Kodla Büyü
Bilgi edinmeye sordum, gelen cevap şöyle 3 yazı göndermişler

Ekli dosyalar

• MUHASEBE CVP 2.pdf
    121.4 KB · Görüntüleme: 271
  • MUHASEBE CVP 3.pdf
    2.1 MB · Görüntüleme: 361
  • MUHASEBE CVP.pdf
    365.5 KB · Görüntüleme: 303
3. yazının son paragraflarından çıkardığım sonuç maaş karşılığı kuralı aranmaz, tam ücret alırız. Hafta sonu ,hafta içi fark etmez. Müdürlerimize yazıyı gösterelim.

Ben her zaman söylüyorum.Eğitim öğretim saatleri içinde maaş karşılığı ders görevi dolmasa bile bu saatlerde FBTR görevi yapma zorunluluğu var.Bundan dolayı eğitim öğretim saatlerinden sonra yapılan DYK kurslarında ayrıca ücret ödenmesi gerekir

Görevi tanımı dışında görev saatleri dışındaki faaliyetlerde ücret verilir diyor, yani dyk kursu da dahil. Ben böyle anladım.

kendi okulumda 10saat dersim var ve yine okulumda btryim. haftaiçi dyk açıyorum ve ücretini alıyorum.görevlendirmelerde maaş karşılığını doldurma olayına hala bakan, kendini güncellemeyen, inat ve eski kafa idareciler var. btr de kendi dersine girersin kalan zamanda bu görev yürütürsün. aslında bu, ders programında ders dışındaki zamanlara 'fbtr' diye yazılmamasından bazı idarecilerin o saatleri boş gibi algılamasından kaynaklanıyor. zaten o saatlerde btryiz ve aktif görevdeyiz. hafta içi maaş karşılığı doldurma olayı 15saati dolduramayan ve üzerinde görevlendirme bulunmayan öğretmenler içindir.

Hocam bu yazılara göre cevap 2 tüm öğretmenleri cevap 3 btrleri kapsıyor. Yani BTR hafta içi maaş karşılığını doldurmasa da ders saati dışında sayıldığından DYK ek dersini alır.

Ekli dosyalar

• cvp2.png
    cvp2.png
    35.2 KB · Görüntüleme: 140
  • cvp3.png
    cvp3.png
    267.6 KB · Görüntüleme: 184
hocam bu ilgi yazılarını bundan 2 hafta önce müdürüme göstermiştim ama malesef ki kabul etmedi .aşağıdaki paragrafta geçen 'ilgili mevzuatı doğrultusunda ayrıca ek ders ücretinden yararlandırılmaları gerektiği ifade edilmekte 'maddesinde ilgili mevzuat dyk mevzuatı ve dyk mevzuatında öncelik maaş karşılığı ifadesi var ve btr ile ilgili bir madde yok sizde bu yüzden normal öğretmenler gibi değerlendiriliyorsunuz dedi.Ben şimdi kurs açmana izin versem ileride bir maliye müfettişi teftişe gelse faiziyle bu ücreti geri alabilir dedi....
"ilgi ç görüştede belirtildiği gibi Fatih Projesi BT Rehberliği geçici görevlendirmesi gereği yapmak durumunda oldukları görevleri kapsamında bulunmayan başka eğitim faaliyetleri ile ilgili mevzuatı doğrultusunda ayrıca ek ders ücretinden yararlandırılmaları gerektiği ifade edilmekte ve ilgi (d)yazı ile de bu görüşün hala geçerli olduğu belirtilmektedir."

Hocam bu yazılara göre cevap 2 tüm öğretmenleri cevap 3 btrleri kapsıyor. Yani BTR hafta içi maaş karşılığını doldurmasa da ders saati dışında sayıldığından DYK ek dersini alır.

