Cilt Bakımı

Kodla Büyü
Arkadaşlar ben cildimin tipini öğrenemedim. Biraz farklı ve uygun ürün bulamıyorum. Çünkü ne alacağımı bilmiyorum. Herkes başka bişey söylüyor

Öncelikle yüzümde ara ara sivilce çıkar. (Çok değil). Buna bakarak yağlı diyorum. Ama cildim pul pul da oluyor. Mesela sivilcenin çıktığı aynı yerde kuruluk olabiliyor.Bir cilt uzmanı senin cildinin alt tabakası yağlı, üst tabakası kuru demişti. Böyle olunca karma cilt mi oluyor benimkisi. Aynı zaman da hassas bir cildim de var, kızarıklık oluşabiliyor. Her ürün bana iyi gelmiyor alerji yapabiliyor.

Benim gibi olanınız var mı, varsa hangi tip ürünleri kullanıyorsunuz?

summer_06 hocam, benim de tarif ettiğin gibi. esmer olmama rağmen cildimin hassas olduğunu söylediler. leke de çok oluyor bende. zamanında bilinçsizce kullandığım kremler sivilce yapıyodu. fazla yağlı geliyordu mesela. şimdi t bölgem için ayrı, yanaklarım için ayrı ürünler kullanıyorum, sivilce problemim kalmadı diyebilirim.

Arkadaşlar suratınızla ne kadar oynarsanız o kadar zarar verirsiniz. Bence her gün sabah akşam cildi alkol ve sabun içermeyen bi temizleyiciyle yemizleyip, ardından gözenek küçültmeye yardım eden kaliteli bi tonikle temizleyip gündüzse güneş kremi, akşamsa uygun yağ içermeyen su bazlı bi nemlendiriciyle nemlendirin. Bir de cildinizin durumuna göre 1-1,5 ayda bir profesyonel cilt bakımı yaptırın. Çok süper bir cildiniz olur. O maskeler bilmem neler fasa fiso. Usul budur :D

bilogt55' Alıntı:
Arkadaşlar suratınızla ne kadar oynarsanız o kadar zarar verirsiniz. Bence her gün sabah akşam cildi alkol ve sabun içermeyen bi temizleyiciyle yemizleyip, ardından gözenek küçültmeye yardım eden kaliteli bi tonikle temizleyip gündüzse güneş kremi, akşamsa uygun yağ içermeyen su bazlı bi nemlendiriciyle nemlendirin. Bir de cildinizin durumuna göre 1-1,5 ayda bir profesyonel cilt bakımı yaptırın. Çok süper bir cildiniz olur. O maskeler bilmem neler fasa fiso. Usul budur :D

bunları yapabilsem daha ne isterim ben... Krem alıp alıp kullanmayanlardanım sanırım :)

seyma' Alıntı:
bilogt55' Alıntı:

bunları yapabilsem daha ne isterim ben... Krem alıp alıp kullanmayanlardanım sanırım :)

Hocam sabahları normal yüzünüzü yıkarken hemen temizleyicinizden de azıcık elinize alıp sürün. Hiç bir zaman farkı olmaz. Hai başta toniğe üşendiniz ama bi nemlendirici sürseniz üzerine pırıl pırıl taze bi cildiniz olur :)

Temizleyici olarak ne mesela? Yüzüme ben hiç bişey sürmem pekte problemim yok gibi ama şimdiden başlamak lazım tabi :)

Hocam bu aralar kozmetikte bütçemi düşürdüm biraz :D neutrugina yüz jeli kullanıyorum yağlı ciltler için olanı. yine aynı markanın bi nemlendiricisi var yağlı cilde göre. Hem siyah nokta vb azalıyo, sivilce pek çıkmıyo hem de cilt nemlendirilmiş oluyo. Bu aralar ben de tonik kullanmıyorum bahardan dolayı aşırı bi hassasiyet var.

:) Bi de onlardan alıyım, ben artık onu da alıyım bunu da alıyım modundayım ama kullanamıyorum sanki :)))))

Hocam aslında exuvience diye bi marka var hayatımda kullandığım en süper ürün ama her yerde bulunmuyo.

