Bu hayatta herkes mi yalancı

Kodla Büyü
bana kalırsa öğretmen arkadaşımız haklı. Görücü usulu evlilkler bir mantık çerçevesinde gerçekleşir. Karşıdakinin özellikleri, + ve - leri göz önünde bulundurulur. Hoca hanımın bir maaşı var ve bir hayat tarzı, standardı var. Bu düzenini bir adama bakmak için mi bozdu?

hayatınızda bunları kendinize dert olarak görmeniz çok komik. başkalarına muhtaç bir yaşam tarzınızı benimsemeniz ise ne acı...

Bu hayatta herkes mi yalancı
bu cümlede bi düşüklük yokmu bişeylerde ben saçmalayayım diyorum ama bi türlü beceremedim :D
en iyisi bi şarkı armağan edeyim size :)

Eller Günahkar!
Diller Günahkar!
Bir Çağ Yangını Bu Bütün,
Dünya Günahkar!
Masum Değiliz HİÇBİRİMİZ!..

oguz_efe' Alıntı:
bana kalırsa öğretmen arkadaşımız haklı. Görücü usulu evlilkler bir mantık çerçevesinde gerçekleşir. Karşıdakinin özellikleri, + ve - leri göz önünde bulundurulur. Hoca hanımın bir maaşı var ve bir hayat tarzı, standardı var. Bu düzenini bir adama bakmak için mi bozdu?
:+1:

kennylee' Alıntı:
oguz_efe' Alıntı:
:+1:
hocam bu konuda haklı evet ama sırf maddi durumundan dolayı evlendiği içinde haksız bir nevi bu durumu haketmiş oluyor . maddiyat üzerine kurulan evlilikler birliktelikler mutsuz olmaya mahkumdur.sevmediğiniz bir insana sırf parası var diye ne kadar katlanabilirsiniz?

oguz_efe' Alıntı:
zorla mı evlendirdiler

Feodal bir yaşam tarzı ; Erkek egemen ,eve ekmek getiren, evi geçindiren , eşinden mutlaka daha fazla kazanması gereken.....

Hiç tarzım değil gerçekten bunları eğitimci arkadaşlardan duymak çok garip geliyor.Evlenirken iyi günde ,kötü günde,hastalıkta ,sağlıkta diye yemin etmiyor muyuz arkadaşlar? Yoksa annemin verdiği sözleri yerine getireceğine kefilim diye mi yemin etmeliyiz...

sisss' Alıntı:
burock_26' Alıntı:
hayır erkk değilimmmm

Ha o zaman haklı olabilirsiniz. Bizim okuldada bi bayan arkadaş var onun durumuda sizinki aile çok zengin gösterilmiş adam fabrika müdür filan, almancı bilmem ne kocası şimdi fabrikada asgari ücretle çalışıyor, pek görüşmemişler günah filan diyerek kandırmışlar yani kızı. Artık herkes maaşlı bayan arıyor sevgi aşk lafta kalmış sadece

Damadın kız alırken söylediklerinin çok azına inanın. 5 katlı evim var diyorsa, bilin ki o 2 katlıdır en fazla, şirketim var diyorsa, en fazla kıyıda köşede bir dükkanı vardır :)

her_dem' Alıntı:
oguz_efe' Alıntı:
zorla mı evlendirdiler
kısaca öğretmen arkadaşımızı kandırmışlar zorla evlendirseler bu kadar zoruna gitmezdi sanırım...
Zatende yazdıklarından anladığım kadarıyla kandırılmanın verdiği mutsuzluğu ifade etmiş

Maaşınızı yedirmeyin hocam. Çalışsın, kazansın. Eğer gelecekle ilgili büyük kaygılarınız varsa en güzeli erken ayrılmak ve yeni yol çizmektir.

burak 26 diye kadın niki mi alınmış yani?
Kadın iseniz işin rengi biraz değişir tabi. Ama çok da değişmez biraz değişir. bu hala para için evlendiğiniz gerçeğini değiştirmez yani. Amma çok değişmek fiili kullandım.

bütün kadınlar işi bıraksın, sadece erkekler çalışsın, iş sorunu ortadan kalksın, kadınlar erkeklerini geçindirmek zorunda kalmasın, evlilikler mutlu mesut devam etsin
bitti gitti :)

Arkadaşlar eğer tanıştırılmayla evleniyorsanız tabiki de karsınızdakinin maddi özelliklerine bakarsınız ve zaten karşınıza da sizin gibi maddi manevi fiziki özellikler arayan biri gelir durumu değerlendirr görüsürsünüz değil mi ben ilk safhalarda görüşmedm sonra görüselim diye araya birileri girdi falan neyse sonuçta sevdim beğendim çevremdekilerin sözlerini takmnadm karşıdakine güvendim ve evlendm kötü gündede yanındayım ancak verilen sözler tutulmayınca ve bazı yalanlar ortaya çıkınca insan sinirleniyor yoksa karsısına geçip tek kelime etmedim anladınız mı
İlk yazımda kendimi ifade edemedim galiba umarım şimdi doğru cümleleri kurmuşumdur

farukdogu' Alıntı:
bütün kadınlar işi bıraksın, sadece erkekler çalışsın, iş sorunu ortadan kalksın, kadınlar erkeklerini geçindirmek zorunda kalmasın, evlilikler mutlu mesut devam etsin
bitti gitti :)
evet ii fikir aslında

yani verilmiş bir sözün tutulması tabiki gerekir.
ama geçim için yeterli para kazanırken de kayın validenizin size bakma zorunluluğu yok bu da ayrı bir mesele

