Btr mi?Ders mi?

Kodla Büyü

Btr mi yoksa ders mi?

• Btr

Oy: 61 44.5%
  • Ders

Oy: 76 55.5%

• Kullanılan toplam oy
    137
"0" saat dersim var 2 yıldır btr yim. 3 okula gidiyorum 70 civarı akıllı tahtam var her hafta herbirini tek tek açıp kontrol ediyorum ve tutanak altına alıyorum. 110 tane öğretmenim var her biriyle bireysel ilgilendim ve ilgilenmeye devam ediyorum. 50 civarı sınıfım var herbirine resmi yazı ile derse girdim ve eba bilgilendirmesi yaptım. ebada çıkan haberleri sürekli paylaşıyorum ve yine bireysel olarak öğretmenlere iletiyorum. ilçede ciddi manada değişiklik oldu akıllı tahta kullanmayanlar kullanmaya başladılar ve kullananlarda daha verimli kullanmaya başladılar. ortaokul öğrencileri sürekli ebadalar. tek sıkıntımız temizlikti onu da 2 okulu resmi yazı ile uyardım ve çok etkili oldu temizlikçiler ben demeden yapıyorlar.

Şuraya gelmek istiyorum. ne kadar az derse girersek ne kadar fazla BTR yaparsak o kadar verimli oluyoruz ben bunu gördüm.biz istesekte bilişim dersinde eskisi gibi olamayız niye ders saati düşürüldü ve bt lab yok o zaman diretmeninde anlamı yok. Bizler Btr olarak kesinlikle daha etkiliyiz

Ben de meslekte 13. yılımı çalışıyorum. Lise, ortaokul her türlü okulda çalıştım. Formatörlük de yaptım, derse de girdim. Şu an formatör+ders olarak devam ediyorum. Anketi ders olarak işaretledim ama btr diyen arkadaşlara da durumlarına göre hak veriyorum. Çünkü her okulun ders saati, yapısı vs. farklı. Ama ben idareyle formatörlük konusunu konuşurken üstüne basa basa şunu söylüyorum en başta. BEN MEMUR DEĞİLİM, BEN İDARECİ DEĞİLİM, BEN TEKNİSYEN DE DEĞİLİM. BEN EĞİTİM FAKÜLTESİ MEZUNUYUM VE ÖĞRETMENİM. Görev tanımım belli baştan uyarımı yapayım sıkıntı çıkarsa bu konuşmayı hatırlatırım diyorum.
Öğretmeyi seviyorum. Şu an proje okulunda çalışıyorum. Ders sayım 16 saate düştü. 5. sınıflarda ders yok. İdare bilişimciye mecbur olmasa kesinlikle norm ve ders vermez. Değerim akıllı tahta kadar. Bu yıl fen öğretmeni robotik kursu açtı, matematikçi robot projesi yaptı geçen sene vs. bin türlü saçmalık. Hepsi reklam için. Ben de bana verilen değer kadar umursuyorum artık gerçekten tükendim çünkü. İşimi hakkıyla yapmaya çalışıyorum gerisi umrumda değil. Umudum da kalmadı hiçbir bakandan, partiden, iktidardan, müdürden...
Yüksek lisans yaptım EYTP. Şu dönemde asla idarecilik yapamayacağıma kanaat getirdim. Sanırım bu yıl tekrar üniversite sınavına gireceğim. İngilizce öğretmenliği hedefim :) Çünkü 58 yaşına kadar bu branşta çalışamam. En azından branş değiştirmem gerekli akıl ve ruh sağlığımı koruyabilmek için. Umarım başarırım.

Konu örnek veriyorum zararlı yazılımlar...normalde benim öğrencilere google chrome üzerinden zararlı yazılımları araştırın demem gerekiyor...ama olmuyor...sorunlar
1.öğretmenim nereden açacağız
2.ne yazacağız.
3.yanlış yazdım nasıl sileceğim
4.yazdım ama açılmıyor(enter a basmamış)

benim konuyu anlatmadan önce bu hazırbulunuşlukları vermem gerekiyor, çünkü ilkokuldan sıfır geliyor.tek gördüğü teknolojik cihaz tablet telefon o da dokunmatik. tuş nedir hangi tuş ne yapar bilmediği için ben dersime geçemiyorum. en basit olarak anlatmaya çalıştım. kısacası ben artık yoruldum, beni gaza getirecek bir nesil göremediğim için hadi diyemiyorum. ve yukarıda konuyu açan arkadaşın yazdıklarına katılmakla beraber içimden birşey yapmak gelmiyor. her geçen yıl o beğenmediğim ve neden niye diye sorguladığım kendini geliştirmeyen öğretmen kervanına katılma yolunda ilerliyorum. bu yüzden nefret ediyorum bazen kendimden bazen meslekten. Ama yine de Allahıma çok şükür ki haberleri gördükten sonra işim var, para kazanabiliyorum diyorum. şükürsüz değilim fakat mesleki olarak tatmin seviyem koca bir SIFIR

