BT Öğretmenleri Sendikalardan Derhal İstifa Etmeli!!!

Kodla Büyü
kaan58' Alıntı:
Bu gün 45 lira dediğiniz ücret yarın çok daha büyüdüğünde yada dayanışma aidatı altıda sendikazsızlardan da para kesildiğinde ozman farklı düşünülebilir. sendiaklar dan istifa sadece bu bilişimlerin yaşdaıklarında dolayı ise bence bu büyük haksızlık bilişimcilere yapılan bu muamelede sendikların suçu ne? istifa çözüm mü? sendiklar sizce hiç mi faydası olmadı nimet çubukçuyu ve onu atayan hükümeti alkışlayıp sendikadan istifa etmek sizce uygunsa istifa edin

Sendikal kazanımlar inkar edilemez, sendikaların varlığı gereklidir hocam fakat herkes kendi yaşadğını bilir, adı önemli değil kendi sendikamın il temsilcilerini bırakın genel merkez gnl.bşk.yrd.larının birkaçı ile görüyordum ara ara ve en sonunda anladım benim burada olmama gerek yok dedim, halleder halledemez kısmında çokta yaptırım yok burası ortada. İşini görevini hakkıyla yapan edebini adabını bilen hakkı gözeten arkadaşlarımızı tenzih ederim. Benim kızdığım mevzu uslup ve tavırlardı. Genel bşk. yrd.lerinin birkaçı ile direk görüşüyordum belki bana denk gelmiş olabilir.

Sendikalardan toplu istifa gibi bir hareketi bende doğru bulmuyorum fakat herkesin kendi doğruları, yaşanmışlıkları vardır, buna da saygı duymak gerekir. Öğretmen olacak kadar kafası çalışan her insanın sendika seçecek kadar, tercih edecek kadar yada etmeyecek kadar kafası çalışıyordur.
Bugün a sendikası olur umduğumu bulamam yarın b olur.
saygılar

the_korsan' Alıntı:
kaan58' Alıntı:
Bu gün 45 lira dediğiniz ücret yarın çok daha büyüdüğünde yada dayanışma aidatı altıda sendikazsızlardan da para kesildiğinde ozman farklı düşünülebilir. sendiaklar dan istifa sadece bu bilişimlerin yaşdaıklarında dolayı ise bence bu büyük haksızlık bilişimcilere yapılan bu muamelede sendikların suçu ne? istifa çözüm mü? sendiklar sizce hiç mi faydası olmadı nimet çubukçuyu ve onu atayan hükümeti alkışlayıp sendikadan istifa etmek sizce uygunsa istifa edin

Sendikal kazanımlar inkar edilemez, sendikaların varlığı gereklidir hocam fakat herkes kendi yaşadğını bilir, adı önemli değil kendi sendikamın il temsilcilerini bırakın genel merkez gnl.bşk.yrd.larının birkaçı ile görüyordum ara ara ve en sonunda anladım benim burada olmama gerek yok dedim, halleder halledemez kısmında çokta yaptırım yok burası ortada. İşini görevini hakkıyla yapan edebini adabını bilen hakkı gözeten arkadaşlarımızı tenzih ederim. Benim kızdığım mevzu uslup ve tavırlardı. Genel bşk. yrd.lerinin birkaçı ile direk görüşüyordum belki bana denk gelmiş olabilir.

Sendikalardan toplu istifa gibi bir hareketi bende doğru bulmuyorum fakat herkesin kendi doğruları, yaşanmışlıkları vardır, buna da saygı duymak gerekir. Öğretmen olacak kadar kafası çalışan her insanın sendika seçecek kadar, tercih edecek kadar yada etmeyecek kadar kafası çalışıyordur.
Bugün a sendikası olur umduğumu bulamam yarın b olur.
saygılar
Hocam sendikaya girmekte ayrılmakta kişisel haktır buna kimsenin bir şey dediği yok ve olamazda ancak bu formda ki arkadaşlar suçlu ararcasına kendileri sendikalı olmadıkları halde davulla zurnayla milleti istifaya çağırıyor. sebep ne? sendika milli eğitim bakanlığı mı? burdaki sendikaların suçu ne? onlarca kazanç elde edilmiştir. bu gün bile usulsüz atamalar varken sendika olmaz ise neler olur bunu geçmişte bile bilir. sendika kişilerin değildir elbette her kurumda iyisi kötü olur ama sendika kurumsal bir yapıdır. biz nimet çubukçuyu sevmiyoruz diye milli eğitimden mi ayrılalım. insanlar gelip geçer ama kurumlar kalıcıdır.

gulftown' Alıntı:
sendikalar ne zaman siyasi davranmazlar, ben de o zaman üye olurum.

