Citroen C5 dizel mi? Opel İnsignia 1,6 mı?

Kodla Büyü
havam olsun evin önünde dursun yada benzin istasyonum var diyosan insignia al.
arabam olsun biniyim geziyim diyosan c5 al.

Mantıklı düşünürsen bu sınıf araçların içinde tutulmayan modeline göre en düşük sınıf araba Opel insignia dır.

Bence bu fiyatlara Passat almalısın.. İki araçtan da kat kat kalitelidir , ve ikinci eli de biliyorsunuz çok güçlüdür, hem kolay -hem zararsız satarsınız.

Opel de citroen de 3 sene sonra dökülmeye başlar - benden söylemesi. İşçilik ve malzeme kalitesi zamanla kendini gösterir çünkü.
1.4 tsi motor hem istediğiniz seri sürüşü sağlar - hem de 1.6 180 lik kadar çok yakmaz. Şehir içi 8.5 yakarsınız , ş.dışı 6 yakarsınız.
Handikapı LPG uyumu yok. Zaten senede 10bin km yapıyormuşsunuz, LPG ye de - Dizel e de değmez bu km .

47 bin e 2010 comfortline alabilirsiniz çok rahat. Donanım olarak yeterlidir.,Sürüşü keyiflidir, diğer ikisinden de prestijlidir, bagajı ve içi çok geniştir.

Kozmetik tuzaklara düşmeyin derim - Tercih sizin yine de.

Audi A4 1.9 PD TDI kullanıcısı olarak seçimim ;

CITROEN C5 2.0 HDI BVA EXCLUSIVE 163 HP

Fender' Alıntı:
Audi A4 1.9 PD TDI kullanıcısı olarak seçimim ;

CITROEN C5 2.0 HDI BVA EXCLUSIVE 163 HP

Arkadaş sanırım maksimum 50000 TL olacak diyor. Dediğiniz arabanın 2. eli 65000 TL'den başlıyor...

insignia çok güzel görünüyor fakat, yeni voklswagen cc modelini bir araştırın :+1:

Her iki arabayı da kullandım. Gerçi son ve pahalı modellerini kullandım (2011 C5 makyajlı dynamic e-hdi, 2010 Opel İnsignia Cosmo 160 hp full dizel activeselect). Artı ve eksilerini yazayım:

1- İnsignia harika. Hele otomatik olayı harika. Keşke 180 hp'de de otomatik vites olsaydı.
2- İnsignia da flexride şase olayı da güzel. Sport tuşuna basınca, araba sanki spor bir arabaya dönüşüyor. Göstergeler beyazdan kırmızıya dönüyor, bas bana diyor resmen.
3- İnsignia'nın dizeli benim arabaya göre çok fazla yakıyor. Sanırım 180 HP'de çok yakardır. LPG kesinlikle şart.
4- C5'in otomatiğini kullandım. Berbat bence. Araba resmen yığılıyor. Manuale geçince sorun yok.
5- C5 benim arabadan daha az yakıyor. Bu yönü güzel.
6- C5'te start-sport var. Frene basıp durunca araba stop ediyor. Frenden ayağını çeker çekmez motor çalışıyor. Yakıt olarak daha az yakıyor araba bu durumda.
7- İnsignia cosmolarda xenon var, ama C5'de yok ( sadece executivelerde var.)

SONUÇ: Performans istiyorsan İnsignia, yakıt düşünüyorsan C5. Ama LPG olur dersen kesinlikle İNSİGNİA

Valla eski bir millet vekili var o da insignia ya biniyor. Arkadaş, insignia alıp Lpg takacaksan arabaya hakaret etmiş olursun. Benzine gücüm yetmez diyorsan C5 al. Hem dizel, az yakar Lpg problemleriyle uğraşmazsın, bagajda tank sıkıntısı olmaz vs.. Ama okulda ilgilendiğin bir bayan varsa ve ona reklam yapacaksan insignia al:)