Yukardaki yazıları sunduğum halde hala maaş karşılığna sayılır diye diretiyor burdakiler 40 km uzaktaki başka ilçede ücreti ödeniyor bunu örnek gösterdim bu seferde verildiğine dair örnek yazı getir diyorlar koskoca bakanlığın yazısını kaale almayıp bir tane okulu baz alıyorlar anlamak mümkün değil.

kendi okulumda 10saat dersim var ve yine okulumda btryim. haftaiçi dyk açıyorum ve ücretini alıyorum.görevlendirmelerde maaş karşılığını doldurma olayına hala bakan, kendini güncellemeyen, inat ve eski kafa idareciler var. btr de kendi dersine girersin kalan zamanda bu görev yürütürsün. aslında bu, ders programında ders dışındaki zamanlara 'fbtr' diye yazılmamasından bazı idarecilerin o saatleri boş gibi algılamasından kaynaklanıyor. zaten o saatlerde btryiz ve aktif görevdeyiz. hafta içi maaş karşılığı doldurma olayı 15saati dolduramayan ve üzerinde görevlendirme bulunmayan öğretmenler içindir.
Hocamın yazdıkları sonuna kadar doğru. BTR maaş karşılığı diye bir şey olmaz. Maaş karşılığına sayılır diyen kişiye; " Neden maaş karşılığını doldurmadığım halde bana 18 saat ek ders ödüyorsun" diye sor. Okula dilekçe yaz. Verdikleri cevaba göre ilçeye, ordan ile ordanda İnsan kaynakları genel müdürlüğüne. Bu idareciler ancak bundan anlarlar.

Arkadaşlar. Dyk kursuna başvuru yaptığını iddia eden bir kişi var aynı zaman da idarenin iptal ettiğini düşünüp başvuru yaptırmadğını iddia ediyor. Mebbis de giriş yapınca ip adresleri felan gözüküyor ya hani. Bu sistem dyk da var mı. Başvuru yaptığına çok emin ama bunu nasıl ispat edebilir?

Bir çok ilde ve ilçede maaş karşılığı fiilen girilen dersler dediği için hafta içi 15 saatten fazla dersiniz yoksa dyk ücreti 15 saat dolana kadar ödenmiyor 15 saat üstü ödeniyor .Haftasonunda sıkıntı yok.
Btr için doğru bir uygulama değil. Ama fiilen girilen dersler maaş karşılığını doldurur. Btr de sadece görevlendirme. Hafta içinden ne yazık ki birçok il sorun çıkaracaktır.

Doğru olduğunu düşündüğüm cevabı şu şekilde özetliyorum;
Eğer BTR değilsek; Normal öğretmen gibi önce 15 saati doldurmalıyız. 15 saati tamamla mıyorsak, DYK Kursları önce 15 saatin tamamlamasına sayılır. Hafta içi yada hafta sonu kurs yapmamız fark etmez.

Eğer BTR olursak; Maaş karşılığı doldurma gibi bir durum söz konusu olmaz. Yani 15 saat doldurma dikkate alınmaz. Sadece okulda ki BTY derslerine girmemiz gerekmektedir. Ders ve BTR görevimiz dışında yani okul çıkışında (Saatin 5 olması beklenmez :) ) yada hafta sonlarında DYK kurlarımızı yaparız ve Kurs saati kadar ücretimizi BTR görevinden bağımsız olarak alırız.

Arkadaşlar aynı sorun btr görevinde de var. Bazı il ve ilçelerde 15 saaatten az dersi olan btr leri 15 saate tamamlatmak için başka okula bile görevlendirebiliyorlar. Bunu da bakanlık istiyor. Çünkü bakanlık btr yi 2. bir görev olarak görüyor. 1. görevimiz derse girmek. Maaş karşılığını (15 saati) doldurmamızı istiyorlar. dyk kurslarına gelince birçok il ve ilçe mem btr yi ek ders olarak görüyor ve maaş karşılığı olarak görmüyor. bu sebeple 15 saatten az dersi olan btr lerde, hafta içi açılan dyk kurslarını maaş karşılığı sayıyorlar. hafta sonu kurslarında zaten bir sorun yok. Ücretini alıyoruz.

Geri