BT Sohbetleri (Seçmeli BT Dersinin Yaygınlaşması)

Kodla Büyü
bu konuklar niye böyle ağır ağır konuşuyor seri olun çok konu konuşun nedir bu yaa sanki böyle ders anlatıyorlar üniversitelerde

vex_alex' Alıntı:
BTFormator' Alıntı:
vex_alex' Alıntı:
Ayrıca biz bu yayını neden bu kadar çok ciddiye aldık onu da anlamıyorum. Çözümümüz bu yayına mı kaldı sizce?

Çünkü hiçbirşeyi ciddiye almaya almaya bu hale geldik hocam...

Sayın hocam, ilk bölümü canlı olarak izledik. İzlameye de devam edeceğiz. Görev olduğu için değil mesleğimizi sevdiğimiz için. Öğretmenliğimiz ile ilgili olduğu için. Formatörlük veya şimdiki adı ile rehberlik görevlendirmesi ile ilgilşi teknik bilgiler anlatacaksa idi izlemezdik. Ancak mevzu bizim asıl mesleğimiz olan öğretmenlik kariyerimiz ile ilgili olduğu için izleriz. Anlatmak istediğim şey şu sayın hocam; programa çıkanlar değerli hocalarımız. Hocalarımız da akademik bilgi veren yayınlarla konuşan bilim adamlarıdır. Onlar bilgilendirir ve kamuoyu oluşmasını sağlarlar. Ancak yayın yapılan kanal özel, mesai saati içinde ve ulusal kanal değil. Bu yayını ancak biz bilişim öğretmenleri dinliyoruz. Ben bakan beyin izlediğini de düşünmüyorum. Hoş izlese de politik karar verip düzeltilmesi için komuoyu baskısı ve bilinçlenmesi gerekli diye düşünüyorum basın aracılığı ile. Bakanlık bize zaten teknisyen gözü ile bakıyor dernek yetkilileri her görüşmesinden sonra paylaşımlarında bunu ifade etmeye çalışmıyorlar mı en son anketleri de o amaçla yapmadılar mı? Ellerinden gelse ki yasalara aykırı bizi teknik kadroya verip rahatlayacaklar ama onu da yapamazlar. Sonra mahkemede kaybedeceklerini biliyorlar. Eee, ne olacak bu görevlendirme iine devam. Dersler zorunlu olmadıkça işimiz çözüme kavuşmaz. Bunun için de bizim farkındalık yaratmak amacı ile Soner hocamızın dediği gibi mükemmel ders de işlesek bu yerel ve sınıf için de kalacak. Tabi kazançlı öğrencilerimiz olacak. O da bizim görevimiz. Bunun için ayrı bir övgü de beklemeyiz ama sorunlarımıızın çözümü için kamuoyu fakındaığı yaratmak ve basınla çalışmak gerek. Kamuoyu ve basın basklısı ile politik kararlar verdirilebilir. Yoksa işimiz bürokratlara kaldı ise daha çok bekleriz. Onlar kendi makamlarının derdinde, bunu anlamak için dernek yetkilisi olarak birebir konuşmaya gerek yok. Bakanlık getirdiği görevlendirme ile bürokratlarını aynı sene içinde yine görevden almadı mı? Kimin yeri sağlam. O nedenle otosansür ve oto kontrol uyguluyor çoğu yönetici. O nedenle aman diyorlar kimse duymasın ama olacak iş bu. Benden duymadın diyorlar. Ancak daha sonra söylediklerinin tersi birşey çıkıyor çünkü karar merci onlar da değil. Korkarım ki karar merci milli eğitim bakanı da değil. Politik kararları bakanın da üzerinde daha poşitik ama partide söz sahibi milletvekilleri bunu göremiyor muyuz. Biz o milletvekillerine ulaşmalıyız. Derneğimiz de muhalefet parti milletvekilleri ile görülşme yerine direk iktidar milletvekilleri ile görüşseler daha etkili olacak kanısındayım. Zuhal hanım yanımızda ama 2 saniyelik sözü oldu. Biz de yaşa dedik. iyi ki dedi. Küstürdürünüz dedi. Ama kim ne anladı, ben bile birşey anlamadım. Memur devletine küsemez. İş alan iş verenine ksemez hakkı da yoktur. Ben küstüm diye iş yapmamazlık yapın bakalım neler oluyor? Biz devlet memuruyuz. İktidar veya politikacıların küçük insanları yönetmek için gaz aldıkları gibi bizim de gazımızı almalarına izin vermeyin. Söylemlerle takılmayın, icraat istiyoruz....

İyi güzel diyorsunuz, icraat istiyoruz diyorsunuz ama bir eylem yapıyoruz eyleme katılım 100 kişi oluyor...
İcraat istiyorsanız sayın hocam fırsatını bulduğunuz her platformu ciddiye alarak sorunlarımızı dile getirmeliyiz ki kamu oyu oluşsun, sorunlarımız dikkate alınsın...

"Bilişim Teknolojiler Öğretmenleri olarak aklımızda bu kadar sorun varken acaba bizden nasıl bir performans bekleniyor!
Norm olmadan, Ders olmadan, Öğretmen olmadan... Ders içeriği olması neyi değiştirebilir ki!
Bilişim Teknolojileri alanında bir gelişim bekleniyorsa öncelikle Bilişim Teknolojileri Öğretmenlerinin NORM sorunu çözülmeli... "

Şeklinde mail yazdım, artık anlasınlar; önce Norm sorununu çözsünler sonra bizden birşeyler beklesinler...
Umarım geçen programda ki maillerde %25 olarak çıkan NORM sorunu, bu programda %50den fazla olur...

sunan bayan sürekli herseyi tozpembe gösteren mesjalar bekliyor heralde. bide umarım mesajımız alınmıstır demezmi sinirlerim alt üst oldu

evt bende mesajıma @btformator hocamın mesajını ekledim gerçi okuyan olcagını pek sanmıyorum da işte

Arkadaşlar masajımın ne kadar haklı olduğu ortaya çıktı. Programın amacı benim de belirttiğim gibiydi zaten. Bizi de memnun ederek program izlensin diye sorunlarımızı rapor olarak sunacaklarını belirtip artık sorunlarımızı bu şekilde dile getirmeye devam etmememizi istediler. Saygılar...

Ayrıca programda devamlı teorik bilgiler veriliyor. Örnek uygulamalar yok. Dost sohbetlerini izliyoruz sadece. Malesef üzüldüm...

Soner hocama teşekkür ederim. Her fırsatta sorunlarımızı dile getirmeye çalışıyor...

Önerilerimizi bekliyorlar hocalarımız. Politik kararları etki edebilecek önerilerimizi bekliyorlar. Arkadaşlar, bu sayfa altında önerilerimizi paylaşabiliriz. Ortak akıl ile beyin fırtınıası ile önerilerimizi belirleyip canlı yayın ve mail aracılığı ile bu önerileri hep beraber gönderelim.

vex_alex' Alıntı:
Önerilerimizi bekliyorlar hocalarımız. Politik kararları etki edebilecek önerilerimizi bekliyorlar. Arkadaşlar, bu sayfa altında önerilerimizi paylaşabiliriz. Ortak akıl ile beyin fırtınıası ile önerilerimizi belirleyip canlı yayın ve mail aracılığı ile bu önerileri hep beraber gönderelim.

:++:

vex_alex' Alıntı:

:+1: Bir sonraki programa kadar 1 hafta var... Fikirleri burada biriktirip ortak belirlenenleri hep bareber gündeme getirebiliriz...

Geri