BT ÖĞRT' TEKNOLOJİK MÜDÜR YRD. OLMASI İÇİN MEB'E BAŞ

Kodla Büyü
Zizu_' Alıntı:
skipper_forum' Alıntı:
marbled' Alıntı:
Teknolojik müdür yardımcısı bence formatör öğretmenin isminin cilalanmış hali. Durum formatör öğretmenden farklı olmayacak. Şahsen teknolojik müdür yardımcı olmak istemem. Eğer olacaksa da isteyen başvuruda bulunsun. Nasıl ki diğer öğretmenler kendi isteğiyle müdür ya da yardımcısı oluyorlarsa öyle olmalı.
:+1:

transistor' Alıntı:
Teknolojik md yardımcısı nedir yahu? Cihazdan bahseder gibi. Teknolojiden sorumlu deseniz neyse. Teknolojik kelimesi böyle kullanılır mı ? , komik olmuş. Teknolojik :puhaha: Ayrıca bu cüret nedir? ben md yardımcısı olacak olsam sınava girip olurdum zaten.

kafanızdan element uydurmayın ya bu ne böyle? sendika bunu yaparsa bireysel olarak bişe isteyenlere hiç kızmayalım, adam gibi bir şey istenecekse istensin yoksa boşuna kafaları karıştırmayın. fayda yerine zarar olduğunun farkına varılmıyor heralde?

girişiminiz için teşekürler hocam. ancak daha önce BT öğretmenlerinin ne istediği çokça paylaşıldı keşke bu doğrultuda bir istekte bulunsaydınız. teknik müdür yardımcılığı yok rehber bt falan filan yalnızca isim değişikliği olur gibi geliyor bize. içerikte birşey değişmez yani.

rehber öğretmenler hiç bize ders verin diyor mu çünkü mesaileri güzel. Eminim bizimde çalışma saatlerimiz ve normumuz rehberlikçiler gibi olsa kimse itiraz etmez.

karinca_52' Alıntı:
Zizu_' Alıntı:
skipper_forum' Alıntı:
marbled' Alıntı:
Teknolojik müdür yardımcısı bence formatör öğretmenin isminin cilalanmış hali. Durum formatör öğretmenden farklı olmayacak. Şahsen teknolojik müdür yardımcı olmak istemem. Eğer olacaksa da isteyen başvuruda bulunsun. Nasıl ki diğer öğretmenler kendi isteğiyle müdür ya da yardımcısı oluyorlarsa öyle olmalı.

:+1: Ne kadar saçma , rehber öğretmenler gibi 9-3 çalışalım derken formatörlük ismi cilalanıp 8-5 kadrolu tamirci olacağız. Zaten tek bir fikrimiz yokken bir bu eksikti. Müdür yardımcısı olmak isteyen sınava girip olabilir, bunun için sendikanın çalışmasına ne lüzum var?

Kusura bakmayın hocam ama kimsenin haddi değil böyle uyduruk çözüm bulupda erkesi bağlayıcı bir başvuru yapmak. Konuşulmadan istişare edilmeden herkesi bağlayabilecek bir çözümü kimse önermemeli. Kaldı ki arkadaşlarımızın çok büyük çoğunluğu ne müdür yrd. ne formatörlük istemiyor biz sadece derslerimiz istiyoruz. Başka çözümleri kabul etmiyoruz.

İyi niyetle yapılmış bir başvuru olabilir ama sanırım öğretmenlerin büyük bir çoğunluğu böyle bir kadroda çalışmak istemeyeceklerdir, müdür yardımcısı olmak isteyen zaten sınava girer olur...

bence de olmamış,düşünsene bu kez idareci olmuşsun elinde tornavida ile gezen bir idareci ?
bence şu şekilde olmalı :
1- teknik öğretmenler ile aynı atama branşında (Bilişim Teknolojileri-1119) atanıyoruz.
ancak onların aldığı 8-1,taminat,ek dersi alamıyoruz,teknik liselerde çalışamıyoruz.
Öncelikle bunun için çalışma olmalı.
olmadı mı ?
2- Bil. Tek. Reh. Öğrt.Bildiğiniz rehber öğretmen gibi çalışma saatleri maaşı aynı,ancak Bilgisayar Destekli Eğitim'de öğrenci ve öğretmenlere rehberlik yapmalı.
3- (Bizim ilçe formatörünün tahmini) Toplu halde müdür yardımcısı durumu.
ha bunun için eylem yapıldı kimse kalmadı bilgisayar başından sağolsunlar....
Benim şuan için görevlendirmem var çpl de zorla,bitince dava açacağım.özellikle bir numara için.
dava ile çözülür arkadaş başka türlü olmaz...

nöbet vereceklerinden ve yaz tatili biteceğinden istemem şahsen onun yerine eğitim öğretim sınıfından teknik hizmetler kadrosuna geçirseler Anadolu teknik lisesi mezunu olarak daha çok mutlu olurm:)

zaten zorla formatör yapıldık şimdi de kendi içimizden birileri zorla formatör müdür yardımcısı mı yapacak. neden biz de diğer öğretmenler gibi derslerimize girip onlar gibi sadece kendi istediğimizde görevlendirilelim diye uğraşmıyorsunuz? bizim sorunumuz diğer öğretmenlerden farklı davranılıyor olmamız değil mi?

transistor' Alıntı:
Teknolojik md yardımcısı nedir yahu? Cihazdan bahseder gibi. Teknolojiden sorumlu deseniz neyse. Teknolojik kelimesi böyle kullanılır mı ? , komik olmuş. Teknolojik :puhaha: Ayrıca bu cüret nedir? ben md yardımcısı olacak olsam sınava girip olurdum zaten.

