corsamı getzmi polomu

Kodla Büyü

akin79

Aktif Üye
Ağustos ayında araba almayı düşünüyorum, 18000 tl ye kadar. Ancak bir türlü karar vermedim ne zor işmiş. İlk arabam olacak. absli klimalı dizel çift hava yastıklı güvenlikli bir araba almak istiyorum ama bu 3 marka arasında kaldım. Acaba hangisinde karar kılmalıyım?

Hocam bence bu özelliklerde ve bu paraya anca 2007 gibi bir getz bulabilirsiniz. diğer modeller aynı paraya eminim ki 2007 nin altında olur. corsa bence daha mantıklı aralarında

asenol01' Alıntı:
Hocam bence bu özelliklerde ve bu paraya anca 2007 gibi bir getz bulabilirsiniz. diğer modeller aynı paraya eminim ki 2007 nin altında olur. corsa bence daha mantıklı aralarında

Öncelikle tavsiye yazan hocalarıma teşekkür ederim.
Hocam bende bi ara getz de karar kılmıştım. Dediğiniz gibi bu fiyata kilometresi düşük model yılı bakımından en iyi seçenek getz gibi duruyordu. Sonra biraz araştırma yaptığımda kalite ve işçilikle ilgili soru işaretleri oluştu. Bazı forumlarda içeri çok ses aldığı ve 120 km den sonra titreme yaptığı güvenli olmadığı yönünde bilgiler vardı. Sonra sağlamlık açısından corsa yı düşünmeye başladım. Tavsiye yazan arkadaşlarında fikri o yönde anlaşılan. Bakalım corsa ağır basmaya başladı sanırım.

hocam ben 13.000 bütçe ile araba almak için araştırdım..düşük modelle benzinli getz bulmuştum..ustaya falan götürdük vede ayrıca onlara sordum tavsiye edermisiniz diye hiçbiri önermedi..bende 2006 palio aldım 1.2 motor hem 52.000 de idi şuan gerçekten çok memnunum..şehiriçin kmde 240-250 yakıyor benzinli..kullanım açısındanda süper..dediğim gibi kimse getzi önermedi bana..bide boyutuna göre yakıt tüketimine oldukça fazlaymış..bu arada neden focus düşünmüyorsunuz..taş gibi arabaa..

Dizelini bilmem ama benzinli Polo 'yu öneririm. Taş gibi araba. Polo 'ya göre Getz güvensiz ve kalitesiz. Corsa 'yı pek bilmiyorum. Fiat Evo kullanıcısıyım ama VW derim her zaman.

ben geçen sene 2007 1.5 vgt motorlu dizel absli klimalı getz aldım..
garantisi hala devam ediyor..
hyundai'de garanti 5 yıl..
arabalarına güvenmeseler 5 yıl garanti vermezler..
ben çok memnunum arabadan..
88 beygir.. sınıfının en yüksek beygir gücü ve torque'na sahip.. (240 Nm)
kalkışta geçmediği araba nerdeyse yok gibi..
dediğim gibi motoru çok kuvvetli.. yakıtı da yolbilgisayarında çok yoğun ş.içi (pendik) 6.4 l/100 km gösteriyor
45 lt depoyu 120 liraya doluyor ve 700 km civarı gidiyor..
tercih sizin..
fakat ben getzimden gayet memnunum..
ha bu arada servisi ve yedek parçası da gayet ucuz..

ben corsa kullanmıştım şu anda 2004 polo var 18000 sattım ama teslim etmedim taş gibi araba gerçekten ikisi arasında tabiki polo derim benzinli alıp bir de tüp taktırdın mı çok rahat kullanımı oluyor. yine vw almayı düşünüyorum herzaman vw tavsiye ederim

hocam hundai nin yeni model arabaları çok güzel. Oldukçada çktutuluyor. bend getz derim

umaykut' Alıntı:
ben geçen sene 2007 1.5 vgt motorlu dizel absli klimalı getz aldım..
garantisi hala devam ediyor..
hyundai'de garanti 5 yıl..
arabalarına güvenmeseler 5 yıl garanti vermezler..
ben çok memnunum arabadan..
88 beygir.. sınıfının en yüksek beygir gücü ve torque'na sahip.. (240 Nm)
kalkışta geçmediği araba nerdeyse yok gibi..
dediğim gibi motoru çok kuvvetli.. yakıtı da yolbilgisayarında çok yoğun ş.içi (pendik) 6.4 l/100 km gösteriyor
45 lt depoyu 120 liraya doluyor ve 700 km civarı gidiyor..
tercih sizin..
fakat ben getzimden gayet memnunum..
ha bu arada servisi ve yedek parçası da gayet ucuz..
hocama aynen katılıyorum, bende getz kullanıyorum ve çok memnunum

hocam arabanın içine oturun bir direksiyonunu tutun hangisi hoşuna gider içinize sinirse onu tercih edin derim...a,b,c arabası önemli değil önemli olan sizin içinize sinmesi..hangi araba olursa olsun allah kazasız belasız binmeyi nasip etsin..

akin79' Alıntı:
technic_f' Alıntı:
corsa kullanan biri olarak corsa diyorum.

