BT Öğretmenleri Sendikalardan Derhal İstifa Etmeli!!!

Kodla Büyü

turquaz35

Site Gezgini
Arkadaşlar sürekli kendimiz bir şeyler yapalım diye uğraşıyoruz. Yok toplanalım, yok eylem yapalım, yok telefonla arayalım... Tamam bunlar güzel şeyler. Peki sendikalar ne yapıyor??? Bunların birinci görevi üyelerinin dertleriyle ilgilenmek değil mi? Bazı arkadaşlar bazen yazıyor işte "falan sendikadan şununla görüştüm, o da MEBde PGMde şunu aradı, şöyle demişler..." -mış, -muş, falan, filan... Kemal Sunalın Kibar Feyzo filminde bile sendikalılar 3 kat fazla para alıyorken biz ne alıyoruz sendikalı olarak? Ne aldığımızı biliyorum da burda söyleyemiyorum... Ben şahsen istifa ettim. Çünkü benim sorunuma çözüm bulmak gibi bir niyetleri yok.
Şu anda sendikalar da meclisteki partiler gibi 3'e bölünmüş. Tamamen siyaset yuvası olmuş. Bizim bu sorunumuzu en iyi dile getirecekler ne gazeteler, ne mailler ne de telefonlardır. Bu işi en iyi yapacak kurumlar sendikalardır bence ama yapmıyorlar maalesef!!!
Yapmamız gereken bence sendikalara resti çekmek, eğer zor günümüzde yanımızda değillerse hiç olmasınlar daha iyi. Maalesef üyeleri üzerinden, yani bizim üstümüzden para kazanıyorlar ama icraat yok. Gerisi size kalmış arkadaşlar...

ben de istifa ettim 1.dönem. habersizken tayinim çıkmıştı ve hiç yardımcı olmadılar.
bi daha da tövbe..

RoboTek' Alıntı:
hocam eğitim sendikalarımız Amerikan eğitim sendikalarını örnek almalılar.Adamlar ulusal çapta deniz kenarında lüks oteli kiralıyor ulusal öğretmen kongreleri yapıyorlar.Aidat kesilmiyor mu sizden?hangi sendika bir yıl yada öğretmenler gününde ücretlerimizi yada bundan vazgeçtik çalışma koşullarımızı masaya yatırdı bunu bakana iletti.
Gelen dergileri inceliyorum da şunu yaptık şurda toplandık bunu yaptık.Ek derslerimiz yerinde sayıyor şartlarımız halen yerinde sayıyor.bence eğitim sendikalarımız gereksiz birer örgüt.İşçileri örnek alın askerleri polisleri örnek alın.
+1

RoboTek' Alıntı:
hocam eğitim sendikalarımız Amerikan eğitim sendikalarını örnek almalılar.Adamlar ulusal çapta deniz kenarında lüks oteli kiralıyor ulusal öğretmen kongreleri yapıyorlar.Aidat kesilmiyor mu sizden?hangi sendika bir yıl yada öğretmenler gününde ücretlerimizi yada bundan vazgeçtik çalışma koşullarımızı masaya yatırdı bunu bakana iletti.
Gelen dergileri inceliyorum da şunu yaptık şurda toplandık bunu yaptık.Ek derslerimiz yerinde sayıyor şartlarımız halen yerinde sayıyor.bence eğitim sendikalarımız gereksiz birer örgüt.İşçileri örnek alın askerleri polisleri örnek alın.
Sendika dediğimiz şey benim güzide ülkemde memurun siyaset ayağıdır!
Hangi parti iktidardaysa ona yakın bir sendikaya geçilir, bilimum torpil atama vb işler halledilir. Başka da bir naneye yaramaz..

bende istifa ettim... bi işe yaramıyorlar. batıdakine size doğu affı getirdik diye üye topluyorlar... bizdende size doğu affında mağdur ettiler sizi kurtaracağız diyorlar..İkili oynuyorlar :x her zamanki gibi.
Birde kazanamayacakları davaları genelde açmıyorlar... :-1:
Bizim olaydada aynısı oluyor :x
tabi bunlar benim fikirlerim...

Bunca habere gümbürtüye rağmen bu sendikaların çıkıp açıklama yapması gerekmez miydi. Üye sayısı ile övünen büyük sendikalardan ses bile çıkmadı. Ne işe yararlar bunlar ? Daha önce istifa etmiştim zaten bir daha işim olmaz.