:++: Gerçekten ya kendimi robot gibi hissettim. :puhaha:

Arkadaşlar bu fikri meb in dikkate alacağını sanmıyorum..Çünkü insanlar müdür yard. olmak için o kadar çalışsın sınava girsin beklesin. Bilişim öğrt. direk mdr yard. yapsınlar olacak iş değil keşke olsa ama çok zor bir ihtimal..

arkadaşlar lütfen. aramızdan birileri birşeyler yapmaya çalışmış. arkadaşlarımıza çabalarından dolayı teşekkür etmek lazımken eleştiriyoruz. (benim düşünceme göre uygulanması ve yapılması zor bir istekte bulunmuşlar.)

beş parmağımızın beşininde bir olmadığı gibi bizim branşımızdada beklentilerimizin farklı olması kadar doğal bir durum yok arkadaşlar. hiç kimse biribiriyle aynı düşünmek zorunda değil. bu arkadaşlar böyle düşündüler diyede onları suçlamak yanlış kanısındayım.

beni şu anda rahatsız eden tek şey gelecekte işimizle ilgili nasıl bir konumda olacağımızın belli olmamasıdır. Aslına bakarsanız şu an hepimizi rahatsız eden şeyin de bu belirsizlik olduğunu düşünüyorum.

hangi çözüm getirilirse getirilsin yeterki kişilerin isteklerine göre seçme hakkı verilmeden görev ve sorumluluklarımızın net çizgilerle beirleneceği (yorumlamalara fırsat vermeyen) bir çözüm getirilsin artık.

İstekte bulunulan ÜNVAN değişikliği.ilerde BT müdür'ü olabilinmesi gerekiyor.Biraz mantıklı düşünelim. Daha düne kadar dersimiz için mücadele ederken şimdi buda nesi.

sisss' Alıntı:
rehber öğretmenler hiç bize ders verin diyor mu çünkü mesaileri güzel. Eminim bizimde çalışma saatlerimiz ve normumuz rehberlikçiler gibi olsa kimse itiraz etmez.

hocam düşüncenize aynen katılıyorum. bakanlık bize sizin çalışma esaslarınız bu bu bu budur demediği sürece bizim işlerimiz rayına girmez.

Teknolojik Müdür Yardımcılığı kadrosunun açılması istendi..

http://www.mebpersonel.com/sendikalar/t ... -h431.html

1.Sistem Merkezli Bilgisayarların kurulması
2.Tcknolojik ürün alımı için çeşitli kıstasların belirlenmesi
3. MEB * de eğitim kurumlarında danışmanlık yapan birim oluşturulması
4. Okullarda Bilişim Teknolojileri öğretmenlerinin Teknolojik Müdür Yardımcılı olarak
atanı İması
5. Atanan Teknolojik Müdür Yardımcılarının öğretmenlere yerinde ve zamanında
teknolojik eğitim seminerleri vermesi
6. öğretmenlere teknolojik kullanımıyla ilgili katsayı ek puan uygulaması yapılması
7. İdari birimde görev alacak teknolojik müdür yardımcısının sınıf ve okuldaki eksikleri
tespit ederek çözümler getirmesi
8. BT öğretmenlerinin görev tanımının yeniden yapılandırılması gibi konularda
Hali hazırda Çalışan dersleri azaltılan ve çoğu norm fazlası durumuna gelen Bilişim
Teknolojileri Öğretmenlerinin geçici olarak görev aldıkları Formatör Öğretmenlik
uygulamasından vazgeçilerek Okullarda kadrolu Teknolojik Müdür Yardımcılığı olarak
atanılması için çalışmaların yapılmasını talep ediyoruz.
Gereğinin Yapılmasını arz ederim.Eğitim Söz Sen

Re: Teknolojik Müdür Yardımcılığı kadrosunun açılması istendi..

isteyen arkadaş forumumuz üyesi :)

Re: Teknolojik Müdür Yardımcılığı kadrosunun açılması istendi..