Hocamın da anlattığı gibi durum aynen bu şekilde. Köy okulundayım, çocuk hayatında bilgisayar görmemiş. Farenin sol tuşuna çift tıklattırana kadar akla karayı seçiyorum. BTR tarafına gelecek olursak ne kadar çabalarsak çabalayalım derse girmediğimiz için diğer hocaların gözündeki Bİ İŞ YAPTIKLARI YOK YATIYOLAR imajını asla değiştiremeyeceğiz. Hâlâ umut dolu olan hocalarımın Allah yardımcısı olsun. Ben pes ettim açıkçası arkadaşlar. Şu an Tarih bölümü okuyorum. Olurda bi alan değişikliği olursa Tarih branşına geçeceğim. Allah hepimizin yardımcısı olsun.

BTR mi, DERS mi? Bana göre dersimiz ortaokul yerine liselerin tüm sınıf seviyelerinde zorunlu olursa çok daha verimli olabilir. Liselerde DERS, Ortaokullarda BTR fikri bana mantıklı geliyor. (Peki böyle bir şey yaparlar mı? ASLA!)

tamirci muamelesi görmemek için her kademede bilişim dersi zorunlu olsun bir de bakanlığın sınavlarında olur da bir devrim yapılıp bilişim derslerimizden soru çıkarsa o zaman şahlanırız.sınavlarda çıkmayan bir dersin malesef toplum olarak bir önemi yok.

tamirci muamelesi görmemek için her kademede bilişim dersi zorunlu olsun bir de bakanlığın sınavlarında olur da bir devrim yapılıp bilişim derslerimizden soru çıkarsa o zaman şahlanırız.sınavlarda çıkmayan bir dersin malesef toplum olarak bir önemi yok.
mevcut sınav sistemi değişmeden bu cümle çok doğru... veli toplantısında kaç kişi bilişim öğretmenine durum soruyor arkadaşlar... çocuğun durumunu soracaktım neydi branş dediklerinde bilişim cevabını verince tepki şu "haa öyle mi tamam hocam matematik öğretmeni nerede biliyor musunuz?" olmuyor mu...kendi kendinize cevap verin..olay açık

mevcut sınav sistemi değişmeden bu cümle çok doğru... veli toplantısında kaç kişi bilişim öğretmenine durum soruyor arkadaşlar... çocuğun durumunu soracaktım neydi branş dediklerinde bilişim cevabını verince tepki şu "haa öyle mi tamam hocam matematik öğretmeni nerede biliyor musunuz?" olmuyor mu...kendi kendinize cevap verin..olay açık
aynen hocam ben de tam bu durumdan bahsediyorum.ders olmalı evet sınavlarda da çıkmalı.şu aşamada zor ama keşke olsa.

Ben de diyordum ne zamandır bu konu yok ne zaman gelecek. Yine gelmiş :)
Hala BTR kadrosu hayalini kuran arkadaşlara tavsiyem böyle birşey gelmeyecek.
Bu enerjinizi bölüm için kullanın . Belki o zaman birlik olur bu bölümü hakettiği yerlere getirebiliriz.

Ben kesinlikle tüm kademe ve sınıflarda tıpkı müzik resim dersleri gibi zorunlu olmasını isterim.
Evet btr de iyi ek ders alıyoruz. Kendimizi donanımsal ve yazılımsal geliştirebiliyoruz fakat angarya iş çok yükleniyor ve iş olmadığı zamanlarda tüm gözler ohh otura otura para kazanılıyor deniliyor. Ayrıca btr de 5 gün mesai saatleri arası çok fazla ve gereksiz olduğunu düşünüyorum.
Ders saatim fazla olsa btr ye bulaşmam. Bu yüzden derse girmek ilk tercihim.

ogretmenlik yapabilecek sabira ve yeterliliğe sahipsen tabiki ders tercih edilmeli diye düşünüyorum