RoboTek' Alıntı:
geçen seneki okulumda arkadaşlar toplu istifa ettiler.telefon üstüne telefon ziyaret üstüne ziyaret vay efendim kalelerinden birini kaybetmişlerde filanda.bu aklıma geldi de yazdım buraya binlercemiz yurt çapında istifa edelim sonrasını keyifle izleyeceğime eminim. :+1:

HANGİ SENDİKAYMIŞ :)

Ben X sendikasının yönetimindeyim.

Emin olun arkadaşlar bekara hanım boşamak çok kolay sizde hemen boşanıyorsunuz.

ben yönetiminde olarak net söylüyorum sizin üyeliğiniz şahsıma ne para getiriyor ne de menfaat

aksine benim maaşımdan ekstra para, aileme ayıracağım vakit ve öğretmen arkadaşların sorunları ve nazları ise ömrümden ömür götürüyor.

he diyeceksin ki yapma kardeşim ... ee sen yardımcı olma ben yardımcı olmayım sen fedakarlık yapma ben yapmayayım sonra

kırbaç üstüne kırbaç valla siz alışkın olabilirsiniz ama ben köle olarak yetişmedim.

Ama sorunumuz için varlar niye çözmüyorlar diyorsanız. o zaman haklısın ama hakkını yok toplu istifa yok gününü görsünler diyip provakasyon yapmak yakışmıyor.

işte sendikalar bu yüzden var. sen çıkıp il milli eğitim müdürüne bu nasıl iş müdürüm usulsüz iş yapıyorsun ya düzelt ya yoldan çekil diyebilirmisin yok bırak demeyi mem önüne gidemezsin tek başına. ama sendika bu dediklerimi çok rahat yapıyor.

eyleme katılma sendikaya üye olma halinden şikayetçi ol .

çözüm şu eğer sendikan çözemediyse sendikanı değiştir. bu arada sorunlar zart diye çözülmüyor.

bunun için bir tarih belirleyelim. Örneğin 1 Nisan gibi. Bütün arkadaşlar iyi yada kötü bir sendikaya üye olsunlar. Özellikle il ve ilçelerinde adı geçen bir sendikaya.Sonra 1 Nisanda herkes istifa dilekçesini versin.

Hem arkadaşlara da şaka gibi gelir :))

aeren' Alıntı:
Ben X sendikasının yönetimindeyim.

Emin olun arkadaşlar bekara hanım boşamak çok kolay sizde hemen boşanıyorsunuz.

ben yönetiminde olarak net söylüyorum sizin üyeliğiniz şahsıma ne para getiriyor ne de menfaat

aksine benim maaşımdan ekstra para, aileme ayıracağım vakit ve öğretmen arkadaşların sorunları ve nazları ise ömrümden ömür götürüyor.

he diyeceksin ki yapma kardeşim ... ee sen yardımcı olma ben yardımcı olmayım sen fedakarlık yapma ben yapmayayım sonra

kırbaç üstüne kırbaç valla siz alışkın olabilirsiniz ama ben köle olarak yetişmedim.

Ama sorunumuz için varlar niye çözmüyorlar diyorsanız. o zaman haklısın ama hakkını yok toplu istifa yok gününü görsünler diyip provakasyon yapmak yakışmıyor.

işte sendikalar bu yüzden var. sen çıkıp il milli eğitim müdürüne bu nasıl iş müdürüm usulsüz iş yapıyorsun ya düzelt ya yoldan çekil diyebilirmisin yok bırak demeyi mem önüne gidemezsin tek başına. ama sendika bu dediklerimi çok rahat yapıyor.

eyleme katılma sendikaya üye olma halinden şikayetçi ol .

çözüm şu eğer sendikan çözemediyse sendikanı değiştir. bu arada sorunlar zart diye çözülmüyor.

Ne güzel sizin yükünü azaltmaya çalışıyoruz işte, sevineceğine niye şikayet ediyorsun ki,

aeren' Alıntı:
Ayrıca şu sözün nasıl bir sendika da nasıl bir görevde olduğunuzunda göstergesidir sanırım.