bu lafta aslında bayatladı. insaların siyasi görüşü kendisini ilgilendirir ama sendikayı biraz farklı görmek gerekir. en kötü sendika bile sendikasızlıktan iyidir. her sivil toplum örgütünü farklı siyasi yapıyla eşleştirebilirsiniz yada ona yakın görebilirsiniz o zaman bütün sivil toplum örgütlerini kapatalım. sediları incelediğinizde her sendikada her türden adam bulabilirsiniz

emeğe biraz saygı gösterin arkadaşlar.hangi sendikal faaliyetin içinde bulundunuz,hangi mitinge katıldınız,hangi iş bırakma eylemine katıldınız da sendikalara ve sendikal faaliyetlere laf atıyorsunuz.bana dokunmayan yılan bin yaşasın havasında herkes.örgütlü mücadele bilincini taşımayan,hak verilmez alınır bilincini taşımayan insanların sendiklar ve sendikal mücadele içinde olmaması daha iyi.çünkü bu tarz zihniyet yarardan çok zarar verir.

bilgahmet' Alıntı:
2010 mayıs da zorunlu hizmet affı getirildiği için tepki olarak istafa ettim. bu olayda toplu bi şekilde istifa kararı alınırsa etkili olunur diye düşünüyorum. en azından sendikalar ders saatleri konusunda bir yardımları olabilir.
bende mecburi hizmet affına tepki olarak istifa etmiştim..

turboaga' Alıntı:
Kaçınız sendika üyesisiniz ki istifa etiğinizde yer yernden oynasın. Çoğunuz üye değilsiniz. Çevremden biliyorum.
sizin çevreniz çok mantıklı insanlardan oluşuyormuş..

the_korsan' Alıntı:
Malesef bugün bende sendikamdan istifa ettim. Kendi sendikamın tek üyesi ve başkanıyım artık
excalibur27' Alıntı:
bende sendikamdan istifa ettim.
hayırlı olur inşallah..

kaan58' Alıntı:
gulftown' Alıntı:
sendikalar ne zaman siyasi davranmazlar, ben de o zaman üye olurum.

bu lafta aslında bayatladı. insaların siyasi görüşü kendisini ilgilendirir ama sendikayı biraz farklı görmek gerekir. en kötü sendika bile sendikasızlıktan iyidir. her sivil toplum örgütünü farklı siyasi yapıyla eşleştirebilirsiniz yada ona yakın görebilirsiniz o zaman bütün sivil toplum örgütlerini kapatalım. sediları incelediğinizde her sendikada her türden adam bulabilirsiniz
"sendikayı biraz farklı görmek gerekir" :puhaha: sen birşeye baktığında ne görüyorsan gördüğün odur.. yada ne varsa ortada onu görürsün!!
açık ve net olarak sendikalar siyaset yapıyorlar.. yani yapmıyorlarmı yapmadıklarınımı zannediyorsun..

doğunun gümüşhanesinde görev yapıyorken oradaki bir sendika il başkanı bak ben para karşılığı çalışmıyorum demişti.. ama millet vekili adayıda olmuştu.. bu adam sendikanın koltuğunda oturmasa böyle bir adaylığı olurmuydu.. kendine resmen siyasi sosyal çevre oluşturuyor.. ben bu güne kadar sendikaların hiçbir yararını görmedim. Şuanki hiçbir sendika benim görüşlerimi temsil etmiyor.. sendikadan ayrılmak en doğal yasal hakkım.. Bunu kullandım.. Buradaki arkadaşlarımada önerim.. sendikalar yapacakları işlere dair bildiriler yayımlarlar, çalışma planları.. bunu okusunlar.. yaklaşık 100 maddeden 5 tanesinden fazlası kendilerini ilgilendiriyorsa hala üye olarak kalsınlar.. hatta bunu istiyorumki bir kez okusunlar.. okuyunca anlarlar.. sendikalar ne iş yapar..

sayın tayinci;
sen sendikaları beğenmeyabilirsin sendikalar hiç bir iş yapmıyor sendikalar siyasetçi gibi çalışıyor, bu senin görüşün dür doğrumudur? bu kişiye göre değşir
sendikalar hiç bir iş yapmıyor demek vicdansızlık olur?
sendikalr sendikacılığını, siyasetçiler siyaseti yapsınlar size uygun bir sendika olmaya bilir ama başkasıda kendisine uygun bir sendika bulup üye olduysa onada saygı göstermelisin. unutmaki şu an sendikların aldığı özlük haklarından sende yararlanıyorsun

İlla miting mi düzenlenmeli illa ben taaaa sivas gibi yerden kalkıp İstanbula mitinge mi gitmeliyim...Madem öyle miting mitingtir herkes sivasa gelsin bakalım kaç kişi gelecek? ...Bence TÜRK EĞİTİM SEN üzerine düşeni fazlasıyla yapıyyor. http://www.kamudanhaber.com/sendika/tur ... irisim.htm en son yaptığı girişim işte buyrun.Ama malum zihniyet onun yandaşları ve onun senndikası yüzünden bi türlü sonuca ulaşamıoyoruz. Verme bunlara oy o zamn somut bir sonuç istiyorsan...Bazı arkadaşlar başta TÜRK EĞTİM SEN icraat yapmıyor demiş sonra gerekli icraatları faaliyetleri arkadaşlar linklerle gösterince somut sonuçlar nerde o zamn demiş....Ben o arkdaşlara söylüyorum icraatı sendika yapar sonuç hükümette biter...Sen bunları %40-50 gibi bir oyla getirisen kusura bakma ama adamlar atını istediği gibi oynatırlar....Sen bu şekilde ısrarla uyumaya devam edersen sendika hiç bir sonuca ulaşamaz işte.....Ben soruyorum şimdi malum zihniyetin sendikası ne yapmış bu durum için? Bence başlığı malum zihniyetin sendikasından istifa etmeliyiz diye değiştirmeliyiz......

