Bu hayatta herkes mi yalancı

Kodla Büyü
arkadaşlar sadece konu iş konusundaki ve maddi yalanlardan ibaret değil eşim evlendikten sonra kişilik değiştirdi o kibar erkek gitti yerine bencil bir insan geldi onu tercih sebebim maddi değildir daha zengin taliplerim de oldu yani ben onu kişiliği dünya görüşü için seçmiştim ama göründüğü gibi çıkmadı bu arada foruma yazmamda ne sakınca var kimse beni tanımaz esimi tanımaz ulu orta konuşmak daha kötü değilmi neyse dsemekki onlar haklı ben haksızmışım

Phascolarctos cinereus' Alıntı:
maddi olarak destek verip bir ömür lafını yapsalar (argo olacak ama, kafana kaksalar) daha mı iyi. Yalan konusunda haklısınız ama o yalanı söyleyen her fırsatta yaptığınıda karşınıza çıkarır gibi geliyor bana.
evet kesinlikle

konuyu açan bayan olduğu için ona göre yorum yapıyorum.
Eşiniz sizin maaşınıza güvenerek istifa etmiş ve çalışmıyorsa haklısınız. sonuçta kadının evini geçindirme erkeğe bakma görevi yok. çünkü ev işlerini ve çocuk doğurma işleri kadına ait. bir de para kazanıp erkeğe bakarsa zoruna gider tabi.
kayınvalde yalanlarına inanmakla hata etmişsiniz. maaşlı kız almak için ellerinden geleni yapıyorlar.
eşinizle konuşup tekrar güzel bir iş bulması için çabalamasını isteyin.Allah yardımcınız olsun.

bir sürü haksız eleştiri yapılmış. yok parası için mi evlendiniz?nasıl bir tabir bu ya. bunu yazan erkeklerin hiç biri çalışmayan bayan istemezken bir bayanın erkeğinin düzenli bir işi olmasını istemek hakkı değil mi? elbet zorluklara göğüs gerilir fakat söylenen yalanları da kimse hazmedemez.

arkadaşlar gelip geçici dünyada sıkmayın canınızı.
bakın 30 lu yaşlara gelmişiz ne zaman oldu bu kadar bilmiyorum.
hayat çok hızlı bir şekilde geçiyor. kim ne demiş kim ne yapmış fazla kafaya takmayın.
bir taraftan öbür dünya için yatırım yapıp, diğer tafartan gününüzü gün edin.

Arkadaşın para için evlendiğini sanmıyorum. Bir bayan evlenirken düzenli işi olan bir erkek aramaz mı? Az kazanır ya da çok kazanır arkadaş bundan bahsetmemiş. Düzenli bir işi olsun istemiş. Çünkü evin babasının işsiz kalması iyi bir durum değildir. Bu noktada kimse hocamızı suçlayamaz. Hangi kız evlenirken eş adayının işine bakmaz ki? Maaş çok olmasa da istikrarlı bir işinin olmasını bekler insan. İşinin garanti olması güvence anlamına gelir. Ve bir insanın bunu araması normaldir. Bazı insanlar yapısal olarak güvenceye daha çok önem verir.

Ancak özel sektörde iş garantisi hiç bir zaman yoktur. Bunu az buçuk tahmin ederek kabul etmesi gerekirdi hocamızın. Kabul etmekte de tereddüt etmiş zaten. işte bu devrede karşı tarafın vaatleri işin içine girmiş. İşsiz kalırsa oğlumuz biz size destek çıkarız deyip hocamın güvende hissetmesini sağlamışlar. Bunun üzerine evlenmişler.Bunlar gerçekleşmeyince de hocamız üzülmüş.

Ancak hocam, ne olduysa olmuş. Ailenin vaatlerini bir kenara bırakın. Boş verin. Eşiniz de böyle bir durum yaşamak istemezdi elbet. Destek olmaya çalışın birbirinize. Evliliğinizi bozmayın. Çünkü üzülen yıpranan gene siz olursunuz.

