Bilişimcilerin dertleşme başlığı-tek başlık

Kodla Büyü
Re: Bilişimcilerin dertleşme başlığıt-tek başlık

m_cengiz' Alıntı:
Kısa bir ne oldum masalı yada fabl desek daha iyi olur :D

Hayatımın baharında, daha 18 yaşında, gecemi gündüzüme katarak çalıştığım, iyi bir gelecek umuduyla girdiğim ve yüksek puan aldığım ÖSS sınavı sonucunda BÖTE yi kazandım.
Biyoloji , Fen bilgisi gibi branşlarda deneylerde kobay faresi kullanılırken, BÖTE de ben kobay olarak kullanıldım. Üzerimde denenmeyen ders kalmadı. Bu kafa karışıklığıyla yinede KPSS de yüksek puan alarak şans eseri tercihim dışında Sakarya da bir köye atandım. 11 saat dersim vardı. tamamlayamadım 15 i. Satrancı aldım bende. ek dersim yok napayım allah bereket versin bu da yeter dedim. Sonra Formatörlük diye bişi varmış işte ondan oldum. Ve ne olduysa ondan sonra oldu.
Boş gezip çok para alan, yattığı yerden para kazanan öğretmen muamelesi gördüm.
Tamirci sanıldım , itildim kakıldım, akşam 5 e kadar okulda tutuldum.
Hatta
-Formatör Öğretmen ne yapar?
-Format atar hahahahah :) :) gibi espirilere maruz kaldım
sene sonu müdür müdür yardımcısı "hocam seni çok idare ettik, yaptığın site işe yaramaz" gibi iğnelemelerle askere gönderdiler beni
Askerden geldim durum daha kötü olmuş.
artık 4-5 lerden bilgisayar kaldırılmış bilmiyordum yine formatör oldum. yine...
Sonra birgün norm fazlası olduğumu öğrendim. Nedir bu norm fazlası dedim kendi kendime ne yapacağım ben
Başka okula gideceksin dediler yazdım dilekçemi başladım yeni okulumda.
Buradada geleceğim pek parlak görünmüyor.
Daha ilk günümde Tamirci muamelesi görmeye başladım. Üzerimin toz içinde kalması da cabası...
Keşke bu masala Elinde sihirli değneği olan bir peri gelse. Gelsede kendisinden bişey dilememi istese.
Fala bişey istemem. Beni başka bir branş öğretmeni yapsa. keşke... keşke ...

Herkes en azından kendi okulunda Okul idaresi ve öğretmenlere BT öğretmenlerine saygı duymayı öğretse ve şikayet edilen görevimiz olmayan işleri yapmasa durum 1 ay içinde %90 düzelir zaten.

Not : Bu konuda yalnız olduğumu kesinlikle düşünmüyorum: Bu sitedeki şikayet, yakınma ve ağlamaları duymadan önce kendi durumumdan memnuniyet seviyem %50 idi. Şimdi ise %99 a çıktı. Nasıl mı sizin gibiler yüzünden BT Öğretmenliği ve Formatörlüğünden beklentilerim azaldı da ondan. Niye mi kimse eyleme katılmadı. Çünkü herkesin memmnuniyet seviyesi yükseldi.

2 yıl önce bir yıl kadar okul formatörlüğü yaptım. Diğer öğretmenler burnumdan getirdi. Onları Allah'a havale ediyorum ve hakkımı da helâl etmiyorum.

Şimdi Ticaret Meslek Lisesine atandım ve kafam o kadar rahat ki anlatamam. Teknik öğretmen olan arkadaşlar ilk fırsatta bir meslek lisesine tayin istesinler.

İnsanların işini yapıp da arkasından bi de laf işitmek gerçekten insana dokunuyor. Bence hiç beklemeyin.