Ben sendikası olmayan arkadaşlar için diyorum ki bu mücadelede katkınız olmaya bilir ama bari siz taş koymaya kalmayın bu ülke memurların sendikasız olduğu dönemleride yaşadı. torpillerin rüşvetlerin adam kayırmaların isteyen istediği okula torpil yaparak nasıl geçtiklerini promosyonların sadece okullara aktarıldığı, binlerce hukuksuzluğun yaşadığı günleri düşününce sendikanın önemi ortaya çıkar. torpil kimden gelirse gelsin suçtur. hukuksuzluk ve adaletsiliğin peşine bırakmayan hükümet ile daha fazla maddi manevi özlük hakları almak için mücadele eden sendiaklara teşekkür etmek gerekirken köstek vurmak bence hoş olmaz.

İSTİFA EDEN ARKADAŞLARA ÜZÜLDÜM. SANIRIM ARTIK HALLERİNDEN MEMNUNLAR Kİ MÜCADELEYİ BIRAKTILAR

BİLİŞİMCİLER BİRAZ MÜCADELEDEN KAÇIYOR GİBİ YANİ

BİR FOR DÖNGÜSÜNE GİRMEKTENSE

SORUNUM ÇÖZÜLENE KADAR UĞRAŞ

YERİNE

IF SORUNUMU HEMEN ÇÖZEMİYORSA

ELSE
İSTİFA ET

branşçılar arasında en az sendikalı olan bilişimcilerdir. aslında bu üzücü bir durum en fazla mağdur olan branşta bilişimcilerdir. bence enfazla sendikaya ihtiyacı olanda bilişimcilerdir. şimdi sendikadan bir şey talep eden bir kişinin sendikalı olması gerkmez mi? hem sendikalı olmaycaksın, hem de mağduriyetinin bedelini sendikaya ödeteceksin

www.egitimsozsen.org

Arkadaşlar sendikamız ve ben meslektaşınız bt öğretmeni olarak yaklaşık 7 aydır uğraşıyorum
Olayı TBMMM 'ye taşıdık
başbakan yrd. hüseyin çelik yazılı olarak iletiim
meb tüm bölümlerine yazılı başruvu yapıpı 23.02.2011 de bizat pgm Necmettin YALÇINA aktadrım

hee artık herkes hangi sendikanın BT öğretmenlerinin yanında olduğunu anlasın
eğer durum düzelmez ise
16.04.2011 de ANKARADA MEB ÖNÜNDE EYLEM YAPACAĞIZ SENDİKA ADINA BEKLİYORIUZ....

sefatetik' Alıntı:
http://www.egitimsozsen.org

Arkadaşlar sendikamız ve ben meslektaşınız bt öğretmeni olarak yaklaşık 7 aydır uğraşıyorum
Olayı TBMMM 'ye taşıdık
meb tüm bölümlerine yazılı başruvu yapıpı 23.02.2011 de bizat pgm Necmettin YALÇINA aktadrım

eğer durum düzelmez ise

hocam yıllardır uğraşan sendikalar var siz 7 aydır uğraşınca mı BT öğretmenlerinin yanında oluyorsunuz. Siz ilk defa eylem yapacaksınız ama bizim yaptığımız eylem sayısı sizin sendikanın var olduğu gün kadardır.

NOT: üye toplamak için başka sendikalara çamur atmayın.

sefatetik' Alıntı:

Olayı TBMMM 'ye taşıdık

eğer durum düzelmez ise
sefa hocam yanlış anlama ama daha üye sayınız kaç kişi o bile belli değil bir çok ilde üyeniz bile yok doğru dürüst sendikanızın sitesi bile çalışmıyor yönetim kurulu kimler o bile belli değil türkiye 4 büyük sendika var gerisi yalan gerisinin 1000 üyesi bile yok sendika kurmak önemli değil herkez çok rahatlıkla kurabilir ama onu yönetmek büyütmek kolay mı sen daha bir anket bile yaptıramıyorsun birde reklam yapıyorsunu bu biraz öz eleştiri

sefatetik' Alıntı:

Olayı TBMMM 'ye taşıdık

eğer durum düzelmez ise

:+1: :+1: :+1:

hocam desteğinizin farkındayız çok teşekkür ederiz gayretleriniz için. Gerçekten bence sizin kadar hiçbir sendika bizim için uğraşmadı. Birşeyler yapsa bile üzerine gitmedi. Sizin branşınızın bilişim teknolojileri olması bizim için bir avantaj.birgün sendikalı olursam buda sizin sendika olacaktır...
eylemde ordayız....

Geri