bu araba iyi midir?

Kodla Büyü

ozlem22

Süper Üye
Süper Üye
babam bi araba bulmuş benim için 2005 model 120binde 1.4 tdci comfort beyaz ford fiesta..dizel manuel ankara plaka..18bin olur demişler..otomatik istiyodum ama kafam çok karıştı..fiyat olarak nasıl sizce almalı mıyım??? :?

ya ben de öyle söyledim ama babam senelerdir araba işleriyle uğraşıyo bişey olmaz filan dedi.. arabayı da göremedim hala görmeden alınır mı ya :D

baban diyorsa al o zaman hocam.
birşey olduğunda babana yaptırtırsın :)

ama sizin için otomatik daha iyi olur

dizel motorlar benzinli motorlardan daha dayanıklı ve uzun ömürlüdür hocam ama görmeden ustaya baktırmadan alınmaz kullanmadan kullanmaya çok farkeder, şartlar uygunsa biraz pazarlıkla alınabilir bence :+1:

ozlem22' Alıntı:
ya ben de öyle söyledim ama babam senelerdir araba işleriyle uğraşıyo bişey olmaz filan dedi.. arabayı da göremedim hala görmeden alınır mı ya :D
banada bi araba baksanızza hocam :) ilk arabam olacak.. 10 000 civarı olsun istiyorum.. temiz bişe olursa 15 fln olabilir..

ozlem22' Alıntı:
Zizu_' Alıntı:
ama sizin için otomatik daha iyi olur

bayanlar düz vites kullanamaz mı yanii?? tamam kendime güvenim yok ama yapabilirim başarabiliirm bence :D
otomatik olmasada olur.. en baştan biraaz alışmış olursunuz.. sonra otomatiğe de geçebilirsiniz.. sonradan alışkanlık kazanmak zor oluyor..

150 binden sonra araba "rektefiye" diye bağırdığında artık çok geç olacaktır.

benzinli menuel vitesle dizel menuel vites tepkileri farklıdır. hiç düz vites kullanmamışsanız büyük ihtimal hatırı sayılır bir rampada kalırsınız arabayı kaldıramayabilirsiniz. önce bu sorunu halledin derim sonra arabayı almaya karar verin.birde 90 beygir den düşük olmamasına dikkat edin 75 beygir yeteri güç sağlıyamıyor dizellerde.kalkışlarda yavaş kalıyor bana göre

hocam araba iyi bakılmışşsa km sorun olmaz 100 bin psikolojik sınırı anlamsız ama manuel sizin için daha önce kullanmadıysanız sıkıntı olabilir

valla opel corsa yada fiesta alayım diyordum kısmet ford focus oldu çok memnunum sanıyorum dizel araba arıza verirse cok masrafı oluyor fiyat uygun ama o fiyata ford focus alabilirsiniz

dizel motor düzgün kullanılmışsa 300 bin km. sorun çıkarmaz. 120 binde diye arabaya bişey olacak değil önemli olan temiz kullanılmış olması.

kararsız bi insan olduğum için çok zorlanıyorum bu tür konularda..babam da benden cevap bekliyo napcaz bakalım.. :|

hocam haftasonu ankaraya git. arabayı incele hoşuna giderse pazar günü 2 gün rapor al . pazartesi aracı üzerine al . bas gel tekirdağa :) nasıl plan...

kilometrede oynama yoksa alınabilir.2004 model benzin&LPG fiestalar o civarda. Araba temizse fiyat iyi.

34,35,06 plakalı araçları alırken bir kaç kez düşünmek gerek. Büyük şehir araçları çok yıpranır. Sürekli dur kalk yapıldığı için motor erken yıpranıyor.

Hem dizel hem fiesta hem de 100.000 üstü.Şirket arabasıdır o yaklaşmayın derim

hugo4545' Alıntı:
kilometrede oynama yoksa alınabilir.2004 model benzin&LPG fiestalar o civarda. Araba temizse fiyat iyi.

araba hasarsızmış boyası filan da yokmuş..kafamı kurcalayan 2 şey kilometresi ve vites olayı işte..

ozlem22' Alıntı:
hugo4545' Alıntı:

araba hasarsızmış boyası filan da yokmuş..kafamı kurcalayan 2 şey kilometresi ve vites olayı işte..

Bende de fiesta var ama LPG li.gayet memnunum. Dizel 100 bin altında temiz bulamadığım için benzinli aldım ve LPG taktırdım. Ben yerinizde olsam 120 binlik dizel bir araca binmem ancak fiyat uygun vesselam.

Ayrıca yukarıda arkadaşımızın dediği gibi dizel fiestaları şirketler ve sürücü kursları çok kullanır. Dikkat etmek lazım.

o zaman babamı arayıp almıyoruz diyoruuuummm..teşekkürler yorumlarınız için.. :wink:

şu 100bin takıntısını anlayamıyorum ne yazık ki.
Piyasada 100bin üstündeki arabalara ölü muamelesi yapan bir sürü insan var.
Bu arabaların motor ömürleri 500bin km. arkadaşlar. düzgün bakım yapılan araçlarda herhangi bir sıkıntı olmaz ama bakımsız araç dizel de olsa benzili de olsa cebine zarar açar.

Benim aracım 110binde ve bakımlarını düzenli yapmaktayım daha yolda kalmadım şükürler olsun ki.

Düşünürseniz 2006 model beyaz citroen C3 manuel vites aracımı satabilirim :)

citroen düşünmüyorum ben fiestaya takmış durumdayım..dizel 100bin olayı her yerde yazılıp çiziliyo ne derece doğru bilemiyorum ama insanın aklını bulandırıyo işte..

ilk araç olcaksa dizel tavsiye etmem
dizel rahattır ekonomiktir ama hata kabul etmez ve o hatalar buyuk zararlara neden olabilir
o sebepten dizel düsünme bi acemililiğini at derim bide fiyatta acccık yuksek

Geri