Teşekkür ederim hocam.. Benim cildim kuru biraz, kuru ciltler için olanı varsa ona bakıyım bi de..

seyma' Alıntı:
Temizleyici olarak ne mesela? Yüzüme ben hiç bişey sürmem pekte problemim yok gibi ama şimdiden başlamak lazım tabi :)

Sabahları
Cildim karma olduğu için neutrogena'nın jel temizleyicisini kullanıyorum..sonrasında yine aynı markanın yağsız toniği ile temizliyorum..üzerine de la rosh posay'ın nemlendiricisini+göz altı bakım kremini sürüp günlük temizlik rutinimi bitiriyorum..ve makyajımı yapıyorum...
Akşamları ise;
Önce cildimi neutrogena'nın jel temizleyicisi ile yıkıyorum sonra bebak'ın badem sütü ile makyajımı çıkartıyorum..göz makyajımı nivea'nın göz makyajı temizleme losyonu ile çıkartıyorum..ve cildimi nemlendiriyorum...
1-2 haftada birde dermokilin kil maskesini uyguluyorum :)
Bazen farklı markalar denediğimde oluyor mesela loreal'in temizleme sütünüde arada kullanıyorum :wink:
dipnot:= makyajımı çıkartmadan uyumamaya çok dikkat ediyorum..birde bugün makyaj yapmadım nasılsa evdeyim temizlemeye ne gerek var diye düşünmeyin..cildimiz önemlidir,geleceğimize yatırım yapıyoruz bir anlamda :roll:

Summer_06' Alıntı:
Arkadaşlar ben cildimin tipini öğrenemedim. Biraz farklı ve uygun ürün bulamıyorum. Çünkü ne alacağımı bilmiyorum. Herkes başka bişey söylüyor

Öncelikle yüzümde ara ara sivilce çıkar. (Çok değil). Buna bakarak yağlı diyorum. Ama cildim pul pul da oluyor. Mesela sivilcenin çıktığı aynı yerde kuruluk olabiliyor.Bir cilt uzmanı senin cildinin alt tabakası yağlı, üst tabakası kuru demişti. Böyle olunca karma cilt mi oluyor benimkisi. Aynı zaman da hassas bir cildim de var, kızarıklık oluşabiliyor. Her ürün bana iyi gelmiyor alerji yapabiliyor.

Benim gibi olanınız var mı, varsa hangi tip ürünleri kullanıyorsunuz?
Muhtemelen cildiniz karma hocam :wink:

Mellifica' Alıntı:
summer_06 hocam, benim de tarif ettiğin gibi. esmer olmama rağmen cildimin hassas olduğunu söylediler. leke de çok oluyor bende. zamanında bilinçsizce kullandığım kremler sivilce yapıyodu. fazla yağlı geliyordu mesela. şimdi t bölgem için ayrı, yanaklarım için ayrı ürünler kullanıyorum, sivilce problemim kalmadı diyebilirim.

işte sorun bu, t bölgem ayrı yanaklarım ayrı değil. Yüzümün her yeri aynı. mesela t bölgesinde ya da yanaklarda (farketmiyor) sivilce çıkıyor. ve sivilcenin üstü pul pul oluyor. sivilce çıkacak kadar yağlı, ama pul pul olacak kadar da kutru bir cilt var.

t bölgesine farklı bir krem sürsem değişmez, çünkü her yer aynı :(

bridget hocamın dediği gibi karma galiba.

güneş kremi olarak Garnier Ambre Solaire ürünlerini tavsiye ederim, bu ürünü kullandığımdan beri sivilcelerimi bile kuruttu, ayrıca nemlendirici görevi görüp cilde canlılık veriyor, yüz için olanını kullanın,

ozkancanan' Alıntı:
dermokil nemlendirici kullanan vamı arkadaşlar nasıl bir krem, benim cildim çok hassas ve kuru bir türlü tuturamıyorum nemlendiricimi?
hocam ben kullanmıştım, pek beğenmedim açıkcası

zik_zak' Alıntı:
güneş kremi olarak Garnier Ambre Solaire ürünlerini tavsiye ederim, bu ürünü kullandığımdan beri sivilcelerimi bile kuruttu, ayrıca nemlendirici görevi görüp cilde canlılık veriyor, yüz için olanını kullanın,
:) ilk kez senin tavsiyenle almıştım, yıllardan beri değiştiremedim, özellikle sivilceler için birebir

nryozer' Alıntı:
ozkancanan' Alıntı:
dermokil nemlendirici kullanan vamı arkadaşlar nasıl bir krem, benim cildim çok hassas ve kuru bir türlü tuturamıyorum nemlendiricimi?

