bu araba iyi midir?

Kodla Büyü
Bu yıl eniştemle 2 3 ay kadar araç baktık. 60bin kmde siyah renk 2005 model sıralı sistem bir ford focus bulduk 18.500e aldık geçtik. Size tavsiyem fiesta gibi bir araca o fiyatı vereceğinize az daha bekleyin illa daha iyisi çıkıyor. Enişte şu an satmaya kalksa 21 22 bine bile çıkarabilir o aracı çok temiz. Bize arabayı satan alıp satım yapan bir öğretmende ve sadece focus alıp satıyordu üstünü 500 1000 lira fark koyup.

ezilenboteci' Alıntı:
ilk araç olcaksa dizel tavsiye etmem
dizel rahattır ekonomiktir ama hata kabul etmez ve o hatalar buyuk zararlara neden olabilir
o sebepten dizel düsünme bi acemililiğini at derim bide fiyatta acccık yuksek

benzinli olsun benim olsun dimi :D peki bu arabanın benzinli olanı yani 1.4 comfort çok yakar mı acaba???

ozlem22' Alıntı:
ya ben de öyle söyledim ama babam senelerdir araba işleriyle uğraşıyo bişey olmaz filan dedi.. arabayı da göremedim hala görmeden alınır mı ya :D

ben arabamı görmeden aldım :))) amcam galericiydi o buldu paranı hazırla gel dedi gittim aldım çok da memnunum :)
ilk arabam ve daha önce araba kullanmamıştım o yüzden amcam otomatik vites diye tutturmuştu
otomatikten şaşmayın derim ben miss gibi sürersiniz hocam dur kalk derdi yok yokuşta kalma derdi yok debriyajı ayarlayamadım derdi yok :)))

bote_sevinc' Alıntı:
ozlem22' Alıntı:
ya ben de öyle söyledim ama babam senelerdir araba işleriyle uğraşıyo bişey olmaz filan dedi.. arabayı da göremedim hala görmeden alınır mı ya

ben arabamı görmeden aldım :))) amcam galericiydi o buldu paranı hazırla gel dedi gittim aldım çok da memnunum :)
ilk arabam ve daha önce araba kullanmamıştım o yüzden amcam otomatik vites diye tutturmuştu
otomatikten şaşmayın derim ben miss gibi sürersiniz hocam dur kalk derdi yok yokuşta kalma derdi yok debriyajı ayarlayamadım derdi yok

ayy evet yaa çok korkuyorum düz vites süremem diye otomatik almak benim için de en iyisi olur bence :)

Yazın 90.000 de 2006 model feastayı almadım. Çok iyi bir tamircinin bakması lazım, benimde babam baktı ve almadık, yerini 2006 model 40.000 de logan aldık. Arabanın modelinden ziyade yıpranması önemli bence. 2009 modeldir çok yıpranmıştır, 2006 modeldir temiz kullanılmıştır.

hocam 2005 sonrası almanı tavsiye ederim kasa değişti çünkü, ama temizse fiyatı iyi performanslı güzel bir araçtır.babanız arabadan anlıyorsa arabayı alın

hocam 100.000 üstünde alma derim ben... dizellerde az kullanılmış pek olmuyor ama... yine de araştırın bence

peki neden 100bin üstü alma diyorsunuz bir de onu açıklasanız.

yok dert etmedim zaten..dün kredimi de çektim bekliyorum iyi bişeyin denk gelmesini.. :)

100 bin takıntısı tamamenn psikolojik. ne ilgisi var adamlar 500bin garanti veriyor motora.önemli olan binicisi nasıl bakmış motora.

