BT ÖĞRT' TEKNOLOJİK MÜDÜR YRD. OLMASI İÇİN MEB'E BAŞ

Kodla Büyü
mrtcmhr_13' Alıntı:
bence de olmamış,düşünsene bu kez idareci olmuşsun elinde tornavida ile gezen bir idareci ?
bence şu şekilde olmalı :
1- teknik öğretmenler ile aynı atama branşında (Bilişim Teknolojileri-1119) atanıyoruz.
ancak onların aldığı 8-1,taminat,ek dersi alamıyoruz,teknik liselerde çalışamıyoruz.
Öncelikle bunun için çalışma olmalı.
olmadı mı ?
2- Bil. Tek. Reh. Öğrt.Bildiğiniz rehber öğretmen gibi çalışma saatleri maaşı aynı,ancak Bilgisayar Destekli Eğitim'de öğrenci ve öğretmenlere rehberlik yapmalı.
3- (Bizim ilçe formatörünün tahmini) Toplu halde müdür yardımcısı durumu.
ha bunun için eylem yapıldı kimse kalmadı bilgisayar başından sağolsunlar....
Benim şuan için görevlendirmem var çpl de zorla,bitince dava açacağım.özellikle bir numara için.
dava ile çözülür arkadaş başka türlü olmaz...
:alkis: :alkis: Hocam tamamen senle aynı fikirdeyim.Bende meslek lisesindeyim...

bravehard2010' Alıntı:
mrtcmhr_13' Alıntı:
bence de olmamış,düşünsene bu kez idareci olmuşsun elinde tornavida ile gezen bir idareci ?
bence şu şekilde olmalı :
1- teknik öğretmenler ile aynı atama branşında (Bilişim Teknolojileri-1119) atanıyoruz.
ancak onların aldığı 8-1,taminat,ek dersi alamıyoruz,teknik liselerde çalışamıyoruz.
Öncelikle bunun için çalışma olmalı.
olmadı mı ?
2- Bil. Tek. Reh. Öğrt.Bildiğiniz rehber öğretmen gibi çalışma saatleri maaşı aynı,ancak Bilgisayar Destekli Eğitim'de öğrenci ve öğretmenlere rehberlik yapmalı.
3- (Bizim ilçe formatörünün tahmini) Toplu halde müdür yardımcısı durumu.
ha bunun için eylem yapıldı kimse kalmadı bilgisayar başından sağolsunlar....
Benim şuan için görevlendirmem var çpl de zorla,bitince dava açacağım.özellikle bir numara için.
dava ile çözülür arkadaş başka türlü olmaz...
:alkis: :alkis: Hocam tamamen senle aynı fikirdeyim.Bende meslek lisesindeyim...
:+1:
olacaksa bu şekilde olmalı istekler galiba herkesin üzerinde hemfikir olabileceği bir öneri bu.

sefatetik' Alıntı:
Vallah arkadaşlar bugün Sayın Bakan Bugün TV de çıkıp konuşuyordu. Olaylardan ve Eğitimden ne kadar bi haber olduğu ortada iken
alternatif çözüm yollarını MEB sunmamız gerekmektedir.
1. Derslerin Geri Getirilmesi konusunda ben hepinizden daha çok istiyorum . Akşam 5 kadar durmak benimde hoşuma gitmiyor. İşimede gelmiyor
Çoluğum var cocuğum var ....
2. Formatörlük kaldırılsın dedik kimse yanaşmadı. Herkes halinden memnun görünüyor
3. Formatörlük mü Tek.Mudür. Yrd ğımı derseniz 2. şıkı seçerim garantili en azından kadrosu olmayan bir durumu neden benimseyeyim.
4.Rehber öğretmenler ünvanı ise hayal çünkü MEB bu teklife hiç yanaşmıyor işinede gelmiyor . Daha önce birebir görüşmüştüm. Ondan dolayı
bu teklifi verdim. Şartlarıda var seni küçümseyen öğretmenlere puan vereceksin en azından:)
5. 4+4+4 de derslerimizin geri verilmesi noktasında güzel bir metin yazacak arkadaş varsa bana yollasın MEB 'e vereyim. Haftaya ankaraya gidiyorum.
:alkis:
zümremizin derhal bir toparlanıp kendine gelmesi gerekiyor. Ne istediğimiz konusunda Bir karar varıp gereken mücadeleyi vermeliyiz. Bir zümre yok olmadan.

