Bugün ................... öğrendim

Kodla Büyü
Öğretmenliğin artık erkekler için karizma bir meslek olmadığını öğrendim.Sosyal platformlarda hep diğer mesleklerin sözü geçiyo.Bizi tek duyanın yine sadece biz olduğunu öğrendim.Caydırıcılığımızın olmadığını öğrendim

Google Chrome internet tarayıcısında ctrl + u ile mevcut sayfanın kaynak kodlarını görebileceğimi :)

15 yıllık celeron makinalara format atarken ram'lerin temizlenmesi gerektiğini, yoksa xp yüklenemeyebileceğini öğrendim..

Halimiz dersimiz nolcak diye düşünürken, :? amaan salla ben ne düşünecem meb düşünsün :| diyerek psikolojimi 3-5 saat rahatlatabildiğimi öğrendim...

Win 7 yi flash bellekten kurarken, bilgisayar ilk kapanıp açıldığında, flash belleği yuvasından çıkarmak gerektiğini öğrendim :) çıkarmassanız sürekli baştan başlıyor kurmaya, dvd gibi devam etmiyor yani.

ne yaparsam yapayım bu mutsuzluktan bu belirsizlikten kurtulmadığımı öğrendim. bir insanın bu kadar uzun süre mutsuzluğa katlanabildiğimi öğrendim bu yıl

Bilişim sınıfındaki sandalyeleri tamir yeteneğimle okuldakii saygınlığımın doğru orantılı olduğunu gördüm

baharında bir adının yalnızlık olmadığını öğrendim
bu arada ctrl+shift q ve f klavye değişimini öğrendiğim iyi oldu teşekkürler

disk bölümlemeyi denedim ve oldu, uzun zamandır öğrenmek istediğim şeydi, öğrendim.

0nursah' Alıntı:
alpertegas' Alıntı:
sedat01' Alıntı:
faruk_inal' Alıntı:
ejdeharr' Alıntı:
q klavyeden f klavyeye yada tam tam tersi pratik geçişin ctrl + Shift tuşlarına basılarak yapıldığını öğrendim.
:+1: teşekkürler bana çok lazım oluyor da...

Bende olmadı arkadaşlar yanlışmı yapıyorum ki?
Bendede olmadı ...?

dil seçeneklerinden iki klavye da tanıtılmış olmalı geçiş olması için.
:+1:

facebook u kapattım ve facebooksuz da hayatın yaşanılabilir olduğunu hatta daha güzel yaşandığını öğrendim :)

Bilişim branşından nefret etme düzeyimin her geçen gün katlanarak artabileceğini öğrendim.

ek olarak Win 7 de shift + ctrl + n tuşları ile yani bir dosya açılabileceğini öğrendim.

Bugün babamın neden bana devamlı oku oğlum dediğini öğrendim.

1 traktör kum çekince insan anlıyor.

Aslında bugün öğrenmedim ama okuyanların çoğunun bugün öğreneceği bişey yazayım :)
Word'de Ctrl+Shift+4 e basınca üst karakter yazabiliyorsunuz, tekrar bastığınızda eski haline gelir. (metreküp gibi, x kare gibi)
Ctrl+Shift+5 le de alt karakter yazabiliyorsunuz.

bazı durumlar kaçınılmaz ise zevk almanın en iyisi olacağını öğrendim.(madem devlet formatörsün dersin yok ayak işlerini yap dedi bu senin ekdersin buda maaşın bende çayımı alır girerim nete )

bilgisayar f1 e basılmadan açılmıyordu.
bios a girip load default settings de default yapıp ,floopy i disabled yapınca sorunun çözüldüğünü anladım..

bios a girip load default settings de default yapıp ,floopy i disabled yapınca sorunun çözüldüğünü anladım..
Eski bilgisayarlarda sık karşılaştığım bir olaydı.Çözümünü merak ediyordum.Deneyelim hocam :)

Bu forumu kullanan öğretmenlerden; nolcak, baya, bişey, yapcam, geçiyo, düşünecem, gelcem, ......... gibi hangi dilden olduğunu bilmediğim kelimeler öğrendim.

Türkçe; ağzımızda, anamızın dili gibi helâl ve güzel olmalı.
~ Yahya Kemal Beyatlı ~

Dilini kaybeden bir millet, herşeyini kaybetmiş demektir.
~ Peyami Safa ~

Dil, insanın karakterinin bir parçasıdır.
~ Bacon ~

aysehos' Alıntı:
Eski bilgisayarlarda sık karşılaştığım bir olaydı.Çözümünü merak ediyordum.Deneyelim hocam :)

Aynı hatanın bios pilinin bitmesi sonucu da ortaya çıktığını öğrendim.Pil değiştirilince düzeldiğini öğrendim.

avira antivir'i kurdurmayan bir virüs olduğunu öğrendim, ama çözümünü hala bulamadım, kurarken yarıda kesiliyor.

Geri