Cilt Bakımı

Kodla Büyü

zik_zak

Aktif Üye
temizliğe yemeğe verdiğimiz vaktin onda birini cildimize versek Adriana Lima'yı bile kısandırırız kızlar :) Türk kadınının cildi güzel, ama benim gözlemim ona yeterince özen göstermememiz, doğal maske tariflerimizi burada paylaşabiliriz. Cilt bakımıyla ilgili aklıma gelenleri hemen yazayım,

Cildin düşmanları
1)sigara (bence bir bayana da hiç yakışmıyor)
2)aşırı yağlı ve şekerli yicecekler
3)ıslak mendil, sakın yüzünüzü ıslak mendille silmeyin çok tahriş eder

-cilt lekelerini görüren çok pratik bir tarif vereyim. Hani yemeklik nohut ıslıyoruz ya işte onun suyunu dökmeyin ve yüzünüze bir pamuk yardımıyla sürün, zamanla lekelerin azaldığını göreceksiniz.

-tonik olarak kozmetik ürünleri kullanmayın, en iyisi gül suyu

-yüzünüzü günlük temizleyin, asla ama asla makyajla uyumayın

-haftasonları mümkünse makyaj yapmayın cildiniz dinlensin

-toz kil, buğday özü yağı ve gül suyu karışımı maskeyi haftada bir uygulayın cildinizin e kadar canlanıp temizlendiğini fark edeceksiniz.

-yüz maskelerinize badem yağı katmayın tüylenme yapar.

şimdilik bu kadar akılıma geldikçe yazarım, kendinize iyi davranın kızlar :)

yoğurt ve limon maskeside var, bir kade yoğurtda yarım limon sıkıyorz yüz, boyun ve dekolte bölgesine uyguluyoruz, nemlendiren ve cildi dezenfekte eden bir maske, cildiniz yağlıysa tavsiye etmem.
Birde maske olsun krem olsun bunları uygularken boyun ve dekolte bölgemizi es geçmeyelim arkadaşlar, buralarda en az yüz kadar hassas. Ayrıca boyun ve dekolte bölgesi yaşlanınca ilk deforme olacak yerler, oralar şimdiden yatırım yaparsak ilerde de mükfatını alırız :wink:

dermokil nemlendirici kullanan vamı arkadaşlar nasıl bir krem, benim cildim çok hassas ve kuru bir türlü tuturamıyorum nemlendiricimi?

bende iki haftada bir şunu yapıyorum;
1 paket yaşmayayı 1-1,5 kaşık sütle eziyorum (bazen de içine bal koyuyorum)
çok cıvık bi kıvam olmayacak ve bu karışımı yüzüme boynuma hatta saç diplerime uyguluyorum yarım saat kadar bekletip yıkıyorum hatta duş zamanınıza getirin çünkü maya biraz kokabiliyoo :)

sonrasında biraz kızarıyo gibi cildiniz ama panik yok, gerçekten besleniyo ve ardından da gülsuyuyla tonik uyguluyorum..

bir de türk kahvesi içtikten sonra fincanda kalan telveyi dökmüyorum cildime peeling yapıyorum.. :alkis:
tavsiye ederim..

tabi olmuş saat 5..herkes çıktı evine doğru yol aldı bile..
bense kütüphanede çalışıyım :cry:
yazık bana..

yok hocam Allahtan öyle bişey yok
kendi kaşınmam bu tamamen :roll:
y.lisansın artık bitmek üzere uzadıkça uzadı da tezi bitirme aşamasındayım..onun sıkıntısı bu..
güzel bahar günlerini bu yıl da değerlendiremedimin acısı :? :cry:

ozkancanan' Alıntı:
dermokil nemlendirici kullanan vamı arkadaşlar nasıl bir krem, benim cildim çok hassas ve kuru bir türlü tuturamıyorum nemlendiricimi?

dermokiln kil maskesini kullanmıştım ve memnunum..onun dışında nemlendirici, tonik vs. tarzı ürünlerini tavsiye etmiyorum..
Nemlendirici olarak size önerim kozmetikten ziyade daha medikal ürünleri kullanmanız..
Ben eczaneden aldığım La roche posay'ın nemlendiricisini kullanıyorum ve çok memnunum..daha önce vichy kullanmıştım,oda fena değildi..

ozkancanan' Alıntı:

aynı problem bende de var canan hocam.. Hem güneşe karşı fazla bi hassasiyet, bi de kuruluk var. Ne kullandıysam anlık nemlendirdi ama bi kaç saat sonra eski haline dönüyo yüzüm malesef..

bridget' Alıntı:
ozkancanan' Alıntı:

dermokiln kil maskesini kullanmıştım ve memnunum..onun dışında nemlendirici, tonik vs. tarzı ürünlerini tavsiye etmiyorum..
Nemlendirici olarak size önerim kozmetikten ziyade daha medikal ürünleri kullanmanız..
Ben eczaneden aldığım La roche posay'ın nemlendiricisini kullanıyorum ve çok memnunum..daha önce vichy kullanmıştım,oda fena değildi..