Sendikalar faydasızdır demiyorum ama beni sendika üyesi yapmak isteyen birisine bana ne faydası olacak diye sorduğum zaman, 2 lafı bir araya getiremeyip de sadece 3 ayda bir 45 lira veriyorlar demesi bence durumu gayet güzel açıklıyor.

aeren' Alıntı:

1- bu sendikalarda çok para dönüyor, herkes biliyor. nerden geliyor bu para? size bir para veya menfaat kazandırmıyor olabilir ama ortada büyük para var.
2- amaç provakasyon değil doğrular söyleniyor, sorunu çözmüyorlarsa neden üye olalım?
3- 657'ye tabi hiç kimse amirine hesap soramaz, peki sendikalar bunu yaptı mı?
4- Tamam sendikayı değiştirelim. Hangi sendikaya üye olalım peki? Hangisi BT öğretmenleriyle ilgili somut bir şey yaptı?

İsteseler sendikalar buna çözüm bulmak için somut adım atabilirler. Sendikaların üst yöneticilerinin hepsinin MEBde PGMde TTKdaki müdür, müsteşar... hepsiyle bir şekilde hukuku var. Neden bir şey yapılmıyor? Yapılıyorsa da açıklansın biz de bilelim...

aeren' Alıntı:
yok toplu istifa yok gününü görsünler diyip provakasyon yapmak yakışmıyor.
Tam sendikacı olmuşsunuz hocam görevinizde başarılar... ancaaaak şunu iyi bilinki burda kimse provakasyon yapmıyor. Sendikacı olmanız size bu ithamı yapma hakkını vermez. Hangi sendikadasınız bilmiyorum benide alakadar etmez zaten ama hepsi aynı malum işlerin peşinde. Siz farklı olabilirsiniz ama istisnalar kaideyi bozmaz. Bilgisayar öğretmenlerinin hiçbir zamanda yanında olmayan ve onların sıkıntısını görmezden gelen sendikalardan en doğal hakkı olan istifa seçeneği sizi neden bu kadar rahatsız etti anlamadım. Bunca zaman sendikaya üye olup benim sıkıntımla ilgilenmemişse niye hala üye olayım.

aeren' Alıntı:
bu arada sorunlar zart diye çözülmüyor.
Bu kaba tabir sizin gibi bir sendika yöneticisine yakışmamış. Bu konuşma tarzıyla siz üye falan toplayamazsınız. Kimse sorunun zart diye çözülmesini beklemiyor. Ama bizim sorunumuz 3 günlük bir mesele değil.
Yazılacak çok şey var ama sizinle tartışmaya giremem şu an daha önemli sıkıntılarımız var ve konuyu saptırmak istemiyorum.

para dönüyor sendika başkanları ağalardan farksız ama....

Bunu düzeltecek olan sensin bu insanlar oy ile seçiliyor... Sendikasızlık örgütsüz olmak neyine yarayacak veya bu durumdan daha çok sorumlu olanlar yok mu ki tepki sendikaya.

sürülerin sayım zamanı akıllarına gelirsiniz. Onun dışında işiniz düşünce tabii darda kalınca 40 kere tel. eder sonunda yanına gidersin 50 tane palavra-yok bundan bişi çıkmaz-hoca rahat ol, ben halletcedm dedimse hallederim-ne hükümet yanlısı ne muhalefeti-milletvekili araya girer nafile- ne halta yaradıklarını ben anlamadım. sadece çıkarı olunca geldiğine göre ben hiç iiyi bakmıyorum bunlara. Tırnağın varsa başını kaşı. gerisi yalan.

o zaman tüm sendikalara ortak bir mail gönderelim, yöneticilerden tarafsız birisi bunu üstlenebilir. gelen cevapları burada bizimle paylaşsın. görelim bakalım duruma nasıl yaklaşıyorlar. bazılarıda cevaplamak yerine önce üyelik formu gönderiyor

2010 mayıs da zorunlu hizmet affı getirildiği için tepki olarak istafa ettim. bu olayda toplu bi şekilde istifa kararı alınırsa etkili olunur diye düşünüyorum. en azından sendikalar ders saatleri konusunda bir yardımları olabilir.

Sendikalar afişlerden, rozetlerden öteye gitmiyor. Diğer branşlara idarecilere bir iğne battığında sesleri çıkıyor. Bize mıh batıyor sahip çıkan yok.
Asker öğretmenlik yaptığım okulda aynı sendikada olduğum bir idareci sırf farklı sendikadan olduğu için bir öğretmenin ek derslerini alıp sadece 15 ders bırakıp
gerisini kendi sendikasındaki öğretmene verdiğini görünce bende böyle bir pisliğe dahil olmamak için istifa ettim. Şikayet-soruşturma-şikayet-soruşturma 1 yıl gelip geçti.