Bu sene sıfır ders ve norm fazlalığı ile full time btr 'yim. Normal dersime girerken ve btr iken ağırıma gitmiyordu ama bu sene kendi okulumda olmama rağmen zoruma gidiyor. Çünkü ne idare ne de beraber çalıştığın öğretmen arkadaşların için öğretmen olarak değil teknisyen gibi görülüyor ve kullanılıyorsun. Ne kadar angarya varsa sizi buluyor. Çünkü siz öğretmen değilsiniz zaten idare için. Btr bile değil hala formator diyorlar size. İdare bir yere kadar ama öğretmen arkadaşınız gelip sizi şu yapılacak vs vs dediği zaman zorunuza gidiyor. Bu sene çok iyi gördüm. Dersimiz yoksa kıymetimiz de yok. Hoş dersimizin de bir kıymeti yok. Ha birde derse girmiyorsunuz diye hep boşmus çok rahatmış gibi algılanması yok mu. Valla ne rahatsın diyen sığ insanlarla uğraşıyorsunuz üstüne. Onlar iş yapan siz onlarin hayatını kolaylaştıran oluyorsunuz kaba tabir ile. Benim artık zoruma gidiyor ben öğretmenim arkadaşım diyorum artık ben sizin elemanınız değil öğretmenim. Umarım açıklayıcı olmuşumdur.

Ben de meslekte 13. yılımı çalışıyorum. Lise, ortaokul her türlü okulda çalıştım. Formatörlük de yaptım, derse de girdim. Şu an formatör+ders olarak devam ediyorum. Anketi ders olarak işaretledim ama btr diyen arkadaşlara da durumlarına göre hak veriyorum. Çünkü her okulun ders saati, yapısı vs. farklı. Ama ben idareyle formatörlük konusunu konuşurken üstüne basa basa şunu söylüyorum en başta. BEN MEMUR DEĞİLİM, BEN İDARECİ DEĞİLİM, BEN TEKNİSYEN DE DEĞİLİM. BEN EĞİTİM FAKÜLTESİ MEZUNUYUM VE ÖĞRETMENİM. Görev tanımım belli baştan uyarımı yapayım sıkıntı çıkarsa bu konuşmayı hatırlatırım diyorum.
Öğretmeyi seviyorum. Şu an proje okulunda çalışıyorum. Ders sayım 16 saate düştü. 5. sınıflarda ders yok. İdare bilişimciye mecbur olmasa kesinlikle norm ve ders vermez. Değerim akıllı tahta kadar. Bu yıl fen öğretmeni robotik kursu açtı, matematikçi robot projesi yaptı geçen sene vs. bin türlü saçmalık. Hepsi reklam için. Ben de bana verilen değer kadar umursuyorum artık gerçekten tükendim çünkü. İşimi hakkıyla yapmaya çalışıyorum gerisi umrumda değil. Umudum da kalmadı hiçbir bakandan, partiden, iktidardan, müdürden...
Yüksek lisans yaptım EYTP. Şu dönemde asla idarecilik yapamayacağıma kanaat getirdim. Sanırım bu yıl tekrar üniversite sınavına gireceğim. İngilizce öğretmenliği hedefim :) Çünkü 58 yaşına kadar bu branşta çalışamam. En azından branş değiştirmem gerekli akıl ve ruh sağlığımı koruyabilmek için. Umarım başarırım.

Sayın hocam alan değişikliğine hiç güvenmeyin. Bu sene bende başvurdum ama hiç açık gösterilmedi . Ve ilginç olan din kültüründe en cok açık vardı norm ihtiyacı fazla ilâhiyat okuyanlar için. Onun dışında felsefe ve bilişim teknolojilerinde açık vardı. Edebiyat, ilköğretim matematik,ingilizce neredeyse kapalıydı. Orada bile sanki önemli ve önemsiz ayrımı yapılmıştı. Birde alan değişikliğine en çok sınıf öğretmenleri başvuruyor ve puanlar çok yüksek

yalnız acayip çekişmeli gidiyor %50 %50... fikir ayrılığı çok bariz ortada... gerçekten de birlik olmadan bazı şeyler değişmeyecek.

"haa öyle mi tamam hocam matematik öğretmeni nerede biliyor musunuz?" bu cümle aynen başıma defalarca gelmiştir. bilişim mi hıımmm benim çocuğumum facebooku çok iyi kullanıyor , android telefonlara çok hakimm ve tornistan..

