneği olan bir peri gelse. Gelsede kendisinden bişey dilememi istese.
Fala bişey istemem. Beni başka bir branş öğretmeni yapsa. keşke... keşke ...

Formatörlük başvurusu için yarın son gün ne yapacağımı bilemiyorum :? O kadar yıl okuduk ne zorluklarla mezun olup atandık şimdi en rezil öğretmenlik bizimki oldu. Ne not var ne saygı var öğrenciler için bilişim teknolojileri dersi=oyun oynama dersi bıktım artık. Çocuklara yalvar yakar ders işlemekten bıktım. Formatör olsam tamirci olcam milletin işini yapacam idarenin işlerini yapacam. Ben öğretmenlik yapmak istiyorum bilgilerim köreldi iyice, bin pişman oldum bilişim teknolojileri öğretmeni olduğumdan :x

bence bu başlığı kapatın bötecilerin sesi ancak burda çıkıyor eyleme gelince herkes oturuyor bundan sonra ben şikayet etmiyorum herşey bize makbulllllllllllllllllllllllllllllllllllll

Dertleşin bakalım. Daha çok açarsınız bu başlıkları. Böyle burda konuşmayla olmuyor meslektaşlarım. Atıp tutan ama somut adım diyince elini çeken meslektaşlarımla aynı meslekten olduğum için UTANÇ duyuyorum.

Geri