DOĞUDA ÇALIŞAN ASKER POLİS DOKTOR DOĞU TAZMİNATI ALIYOR AYNI DURUMDA ÇALIŞAN BİR TEK ÖĞRETMEN ALMIYOR BÜTÜN ÖĞRETMENLER SEYREDİP DURUYORUZ...

GELİYOR DENGESİZİN BİRİ ÖĞRETMENLER ADINA ATIP TUTUYOR YİNE SEYREDİYORUZ...

BİZİ İŞ BİLMEZLER YÖNETİYOR SEYREDİP DURUYORUZ....

SÖZLEŞMELİ ÖĞRETMENLERİN BİRLİK OLAMADIĞINDAN VE ONUN İÇİN HÜKÜMETİN BİZE VERDİĞİ SÖZÜ TUTMADIĞINI SEYREDİP DURUYORUZ...

BİLİŞİM TEKNOLOJİLERİ ÖĞRETMENİNİN ELİNDEN BÜTÜN HAKLARIN ALINMAYA BAŞLANDIĞINI GÖRÜYORUZ YİNE ÇOĞUMUZ SADECE SEYREDİYORUZ.....

DAHA NELER GELECEK SEYREDİP DURACAĞIZ BAKALIM...

SENDİKALARI ARAYALIM DURUMUMUZU ANLATALIM DİYE OKADAR KONUŞTUK KAÇ KİŞİ GİTTİ ARADA SENDİKAYLA GÖRÜŞTÜ...HE BİRİLERİ BİRŞEYLER YAPAR BİZİM ADIMIZA NASIL OLSA DİYE BEKLEYEN BİR MİLLETİZ...

SENE BAŞINDA BİR TUTUŞMA ALDI ACABA NE OLACAK DERS SAYISINI DOLDURAMIYACAKMIYIZ DİYE SONRA FORMATÖR OLURUZ BİŞEY ÇIKMAZ...NASILSA 15 SAATİ DOLDURDUM BİŞEY YAPAN ÇIKAR MUHAKKAK...

ŞİMDİDE SENDİKALARDAN İSTİFA EDELİM ÇOK DOĞRU BİR KARAR BIRAVO...EDELİM İSTİFA BÜTÜN ALINAN HAKLARIMIZI GERİ VERECEKLER BİZE...BEKLEYELİM DURALIM SEYREDELİM CÜMBÜŞÜ...

arkadaşlar nacizane benim fikrim de aynı yönde. Türkiye de sendikacılık -özellikle memur sendikaları- siyasi parti, görüş, fikirlerin arka bahçeleri durumunda. İşlerine gelmedikçe kimseyi tanımazlar, umursamazlar. Kendi adıma hiç bir zaman sendikalı olmadım kısmekse de olmayacağım. :)

Ben o kadar uğraştım Bimere, Akime, Eğitege mail attım sendikaya gittim Milli eğitimle konuştum. Hiç bir şey olmadı. Mardinde herkes kafasına göre at koşturuyor. Bende Sendikadan istifa edecegim. Üye yapmaya geldiklerinde mangalda kül bırakmıyorlar. Hadi çözün sorunumuzu Ekimden beri konuyla uğraşıyorum boş. Mardinde formatör öğretmenlik görevlendirmesi yapmıyorlar. Sendika hiç bir şey yapamıyor sagolsunlar ugraşıyorlar ama ellerinden bir şey gelmiyor. Amirlerimizde koltuklarından oturmuş sorunlarımıza karşı duyarsızlar, hiç keyiflerini bozmuyorlar. Ben amirlere hakkımı hellal etmiyorum.

arkadaşlar ben de sendikamdan istifa etmek istiyorum. girdiğim günden beri hiç bir faydalarını görmedim.
istifa etmek için ne yapmam gerekiyor? beni aydınlatabilir misiniz?

rsboun' Alıntı:
arkadaşlar ben de sendikamdan istifa etmek istiyorum. girdiğim günden beri hiç bir faydalarını görmedim.
istifa etmek için ne yapmam gerekiyor? beni aydınlatabilir misiniz?
sitelerinden istifa formunun çıktısını al doldur okuldaki memura veya okuldaki o sendikayla ilgilenen öğretmene veriyorsun takibini yapıyorsun. takibini maaşındaki kesintiden yapabilirsin

Geri