Ben kesinlikle tüm kademe ve sınıflarda tıpkı müzik resim dersleri gibi zorunlu olmasını isterim.
Evet btr de iyi ek ders alıyoruz. Kendimizi donanımsal ve yazılımsal geliştirebiliyoruz fakat angarya iş çok yükleniyor ve iş olmadığı zamanlarda tüm gözler ohh otura otura para kazanılıyor deniliyor. Ayrıca btr de 5 gün mesai saatleri arası çok fazla ve gereksiz olduğunu düşünüyorum.
Ders saatim fazla olsa btr ye bulaşmam. Bu yüzden derse girmek ilk tercihim.
"bana otura otura para kazanılıyor diyenin zerre kadar işini yapmıyorum bir sefer bizzat görmem ve duymam yeterlidir."her yerde de rezil ediyorum.

• Beğen
Tepkiler: bt^
Her ikisinede ihtiyaç var.
Dersin gereksiz görülmesi gereksiz olduğu anlamına gelmiyor.
10 milyon kişi de ders gereksiz dese ben yinede gerekli olduğunu savunuyorum.

Temel donanım bilgisi , işletim sistemi bilgisi, ofis programlarını mutlaka öğrenmeliler. Temel internet kullanımı, güvenlik, sosyal medya kullanımı mutlaka öğretilmeli.

Liselerde kodlama dersi mutlaka olmalı. Diğer derslere gömülmeli. Mesela fizik dersinde dalgalar konusu arduino ile çok güzel işlenebilir. Analitik geometri konuları programlama da çizim konuları ile çok güzel anlatılabilir. vb.. örnekler çoğaltılabilir. STEM, STEAM vb. kodlama olmadan ne kadar proje ortaya çıkabilir.
Eğer eğitimin amacı hayata hazırlamak ise bence ders gereksiz demek ....... Eğer eğitim dediğiniz test sorusu çözebiliyor olmak ise onu eğitim olarak görmek gereksiz.

Sorun yönetim anlayışı. Eğer bu derste bir standart oluşturulur ise gayet verim alınır.
Ama ülkemde her şey tribüne oynamak ile geçiyor. Eğitim uzun vadeli planlama işidir.
Ülke olarak anlık akımları seviyoruz. Saman alevi gibi çoğu projemiz. Çabuk ateş alıp çabuk sönüyor.

Bu arada bir milyon fikir vardı ne oldu o iş :) Fikirlerimizi dikkate alan mı var.
Tablet gereksiz dağıtmayın onun yerine okul yapın, lab kurun vb.. nice kişi görüş belirtti.
Sonuç.. Boşa giden dünya para.

Liseler için orta yol çözüm bence şu şekil olabilir.
Btr kadrosu olur.
Btr kadrosu 15 saat maaş karşılığı ders vermek zorunluluğunda olur.
Sadece 10.sınıflarda 2 saatlik ders olur.
Buradan tespit edeceği, seçeceği öğrenciler ile hafta sonu kurs egzersiz vb. açabilmeli
yarışmalara katılabilmeli.
En azından yetenekli öğrenciler tespit edilip üzerinde durabilmeli şansı olabilmeli her okulda.
Olaya sadece ekders vb. açıdan yaklaşılmamalı. Şu anki koşullarda (birçok anadolu lisesi 35 -40 kişilik sınıflarda ders işleniyor)
kodlama vb. öğretmek mümkün değil. Çok kalabalık sınıflar. DYK açamıyorsunuz.

Her okula zorunlu BTR Kadrosu (Norm için) + Maksimum 15 Saat Ders + DYK ( Hz, 9, 10, ve 11.sınıflardan gönüllü öğrenciler)

Liselerde, Hazırlık Sınıfında ders verilen Sosyal Bilimler ve Anadolu Liseleri de dahil DYK sorunu çözülmeli.

BTR ihtiyacı farklı isim altında benzer gerekçelerle Fatih Projesinden önce de vardı. Fatih Projesi bitse bile yine ihtiyaç olacak. Derse de ihtiyaç bu çağda her zaman olacaktır. Dengeli, ortak ve BT Öğretmenlerini yıpratmayacak optimum bir çözüm gerekiyor.

13 yıllık bt öğretmeniyim. keyifle ders işliyordum ancak bt sınıflarının olmaması yenilenmemesi beni bu keyiften mahrum eder hale geldi. robotik kodlama diyip duruyoruz evet kesinlikle olması gereken bir ders ancak elde ne tablet ne laptop ne de robotik malzemesi olmadan okul öncesi grup gibi boyama ile kartla ders işlemektense btr olalım işimize bakalım konumuna geldim malesef. neresinden bakarsak elimizde patlayan bir branş oldu çıktı .

