Crysis 2 satışta (Türkçe FPS Oyun)

Kodla Büyü

hasari

Hiperaktif Üye
Hiperaktif
Crysis 2

Arkadaşlar Crysis 2 çıktı şuan satışta. Oyunu türklerin sahipleri olduğu bir firma geliştiriyor. Oyun tamamen türkçedir oyun sesleri dahil. Crysis çıkardığı ikinci sürüm. Öncekini oynayanlar oyunu bilir gerçekten harika bir oyundur. Benim gibi oyun severlerin dikkatine. Şuan satışta arkadaşlar imkanınız var ise alın en azından destek olmuş olursunuz.
Fiyatı 59,5 TL dir.

Satın almak için;
http://crysis.playstore.com/
http://www.playstore.com/haber/crysis-2 ... da-satista

Oyunun demosunu oynamak isteyenler verdiğim linklerden indirebilirler.
http://static.cdn.ea.com/crytek/u/f/cry ... r_Demo.exe

Oyun Videosu:
http://www.youtube.com/watch?v=TS434RZ- ... r_embedded

Ekli dosyalar

• crysis2boxartrevealed.jpg
    crysis2boxartrevealed.jpg
    131 KB · Görüntüleme: 2,071
Hocam öncelikle orjinali teşvik ettiğiniz için teşekkür ederim. Ben de bu tarz kaliteli oyunları kaçırmam. Hele bir de Yerli kardeşlerin yaptığı %100 türkçe olan bir oyunu mutlaka orjinal almak gerektiğini düşünüyorum. Diğer ülkelerdeki fiyatı 50$ civarında. İlk oyunu bitirmiş ve beğenmiş biri olarak ben de tavsiye ederim. Ama bu oyunu oynamak için öncelikle sağlam bir sistem kurmalısınız.

RoboTek' Alıntı:
çift çekirdek,2gb ram,1gb vga yetmez mi

Hocam ahkam kesiyormuş gibi olmamayım ama belki minimum ayarlarda falan oynanır. Ancak o da, oyunun asıl vurucu özelliği olan grafik ve aksiyon kalitesini düşürür gibime geliyor. Bir de ekran kartının modeli RAM'inden daha önemli faktör.

aakcakaza' Alıntı:
o zaman cyrsis 2 den once sağlam bir makina almak lazım arkadaslar!
Pc alırken en çok dikkat ettiğim şeylerden biride ekran kartıdır. Elimdeki laptopla nice oyunlar bitirdim. :D

41p3r' Alıntı:
hasari' Alıntı:
aakcakaza' Alıntı:
o zaman cyrsis 2 den once sağlam bir makina almak lazım arkadaslar!
Pc alırken en çok dikkat ettiğim şeylerden biride ekran kartıdır. Elimdeki laptopla nice oyunlar bitirdim. :D

Bende de ACER5920G laptop vardı. Oyun oynamaktan chipseti yandı :eek:
Bende geçen gün Acer 5520 G modelinin BİOS'u güncelledim laptop uctu bir daha çalışmadı. Resmi sitesinden güncel versiyonu indirdim sorunsuz kurdu ama bir daha açılmadı. :(

Bu arada koskoca Acer'in de servisinin ne kadar berbat olduğunu da öğrenmiş olduk :-1: Chipset değiştirdik diye ısıtma işlemi yapmışlar yollamışlar makineyi geri. 2 ay geçmeden aynı arızayı tekrar verdi. Ben de sattım. Masaüstü aldım kurtuldum.

41p3r' Alıntı:
Bu arada koskoca Acer'in de servisinin ne kadar berbat olduğunu da öğrenmiş olduk :-1: Chipset değiştirdik diye ısıtma işlemi yapmışlar yollamışlar makineyi geri. 2 ay geçmeden aynı arızayı tekrar verdi. Ben de sattım. Masaüstü aldım kurtuldum.
Malesef türkiyede böyle.
RoboTek' Alıntı:
bence de oynatmaz ilkini oynamıştım genelde ya simulasyon(uçak) yada II.dünya savaşı konulu oyunları oynarım.makinede phenom x4 takılıydı sattım bu makineyi de satayım artık yaza süper bir makine ile girmek lazım(apple kafamı karıştırıyor)
Sen al beğenirsen bizede önerirsin ama şimdiye kadar kimsenin maclerden şikayet ettiğini duymadım. Pahalı ama adamlar temiz iş yapıyor.

ahhh ahhhh alamadık bir bilgisayar.core duo. 2 gb ram.256 ekran kartı elimizd daha bu var.Okulda zümremle içimiz gidiyor güzel bir masa üstü harikası yapalım diye ama para durumu malesef.Çocuktan sonra insanın öncelikleri değişiyor.

cefecan' Alıntı:
ahhh ahhhh alamadık bir bilgisayar.core duo. 2 gb ram.256 ekran kartı elimizd daha bu var.Okulda zümremle içimiz gidiyor güzel bir masa üstü harikası yapalım diye ama para durumu malesef.Çocuktan sonra insanın öncelikleri değişiyor.
:+1:

Mac'lerde normal PC oyunlarını oynatabiliyor bildiğim kadarıyla emulatörlerle falan.