kennylee' Alıntı:
oguz_efe' Alıntı:
bana kalırsa öğretmen arkadaşımız haklı. Görücü usulu evlilkler bir mantık çerçevesinde gerçekleşir. Karşıdakinin özellikleri, + ve - leri göz önünde bulundurulur. Hoca hanımın bir maaşı var ve bir hayat tarzı, standardı var. Bu düzenini bir adama bakmak için mi bozdu?
:+1:
:++:

monerello' Alıntı:
kennylee' Alıntı:
oguz_efe' Alıntı:
bana kalırsa öğretmen arkadaşımız haklı. Görücü usulu evlilkler bir mantık çerçevesinde gerçekleşir. Karşıdakinin özellikleri, + ve - leri göz önünde bulundurulur. Hoca hanımın bir maaşı var ve bir hayat tarzı, standardı var. Bu düzenini bir adama bakmak için mi bozdu?
:++:
Allah sabır versin yalan olayı güveni sarsar güven olmayan evliliktede mutluluk olmaz benim anladığım mesle para meselesi değil yalan söylenmesi hocamı üzen Allah sabr versin hassas konular

hocam senin umrunda değilmiş gibi bizi bilgilendirsen de yani para önemli değil önemli olan verilen sözlerdi diyorsun bize ama aslında şunu açık söyleyelim ki maddi konuda sıkıntı yaşadınız ki bunu burdan aktarma gereği duydunuz. Ya da şöyle düşüneyim elalemin parasından bana ne deyip sineye çekseniz emin olun bunları bize yazmazdınız. Ona bakılırsa biz öğretmenlere ne sözler veriliyor da bunların hiçbiri tutulmuyor. O zaman bizim intihar etmememiz lazım.

Doğru verilen söz tutulacak diye birşy yoktur zaten insanlar sözler verir tutmazlar ve de bunu uyanıklık sayarlar neyse ben de dediğiniz gibi öbür tarafa yatırım app gününmü gün edeceim akla hoş geliyor

bu konu öyle ağır bir konu ki yazmakla bitmez maalesef dünyada hep yalancılar iki yüzlüler işlerini yürütüyorlar dürüstlere doğrulara yer yok biz de mi öyle olalım hayır ama güven konusunda çok dikkat etmek zorundayız kaç kez dolandırıldım kaç kez kandırıldım bazen bakıyorum alnımda benim göremediğim başkalarının gördüğü bir yazımı var diye gerçekten insan güvenmek istiyor ama güvenecek insan yok en yakının bile sırtından vuruyor durrumunza çok üzüldüm

Evlilikle ilgili sorunların bu gibi sitelerde paylaşılması ne kadar doğru Kimsenin bununla ilgilendiği yok sanırım Asıl yakışıksız olan bu Bu sorunda başlığı açan kişi haklıdır ya da haksızdır bunun parametreleri tartışılmadan önce eşler arasındaki güven ve mahremiyet duygusunun yokedildiği bir davranış var Eğer bu konuda böyle davranmaya devam ederseniz(kadın olsun erkek olsun) evliliğinizin temeline dinamitleri yerleştirmiş olursunuz.

hocam bayan olduğunuzu söyleseydiniz ya baştan. haklısınız ben size hak verdim. çünkü bi erkek nasıl olur da çalışmayıp evine para getirmez. az ya da çok bir şeyler yapıyor olması gerekmez mi? ki burada sizin para için evlendiğiniz gibi saçma düşüncelere kulak asmayın.islamda da evin nafakasının erkek tarafından karşılanması gerektiği var. az çok ne getirirse önemli olan çabalaması. kaç erkek eşinizin yaptığını yapabilir ki? biz bayan olarak eşimizden babamızdan para istemeye utanırız.öyle değil mi?

hocam kayınvalidenizin sözlerini unutun bence...
o hayatı iyi ya da yaşayacak olan eşinizle sizsiniz..
iş bulmasında yardımcı olmaya çalışın ..
moral verin moralini yüksek tutmaya çalışın..
eminim durumdan eşiniz çok memnun değildir..
son olarak Allah yardımcınız olsun..

kusura bakmayın hocam az önce yazdıklarımı sizi erkek olarak düşünerek yazmıştım. bayanım demişsiniz. o zaman haklısınız. siz çalışsanız da çalışmasanız da bi erkek olarak size bakmak eşinizin görevi... ama ailelerden beklenti içine girmeniz yanlış bence. sonuçta siz ailelerinizden bağımsız ayrı bir ailesiniz...

Bir çıkar beklediğiniz için evlendiğiniz şeklinde sonuç çıkardım ben yazdıklarınızdan hocam yanlış bence..

Size değil de eşinize acıdım vallahi.

