BRANŞ DEĞİŞİKLİĞİ

Kodla Büyü
kwr_kwr' Alıntı:
arkadaşlar ben de açık öğretimde 2 yıl fark olan dersleri sınavsız okuyarak branş değişikliği yapabiliyoruz diye biliyorum. bir daha sınava girmeye gerek yok sanırım. ben de değişsem matematik tercih ederiim ama yan branşımız fen , acaba matematik oluyor mu açık öğretimden :?
:shock: X2

kwr_kwr' Alıntı:
arkadaşlar ben de açık öğretimde 2 yıl fark olan dersleri sınavsız okuyarak branş değişikliği yapabiliyoruz diye biliyorum. bir daha sınava girmeye gerek yok sanırım. ben de değişsem matematik tercih ederiim ama yan branşımız fen , acaba matematik oluyor mu açık öğretimden :?
:-1:

matematik öğretmenliği değilde fen fakültesi matematik bölümünü okusak bi branş değişikliği yapılabiliyor mu acaba bunu merak ediyorum bende bilen varsa yardımcı olabilir mi :)

kwr_kwr' Alıntı:

2 yıl fark olan ders ne demek??

şu an açıköğretim okuyorum 2. sınıftayım, ama sizin dediğiniz şeyi duymadım da okumadım da. eğer yazılı bir belgeniz varsa lütfen buraya ekleyin.
lisans mezunu olmayan öğretmenlere yönelik olarak lisans tamamlama programları var ama o branşın öğretmeni olmanız gerekiyor tabiki.
kwr_kwr' Alıntı:

leventakb' Alıntı:
Yesil26' Alıntı:
Elektronik Öğrt. mezunuyum ilk fırsatta asıl branşıma geçeceğim

bende

arkadaşlar siz yazın nerdeydiniz :verymad:
büssürü açtılar branş değişikliği diye.
neyse geçmiş olsun, bir 2-3 yıl bu kadar sayıda branş değişikliği açmazlar

bu arada bende elektronik mezunuyum, ondan biliyorum

ergun833' Alıntı:
böte mezunları için bu durum biraz zor ama teknik eğitimciler için en azından liseler var. laf aramızda şimdiki liselerdede disiplin yönetmeliği hep öğrenciden yana olduğu için orasıda zor.
ben meslek lisesine geçmeyi düşünüyordum korkutmayın arkadaşlar :)

Bütün sayfaları okudum bende sizler gibiyim. İnanın çok yoruldum bizi bu hale sokanlara allah hatalarını bildirip düzelttirmeyi nasip etsin. Amin.

arkadaslar beden egıtımını kazanıp okusak atanmak ıcın tekrar kpssye mı gırmek gerekıyor alan değişikliği yapabiliyor muyum...
yalnız olmadığımı anladım:(
her okukl açıldığında gerılıyorum:(
emeklılıği iple çekiyorum:(
bazen oturup ağlıyorum:(
üzülüyorum ya

yuci81' Alıntı:
şu an açıköğretim okuyorum 2. sınıftayım, ama sizin dediğiniz şeyi duymadım da okumadım da. eğer yazılı bir belgeniz varsa lütfen buraya ekleyin.
lisans mezunu olmayan öğretmenlere yönelik olarak lisans tamamlama programları var ama o branşın öğretmeni olmanız gerekiyor tabiki.
kwr_kwr' Alıntı:
@kwr_kwr, hocam ben de sizle aynı durumda sayılırım, matematik öğretmenliği 2. sınıfım. açıköğretimde matematikle ilgili bir bölüm açık değil.
sıkça sorulan sorular hakkında cevap vereyim, ortak derslerden muafiyet üniversiteye göre değişiyor, her üniversite muaf etmez. ayrıca 2. üniversiteyi bitirdiğinizde haziran ayındaki branş değiştirmeye başvurabilirsiniz, tabi kadrolu (bt) öğretmenseniz, tekrar kpssye girmeye gerek yok.

Fikrimden geceler yatabilmirem
Bu fikri başımdan atabilmirem
Durup dururken MEB' e çatabilirem
Fazlalık, fazlalık amaaaaaaaaaan fazlalık
Her biri norm fazlası, aman fazlalık....... :(
Tek bildiğim şey bu meslekle ömür geçmez.

Rüzgara Karşı'' Alıntı:
yuci81' Alıntı:
kwr_kwr' Alıntı:
@kwr_kwr, hocam ben de sizle aynı durumda sayılırım, matematik öğretmenliği 2. sınıfım. açıköğretimde matematikle ilgili bir bölüm açık değil.
sıkça sorulan sorular hakkında cevap vereyim, ortak derslerden muafiyet üniversiteye göre değişiyor, her üniversite muaf etmez. ayrıca 2. üniversiteyi bitirdiğinizde haziran ayındaki branş değiştirmeye başvurabilirsiniz, tabi kadrolu (bt) öğretmenseniz, tekrar kpssye girmeye gerek yok.

hocam siz kpss ye girmeye gerek olmadığına emin misiniz ben bu hafta bu konuyu mevzuatı çok iyi bilen bir şube müdürüne sordum branş değiştirmek için tekrar kpss ye girmek gerektiğini söyledi.

aysmn' Alıntı:
Rüzgara Karşı'' Alıntı:
yuci81' Alıntı:
kwr_kwr' Alıntı:

hocam siz kpss ye girmeye gerek olmadığına emin misiniz ben bu hafta bu konuyu mevzuatı çok iyi bilen bir şube müdürüne sordum branş değiştirmek için tekrar kpss ye girmek gerektiğini söyledi.
2011 alan değişikliği kılavuzu madde 3.1
3. GENEL AÇIKLAMALAR

