corsamı getzmi polomu

Kodla Büyü
polo derim...sonra corsa ...sonra da getz...alıp binicen diyorsan polo almalısın..yol tutuşu,motor gücü vs.diğerlerine göre daha ağır basar

kuzenim polonun emniyet kemeri makarasını 300'e değiştirmişti.. bilginize..
ayrıca sınıfının en yüksek torque'u getz'dedir..
motoru çok iyidir.. ama yol tutuşu bazen zayıf kalabiliyor ağırlığı 1180kg olmasına rağmen..
ama şunu da söyleyeyim ben o saydığınız markaların hepsini kalkışta arkamda bırakıyorum.. o bana yeter..

akin79' Alıntı:
kafkas' Alıntı:
akin79' Alıntı:
absli klimalı dizel çift hava yastıklı güvenlikli bir araba almak istiyorum/quote]

hem ilk arabanız hem de 18000 tl :shock:

hayırlı olsun.

Teşekkür ederim. Niye hocam ilk araba 18000 olmazmı :)

benim nacizane görüşüm araç almak için en kötü aralık 14-20 arasıdır. ya az km li modeli yüksek, yada orta kmli modeli düşük, araç alın. marka çok önemli değil. hepsinin birbirine üstünlüğü ve eksi yönleri var.

tekrar hayırlı olsun.

hürmetler

webcevap' Alıntı:
Öncelikle hocam beğendiğin modellerin forum sitelerine bir bak.

Kronik sorun her arabanın vardır. Önemli olan sana kaça mal olacağıdır.

Bak ben 2006 Opel corsa 1.3 cdti sahibi biri olarak diyorumki bu arabanın kronik sorunu vardır. Ve sana 750 tl ye patlar.
Bu yorumumu yaz bir yere. Bu arabayı alacaksan fiyat kırdır. Bu modelin volant denen dişlisi belli bir km den sonra sorun çıkartmaktadır.
( sanırım 60.000 km den sonra)

Onun dışında bu arabanın yakıtı çok iyidir. Vergisi düşüktür. ben 120 tl koydum 800 km yaptım. Tabi acemiyim daha. uzun yolda daha çok yapacaktır.

Diğer arkadaşlarda benim gibi modellerin böyle eksi yanlarını yazsalar diyorum. Kimi tanıdığım arabamın değeri düşer diye bu tür şeylerden bahsetmiyor.

Teşekkür ederim hocam verdiğin bilgi için. Bunu araştıracağım alırken.

Hocam herkes sürdüğü arabayı tavsiye ediyor. Bende fieasta sürüyorum 2006 makyajlı kasa dizel 160 km yapıyor raha fazla zorlamadım. Yakıtda zaten süper diğer sayılna otomobillere göre daha oturaklı bir araç Lakin opel in yeni kasa corsasıda olabilr ama eski kasadan bence uzak dur.

hocam size önerim bu kategoride şu anda en çok tutulan araba fiesta,2006 yada 2007 model 1.4 dizel fiesta bulursan, şöle 50000, 60000 km de hiç kaçırma derim , ama ford servisine göstermeyi unutma kolay gelsin......

Tecrübelerinizi paylaştığınız için hepinize teşekkür ederim arkadaşlar. Bir sorum daha olacak. Araba almak için en uygun zaman aralığı hangisidir? Ben ağustos gibi düşünüyorum.

hocam arac fiyatları kıs aylarında genelde biraz daha ucuz olur.ama okadar cokta farketmez.ayrıca corsa 1.3 guzel bu sundugun secenekler arasında.ama ben olsam toyota yaris alırdım 18 bin tl ye 2005-2007 arası dusuk km li bulabilsem..

aysugul' Alıntı:
umaykut' Alıntı:
ben geçen sene 2007 1.5 vgt motorlu dizel absli klimalı getz aldım..
garantisi hala devam ediyor..
hyundai'de garanti 5 yıl..
arabalarına güvenmeseler 5 yıl garanti vermezler..
ben çok memnunum arabadan..
88 beygir.. sınıfının en yüksek beygir gücü ve torque'na sahip.. (240 Nm)
kalkışta geçmediği araba nerdeyse yok gibi..
dediğim gibi motoru çok kuvvetli.. yakıtı da yolbilgisayarında çok yoğun ş.içi (pendik) 6.4 l/100 km gösteriyor
45 lt depoyu 120 liraya doluyor ve 700 km civarı gidiyor..
tercih sizin..
fakat ben getzimden gayet memnunum..
ha bu arada servisi ve yedek parçası da gayet ucuz..
hocama aynen katılıyorum, bende getz kullanıyorum ve çok memnunum

