Bilişim Eğitimcileri Platformu MECLİSTE...

Kodla Büyü
Bugün formatörlük görevlendirmemi kabul etmemem konusunda müdür yardımcım ve müdürümle açık açık konuştum. Formatörlüğe can atan öğretmenler olduğunu söyleyen müdürüme ben bu görevlendirmeden memnun olmayan meslekten soğuyan birçok BT öğretmeni olduğunu söylediğimde bana "o zaman siz de birlik olun" dedi. Müdürüm istediğim dersler olursa girebileceğimi, işim olduğunda erken çıkabileceğimi, hiçbir öğretmenin bana özel işlerini veremeyeceğini, ders sırasında teknik işler için çağırılmayacağımı ve her konuda yardımcı olacağını taahhüt etse de gelen görevlendirme yazısına imzamı atmadım. Müdür yardımcım ise TEF mezunu olmama rağmen benim artık ders vermeyi düşünmememi işimizin teknik destek olduğunu söyledi. Formatörlük görevlendirmem gelene kadar bana 23 saat ders veren müdürüm görevi kabul etmediğimde haftaya başka bir okulda olabilirsin dedi. İdarecilerimin en ılımlı, anlayışlı idarecilerden olduğunu belirteyim. Buna rağmen görevimiz tüm idareci ve öğretmenler için teknik hizmet. İşlerine öyle geliyor çünkü. Bu yüzden arkadaşlar derslerimizi geri alana kadar mücadele etmeliyiz. Olabildiğince formatörlük görevlendirmelerini reddetmeliyiz. Formatörlüğe karşı durmadığımız sürece derslerimizin geri verilmesi çok zor bence.

her-telden-f29/fatih-projesi-cok-buyuk-bir-hayal-kirikligi-t80423.html

zühal hanım değerli bir hocamız. kendisi bizim görüştüğümüz vekillerden biri. eğitim komisyonunda. raporu da iletmiştik kendisine. üstelik bizi çok çok iyi misafir etmiş ve uzun uzun sıkıntılarımızı dinlemişti. sıkıntılarımızı cümlelerimizi aktarması bizi memnun ediyor. kendisini beni twitterdan besleyin bu konuda, sürekli gelişmeler konusunda bilgilendirin demişti.

Formatörlükten yanayım sistemler eskisi kadar sorun çıkartmıyor idareciler eskisi kadar bilgisayardan uzak değil ama ek olarak daha değişik işler verilmeli tabi bilgisayar ve teknoloji ile ilgili müfredat komple değişmeli ders sosyalleştirilmeli kalıpların dışına çıkılmalı

eecier' Alıntı:
Formatörlükten yanayım sistemler eskisi kadar sorun çıkartmıyor idareciler eskisi kadar bilgisayardan uzak değil ama ek olarak daha değişik işler verilmeli tabi bilgisayar ve teknoloji ile ilgili müfredat komple değişmeli ders sosyalleştirilmeli kalıpların dışına çıkılmalı
:puhaha:

:+1: :alkis: :+1:

yazıyı sonuna kadar okudum, çok uzun sürdü o ayrı, Burcu Hanımın değinmediği sorunumuz kalmamış, hepsine değinmiş bence, çok hoşuma gitti yazı, çok güzel dile getirmiş diğer sorunları... nasıl ki teknoloji ve tasarım dersiyle ilgili yaptığı yorum: bu derste sınıflar nasıl 2'ye bölünebiliyorsa bizde de bu uygulama yapılmalı, yapılabilecek altyapı sağlanmalıdır... ve verdiği diğer örnekler de.....

Tebrikler Burcu hanım :alkis:

keşke idariceler, hatta BAKAN da haberdar olsa bu tür sorunlarımızdan...

NEYMİŞ, çocuklar zaten biliyormuş bilgisayar kullanmayı, evet biliyorlar ya... cafelerde öğreniyorlar oyun oynamayı, ya da gereksiz birçok siteye girmeyi, ergenlik döneminde öğrenmeleri gereken birçok şeyi, yalan yanlış ve sapıkça öğreniyorlar, sonraaa ülkede bu konuda temeli sağlam olan sapıklar yetişiyor....

HEPSİ KASITLI TABİKİ DE ASLINDA, BUNU HERKES BİLİYOR BENCE, ZİHİNLERİ KAPALI, GELİŞMEYE AÇIK OLMAYAN İNSANLAR YETİŞTİRMEK İSTİYOR ÇÜNKÜ BİRİLERİ...

arkadaşlar haklarımızı geri alıncaya kadar aramızdaki fikir ayrılıklarını bir kenara bırakalım ve birlik olalım... bizim dernek işi ne oldu acaba halen bitmedi... dernek için bilgileri göndermiş idik...