Tabi BÖTE mezunu olan arkadaşlar için böyle bir şans yok ama eğer onlar da ders sıkıntısı yoksa formatörlük yapmasınlar. Tabi ben fikrimi söylüyorum. Takdir kendinizindir.

affınıza sığınarak bir tesbitimi paylaşmak istiyorum..
GENEL OLARAK gördüğüm; bilişim öğretmenleri iyi insanlar kötü niyetli birinin olduğunu sanmıyorum paylaşm sonrasında bile Allah razı olsun diyen kişileriz:)
ama şöyle birşey var ki biraz cesaretsiziz galiba.. okulda bile saygısız bişeyden anlamayan bi hoca bile bize laf söyledimi kızıyoruz üzülüyoruz belki o anda o adama cevap bile vermiyoruz zaten tavrımızı koyabilsek mesleğimizle ilgili laf söylemeye cesarek edemezler.. bunları forumdaki dert yanmalarından anlıyorum 2 seneyi aşkın bu foruma üyeyim hep kötü hep kötü.. artık bote67 arkadaşımın da dediği gibi formatörlüğe ilk başladığımda kendimden bile nefret etmiştim neden bu mesleği yazdım ben işe yaramazmıyım diye okulda ders denilmiyor bilg dersine diye.. ama sizleri gördükçe rahatladım BİR TEK BEN DEĞİLMİŞİM dedim..ve bu meslekten beklentilerim azaldı..
http://ogretmenleruretiyor.vitaminogretmen.com/
diye ders anlatma yarışması düzenleniyor öğretmenler arasında ama sadece Türkçe, Matematik, Sosyal Bilgiler, Fen ve Teknoloji öğretmenleri için..
müzik öğretmenimiz de dersini ders olarak görmediklerini düşünüyor o da çok üzgün ama şöyle bir durum var zaten o başarısız bir öğrenciydi zamanında bişey olamadığı için müzikci oldu şimdi kızacaklar bana ama.. yaw benim öss puanım nerdeyse tıpa yakındı mat öğrt mühendislikler filan hepsi oluyordu meslek lisesi de değildim..
ama dedimya hepimiz toplanmışız bu meslekte GENEL OLARAK cesaretsiz kişileriz gibi geliyor..bu fırsatı eylem fırsatını ben dahil nasıl kaçırdık anlamıyorum.. inşallah bundan sonra düzelir bu FİYASKO EYLEM BİR ADIM OLUR da devamında birlik olabiliriz ..

bizim kendimize yediremediğimiz bu zaten.çok iyi puanlarla okuduğumuz bu bölümün beklentilerimizi karşılamaması.başka bir şey değil.

NORM FAZLASIYIM ARTIKIN!

MERHABA SEVGİLİ GÖNÜLDAŞLARIM.BUGÜN 22 ARALIK ÇARÇAMBA 2010 VE BEN OKUL FORMATÖRÜ İKWN NORM FAZLASI GÖRÜNÜYORUM BENDE ANLAMADIM.YAKINDA BİR YERE GÖNDERİRLER Mİ AKIBETİM NE OLUR ACABA?

Re: NORM FAZLASIYIM ARTIKIN!

hocam norm fazlalığı kendi durumunuza göre mi söylüyorsunuz yoksa norm fazlasısınız diyen oldu mu?Nerede norm fazlası yazıyor?

Re: NORM FAZLASIYIM ARTIKIN!

Ben de aynı durumdayım geçenlerde okulda bi kağıt gördüm,okuldaki öğretmenlerini ve norm durumlarını belirten bir kağıttı.Milli eğitime gönderdiler galiba