Bende katılıyorum sizlere bende de 2007 1.5 dizel var çok memnunum arabamdan hem yakıtı az hem de atik çokta tutulan bir araç biraz çevrenize bakarsanız zaten bu anlaşılıyor.

seçenekleriniz arasında yok ama honda jazz öneririm. 2005-2006 bulursunuz 18000liraya içi bagajı geniştir.
sizi de honda ailesinde görmek dileğiyle

Sayın hocam öncelikle ben de birkaç hafta içerisinde araba almak üzereyim ve sizin bahsettiğiniz modelleri uzun zamandır inceliyorum. Bahsettiğiniz 3 modeli de detaylı inceledim. Edindiklermi paylaşayım.

Getz'den başlarsak piyasada tutulmuş bir otomobil. Artıları ve eksileri mevcut. Öncelikle sizin kullanım amacınız önemli. Eğer bagaj hacmi sizin için önemli ise Getz'lerin bagajı biraz ufak. Küçük hacmli olmalarından kaynaklanıyor. Arabanın hızlanması gayet iyi derecede. Atik bir araba. Fiyatı da diğer modellere göre daha hesaplı. Hesaplı olmasının nedeni de aslında arabanın işçiliğinde yatıyor. Getz'lerde işçilik biraz daha düşüş değerde.(saydığınız diğer modellerele kıyaslandığında) Dış görünümü hoş ama içerisinde kullanılan malzeme kalitesi biraz daha zayıf bana göre ve okuduğum yorumlara göre. Bir arkadaşın dediği gibi aslında memur arabası. Arabadan performans beklemek istemiyorsanız (yani hız, konfor vb.) tercih edilebilecek bir araç. Yakıt konusunda ise benzinlilerinin biraz daha fazla yaktığını duydum. Genelde 1.3 motor olmalarına rağmen benzinli motorları böyle. Dizelini öneriyorlar.

Corsa'ya gelince. 2007 modelden itibaren Corsa yenilendi. 2007 öncesi olanlar (Twinport) biraz daha ufak hacimli. Ancak ben 2007 öncesine çok sıcak bakmıyorum (kendi görüşüm) Bazı sorunlarının olduğunu okudum. Özellikle direksiyon sıkıntıları olabiliyor. O yüzden o modelleri ile çok ilgilenmedim. Ama 2007 üzeri yeni Corsa'ları bayaa inceledim. Piyasada temiz olanını 20000-21000 aralığında pazarlık yapılarak bulunabilir. Ama çok araştırmak lazım. Essentia modelleri var çok donanımı olmayan ( Koldan radyo ayarı, sis farı, park sensörü gibi) bulunabilir. Ama donanım istiyorsanız Enjoy modeline bakın. Fiyatı yüksektir. Dizelleri az yakıyor. 1.2 motorları var yine performans beklemiyorum diyorsan olabilir. Benim görüşüm 1.2 motor arabalar için pek uygun değil. Geniş araba olduğu için hızlanmalarda ya da araç yüklü iken yokuşlarda biraz zorlanmalar olabiliyor. 1.4 motorlarını bulmak imkansız gibi birşey zaten olan da kolay kolay satmıyor. 18000 Tl civarında demişsiniz o zaman 2007 öncesine bakmanız gerekir. Temizini bulursanız kesinlikle Opel servisine götürüp computeste sokmanızı öneririm. Aracın her yerini kontrol ettirin.
2007 altı corsaların bagaj hacmi yenilerine göre biraz daha küçük.

Poloya gelince. 2005 modellerin bir kısmından sonra kasa değiştirdi. tahminen bütçenize göre 2004 2003 polo (kedi göz diye tanınır) bulabilirsiniz.Wv hakkında olumsuz söylenecek çok birşey yok. Yalnız benzinlilerinin biraz daha çok yaktığını biliyorum. Bagaj hacmi Getzden biraz büyük. Dün bir öğretmen arkadaşımın arabasını inceledim. Sağlamlık, performans, kalkış hızlanması açısından gayet iyi bir araba, atik. hacmi küçük olmasına rağmen sürüş keyfi veren bir araç. Yalnız bazı modellerinde ABS yok bakarken buna dikkat edin. (Genelde BAsicline modellerinde ve bazı TRİdent modellerinde) Alınabilecek bir araba ama tüm arabalarda olduğu gibi temizini bulmak lazım.