Eldeki olanakların hızla tükeniyor olması, bilişime olan değişmeyen bakış ile BTR olmak daha uygun gözükmekte...

Bu sene sıfır ders ve norm fazlalığı ile full time btr 'yim. Normal dersime girerken ve btr iken ağırıma gitmiyordu ama bu sene kendi okulumda olmama rağmen zoruma gidiyor. Çünkü ne idare ne de beraber çalıştığın öğretmen arkadaşların için öğretmen olarak değil teknisyen gibi görülüyor ve kullanılıyorsun. Ne kadar angarya varsa sizi buluyor. Çünkü siz öğretmen değilsiniz zaten idare için. Btr bile değil hala formator diyorlar size. İdare bir yere kadar ama öğretmen arkadaşınız gelip sizi şu yapılacak vs vs dediği zaman zorunuza gidiyor. Bu sene çok iyi gördüm. Dersimiz yoksa kıymetimiz de yok. Hoş dersimizin de bir kıymeti yok. Ha birde derse girmiyorsunuz diye hep boşmus çok rahatmış gibi algılanması yok mu. Valla ne rahatsın diyen sığ insanlarla uğraşıyorsunuz üstüne. Onlar iş yapan siz onlarin hayatını kolaylaştıran oluyorsunuz kaba tabir ile. Benim artık zoruma gidiyor ben öğretmenim arkadaşım diyorum artık ben sizin elemanınız değil öğretmenim. Umarım açıklayıcı olmuşumdur.
Hocam o tarz konuşanlara şunu diyin."Sende çalışsaydın sende Bilgisayar öğretmeni olsaydın " :) çok etkili oluyor.

tabii ki ders, btr dediğiniz hammalıktan öteye gitmeyen garip birşey, ortaokullara btr gelmeden liselere gittiğimizde 2-3 okulu kafadan yapıyorduk, yani gönüllü olarak da. Öğretmene verilen değerin yanında bilişim en altta yani bizden daha az değer verilen başka zümre yok. Bu da değişecek bir durum değil herşey sözde herşey lafta, itiraf köşesi açılsa neleri haksızlık gördünüz diye veya hangi yalnışlara dur dediniz diye sorun yaşadınız mı, okumaya zaman yetmez milletin. Bu bölüme kazandığımda mühendisliği bırak öğretmenlikte en yakın matematiğe 10 puan fark atmıştı,şimdi belediyede liseden mezunu adam senin benim 2 katını alıp belediyenin altına tahsis ettiği araçlarla fink atıp okula gelip seni eleştirip hiç birşeyi beğenmiyor. Böyle eğitim sistemi olmaz vs, peki ömründe 1 tane kitap okudun mu desen yüzüne bakar. Kıssadan hisse Çok takılma hocam sadece kendini hasta edersin, o ses türkiye izle, garip dizileri izle, absurb milletle alakası olmayan haberleri izle, dünyada ki ömrünü geçirmeye çalış; hakedene hakkedilen değer verilmezse olacağı bu, olan oldu;) sal gitsin..

Arkadaşlar peki nasıl bir sistem olsun? Bence hepimiz fikirlerimizi söyleyelim ki bir sistem oluşturalım. Ve sesimizi çıkaralım.
Sosyal medyada, eğitimle ilgili sitelerde sesimizi duyurmaya çalışalım.Sendikalarla konuşalım.
En kidemlimizin bile emekliliğine yıllar yıllar var.

Her ikisinede ihtiyaç var.
Dersin gereksiz görülmesi gereksiz olduğu anlamına gelmiyor.
10 milyon kişi de ders gereksiz dese ben yinede gerekli olduğunu savunuyorum.

Temel donanım bilgisi , işletim sistemi bilgisi, ofis programlarını mutlaka öğrenmeliler. Temel internet kullanımı, güvenlik, sosyal medya kullanımı mutlaka öğretilmeli.

Liselerde kodlama dersi mutlaka olmalı. Diğer derslere gömülmeli. Mesela fizik dersinde dalgalar konusu arduino ile çok güzel işlenebilir. Analitik geometri konuları programlama da çizim konuları ile çok güzel anlatılabilir. vb.. örnekler çoğaltılabilir. STEM, STEAM vb. kodlama olmadan ne kadar proje ortaya çıkabilir.
Eğer eğitimin amacı hayata hazırlamak ise bence ders gereksiz demek ....... Eğer eğitim dediğiniz test sorusu çözebiliyor olmak ise onu eğitim olarak görmek gereksiz.