bilgisayarmı' Alıntı:
evet içimi dökeyim biraz....
bilgisayar öğretmeni olduğum için çok pişmanım. bu pişmanlığım her geçen gün daha da artıyor. bu durumdan kurtulmanın yollarını araştırıyorum. ama ÖSS ye yeniden hazırlanmaktan başka çare yok gibi....bu durum beni daha da sıkıyor. Şunu da söylüyorum Türkiye şartlarında bir işe yerleşmek gayet zor şükürler olsun atandım işimin başındayım ama severek yapamadıktan sonra.
ya tüm bilgisayar işlerinin benim üzerime yüklenmesinden bıktım artık. Kendimi öğretmen gözünde göremiyorum bile. Ve şu derslere girme konusunun vs. bir açıklığa kavuşmamasından da çok sıkıldım. Yeter artık MEB bir açıklama yap ne olacağımızı bilelim....ben Öğretmen olmak istiyorum....
Umuyorum ve istiyorum inşallah bize branş değişikliği hakkı tanırlar, bizde matematik branşına geçeriz. teknoloji tasarıma bile razıyım inanın onlar bizden çok çok rahat. hakkımızda hayırlısı olur inşallah.

tamamen katılıyorum.....tüm bilgisayar öğretmenleri aynı heralde...ne olacak böyle?

ve sonunda oldu,beni formatör yapmadılar.yorumlarınızı bekli

benım okulum daha yeni. bilgisayar lab. var, bilgisayar yok ama her sınıfta netbook, projeksiyon ve akıllı tahta var yinede olmaz dediler formatör yapmadılar.3 aydır gönüllü formatörlük yapıyordum,hayal kırıklığına uğradım.bende bundan sonra okulda hiç bir işi yapmamaya karar verdim,artık bir sorun çıkarsa meb'den adam getirsinler.sizce haksızmıyım???(bundan 2 ay oncede senın durum istisnai bir durum dediler beni eşşşşşekler gibi çalıştırdılar ama artık yeter.derse girip çıkacagım)

Re: ve sonunda oldu,beni formatör yapmadılar.yorumlarınızı bekli

hem derse gir hem formatörlük yap onların işine gelmiş tabi

herkezin olacağı o ben 5 yıldır formatördüm ama artık bıraktım

daha neler gelecek başımıza neler

formatör ollabilmek için okullarda en az 15+1 bilgisayara sahip labın olması gerek maalesef

bu sabah okula geldiğimde bana postadan hediye geldiğini öğrendim. ajanda ve lazerli kalem. ben ilk önce tüm öğretmenlere geldi zannettim meğerse sadece formatör öğretmenlere geliyormuş.
Bu küçük olaya o kadar sevindim ki bize değer verildiğini falan hissettim. bu durumdayız yani

bize başka bıranş hakkı tanınacak mı dersiniz?

broker_2007 arkadaşıma sonuna kadar katılıyorum..
Arkadaşlar üzmeyin kendinizi... :)

Bir de şöyle düşünün:

1- Sınav okuyup onlara not uydurma derdimiz yok
2- Proje - performans sıkıntımız yok
3- Dersimizi kontrol eden yok.. (Müfettiş bile geldiğinde kendi çocukları için hangi oyunların iyi olacağını soruyor)
Ki derste ister ders işleyin ister işlemeyin kimse bişi demiyor ve ders işlemezseniz o kadar çok seviliyorsunuz :)
4- Bir tek bizim dersimize koştura koştura geliyorlar
5- Teknoloji hakkında arada da olsa ilginç sorular alıp biz de birşeyler öğreniyoruz..
6- Mailimize faceimize forumumuza bizdenn çok zaman ayırabilen bir öğretmen daha gösterebilir misiniz? :D
7- Kendi sınıfında ders verebilen nadir öğretmenlerdeniz.
8- Okula birşey mi alınacak, Önemli bir yazı mı faxlanacak ya da kısıtlı kayıt yapılacak bir kurs mu var ilk öğrenen bizleriz...
9- E-okulu bizden iyi kullanan, kurum neti ve dyneti bizden iyi kuran var mı?
10- BİZE MUHTAÇLAR!!!!!