Bana sorarsanız ben 20000-22000 civarında arıyorum. Gönlüm Corsa'da ama Enjoj modeli pahalı. Essentia modeline de o kadar para vermek istemiyorum. Birkaç gün önce 2006 Polo buldun birkaç tane benzinli. Km.leri de uygun. Herhalde tercihimiz Polo'dan yana olacak. Yardımcı olabildiysem sevinirim

Teşekkür ederim verdiğiniz bilgiler için. benim için tercih sebebi olacak konuların başında güvenlik geliyor. Alacağım arabayı en az 7 8 sene kullanacağım büyük ihtimal. O nedenle km sinede ona göre bakıyorum 2. sırada. Ve okulumla ev arasınaki mesafeden dolayı dizel almam şart. 2007 ve sonrası corsalara baktım gerçekten güzel arabalar ama fiyat olarak zorlar gibi görünüyor. Aslında siz söyleyene kadar o fiyattakilere hiç bakmamıştım. Şimdi şartlarımı zorlayabilirmiyim diye düşünmeye başladım.

getz'in performansı konusunda size kaılmıyorum..
1.5 dizel modeli sınıfının en yüksek torque oranına sahiptir (240 Nm)
ve sınıfnın en yüksek beygir gücüne sahiptir (88 BG veya 110 BG lik 2 modeli vardır)
ben o saydığınız modelleri kalkışta her türlü geçiyorum..
size tek tavsiye alacaksanız dizel araba alın..
ve alacağınız arabanın 60bin bakımını ne kadara yapıyor servisler onu da sorun..
zira, volkswagenin ve opel'in yedek parçaları çok pahalı..

Benim dizelden uzaklaşma nedenlerimden birisi dizel araçlarda düşük km araç bulmak çok zor araştırmak lazım. İkincisi 60000 bakımları maailyetli oluyormuş. Bir de ikinci el dizele çok güvenemiyorum o yüzden. Sıfır araç alsam dizeli öncelikle her zaman düşünürüm. Ama ikinci elde dizeli çok iyi incelemek araştırmak gerekiyor. Hocam bir de aklınızda olsun Eğer Fiesta düşünürseniz piyasada şirket arabaları çok var. Şirketler arabalarını bir süre sonra elden çıkarıyorlar. Kesinlikle onlara bakmayın uzak durun derim. Şirket elemanı kendi arabası olmadığı için istediği gibi kullanıyor arabayı.

Aklınıza yatarsa ve bagaj hacmi sizin için önemliyse Clio III önerebilirim. Arkadaşımda var. çok konforlu değil ama dizelleri yakıt konusunda ideal. bagajları çok geniş. Ama Corsa ve Polo'yla karşılaştırırsanız Corsa ve Polo daha iyi derim

Bnede sizin gibi aylardır düşünüyorum bu üç arabayı.Şuan 98 corsa kullanıyorum model yükseltmek için satacağım. Getzi ve corsayı eleyip sonunda poloya karar verdim. Benim için güvenlik en başta gelir. Bir tırın kamyonun size çarpmayacağı ne belli. Km fazla takılmadan sağlam bir polo alacağım. Aslında corsa da iyi ama polo daha iyi.

Hocam aynı model ve km si yakın polo ile corsa arasında fiyat olarak 3000 liradan fazla fark var gibi. 2006 model corsa ile 2002 model polo nerdeyse aynı fiyat. Tabi burdan polo nun corsadan daha iyi olduğu fikride çıkabilir. Sizce 18000 civarına model yılı yüksek km si daha düşük corsamı yoksa model yılı düşük km si fazla polomu?

corsa 2005 twinport essential kullanan arkadaşlar var mı? Almak üzereyim 30 bin km de 17 bin tl nasıl sizce?

konu biraz eski kalmış ama ben yeni gördüm yazayım yine de
1400 motor 2000 model polo highline kullanıyorum
dier arkadaşların dediği gibi yedek parça çok pahalı ama bunun yanında arabada yok yok
dijital klima 4 hava yastığı sunroof ...
ama yakıt konusunda sıkıntı var :oops:
artı otobanda 180 basıorm banamısın demior :++:

corsa yı bilemem de getzin aynı güzellikleri sunabileceğini düşünmüyorum
o yüzden sıralamam polo>corsa>getz

Geri