niye tavsiye etmiyorsunuz, ürünün içeriğinden dolayımı yoksa kullannıp memnun kalmadığınızdan mı??
seyma' Alıntı:
ozkancanan' Alıntı:

aynı problem bende de var canan hocam.. Hem güneşe karşı fazla bi hassasiyet, bi de kuruluk var. Ne kullandıysam anlık nemlendirdi ama bi kaç saat sonra eski haline dönüyo yüzüm malesef..

dün akşam okul çıkışı gidip aldım dermokil nemlendirici bakalım nasıl olacak :wink: evet sürekli bir kuruluk, 1 saate kalmadan eski haline dönüyor, kaşıntı, kuruluk yanlışmı besleniyoruz acaba, bende hemen hemen bütün ürünleri denedim. argan yağınıda denemedim hiç??

la rosh posayın nemlendiricisi gayet güzel arkadaslar...
da bişi itiraf edeyim ben cildime BAK MI YO RUMMM
ve cok utandım yaaaaa

bridget' Alıntı:
ozkancanan' Alıntı:

ben de eczaneden hydreane di yanlış yazmadıysam nemlendiricisini kullanıyorum. Vichy ya da bu demişti kadın bunu seçmiştim iki senedir kullanıyorum çok ta memnunum. çok güzel nemlendiriyor.

ozgulhoca' Alıntı:
argan yağını hiç kullandınız mı? ya da duydunuz mu?[/quo
hocam ben duydum da netten filan çok iyi diyorlar yorumlarında ama ne kadar doğru bilemiyorum, almayı düşünüyorum artık kullanınca yorumları paylaşırım:)

bende sadece gülsuyu kullanıyorum..yağlı ciltler için ne yapıyorsunuz arkadaşlar?

kahve telvesinin içine limon sıkıp yüzünüze peeling yapmanızı tavsiye ederim

ozkancanan' Alıntı:
bridget' Alıntı:
ozkancanan' Alıntı:

niye tavsiye etmiyorsunuz, ürünün içeriğinden dolayımı yoksa kullannıp memnun kalmadığınızdan mı??
seyma' Alıntı:
ozkancanan' Alıntı:

dün akşam okul çıkışı gidip aldım dermokil nemlendirici bakalım nasıl olacak :wink: evet sürekli bir kuruluk, 1 saate kalmadan eski haline dönüyor, kaşıntı, kuruluk yanlışmı besleniyoruz acaba, bende hemen hemen bütün ürünleri denedim. argan yağınıda denemedim hiç??

Ben çok az su içiyorum acaba ondan mı diyorum, bazen günde nerdeyse bi bardak su içiyorum, alışkanlık haline getiriyim 2 litre su içiyim diyroum hiç aklıma bile gelmiyo ama :) Dermokil iyi olursa ben de deneyim

kızlar cildimize iyi bakmamız lazım 30 - 35 i bir geçtik mi artık ne yapsakta çare olmaz, günlük çok değil yarım saatinizi cildinize ayırın please :)

eskiden pek bir ürün kullanmıyordum. genciz diye bi şey olmuyordu haliyle. yaş ne zaman bakım çağına erdi, yüzüm sinyalleri vermeye başladı. şimdi la roche posay ürünlerini kullanıyorum. pahalıya geliyor ama çok memnunum, tavsiye ederim.

bende dermokilin nemlendiricisini denedim, 2 gün oldu ve yüzümdeki pul pul dökülmeler kalktı, çok mutluyum :lol: şeyma hocam sende dene istersen :+1:

sevdiceğim' Alıntı:
ben de hiç bakım yapmıyorum ben de çok utandım. çirkindim artık daha da çirkinim :(
ben de hiç bişey yapmayanlardanım malesef bi güneş kremim vardı onu da gözlerimi rahatsız ediyor diye bıraktım :( yaş 30 oldu bi yerlerden başlamak lazım artık :wink:
bu arada benim gibi karma ciltlere sahip olanlar neleri tavsiye eder...ben bu işlerden hiiiç anlamam da :oops:

doğuştan şanslı olanlardanım galiba....cildimle ilgili hiç bir problemim yok..

cilt bakımının beslenmeyle de çok ilgili oldugunu düşünüyorum özellikle yaz aylarında bol bol su tuketip bol meyve sebze yiyorum ve yağlı ağır yiyeceklerden uzak duruyorum bu nedenle oldugunu sanıyorum ki böyle beslendiğimde cildim çok yumusak ve pürüssüz normalede de cilt problemim yok ama yağlı ve ağır besinle tuketip özellikle et turu az su içtiğimde cildimde yağlanma hissediyorum bir de gec yatıp az uyudugumda cildimde rahatsızlıklar oluyor . Bir de yatmadan önce protex in yuz sabunuyla yıkadıgımda cilimin pürüsüzleştiüğini ve nefes aldıgını hissediyorum. Ayrıca spor yapıp bol bol terlediğimde gözeneklerim açılıyor cildim daha iyi oluyor.

Mellifica' Alıntı:
eskiden pek bir ürün kullanmıyordum. genciz diye bi şey olmuyordu haliyle. yaş ne zaman bakım çağına erdi, yüzüm sinyalleri vermeye başladı. şimdi la roche posay ürünlerini kullanıyorum. pahalıya geliyor ama çok memnunum, tavsiye ederim.

ben de yaklasık bir yıldır la roche posay in temzileme jeli+ nemlendiricisini kullanıyorum. tavsiye ederim :+1: :+1:

Geri