41p3r' Alıntı:
Mac'lerde normal PC oyunlarını oynatabiliyor bildiğim kadarıyla emulatörlerle falan.
Mac işletim sisteminin uygulama dosyarı farklı bu sebeple çalışmayacaktır. Hocamızın dediği gibi bir emulatörle belki oynanır. Tabi oyun üreticisinin mac desteği varsa olurki ben hiç karşılaşmadım. Programların mac olanları var ama oyunların yok.

örneğin şu programın mac versiyonu var:
http://filezilla-project.org/download.php?type=client

hasari' Alıntı:
Mac işletim sisteminin uygulama dosyarı farklı bu sebeple çalışmayacaktır. Hocamızın dediği gibi bir emulatörle belki oynanır. Tabi oyun üreticisinin mac desteği varsa olurki ben hiç karşılaşmadım. Programların mac olanları var ama oyunların yok.

örneğin şu programın mac versiyonu var:
http://filezilla-project.org/download.php?type=client

Hocam oyunlarda da direkt üretici tarafından verilen Mac desteği olabiliyor. Ancak bunlar bir elin parmaklarını geçmiyor ya da çok popüler oyunlar değiller. Ancak emülatörle çok az performans kayıplarıyla piyasadaki pek çok oyun oynanabiliyor. Ama tabi uğraşmak zaman da olması lazım. Biz gene Windows'umuzla mutlu olmaya çalışalım bence :D

Crysis 2 de karekterlerinden biri laz uşağı savaşın ortasında uzaylılarla mücadele ederken sizin yanınızda silah arkadaşınız olarak savaşıyor. Onun sesi gelince gülmekten kırıldım. :lol:

hasari' Alıntı:
Crysis 2 de karekterlerinden biri laz uşağı savaşın ortasında uzaylılarla mücadele ederken sizin yanınızda silah arkadaşınız olarak savaşıyor. Onun sesi gelince gülmekten kırıldım. :lol:

Oyunu nasıl bir sistemle ve hangi ayarlarla oynuyorsunuz hocam. Grafikleri Crysis'e göre nasıl?

41p3r' Alıntı:
hasari' Alıntı:

Oyunu nasıl bir sistemle ve hangi ayarlarla oynuyorsunuz hocam. Grafikleri Crysis'e göre nasıl?
Dostum grafikler dehşet. Oyunu Ati Chipsetli 4560 model 1GB ekrankartıyla laptopta tam ekran 1366x768 çözünürlükte oynuyorum.

Laptopu LCD bağlayıp ordada denemeyi düşünüyorum 106 ekranda harika olur değil. :D

Şimdilik oynarken savaş sahnelerinde yoğun bombalamalarda biraz kasılma oluyor başkada birşey yok güzel yani.

İlk oyunun sonunda devasa bir yaratık vardı. 8600gt ekran kartlı laptopum sürünüyordu remen. o sahnede. Sonrasında kadeşim PES oynarken yanmıştı zaten. Neyse lapyopu emekli ettik masaüstüne geçtik. Rahat rahat oynarım umarım.
Bu arada ne zaman oyun oynamayı bırakıp, kendimi biraz geliştireyim falan diye karar alsam başka bir süper oyun çıkıyor. :D

41p3r' Alıntı:
İlk oyunun sonunda devasa bir yaratık vardı. 8600gt ekran kartlı laptopum sürünüyordu remen. o sahnede. Sonrasında kadeşim PES oynarken yanmıştı zaten. Neyse lapyopu emekli ettik masaüstüne geçtik. Rahat rahat oynarım umarım.
Bu arada ne zaman oyun oynamayı bırakıp, kendimi biraz geliştireyim falan diye karar alsam başka bir süper oyun çıkıyor. :D
Hiç sorma kardeşim yaaa. Bende söze php ile şablon yapmaya çalışıyordum. Bu oyunlar kanıma giriyor vallah. :mrgreen:

ben de tv ye bağlayacağım ama tv deki görüntüde dalgalanmalar oluyordu pes oynarken. Bunda olmaz inşallah. Büyük ekranın keyfi başka oluyor tabii.