celikumit' Alıntı:
hocam siz eşinizin maaşı için evlendiyseniz başta kaybetmişsiniz,
eşinizi seviyorsanız bence en hayırlısı bu,
yarın ailesi yaptığı yardımı yüzüne vursa daha mı iyi olacak,
eşimin abisinin ödemeyi söz verdiği öğrenim kredilerini sessiz sedasız kimseye birşey demeden ödeyip bitirdim,
bende çok zorlandım o süreçte ama kimseye boyun eğmedim üstelik eşimde henüz atanmamıştı.
eşini seviyorsan yanlışsın hocam, boşver 5 harcayacağına 3 harca kafan rahat olsun kimseye boyun eğme kendi ailen dahil.
bu benim görüşümdür.
mutluluklar dilerim

aynen katılıyorum. evlilik hayatına ticeri bir anlaşma gibi bakılması yanlış olur. eşinizin çalışmamasını avantajlarıda vardır. çocuğunuzu daha özverili yetiştirme olanağına sahip olur.

burock_26' Alıntı:
Son yıllarda yaşadığım olaylar insanlara olan güvenimi çok sarstı
Gerek eşim gerekse ailesinin yalanları beni tiksinme noktasına getirdi şimdilik yutuyorum
Nasıl yalanlar dersenz eşim özelde çelışıyordu o sıralar aramızda bir bağda yoktu iş konusunda tereddütlerim vardı eşimin işi konusunda herneyse işte bizimki görücü usulü tanışma olduğu için böyle düşünüyordum ve pek de görüşmüyordum sonra kayınvalde aradı yok işi garanti işten çıksa d maddiyatımz var sen onları düşünme vs vs dedi kendisi de öğretmendir neyse evlendik ve eşim 1 yıl sonra işten ayrıldı ne maddi destek var ne de bişy evet kdınn maddiyatı var ama kendine eşim de bu konuda dürüst olmadı bu yüzden çoookkk mutsuzum ve onlara karşı hınçlıyım haklımıym haksız mıyım bilemiyorum
sizce?
artık kimseye güvenmiyorum

kalbini kırmak istemem arkadaş ama resmen ERROR vermişsin bu yazıda.

burock_26' Alıntı:
Arkadaşlar eğer tanıştırılmayla evleniyorsanız tabiki de karsınızdakinin maddi özelliklerine bakarsınız ve zaten karşınıza da sizin gibi maddi manevi fiziki özellikler arayan biri gelir durumu değerlendirr görüsürsünüz değil mi ben ilk safhalarda görüşmedm sonra görüselim diye araya birileri girdi falan neyse sonuçta sevdim beğendim çevremdekilerin sözlerini takmnadm karşıdakine güvendim ve evlendm kötü gündede yanındayım ancak verilen sözler tutulmayınca ve bazı yalanlar ortaya çıkınca insan sinirleniyor yoksa karsısına geçip tek kelime etmedim anladınız mı
İlk yazımda kendimi ifade edemedim galiba umarım şimdi doğru cümleleri kurmuşumdur

Hocam siz sevmemişsiniz, size söylenilenler cazip gelmiş o kadar. Yoksa sevseydiniz, gelip forum köşelerinde şikayet etmezdiniz kocanızı ve ailesini. Üzgünüm ama hakikat bu. Siz kalbinizi tekrar yoklayın bakalım eşinize karşı ne durumda.

hakanharuny' Alıntı:
her_dem' Alıntı:
oguz_efe' Alıntı:
zorla mı evlendirdiler
kısaca öğretmen arkadaşımızı kandırmışlar zorla evlendirseler bu kadar zoruna gitmezdi sanırım...
Zatende yazdıklarından anladığım kadarıyla kandırılmanın verdiği mutsuzluğu ifade etmiş

İşte bu yüzden mutsuzum eşimi bırakacaım demiyorum zaten sadece sinirliyim güvenim sarsıldı anlatmak ve paylaşmak istediğim bu
yani bu içsel bi düşünce dışarı vurulmamıştır

Evli bir erkeğin normal şartlar altında, çalışması bekleniz. Evini geçindirme gücü varsa bu imkanları kovalamalıdır. Kadın da erkeğinden normal olarak bunu bekler. Sizin durumunuzu da tam olarak bilmiyoruz. Eşiniz işini neden bıraktı, başka bir iş peşinde mi, geleceği adına ne düşünüyor? Bunları en iyi siz bilirsiniz ve bunları kendi aranızda ya da yakınlarınızla birlikte çözmeniz gerekir. Açıkçası bu konuyu burada bu şekilde açmanızı da doğru bulmuyorum. Belki içinizdekileri dökerek rahatlamak adına bencillik ediyor ve onun özel durumunu umumi bir alanda paylaşıyorsunuz. Gerçekten üzücü bir durum.

arkadaşım benim de eşim özel sektörde çalışıyor. 3 yıl önce kendi isteği ile işinden istifa etti (benimle paylaşmadan) ve 1 yıl işsiz kaldı. bu sürede (ailesinin durumu çok iyi olmasına rağmen) ailesinden hiç destek görmedik görmek de istemedik. ama ben eşimi çok sevdiğim için bu konuyu hiç dile getirmedim. hatta ailesi onu iş aramamakla filan suçlarken ben eime destek oldum ve şu anda çok şükür güzel bir işi var. özel sektörde bunlarla karşılaşmak çok doğal. önemli olan eşlerin birbirine destek olması

maddi olarak destek verip bir ömür lafını yapsalar (argo olacak ama, kafana kaksalar) daha mı iyi. Yalan konusunda haklısınız ama o yalanı söyleyen her fırsatta yaptığınıda karşınıza çıkarır gibi geliyor bana.

Geri