skipper_forum' Alıntı:
eecier' Alıntı:
:puhaha:
:puhaha: uzay ioo olmalı

eecier' Alıntı:
tabi hocam formatörlük iyidir...!!! geçen dönem formatörlük görevlendirmem bt sınıfı yok diye çıkmamıştı, okulun bt desteği anlamındaki her işine karşılıksız yardımcı oldum. idareyle hiç problemim yoktu. bu dönem bt sınıfım var ve görevlendirme çıktı. geçen hafta toplantıdan sonra müdürün söylediği laf "hocam şu toplantı tutanaklarını bilgisayara aktarırmısınız" oldu. alın size formatörlüğün faydaları...(ha bu arada bu ricayı elbetteki kabul etmedim, nazik bir dille hiç zamanım yok hocam diyerek)

Formatörlüğün iyi ya da kötü olması çalıştığınız okuldaki idareye bağlı bence. Birazda işi bileceksin :wink: Herşeye tamam demeyeceksin ki değerin bilinsin. Naçizane fikrim budur :) herkese kolay gelsin

Konu içeriğini ve meslektaşlarımın yorumlarını okudum... gerçekçi bir şekilde bu konuya yaklaşalım mı arkadaşlar... Ben Ege Böte mezunuyum.. 2 sene BT öğretmenliği yaptım... daha sonra ilçe Mem e geçtim... Milli Eğitim müdürlüklerinde sadece müdürlüklerde Bilgisayar öğretmeni olarak açık var...ihtiyaçta var... ama okullarda şu şartlarda Bilgisayar öğretmenine ihtiyaç yoktur... Eğitim Öğretim bazında... Bu kadar net bana göre... gerçekçi bakılırsa olay budur...

Eğer MEB bu BT öğretmenlerini değerlendirmek istiyorsa bu bizlerin sorunu değil MEB in Bilişim noktasında bir ufkunun olmayışıdır... Bulundugum ilde BT öğretmeni olup bilgi düzeyi gerçekten ortalamanın üzerinde çok arkadaşım var... Ben Bt mezunuyum iyi düzey C biliyorum... bu tarz öğretmenlerimizi değerlendirememek ve Şube müdürlerinin teknisyeni şeklinde konumlandırmak bu ülkede mevcut düzenin ve hakimlerinin beceriksizliğinin, bir ufkunun olmayışının belirtisidir.

Söylenecek çok söz var hakaret edilebilecek de çok durum var... Sizlere acizane tavsiyem delik deşik olmuş MEB sisteminde kendinize açıklar bulun...

Arkadaşlar Bilişim Öğretmenleri adına
“Bilişim Teknolojileri Eğitimcileri Derneği” kurulmuş...
Herkese hayırlı olsun...
Derneğimizin sitesi yok mu?
Artı bence "TUBİTED"le birleştirelim....

bu hafta aksiyonda da bir yazı vardı bizimle ilgili.Gayet güzeldi. Teşekkür ederiz Burcu Hocam.

Yarın üyelik belgelerimi yollayacağım inşallah, destekliyor ve çalışmalarınızda kolaylıklar diliyorum.

okullarda bilgisayar öğretmenine ihtiyaç yoktur diyorsunuz. "Bilgisayar öğretmeni" okulda olmayacak da nerede olacak? İkinci sorum ilçe Mem'de nasıl öğretmenlik yapıyorsunuz, kadronu herhangi bir okulda değil mi? Anladığım kadarıyla ilçe memde olmaktan memnun değilsiniz, e o zaman niye okula geri dönmüyorsunuz? Son sorum öğretmenlik mi, teknik amelelik mi?
kutluhan2017' Alıntı:
Konu içeriğini ve meslektaşlarımın yorumlarını okudum... gerçekçi bir şekilde bu konuya yaklaşalım mı arkadaşlar... Ben Ege Böte mezunuyum.. 2 sene BT öğretmenliği yaptım... daha sonra ilçe Mem e geçtim... Milli Eğitim müdürlüklerinde sadece müdürlüklerde Bilgisayar öğretmeni olarak açık var...ihtiyaçta var... ama okullarda şu şartlarda Bilgisayar öğretmenine ihtiyaç yoktur... Eğitim Öğretim bazında... Bu kadar net bana göre... gerçekçi bakılırsa olay budur...

Eğer MEB bu BT öğretmenlerini değerlendirmek istiyorsa bu bizlerin sorunu değil MEB in Bilişim noktasında bir ufkunun olmayışıdır... Bulundugum ilde BT öğretmeni olup bilgi düzeyi gerçekten ortalamanın üzerinde çok arkadaşım var... Ben Bt mezunuyum iyi düzey C biliyorum... bu tarz öğretmenlerimizi değerlendirememek ve Şube müdürlerinin teknisyeni şeklinde konumlandırmak bu ülkede mevcut düzenin ve hakimlerinin beceriksizliğinin, bir ufkunun olmayışının belirtisidir.

Söylenecek çok söz var hakaret edilebilecek de çok durum var... Sizlere acizane tavsiyem delik deşik olmuş MEB sisteminde kendinize açıklar bulun...

Geri