3.1. Mezun olduğu “alan”ı dışında atanan veya öğrenimleri birden fazla “alan”a kaynak olanlar ile başka bir “alan”da yüksek öğrenimi bitiren öğretmenler, adaylıklarının kaldırılmış olması ve mezuniyetlerinin Talim ve Terbiye Kurulunun ilgi (c) kararında atanacağı “alan”a uygun olması kaydıyla atanabilecekleri alanlara, alan değişikliği isteğinde bulunabileceklerdir.
http://www.memurlar.net/haber/198614/

aysmn' Alıntı:
oluyor yani cevap için teşekkürler
evet hocam, çift anadal yapmış bir tanıdığım da var. 2 sene bt öğretmenliği yaptıktan sonra matematiğe geçti kendisi...

Rüzgara Karşı'' Alıntı:
aysmn' Alıntı:
evet hocam, çift anadal yapmış bir tanıdığım da var. 2 sene bt öğretmenliği yaptıktan sonra matematiğe geçti kendisi...

siz şimdi kaçıncı sınıftasınız zor oluyor mu anladığım kadarıyla muaf da olamamısssınız bazı derslerden

aysmn' Alıntı:
Rüzgara Karşı'' Alıntı:
aysmn' Alıntı:

siz şimdi kaçıncı sınıftasınız zor oluyor mu anladığım kadarıyla muaf da olamamısssınız bazı derslerden
2. sınıfım , zor oluyor tabi ama hallediyorum bir şekilde. evet hiç bir dersten muaf olmadım.

Rüzgara Karşı'' Alıntı:
aysmn' Alıntı:
Rüzgara Karşı'' Alıntı:
aysmn' Alıntı:

2. sınıfım , zor oluyor tabi ama hallediyorum bir şekilde. evet hiç bir dersten muaf olmadım.

size kolay gelsin o zaman hocam o kadar emek veriyorsunuz

aysmn' Alıntı:
Rüzgara Karşı'' Alıntı:
aysmn' Alıntı:
Rüzgara Karşı'' Alıntı:
aysmn' Alıntı:

size kolay gelsin o zaman hocam o kadar emek veriyorsunuz
teşekkür ederim :)

Arkadaşlar merhaba,
Forumdaki bu başlığı yeni okudum, açıkçası ben de aynı sıkıntıları yaşayan biri olarak, bu sene LYS ye girdim, Kocaeli Üniversitesi İngilizce öğretmenliğini kazandım. Branşımı değiştirmeyi çok istiyorum bende bunun öncesinde ufak bir araştırma yapmıştım sanırım bir arkadaşında dediği gibi MEB ara ara alan değişikliği için başvuru açıyor, tabi çok net değilim bu konuda..Bakalım hayırlısı bir başlangıç yaptım..
Benim sorum acaba aranızda ikinci bir öğretmenlik okuyan arkadaşlar varsa derslerini saydırıp saydıramadığı, ayrıca okul idarelerinin haftanın belli günlerinde üniversiteye gitmek için musamaha gösterme insiyatiflerinin olup olmadığı ve yönetmeliklerde böyle bir izin söz konusu olabilir mi? Yüksek lisans ve doktora için olduğunu biliyorum ancak bu konuda bir bilgim yok..
İlgilenip cevap veren arkadaşlara şimdiden teşekkür ederim ...

nakman' Alıntı:
Arkadaşlar merhaba,
Forumdaki bu başlığı yeni okudum, açıkçası ben de aynı sıkıntıları yaşayan biri olarak, bu sene LYS ye girdim, Kocaeli Üniversitesi İngilizce öğretmenliğini kazandım. Branşımı değiştirmeyi çok istiyorum bende bunun öncesinde ufak bir araştırma yapmıştım sanırım bir arkadaşında dediği gibi MEB ara ara alan değişikliği için başvuru açıyor, tabi çok net değilim bu konuda..Bakalım hayırlısı bir başlangıç yaptım..
Benim sorum acaba aranızda ikinci bir öğretmenlik okuyan arkadaşlar varsa derslerini saydırıp saydıramadığı, ayrıca okul idarelerinin haftanın belli günlerinde üniversiteye gitmek için musamaha gösterme insiyatiflerinin olup olmadığı ve yönetmeliklerde böyle bir izin söz konusu olabilir mi? Yüksek lisans ve doktora için olduğunu biliyorum ancak bu konuda bir bilgim yok..
İlgilenip cevap veren arkadaşlara şimdiden teşekkür ederim ...
Hayırlı olsun hocam
Antep Üniversitesi ortak dersleri saymadı ama çukurovadaki arkadaşım saydırmıştı. Üniversiteye göre değişiyor. Ders programı müdürle olan ilişkiye bağlı. İsterse boş gün yaratır. Ama yönetmelikte böyle birşey yok. Yapmak zorunda değil. Alan değişikliği her sene oluyor. Kontenjanlara bakabilirsin.

Çok teşekkür ederim Rüzgara Karşı hocam, sağolun..

Bakalım müdürümle de üniversitedeki hocalarla da konuşucam dönem başında, hayırlısı artık. Allah hepimizi iyi insanlarla karşılaştırsın. Hakkımızda hayırlısı..

Geri