DERSLER AZALABİLİR AMA İNANIN BİZE BİR ŞEY OLMAZ .. :)))

only61' Alıntı:
bu sabah okula geldiğimde bana postadan hediye geldiğini öğrendim. ajanda ve lazerli kalem. ben ilk önce tüm öğretmenlere geldi zannettim meğerse sadece formatör öğretmenlere geliyormuş.
Bu küçük olaya o kadar sevindim ki bize değer verildiğini falan hissettim. bu durumdayız yani

bize niiye gelmedi........

i_lean' Alıntı:

Bir de şöyle düşünün:

3- Dersimizi kontrol eden yok.. (Müfettiş bile geldiğinde kendi çocukları için hangi oyunların iyi olacağını soruyor)
Ki derste ister ders işleyin ister işlemeyin kimse bişi demiyor ve ders işlemezseniz o kadar çok seviliyorsunuz :)
5- Teknoloji hakkında arada da olsa ilginç sorular alıp biz de birşeyler öğreniyoruz..
6- Mailimize faceimize forumumuza bizdenn çok zaman ayırabilen bir öğretmen daha gösterebilir misiniz? :D
8- Okula birşey mi alınacak, Önemli bir yazı mı faxlanacak ya da kısıtlı kayıt yapılacak bir kurs mu var ilk öğrenen bizleriz...
10- BİZE MUHTAÇLAR!!!!!

Sizi çok iyimser gördüm :D

i_lean' Alıntı:

Bir de şöyle düşünün:

10- BİZE MUHTAÇLAR!!!!!

Ha şöyle herkes gönlünde yatanı dürüstçe söyleseydi baştan. Biz de herkes dertli sıkıntı içinde diye arkamızda büyük bir topluluk olduğu zannına kapılıp yok toplantıydı, yok eylemdi koşturup durmazdık. Geç te olsa anladık en azından. Sizlere mutluluklar diliyorum...

sevdiceğim' Alıntı:
only61' Alıntı:

bize niiye gelmedi........

hocam meb vitaminden geldi çünkü bi ara bilgilendirme seminerine katılmışıtım. sizi bilmiyorum

i_lean' Alıntı:

Bir de şöyle düşünün:

10- BİZE MUHTAÇLAR!!!!!

anladığım kadarıyla göreve yeni başladınız..
bakalım 5 sene sonra da aynı şeyleri söyleyebilecek misiniz?
biz burada kendimizi boşuna parçalıyormuşuz..
imsiyat 'ın bahsettiği "sırtını devlete dayama derdinde olan parazitler" tabirine ne kadar uyduğunuzu göstermişsiniz tebrik ederim..
ama çoğunluk sizin gibi düşünmüyor bunu bilin..

anladığım kadarıyla göreve yeni başladınız..
bakalım 5 sene sonra da aynı şeyleri söyleyebilecek misiniz?
biz burada kendimizi boşuna parçalıyormuşuz..
imsiyat 'ın bahsettiği "sırtını devlete dayama derdinde olan parazitler" tabirine ne kadar uyduğunuzu göstermişsiniz tebrik ederim..
ama çoğunluk sizin gibi düşünmüyor bunu bilin..
---------------------------------------------

:D :D Teşekkür ederim beni yeni öğretmen gibi heyecanlı ve iyimser gördüğünüz için :D Ama bu sene mesleğimde 6. yılımı çalışıyorum... Ben ortamı biraz gergin görünce yumuşatmak ve gülümsetmek istedim ... Yapılan bütün çalışmalara katılıyorum.. evet eylemde bulunamadım ama imza ile ve buradaki yerel gazeteyi bile bilgilendirerek elimden gelenide yapmaya çalışıyorum...

ama lütfen söyleyin doğru değil mi maddelediklerim :D

Evet hocam yazdıklarınızın hepsi de doğru ama unuttuğunuz birşey var bence; bu yazdıklarınız dersine giren ve sınıfı olanlar için geçerli,seneye eğer dersimiz kaldırılırsa bu yazdıklarınızın hiçbiri de bizim için geçerli olmayacak.O zaman da bu kadar iyimser olmayı başarabilirsiniz umarım...