Sorun yönetim anlayışı. Eğer bu derste bir standart oluşturulur ise gayet verim alınır.
Ama ülkemde her şey tribüne oynamak ile geçiyor. Eğitim uzun vadeli planlama işidir.
Ülke olarak anlık akımları seviyoruz. Saman alevi gibi çoğu projemiz. Çabuk ateş alıp çabuk sönüyor.

Bu arada bir milyon fikir vardı ne oldu o iş :) Fikirlerimizi dikkate alan mı var.
Tablet gereksiz dağıtmayın onun yerine okul yapın, lab kurun vb.. nice kişi görüş belirtti.
Sonuç.. Boşa giden dünya para.

Liseler için orta yol çözüm bence şu şekil olabilir.
Btr kadrosu olur.
Btr kadrosu 15 saat maaş karşılığı ders vermek zorunluluğunda olur.
Sadece 10.sınıflarda 2 saatlik ders olur.
Buradan tespit edeceği, seçeceği öğrenciler ile hafta sonu kurs egzersiz vb. açabilmeli
yarışmalara katılabilmeli.
En azından yetenekli öğrenciler tespit edilip üzerinde durabilmeli şansı olabilmeli her okulda.
Olaya sadece ekders vb. açıdan yaklaşılmamalı. Şu anki koşullarda (birçok anadolu lisesi 35 -40 kişilik sınıflarda ders işleniyor)
kodlama vb. öğretmek mümkün değil. Çok kalabalık sınıflar. DYK açamıyorsunuz.

Hocam size kesinlikle katılıyorum. Ama ne yazıkki bakanlık bunun farkında değil.
STEM veya STEAM için bizim dersimiz şart.
https://www.egitimajansi.com/haber/kozluda-ogretmenler-robotik-kodlama-ogreniyor-haberi-68699h.html

Sadece 10 saat eğitim verilip git ekip kur proje yap. Bu ne kadar gerçekci veya doğru?

Maalesef her okulun,her ilin,ilçenin şartları farklı.Bu sebeplerden ötürü birlik olmamız veya çoğunluk olmamız zor.Aldığımız maaş belli ,hepimiz aile geçindiriyoruz veya geçinmeye çalışıyoruz.İşin maddi boyutuna bakıldığında köy okulları veya şube sayısı düşük okullarda BTR olmak cazip geliyor.Fakat merkez ilçeler,okullar,şube sayısı yüksek yerlerde DERS demek cazip durumda,dersime girer çıkarım kimse bana karışamaz modu bu.İşin maddi kısmını bir kenara bıraktığımızda değersizlik hissi,bize olan bakış açısı içler acısı,ha diyebilirsiniz bu öğretmenin elinde ,bence kesinlikle değil. Ebaya öğrencileri sokmakla,bilgilendirmeler yapmakla ,istatistik kasmakla , birilerinin reklamını yapmaktan öteye gidemiyoruz.Norm sorunu , nöbet sorunu ,DYK sorunu ,ders sorunu ,atama sorunu,yer değiştirme sorunu ... yani sorunlar yumağı.Her biri bir kenara insanın kendini okulunda güvende hissetmesi gerekiyor,yani norm sıkıntısı olmasın, o yüzden BTR kadrosu olsun kanaatindeyim.

Btr kavrami okuldaki arkadaslar icin teknik elemandir. Kusura bakmayin ama belli yastan sonra milletin sacma.sapan teknik isleri zoruma gidiyor ve btr almiyorum.

Ders gereken önemi bir görebilseydi. Aslında bilinçli veliler yavaş yavaş bu işin öneminin farkında. Birçok kez okulum dışında bizim okulda parayla kurs açsana teklifleri alıyorum. Hatta bugün bir grup öğretmen arkadaş kendi çocukları için eğitim istedi. Vaktim olmadığı için kabul etmedim. Birçok kişi özel kurslardan hiç verim alamadıklarını anlatıyor.
Bakanlık bunu bir fark etse elinde bilişim teknolojileri öğretmenleri var, çoğumuz 15 saat altında derse giriyouz. Çok mu zor 2 saat her kademede zorunlu bilişim teknolojileri dersi?

Geri