Hocam pes... teknik eğitim fakültesi mezunu olmadan teknik eğitim haklarını istiyorsunuz... ve bunuda doğru bulan arkadaşlar var. hak arama işi hak yemekle sanırım olmaz. bu benim fikrim belirtmek istedim. amacım böyle bir tartışma oluşturmak değil..

edaysu' Alıntı:
bence bu bizim iş yükümüzü artırmaktan başka bir işe yaramaz. en azından şimdi müdür müdür yardımcısının tefbis, ek ders vb işlerini işimiz değil deyip yapmıyoruz. adımız müdür yardımcısı olursa her iş bilgisayardan yapıldığından tüm işler bize kalır resmi yazıları bize bize yazdırırlar uğraş dur ondan sonra bence bu iyi olmamamış :-1:

bence de...

biz alınan haklarımızı almaya mı çalışıyoruz yoksa bu kadar iş bize az 8-5 yetmez 7-7 çalışalım içinde bilgisayar, teknik teknoloji geçen her işi biz yapalım demeye mi çalışıyoruz.... :!:

marbled' Alıntı:
Teknolojik müdür yardımcısı bence formatör öğretmenin isminin cilalanmış hali. Durum formatör öğretmenden farklı olmayacak. Şahsen teknolojik müdür yardımcı olmak istemem. Eğer olacaksa da isteyen başvuruda bulunsun. Nasıl ki diğer öğretmenler kendi isteğiyle müdür ya da yardımcısı oluyorlarsa öyle olmalı.
aynen katılıyorum

transistor' Alıntı:
Teknolojik md yardımcısı nedir yahu? Cihazdan bahseder gibi. Teknolojiden sorumlu deseniz neyse. Teknolojik kelimesi böyle kullanılır mı ? , komik olmuş. Teknolojik :puhaha: Ayrıca bu cüret nedir? ben md yardımcısı olacak olsam sınava girip olurdum zaten.
:++:

Bizim için çabalayan arkadaşlara çok teşekkür ederim. :alkis:
Çözüm için hiç birşey yapmayıp, yapanlara da laf atanlara ne yaptınız diye sormak istiyorum. Eyleme geldiniz mi? dilekçe verdiniz mi? sendika yöneticileriyle görüştünüz mü? (bunlardan birini veya fazlasını yapanlara helal olsun diyorum)
Eğer bize teknoloji md. yardımcılığı verirseler yapmazsınız olur biter , zorunlu değil. Bir sürü sorunumuz var. En büyüğü de norm sorunu, en azından bu sorunumuz halledilecek. Dilekçe vermeye karar verdik kaç kişi katıldı ! korkunun ecele faydası yok arkadaşlar, tırsaklığı bırakın artık. Bizi bizden başka hiç kimse düşünmüyor. Birlik olalım, olamıyorsak ta birşeyler yapmaya çabalayanlara köstek olmayalım. Öyle bilgisayar başından mail göndermekle olmuyor !
Bizim için BT rehber öğretmenliği en iyi sonuç ama olmayacaksa neden başka alternatifler denemeyelim.

yaz tatili işi ne olacak? diğer müdür yardımcıları gibi koca yaz okulda mı beklenilecek?????

:alkis: kesinlikle aynen. bazı şeylerin ismi değişince içerik değişmiyor. şahsen ben teknolojik müdür yardımcılığı fikrine bile karşıyım

Teknolojik müdür yardımcılığıymış!!! Yok mekatronik müdür olalım.. Saçmalamayın Allah aşkına.

pin_eses' Alıntı:
tenten' Alıntı:
dersimizi istiyoruz...
teknoljik mojik md. yrd. filan saçmalıktan başka bir şey değil Teknolojik müdür yardımcılığıymış!!! Yok mekatronik müdür olalım.. Saçmalamayın Allah aşkına. .
:alkis:
siz bekleyin dersinizi verecekler size öyle oturduğunuz yerde bekleyin klavye başında bekleyin. beklemeyenlerede böyle laf sokun. gereksizler

pythagorean' Alıntı:
Teknolojik müdür yardımcılığıymış!!! Yok mekatronik müdür olalım.. Saçmalamayın Allah aşkına.