Düzeltme: Bayansanız iş değişir, Allah sabır versin hocam.

burock_26' Alıntı:
Son yıllarda yaşadığım olaylar insanlara olan güvenimi çok sarstı
Gerek eşim gerekse ailesinin yalanları beni tiksinme noktasına getirdi şimdilik yutuyorum
Nasıl yalanlar dersenz eşim özelde çelışıyordu o sıralar aramızda bir bağda yoktu iş konusunda tereddütlerim vardı eşimin işi konusunda herneyse işte bizimki görücü usulü tanışma olduğu için böyle düşünüyordum ve pek de görüşmüyordum sonra kayınvalde aradı yok işi garanti işten çıksa d maddiyatımz var sen onları düşünme vs vs dedi kendisi de öğretmendir neyse evlendik ve eşim 1 yıl sonra işten ayrıldı ne maddi destek var ne de bişy evet kdınn maddiyatı var ama kendine eşim de bu konuda dürüst olmadı bu yüzden çoookkk mutsuzum ve onlara karşı hınçlıyım haklımıym haksız mıyım bilemiyorum
sizce?
artık kimseye güvenmiyorum
Hocam nekadar yanlış düşünüyorsunuz.. her yönden siz hatalısınız bence, sadece maddi geliri var diye sevmeden evlenmek çok büyük bir hata , siz eşinizi seviyor olsaydınız eşiniz işten cıksada umrunuzda olmazdı, belki maddi olarak çok sıkışıksınızdır ama yinede bu yazdıklarınız çok çirkin bence.. ben evlendiğimde eşimin bizimle hiç alakası olmayan bir sebepten dolayı(abisinden ötürü) çok yüklü bir borcumuz olduğunu anladım, evlenmeden önce bu kadar çok olduğunu bilmiyordum, 2 senedir eşimin tüm maaşı o borca gidiyordu, ama ben hep "-2 den başladım hayata ama sen yanımdasın" dedim çünkü seviyorum ve sayıyorum.. bence hınçlanma yada kızacaksan sadece kendine kız....

Hocamın durum biraz farklı gibi görünüyor, yani iş konusunda sıkıntı yaşamışlar, kayınvalidesi "yardım ederim" demiş etmemiş felan.

Ama maalesef bu dünyada ciddi ciddi yalan söyleyip, hatta evlilik akdine uymayan bile bir sürü insan var.

Yani bu YALAN, hayatın en kötü gerçeği bence... :-1:

bilisim_06' Alıntı:
bir sürü haksız eleştiri yapılmış. yok parası için mi evlendiniz?nasıl bir tabir bu ya. bunu yazan erkeklerin hiç biri çalışmayan bayan istemezken bir bayanın erkeğinin düzenli bir işi olmasını istemek hakkı değil mi? elbet zorluklara göğüs gerilir fakat söylenen yalanları da kimse hazmedemez.

Başkasına akıl vermeye üstümüze yoktur, konu kaç sayfa olmuş yerimizi alalım.. Allah herkese aile huzuru versin, afiyet muhabbet versin. Bir erkek çalışmadan eşinin eline zor bakar, uzun sürmez biraz sabredin, yalanların arkasında belki başka şeyler vardır hocam, iyi düşünmeye çalışın.

arkadaşlar bir bakıma ben hocama hak veriyorum şimdi insan karşıdaki insana güveniyor ve sonradan en basit şeylerin yalan olduğunu öğreniyor hangi konuda para konusunda demekki adam ben bu kadını alim ne olursa olsun diyor,hocamızın yerine koy kendini ben öğretmen iyi bir aile kızıyla evlenmek istiyorum,ondan sonra öğretmen diye aldıım kız çiçekçi çıkarsa,zoruma gider bırakırmıyım hayır ama insan gelecek planları yaparken buna da dikat ediyor daha önceki hayat standarttan aşağıya düşmek istemiyor doktorlar nasıl doktorla evleniyor.hayat bunamı bağlı hayır deil ama bir erkek te o akdar kendini alçaltmamalıydı bence.

böyle sünepe erkekler yok değil, karısının gelirine güvenip işinde biraz zora gelince işten çıkan yada çıkarttırmak için uğrşan sonra iş yok deyip yan gelip yatan erkek hiç mi görmediniz.. Ben karımın eline bakmaktan utanırım ya Allah öyle bir gün bile göstermesn bana.. Durum hocamın anattığı gibiyse kesinlikle haklı, görücü usülü ile evlenmelerde tabiki vaadler önemlidir.. Hiç tanımadığınız bir insanla kaşı gözü için evlenilmez mantıklı gelen yönleri olacaktır heleki çalışan bayanlar tabikide kendisine denk bir erkekle evlenmek isteyecektir bunun neresi kötü anlayamadım?

ben de erkek yazdı diye baştan kızmıştım nası yani özelde çalışsak eşimiz böle mi düşünecekti diye ama iş değişti hoş benim eşim de özel de çalışyor evlilik döneminde az da olsa bu tür kaygılar oldu ama sonuçta sevgi varsa gerisi boş... ama baştan edilen vaatler olmamalıydı ya da vaat varsa arkasında durulmalıydı tabi ama dedim ya eşinizi seviyorsanız o işten çıkar başka işe girer sen kimseden bişey bekleme beklentiye girme...

:) he konu baya eskiymiş

Geri