Hocam sana göre özellikleri nasıl? Yani gözlemlediğin artıları ve eksileri nelerdir?

biz de o ara araştırmıştık. getz ve palio üzerinde de durmuştuk. opeli herkes çok tavsiye etmişti sağlamlığı bakımından. biz aldığımızda 80000 km filandı. şu an 100000.. maşallah bir buçuk yıldır bi arıza çıkarmadı. ufak tefeklerin dışında tabi. ki ben oldukça acemiydim. yani bu arabayla öğrendim diyebilirim. ilk arabamızdı sizin gibi.. bu arada bizimkisi twinport modeli. 1,2 motor. benzinli. motor küçük olduğundan benzini de pek yakmıyor. 2005 model.biz zaten bebeğimiz olduğu için şehirler arasında da hızlı gitmiyoruz. eşimin söylediğine göre kırmızı ışıkta durunca filan kalkarken pek hemen hızlanamıyor diyor. kusur olarak. onun dışında memnunuz.

akin79' Alıntı:
asenol01' Alıntı:

Hocam bende bi ara getz de karar kılmıştım. Dediğiniz gibi bu fiyata kilometresi düşük model yılı bakımından en iyi seçenek getz gibi duruyordu. Sonra biraz araştırma yaptığımda kalite ve işçilikle ilgili soru işaretleri oluştu. Bazı forumlarda içeri çok ses aldığı ve 120 km den sonra titreme yaptığı güvenli olmadığı yönünde bilgiler vardı. Sonra sağlamlık açısından corsa yı düşünmeye başladım. Tavsiye yazan arkadaşlarında fikri o yönde anlaşılan. Bakalım corsa ağır basmaya başladı sanırım.

120 ile kullanıp titriyor diyenler bence heyecan yapıp elleri titreyenlerdir... 120 ile titrermi bu araba hiç....İlk çıkışta çok hızlı bir araç. Altı yüksek virajlarda savurma yapar ama virajada yavaş girmekte fayda var . Bagajı küçük. Onun dışında ben çok memnunum....

hocam arabanın yaşı senin için önemli mi? bu fiyata daha güzel markalar tabii yaşı daha büyük araçlar alabilirsin. özellikle vw bora gibi araba bulabilirsin. ama corsanın dizeli 2004 model arkadaş aldı araba kokluyor resmen yakıtı çok uygun kullanıyor

evrim0626' Alıntı:
hocam arabanın yaşı senin için önemli mi? bu fiyata daha güzel markalar tabii yaşı daha büyük araçlar alabilirsin. özellikle vw bora gibi araba bulabilirsin. ama corsanın dizeli 2004 model arkadaş aldı araba kokluyor resmen yakıtı çok uygun kullanıyor

Hocam km si 90000 den fazla olmsın diye bakıyorum. modelide 2005 den aşağı olmasın. Yaşının çok fazla olmaması önemli.

18-19 bin lira civarında 2000-2001 model golf veya 2004-2005 model opel astra bulabilrisin hocma bu fiyatlara aöncelkle bnu söytleyim. bahsettiğniz 3 arabayıda kullandım. hepsininde artıları ve eksileri var getz yerdne yüksek bagajı dar yol tutuşu güzel yakıt tadarrufuda iyi. ilk hızlanması felan ben pek beğnmedim açıkçası ama bana göre güzel bir memr arabası.

polo ise geçen sene yılın arabası seçildi kendi sınıfında . Abisi golfe :9 göre eksikleri mevcut ama ben her zaman Alman arabalarından yana olmuşumdur. Polo bagajı geniş, yerden yüksekliği getze göre daha az ve bu nednele yol tutuşuda daha güzel. virajlarda sert dahi girsen fazla br savurma yapmıyr bizzat denedim :))

corsa ise süspansiyonlarının sert olması bazen dez bazende avantajlı konuma geçriiyor aracı. sert olması yol tuutşunda arabanın çok esnemesini önlüyor ve yol tuutuşundaki performansını artırıyor. yakıt olarak dize mtorarı benziliniye göre tercih edilebilir.

Firkrim ise sıralama olarak polo corsa getz

ama en önemlsii bu konuda sizin içinize sinmesi lazım hocam. kardeşimde 2007 model getz var en full olanı gayet memnun.

ogrtmnnnn' Alıntı:
akin79' Alıntı:
asenol01' Alıntı:

120 ile kullanıp titriyor diyenler bence heyecan yapıp elleri titreyenlerdir... 120 ile titrermi bu araba hiç....İlk çıkışta çok hızlı bir araç. Altı yüksek virajlarda savurma yapar ama virajada yavaş girmekte fayda var . Bagajı küçük. Onun dışında ben çok memnunum....

Hocam bazı forumlarda rastladım bu tür yorumlara. Yoksa gezt almaya karar vermiştim ama şimdi yapılan yorumlardan corsa nın daha iyi olacağını düşünüyorum. Dediğim gibi zor bi işmiş bu araba alma işi. Verdiğimiz para bizim için az para değil. Alınca nokta atışı yapmak lazım elden geldiğince.

ben fiesta dizeli de tavsiye ederim..
getz almasaydım yeni kasa fiesta almayı düşünmüştüm ama temizini bulamadım..
ara ara benim getzi satıp sıfır fiesta mı alsam diye de düşünmüyo değilim.. tasarımı çok hoşuma gidiyor..

Öncelikle hocam beğendiğin modellerin forum sitelerine bir bak.

Kronik sorun her arabanın vardır. Önemli olan sana kaça mal olacağıdır.

Bak ben 2006 Opel corsa 1.3 cdti sahibi biri olarak diyorumki bu arabanın kronik sorunu vardır. Ve sana 750 tl ye patlar.
Bu yorumumu yaz bir yere. Bu arabayı alacaksan fiyat kırdır. Bu modelin volant denen dişlisi belli bir km den sonra sorun çıkartmaktadır.
( sanırım 60.000 km den sonra)

Onun dışında bu arabanın yakıtı çok iyidir. Vergisi düşüktür. ben 120 tl koydum 800 km yaptım. Tabi acemiyim daha. uzun yolda daha çok yapacaktır.

Diğer arkadaşlarda benim gibi modellerin böyle eksi yanlarını yazsalar diyorum. Kimi tanıdığım arabamın değeri düşer diye bu tür şeylerden bahsetmiyor.

Geri