1)dizel motor ömrü benzinliden daha uzundur.
2)dizel devirli ve daha özenli kullanmayı gerektirir.
3)Otobüsler, kamyonların çoğu 1,2 milyon km dedirler.dizeldirler ve hala tıkır tıkırdırlar.
4)100000 km hiçbirşeydir...
5)piyasadaki araçların çoğunun kilometresiyle oynanmıştır. bunun sebebi 100000 i çok zanneden halk psikolojisidir 90000 km - 80000 km ye çekilmiş birsürü araç vardır. saf vatandaşımız orjinal 120000 yerine 250000 den 80000km ye çekilmiş olanı alır.
6)2. el araç mutlaka geçmişini bilirseniz alınır.
7)sürekli şehir içi kullanılmış 50000 km deki motor , uzun yolda kullanılan 100000 km deki araçtan daha fazla yorgundur. bunun örneği 30000 kmde baskı -balata,fren balatası bitebilirken, 150000 km de baskı balatası hala değişmemiş bir sürü araç olabiliyor.

zzh' Alıntı:
1)dizel motor ömrü benzinliden daha uzundur.
2)dizel devirli ve daha özenli kullanmayı gerektirir.
3)Otobüsler, kamyonların çoğu 1,2 milyon km dedirler.dizeldirler ve hala tıkır tıkırdırlar.
4)100000 km hiçbirşeydir...
5)piyasadaki araçların çoğunun kilometresiyle oynanmıştır. bunun sebebi 100000 i çok zanneden halk psikolojisidir 90000 km - 80000 km ye çekilmiş birsürü araç vardır. saf vatandaşımız orjinal 120000 yerine 250000 den 80000km ye çekilmiş olanı alır.
6)2. el araç mutlaka geçmişini bilirseniz alınır.
7)sürekli şehir içi kullanılmış 50000 km deki motor , uzun yolda kullanılan 100000 km deki araçtan daha fazla yorgundur. bunun örneği 30000 kmde baskı -balata,fren balatası bitebilirken, 150000 km de baskı balatası hala değişmemiş bir sürü araç olabiliyor.
Hocam araba piyasasındaki durumu özetlemiş Özellikle şehir içi ve şehir dışında kullanma durumu için kesinlikle katılıyorum.

mmercan' Alıntı:
Hem dizel hem fiesta hem de 100.000 üstü.Şirket arabasıdır o yaklaşmayın derim
7 senelik raba için 120 normal bir km senede 20-25 bin km koyun genelde binici arabasıdır. Şirket arabaları dediğiniz km yi 1-2 senede yapıyor :)

bu araba zaten satıldıı..iyi bişeyler yazmayın arabayla ilgili çok kötü iyi ki almamışsın filan diyin..zaten moralim bozuluyo almadığım için :D

Araba mı yok hocam piyasada. Bedelliyle birlikte dökülür piyasaya meraklanmayın :wink:

Hocam 7-8 madde sayan arkadaşa katılmakla birlikte şunu tavsiye ederim. Bende 105 000 kilometrede akradan kazalı 2006 makyajlı kasa ABS'li fieasta vardı. 17 000 satttım. Kazasız olsa 18 000-19 000 arası eder. 2005 fieasta denk gelirse 18 000 çok fazla olur 17 000 temiz abs li ise yeter...

honor' Alıntı:
Hocam 7-8 madde sayan arkadaşa katılmakla birlikte şunu tavsiye ederim. Bende 105 000 kilometrede akradan kazalı 2006 makyajlı kasa ABS'li fieasta vardı. 17 000 satttım. Kazasız olsa 18 000-19 000 arası eder. 2005 fieasta denk gelirse 18 000 çok fazla olur 17 000 temiz abs li ise yeter...

2005 hasarsız fiesta 18bine çok diyosunuz yani hımmm..

araba 18.500'e satılmış, alan kişi çeki vermediği için arabayı geri almış sahibi..babam şu an pazarlık yapmaya gitti 17 bin vericek en fazla 17 buçuk..ayy ne olucak acaba :)

sıfır hiç düşünmedim nedense..acemiyim ya ondan belki de..yazık olmasın sıfır arabaya :D

başlık roman gibi uzamış hocam:) hadi hayırlısı ekspertiz yaptırın mutlaka. mekanik kaporta herseyini incelerler km ile alakalı sıkıntı varsada söylerler.

Geri