41p3r' Alıntı:
ben de tv ye bağlayacağım ama tv deki görüntüde dalgalanmalar oluyordu pes oynarken. Bunda olmaz inşallah. Büyük ekranın keyfi başka oluyor tabii.
Başka oyunları bağlayıp oynamıştım hiç sorun yoktu süper bir görüntüsü vardı. Crysis 2 dener seni bilgilendiririm.

Ben 478pin 3.0GHz+overlock, 3gbRam ve 512lik 256bit+overlock ,ekran kartı ile çatır çatır oynuyorum. Tabiki özellikler full değil ama low da değil.

oyun için gereksinimler;

Minimum;
İşletim Sistemi Windows XP veya Windows Vista
İşlemci: XP için 2.8, Vista için 3.2 GHz eşleniği
RAM: XP için 1 GB, Vista için 1.5 GB
Ekran Kartı: 256 MB bellekli nVidia GeForce 6800GT, ATI Radeon 9800 Pro. Vista için Radeon X800 Pro denmiş. Mobil GPU'lar ve entegre grafik yongaları desteklenmiyor, ama mobil olanlarda çalışabilir.
HDD: 12 GB boş disk alanı
DirectX 9.0c uyumlu ses kartı

Önerilen;
İşletim Sistemi: Windows XP veya Vista
İşlemci: 2.2 GHz'den daha hızlı Intel Core 2 Duo veya AMD Athlon X2 4400+
RAM: 2 GB bellek
Ekran Kartı: nVidia GeForce 8800 GTS/640 veya benzeri

Süper bi oyun Crysis2, ilk versiyonuna göre çok daha güzel olmuş bence. Birde bugünlerde pc için Assassin Creed Brother var. O'da süper bi oyun. Bu oyunları oynarken insan tüm dünyayla ilişikisini kesiyor :D Sabah uykusuz uykusuz işe gidiyoz.
E.A' nın yaptığı hemen hemen her oyun orta düzey donanımlı bilgisayarlarda çalışır ama grafik sanatının zevkine varmak için bu oyunlarda iyi bir ekran kartına ihtiyaç var, tabi zincirin devamı olarak işlemci ve ramda etkili oluyor malesef.
Birde sf2'yi söylemeden geçemem, O'nun yeri bi başka zaten.

[/quote]Başka oyunları bağlayıp oynamıştım hiç sorun yoktu süper bir görüntüsü vardı. Crysis 2 dener seni bilgilendiririm.[/quote]
Yorumlarınızı bekliyoruz.

xori' Alıntı:
Süper bi oyun Crysis2, ilk versiyonuna göre çok daha güzel olmuş bence. Birde bugünlerde pc için Assassin Creed Brother var. O'da süper bi oyun. Bu oyunları oynarken insan tüm dünyayla ilişikisini kesiyor :D Sabah uykusuz uykusuz işe gidiyoz.
E.A' nın yaptığı hemen hemen her oyun orta düzey donanımlı bilgisayarlarda çalışır ama grafik sanatının zevkine varmak için bu oyunlarda iyi bir ekran kartına ihtiyaç var, tabi zincirin devamı olarak işlemci ve ramda etkili oluyor malesef.
Birde sf2'yi söylemeden geçemem, O'nun yeri bi başka zaten.

SF2 nedir hocam? Starcraft? Street Fighter? yoksa bilmediğim başka bir oyun mu?

bu oyunları oynarken başım dönüyor midem bulanıyor. Hiç oynayamıyorum. Oynayani bile izleyemiyorum. :?

mfk' Alıntı:
bu oyunları oynarken başım dönüyor midem bulanıyor. Hiç oynayamıyorum. Oynayani bile izleyemiyorum. :?

benimde aynı gözlerde bir sorun var ama çözümünü bieln varsa söylesin
pes oynarken starcarft oynarken sorun yok ama

oyunu dün indirdim. ama kurmadım . benimde oynarken başım dönüyo . çok uzun süre oynayamıyom. ama yeni aldığım oyun canavarını deneyim akşam giripte bi :)

Hocam ben haftasonu full indirdim ve şu anda oyunuda baya oynadım sistem özelliklerim şöyle 3 gb ram, core2 duo 6750 işlemci ve 256 mbyte 128 bit ekran kartı gayet te takılmadan oynuyorum ama yüklerken az da olsa bekliyoruz ne edek......

Geri