:puhaha: :puhaha: mekatronik terminatör gibi bişey olacağız galiba :)

Doğru yarın ders saat sayımız 3 çıkacak full derse girceğiz inanın
Burda dersimizi istiyoruz diyorsunuz yaa kesin dersimiz geri geleccek hemde katlamalı :D

Dersin geri getirilmesi için faha önce MEB ' Verdiğim resmi yazılarımı arşivden çıkarıp yayınlayayım
Ben derslerin getirilmesi için teklif verdiğimde de baya karşı çıkan olmuştu.
Kısacası daha ne istediğini bilmeyen 9800 kişi var dersleri isteyen kişi sayısı 250 geçmiyor
ki okadar adam eyleme geldi....

derslerin geri geleceğini sanmıyorum

4+4+4 ün ilk 4 ünde kesin olmaz

ikinci dördünde olması çok az ihtimal

olsada yine seçmeli olur ve çok fazla çeşit ders olduğundan BT ye sıra gelmez

derslerimi isterim mantığıyla değilde çağımızın en büyük tehlikelerinden biri olan bilişim suç ve tehditlerinden yola çıkarak kazanımlar elde edebiliriz gibime geliyor

zira medya nın etkin olmasından dolayı medya dersimiz geldi biliyorsunuz

formatörlük kalksın 09:00 - 15:00 çalışma saati olsun.. 25 saat ek ders alalım...odamız olsun...görev tanımımız olsun..haaa bi de her okula norm kadromuz olsun...

bir arkadaş yazmış ama eksik yazmış çayımı kahvemi de odama istiyorum.

:puhaha: :puhaha: :puhaha:

TEK. MÜDÜR YRD HAYIR DİYENLER NİRDE...

sefatetik' Alıntı:
formatörlük kalksın 09:00 - 15:00 çalışma saati olsun.. 25 saat ek ders alalım...odamız olsun...görev tanımımız olsun..haaa bi de her okula norm kadromuz olsun...

:puhaha: :puhaha: :puhaha:

Burda hocam sorun mu var?
Ayrıca bir sendikanın temsilcisi, yönetimindeki bir kişi olarak bu tavrınız ve uslubunuz hiç hoş değil, bir iş yaparken takdir edileceğiniz gibi eleştirilebilirsiniz de, herkes kaldırabileceği yükün altına girsin değil mi?

:alkis: :alkis:
Herkes hatayı başkalarında arar ama asıl kendisi hatalıdır fakat bilemez. Bizim branşta da (aslında meslek lisesindekilerin tuzu kuru, meslek lisesine geçince insan daha iyi anlıyor ama meslek lisesinde de benzer bir dünya problem var) hiç suç yok mu? Dersine sahip çıkmayan kaç tane branş vardır acaba? (BT formatörlüğünü öğretim teknoloğu olarak algılayan arkadaşlar bu sözüme dahil değil elbette.)
the_korsan' Alıntı:
sefatetik' Alıntı:

Burda hocam sorun mu var?
Ayrıca bir sendikanın temsilcisi, yönetimindeki bir kişi olarak bu tavrınız ve uslubunuz hiç hoş değil, bir iş yaparken takdir edileceğiniz gibi eleştirilebilirsiniz de, herkes kaldırabileceği yükün altına girsin değil mi?

TEK.SORUMLU MÜDÜR YARD. KAFADAN UYDURDUĞUM BİR ŞEY DEĞİL
ÖZEL OKULLARIN VE KURUMLARIN ÇOĞUNDA BU UYGULAMA VAR ZATEN
AYRICA ONUNLA ÇALIŞAN TEKNİK SERVİS ELEMANLARIDA VAR..

Yaw arkadaş nedir bu BT cilerin TEMSİLCİ hayranlığı anlamadım gitti. Başlıkları okudum az önce
adam yazmışki ben şu sendikanın ilçe temsilcisi ile görüştüm öbürü sekreteri ile demiş
Biz adamlar için gidip Bakan veya yardımcısı ile görüşüyoruz.. Adam ilçe temsilcisi ile görüşmüş ,
alandıra balandıra anlatıyor. Bana verilen çoğu resmi begleyi yayınlamıyorum kimsenin morali bozulmasın diye
adamlar daha başvuruyu yeni yapmış sanki sorunu çözmüşler gibi anlatıyor birileri
VALLAHİ BRAVOOO BT MESLEKTAAŞLARIMA

Açıkcası ben istiyorum. gayet güzel duruyor isteğe bağlı olması koşuluyla. En azından görevlendirme olup olmayacağı konusunda soru işaretleri giderilir. Gelirimiz belli olur ona göre hareket ederiz.

Zaten herkesi birden TEK.SORUM.MÜDÜR YRD. yapmayacaklar bunun için kesinlikle bir kıstas olacak
sınav veya puan sistemi bu başvuruyu yığılmaların olduğu okullarımızda bir arkadaş altenatif bir alan çıkması
için yaptık . Yoksa yarın hepimizi müdür yrd. yapmayacaklar merak etmeyin ayrıca
ben bu gidişimde de yine mevcut durumu ve çözüm yollarını per. genel . müdürüne anlatım.
daha ne yapalım . İLÇE TEMSİLCİSİ İLEMİ GÖRÜŞEYİM :)

Geri