doğru değil..
geçen sene gelen müfettişe 4 klasör dosya vermeme rağmen adam 4 gün boyunca dersime girdi ve mutlaka bi yerlerde hatalı bir şeyler buldu, bi ton fırça çekti öğrencilerin önünde..
en son hatırladığım laboratuar talimatnamesini dışarı doğru açılan kapıdan söküp, (içerde yazıyı okuyan öğrenciye çarpabilirmiş dışarı doğru açılan kapı)
yapıştıracak başka yer bulamadı (bütün panolar etkinlikler, yazılar, resimlerle dolu olduğu için)
sınıfta dolandı dolandı..
hocam bunu münasip bi yere yapıştırırsınız dedi..
güler misin ağlar mısın..
müfettiş bile bana sizin notunuz da kalktı, ders de bir saate düştü, zaten artık herkesin evinde bilgisayar var size de bilgisayar dersine de gerek kalmayacak yakında dedi..

bize muhtaçlar demişsiniz..
işte sorun da bu..
sevdikleri için veya saydıkları için değil,
ihtiyaçları olduğu için bize iyi davranıyorlar..

Ben herşey mükemmel ya da bilgisayar dersleri kaldırılsın DEMİYORUM.

Hele aman bizi sevsinler HİİÇ DEMİYORUM..Yok ihtiyacım onların sevgisine... Ama bize muhtaçlar her ne kadar yeni gelen öğretmenler ya da idare eskiye oranla biraz daha bilgisayar biliyor olsa da bizim çözdüğümüz sorunlara mantık yürütemiyorlar. Tek bildikleri "formatla" demek ...

Ve sizin yaşadığınız sorunları yaşamadığımımı sanıyorsunuz. Ben eş durumundan merkeze gelebildim ki merkezde de sınıf mevcudumuz 55-60. Daha önceki okulum ise pansiyonlu ilköğretim okuluydu. anasız babasız çocuklar,hırsızlar,tecavüz ve intihar vakaları , çalınan fare topları vb sorunlarla bende başetmeye çalıştım sizler gibi..
Ben size biraz daha olumlu bakalım diyorum..sürekli bunları düşünüp durmanın mantığı yok. Çalışmak ve yapılacakları uygulamak önemli .. BİRLİK ÖNEMLİ...

istanbulda ki seslenişimize katılamadığım için okadar üzgünüm ki anlatamam. buradan sadece sorunları yazmak hiçbir şeyin çözümü olmayacaktır. sadece birbirimizin sıkıntısını bileceğiz ve belkide eğer bir çözüm önerimiz varsa onu paylaşıcaz. bu sıkıntılarla ilgili daha gerçekçi adımlar atmalıyız ve sadece 25 kişi ile olacak iş değil bu. sıkıntıları paylaşalım dedik mi sayfalarca yazan yazana.
ben ankara üniversitesi böte 4 öğrencisiyim ve bölüm ile ilgli sıkıntıları yakından takip etmeye sınıfımla paylaşmaya çalışyorum.bölüm başkanıve bölümdeki bazı hoclarımız geçen hafta milli eğitim müdürlüğünde bu konuda toplantıyakatıldılar sonuçları merak ediyorum. ama umarım sadece geçiştirmede kalmazlar.
keşke keşke bende bu bölümü yazmasaydım. hiç bukadar zaman harcamasaydım diyenlerdenim ama artık çözüm için birşeyler yapmalı herbir birey olarak bunu düşünmeliyiz...

betilya' Alıntı:
ben ankara üniversitesi böte 4 öğrencisiyim.bölüm başkanıve bölümdeki bazı hoclarımız geçen hafta milli eğitim müdürlüğünde bu konuda toplantıyakatıldılar sonuçları merak ediyorum.

Peki onlara sorsan da ne gibi bir konuşma geçtiğini bize aktarsan nasıl olur? MEB Üni ile ne paylaşmış. Bu suskunluğun altında yatan neymiş bir iki kelam öğrensek !!!

Geri