şahsen ben kendi adıma fikrinizi hiç beğenmedim,çok saçma.biz bu saydıklarınızı formatör olarak zaten yapıyoruz.yaptığınız tek şey formatörlüğün adını değiştirmek. çoğumuzun istediği tek şey derslerimizi geri almak.

sefatetik' Alıntı:
Başvuru yaptık yaaa hemede yaparlar :D Yarın Müdür Yrd. Kadronuz gelir Değil mi ?
Şu MEB Kapısından bir gün sizde girseydiniz görürdünüz işlerin nasıl yürüdürğünü
Benim bu teklifteki amacım BT ÖĞRETMENLERİNİ GÜNDEM DE TUTMAK fazla olduğumuzu
buna birçare bulunması gerektiğini dile getirmek " MİLLETİN SINAVLA GİRİP OLDUĞU BİR KADROYU BELEŞTEN ALACAĞIZ ÖYLEMİ "
yok öyle beş köfte önce 3. kuruş harcıyacaksın... Böyle bir şey yapıldığında tabiki bir kıstası olacak hepinizi bir anda bu kadroya almayacaklar
isteyen öğretmen olarak devam eder. Burdaki amaç NORM FAZLASI BT ÖĞRETMENLERİNE alternatifler bulmaktır.
Bir kaç zavalıda diyor ki amacı sendika reklamı yapmak sendikamızı duyan duydu kardeşim.
:alkis:

technolog seni tebrik ediyorum. Arkadaşlar beni anlayan az ne yazık ki
Biz sendika olarak böyle bir kadro açılmasını istedik diye hemen açılmaz
1. KERE EYLEM YAPTINIZ DİYEDE DERSLERİNİZİ VERMEZLER Kİ VERMEDİLER 250 KİŞİYLE KALE BİLE ALINMADIK...
Burda eleştirenler bağlı oldukları sendikalara baskı kursunlar
4+4+4 de durumumuz daha da vahimleşebilir. Benim kisi sadece bir öneri
ki bunu isteğe göre olacağı aşikardır. Formatörlükten daha iyi tarafı kadrosunun olmasıdır.
Norm fazlası olma durumunuzun ortadan kalması varsayalım kadroyu verdiler şuan beni eşleştirenler
inanın benden önce başvuru yapacaklardır. Bu kadroya .............

ya bu ne yaa ne kadar saçma birsey yaa alallaa istiyorsan git ol müdr yardımcısı, biz dersimiz için çabalıyoruz saçma sapan icatlar çıkarmayın...

dersimizi istiyoruz...
teknoljik mojik md. yrd. filan saçmalıktan başka bir şey değil.

Dersin geri almak isteyenler burda değil MEB Başvuru yapacak ki
ben zamanında bu iş için 15 tane öneri verdim . 4+4+4 'te var olanı da unut...

teknolojik müdür yardımcılığı fikrine ksinlikle katılmamakla birlikte, sefa hocama emeklerinden dolayı teşekkür ederek konuşmama başlıyorum. bizlere yapılan haksızlık karşısında sessiz kalıpta sefa hocamın emeklerine dalga geçer gibi cevap yazan tüm forum üyelerini kınıyorum
gidin kendi kı.ınıza gülün.
sefa hocamla ve emekleriyle dalga geçene kadar önce teşekkür edip sonrada farklı çözümlere yönelmemiz gerekir.
gerçi sefa hocam her ne için çaba harcasa yine kabul görmeyecek, çünkü zümremiz herhangi bir çözüm üzreinde anlaşabilmiş değil. cemal hocamın da dediği gibi karanlığa küfredeceğine bir mum da sen yak.
sefa hocamada çalışmalarının devamını diliyorum.
bence öncelikli çözüm ders saatlerinin arttırılması ama o tiren kaçtı galiba.
ikinci çözüm b.t. rehber öğretmenliğidir.
gerisi çözümsüzlüktür.

Vallah arkadaşlar bugün Sayın Bakan Bugün TV de çıkıp konuşuyordu. Olaylardan ve Eğitimden ne kadar bi haber olduğu ortada iken
alternatif çözüm yollarını MEB sunmamız gerekmektedir.
1. Derslerin Geri Getirilmesi konusunda ben hepinizden daha çok istiyorum . Akşam 5 kadar durmak benimde hoşuma gitmiyor. İşimede gelmiyor
Çoluğum var cocuğum var ....
2. Formatörlük kaldırılsın dedik kimse yanaşmadı. Herkes halinden memnun görünüyor
3. Formatörlük mü Tek.Mudür. Yrd ğımı derseniz 2. şıkı seçerim garantili en azından kadrosu olmayan bir durumu neden benimseyeyim.
4.Rehber öğretmenler ünvanı ise hayal çünkü MEB bu teklife hiç yanaşmıyor işinede gelmiyor . Daha önce birebir görüşmüştüm. Ondan dolayı
bu teklifi verdim. Şartlarıda var seni küçümseyen öğretmenlere puan vereceksin en azından:)
5. 4+4+4 de derslerimizin geri verilmesi noktasında güzel bir metin yazacak arkadaş varsa bana yollasın MEB 'e vereyim. Haftaya ankaraya gidiyorum.

Ankaraya gidelim desem 1tane adam çıkmaz bu form dan inanın ben gene ünv. öğrencileri ile ziyarete giderim :)

Geri