İnsignia Cosmo baz paket (opsiyonu yok) : 66.000 TL (tüm opsiyonlarla alırsan 88.000 TL oluyor)

C5 dynamic e-hdi full : 75.000 TL

Sıfır fiyatlar uçuyor...

sibilim_ogretmeni' Alıntı:
Valla eski bir millet vekili var o da insignia ya biniyor. Arkadaş, insignia alıp Lpg takacaksan arabaya hakaret etmiş olursun. Benzine gücüm yetmez diyorsan C5 al. Hem dizel, az yakar Lpg problemleriyle uğraşmazsın, bagajda tank sıkıntısı olmaz vs.. Ama okulda ilgilendiğin bir bayan varsa ve ona reklam yapacaksan insignia al:)
ne bayanı hocam hanıma alacağım arabayı benim elektrikli bisikletim var bana yeter.:)

cat33' Alıntı:
Her iki arabayı da kullandım. Gerçi son ve pahalı modellerini kullandım (2011 C5 makyajlı dynamic e-hdi, 2010 Opel İnsignia Cosmo 160 hp full dizel activeselect). Artı ve eksilerini yazayım:

1- İnsignia harika. Hele otomatik olayı harika. Keşke 180 hp'de de otomatik vites olsaydı.
2- İnsignia da flexride şase olayı da güzel. Sport tuşuna basınca, araba sanki spor bir arabaya dönüşüyor. Göstergeler beyazdan kırmızıya dönüyor, bas bana diyor resmen.
3- İnsignia'nın dizeli benim arabaya göre çok fazla yakıyor. Sanırım 180 HP'de çok yakardır. LPG kesinlikle şart.
4- C5'in otomatiğini kullandım. Berbat bence. Araba resmen yığılıyor. Manuale geçince sorun yok.
5- C5 benim arabadan daha az yakıyor. Bu yönü güzel.
6- C5'te start-sport var. Frene basıp durunca araba stop ediyor. Frenden ayağını çeker çekmez motor çalışıyor. Yakıt olarak daha az yakıyor araba bu durumda.
7- İnsignia cosmolarda xenon var, ama C5'de yok ( sadece executivelerde var.)

SONUÇ: Performans istiyorsan İnsignia, yakıt düşünüyorsan C5. Ama LPG olur dersen kesinlikle İNSİGNİA
hocam ilginiz için teşekkür ederim. yalnız bahsettiğiniz paketteki araçlara benim gücüm yetmez. maximum limit 47000 bilemedin 48000

47-48.000 TL'ye cosmo insignia alırsın. Ama opsiyonsuz olanını alırsın...

Gerçi siz internette araştırmışsınızdır, ama ben yine de bir kaç model seçtim. En azından navigasyonu olsun dedim.

1,6 COSMO 180 HP:
1- http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-o ... 7700/detay
2- http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-o ... 8702/detay
3- http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-o ... 6093/detay

1,6 SPORT 180 HP:
1- http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-o ... 1889/detay (Koltuk ısıtma-soğutma ve tavan cam yok sadece gördüğüm kadarıyla)
2- http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-o ... 8218/detay

hamur07' Alıntı:
özygt' Alıntı:
Bu paraları nerden buluyosuz ya. Siz öğretmen değilmisiniz :)
Para bankada var hocam maaş bordromu veriyorum istediğim kadar veriyorlar

Aman hocam kredi çekip araba filan alma bence elinde ne kadar para varsa ona göre bir araba al. Kredi çekip araba alınmaz bir anlık heves arabaya binince o heves birden gider ;)

Aga herkes insignia demiş ama yeni c5 ler hem görüntü hem performans olarak insigniadan geri kalmaz ama satım olaylarında insignia daha avantajlı..

hbasdereli' Alıntı:
Aga herkes insignia demiş ama yeni c5 ler hem görüntü hem performans olarak insigniadan geri kalmaz ama satım olaylarında insignia daha avantajlı..

Tam tersi bence satma olayında C5 daha kolay satılır.

Geri