Bize yapilan bu haksizliktan hala bikmadiniz mi

Kodla Büyü
Başkalarıyla karşılaştırmayı sevmem ama farkında mısınız? Liselerde Almanca dersleri kalkınca Almanca öğretmenleri boşta kalnasın, bir şekilde değerlendirilsin diye ortaokula(yabancı dil pilotlara) Almanca dersi getirildi.
Sürekli kan kaybeden Bilişimciler neden hiç düşünülmüyor acaba?...
Hepsi "bilişimciler bir şekilde teknik işlerde kullanılır" fikrinden dolayı.
Dersimiz yoksa öğretmen olarak biz yokuz...
Btr vs. olarak biz hep bir şekilde değerlendirildik. "Öğretmen" olarak hiç sayılmadık ki biz okulun tamir-teknoloji işlerine koştukça.
Biz de haklıyız, 20 yıl önce göremedik bilgisayarların ceplere düşüp herkesin teknolojiye-bilgiye kolayca ulaşabileceğini. Hep koca tüplü ekranlarda herkesin bilmediği ofis, windowsu, photoshopu vs. gösterip herkese yararlı olabileceğimizi, saygın olacağımızı sandık.
Ama aslında bizim diğer branşlardan farklı derdimiz norm ama.. Öğretmenlik de saygınlığını yitirdi malesef zaten.
Allah sonumuzu hayır etsin diyorum ve artık elle tutulur gerçekçi bir çözüm üretemiyorum.

Tam robotik, kodlama, yapay zeka derken işte gereken önemi, değeri yakaladik diyorduk ki elikizdeki dersler de gitti. Bu tamamen bi tarafı yaparken bir tarafı yıkmak..

20 yıldır tek olumlu değişim 5 ve 6 lara 2 şer saat zorunlu ders gelmesi oldu, başka da bir şey yok, bu da zirve olur, geri gitmezsek iyi.
geri gitmeye başladık bile hocam. Yeni uygulanan çoklu dil programı kapsamında 5 ve 6 larda dersimiz kaldırıldı. pilot uygulanıyıor şuan artarak

Herkes kabullendi. Sessiz bir branşız. Ne yaparlarsa he deyip geçiyoruz. Ben 16 yıldır kimle konuşsam bu branşta olmaktan bin pişman. Hiç tepki koymuyoruz. Bu yüzden de görmezden geliniyor branşımız. Ben kendimce projelere katılmıyorum artık. Hala canla başla katılana da anlam veremiyorum. Ne diyeyim. Söylene söylene bir ömür heba oldu gitti.

Geri