hocam o mesajı yazdıktan sonra gidip dermokil aldım ben biraz tez canlıyım cevapları beklemedim, artık yüzümdeki pul pul dökülmeler kayboldu, benim cildim çok kuru bu nedenle her sabah nemlendirici sürüp 1 saat sonra yüzümde pul pul lekeler iğrenç bir görüntü oluyordu, dermokilden önce böyleydi tabi, sanırım herkeste farklı bir etki bırakıyor, ben şimdilik memnunum ilerde bir problem yaşamam inş. :)

ozkancanan' Alıntı:
nryozer' Alıntı:
ozkancanan' Alıntı:

hocam o mesajı yazdıktan sonra gidip dermokil aldım ben biraz tez canlıyım cevapları beklemedim, artık yüzümdeki pul pul dökülmeler kayboldu, benim cildim çok kuru bu nedenle her sabah nemlendirici sürüp 1 saat sonra yüzümde pul pul lekeler iğrenç bir görüntü oluyordu, dermokilden önce böyleydi tabi, sanırım herkeste farklı bir etki bırakıyor, ben şimdilik memnunum ilerde bir problem yaşamam inş. :)
ben bırakmıştım hocam, memnun kaldığınıza sevindim

Kızlar bugün kuaförüm argan yağından bahsetti. Yüzüne, saçına herşeye faydası varmış. Nette setleri 49 milyon görünüyor.

Kullanan var mı kızlar? Çok merak ettim. Oğlumdan sonra kendime hiç bakmyorum desem yeri.

ben arap kızı kullanıyorum ara ara. sivilcelere iyi geliyor, yüzünüzü beyaz ve canlı gösteriyor. kutusu 2 ay gidiyor 1 tl :puhaha: internette 20 tl ya satıyorlar. bizim memlekette çocukluğumdan beri satılır şimdi 1 tl. anneme gittikçe stok yapıyoruum. çok memnunum, beyaz tenli kırmızı leke kılcal damar görünümünü azaltıyor, kullandığımdan beri sivilcem çıkmıyor çıksada çabucak sönen cinsten..
Ama hala güneş kremi bulamadım gözlerimi yakmayacak bişey..

şeffaf' Alıntı:
ben arap kızı kullanıyorum ara ara. sivilcelere iyi geliyor, yüzünüzü beyaz ve canlı gösteriyor. kutusu 2 ay gidiyor 1 tl :puhaha:
Hımmm bende merak ediyordum bu kremi..cilt tipiniz nedir hocam? birde 2 çeşidi var sanırım..hangisini kullanıyorsunuz?

bridget' Alıntı:
şeffaf' Alıntı:
ben arap kızı kullanıyorum ara ara. sivilcelere iyi geliyor, yüzünüzü beyaz ve canlı gösteriyor. kutusu 2 ay gidiyor 1 tl :puhaha:
Hımmm bende merak ediyordum bu kremi..cilt tipiniz nedir hocam? birde 2 çeşidi var sanırım..hangisini kullanıyorsunuz?
cilt tipim karma, çok açık ve ince tenliyim dolayısıyla çabuk hata gösteriyor. ikisini de kullandım. ama şunu duymuştum aldığım yerden. beyaz reklisi açık tenliler için, pembesi esmerler için. ben beyazından daha memnunum mesela. iyice yedirmek lazım cilde, margarin kıvamında bi krem özellikle soğukta iyice katılaşıyor.

nryozer' Alıntı:
zik_zak' Alıntı:
:) ilk kez senin tavsiyenle almıştım, yıllardan beri değiştiremedim, özellikle sivilceler için birebir

aynen canım hatta ilk kullandığın gün bile aklımda, güneşe çıktıkça sivilceler kurumuştu :)

kızlar size hemen mikemmel bir maske tarifi daha vereyim :)

toz kili gül suyu ile bir güzel çamur haline getiriyoruz daha sonra yarım çay kaşığı buğday özü yağı katın, cildinize sürün, maske biraz kuruyunca yıkayıp çıkartın, hem siyah noktaları götürüyor, hem sivilceleri kurutuyor, hemde cilde acayip bir canlılık veriyor tavsiye ederim :wink:

Neyse hanımlar artık cilt sorunumuz kalmıyor. devletimizin göndereceği sütlerle süt banyosu yaparız, cildimiz bebek gibi olur :)

şeffaf' Alıntı:
bridget' Alıntı:
şeffaf' Alıntı:
cilt tipim karma, çok açık ve ince tenliyim dolayısıyla çabuk hata gösteriyor. ikisini de kullandım. ama şunu duymuştum aldığım yerden. beyaz reklisi açık tenliler için, pembesi esmerler için. ben beyazından daha memnunum mesela. iyice yedirmek lazım cilde, margarin kıvamında bi krem özellikle soğukta iyice katılaşıyor.

İlk defa duydum ben bu kremi. Birazcık araştırdım, lekelere filan çok iyi geliyo demişler..

Geri