Crysis 2 satışta (Türkçe FPS Oyun)

Kodla Büyü
41p3r' Alıntı:
Yorumlarınızı bekliyoruz.

Dostum sorun yok aynayabilirsin. Bu arada oyunu LCD eşiliğinde bitirdim. :)

aakcakaza' Alıntı:
bir de ben deneyeyim su oyunu bari, merak ettim.

alıskanlık yapmaz insallah!
Dostum bu işte birazda tarz meselesi tarzın değilse bir bakar birdaha açmazsın. Eğer oyunda kendini bulursan vay haline. Ömrün yeni sürümlerini beklemekle geçer. :D

aakcakaza' Alıntı:

Dostum bu işte birazda tarz meselesi tarzın değilse bir bakar birdaha açmazsın. Eğer oyunda kendini bulursan vay haline. Ömrün yeni sürümlerini beklemekle geçer. :D[/quote]

bu aralar pes ile emektar Red Alert 2 takılıyorum ama bir deneyeyim bakalım.

vakit bulursak.

aakcakaza' Alıntı:
aakcakaza' Alıntı:

Dostum bu işte birazda tarz meselesi tarzın değilse bir bakar birdaha açmazsın. Eğer oyunda kendini bulursan vay haline. Ömrün yeni sürümlerini beklemekle geçer. :D

vakit bulursak.[/quote]

red alert 2 mi vaybe bu oyunda age of 2 gibi bir kilometre taşıdır.

ilk3r' Alıntı:
aakcakaza' Alıntı:
aakcakaza' Alıntı:

vakit bulursak.

red alert 2 mi vaybe bu oyunda age of 2 gibi bir kilometre taşıdır.[/quote]

Hocam sen ne diyorsun su ana kadar oynadıgım oyunlar arasında tek gecerim.

bir de yuri' revenge kurdun mu tadından yenmez :) 1-2 arkadasa da sardım bazen ağdan oynuyoruz, çok zevkli oluyor.

41p3r' Alıntı:
hasari' Alıntı:
ahmetismet' Alıntı:
dead space 2 de güzel oyun tavsiye ederim.
O oyunu bitirmiştim. :oops:
Hocam sen de amma oyuncuymuşsun. Forumda da baya oyun oynayan arkadaş var anlaşılan. Sevindim aslında. Üzerinde +18 yazan bir oyuna bile hala "çocuk işi" gözüyle bakan zihniyet çok malesef.
Hocam piyasada bildiğin bir çok oyun tarafımdan oynanıp bitirilmiştir.
Doom serisi
Call of Duty serisi
Fear
S.T.A.L.K.E.R
Gear of wars
Metro 2033
Clive Barker's Jericho (Bu oyunu çok sevmiştim bir kaç defa bitirdim oyunda karekter değiştirebiliyorsun korku dolu güzel bir oyun)
Time Shift
Wolfenstein serisi
Bulletstorm bilgisayar-ve-internet-oyunlari-f61/lcd-tv-de-oyun-keyfi-t60958.html
Modol of Honor
Painkiller
....
:)

ben de doom devrinin oyuncularındanım. sadece klavye ile ne de keyifliydi o zamanlar. Lisede lab'da IBM 486'lar vardı. Hocadan gizli ağdan paylaşım yapardık. Jerichoyu ben de sevmiştim fakat aldığım dergide çok çok düşük puan alınca hevesim kaçmıştı bırakmıştım oyunu. Bir de Clive Berker's Undying vardı bilir misin. nerdeyse 10 yıllık bir oyun. O da çok kaliteliydi. En çok korktuğum oyunlardan biridir. Baya da bir yaşlanmışım şöyle bir geriye dönüp bakıyorum da :D
Hocam senin de maşallahın var. Hem oyuna hem de sitede yayınladığın paylaşımlara vakit yetirebiliyorsun. Helal valla.

Clive Berker's Undying bilmiyorum vallah. Özellikle sevdiğim korku zombili mombili oyunlardır. jericho gerçekten çok hoş bir oyun duruma göre karekter değiştirebiliyorsun birde doğa üstü güçlerin var. Farklı karakterlerde farklı güçler vardı. Eğlenceli zevkli bir oyundu açıkçası yeni sürümünü dört gözle bekliyorum desem yalan olmaz. En sevdiğim oyunlardan biride Half Life 2 di. Benimde sevdiğim ne çok oyun varmış değilmi. :oops:

hasari' Alıntı:
Benimde sevdiğim ne çok oyun varmış değilmi. :oops:

Eeee. Senin suçun değil kardeşim. Bu kadar iyi oyunlar çıkaran sektör utansın. :) Hakikaten de HL 2 çok güzeldi. O oyunun grafikleri bence bir çok yeni nesil oyundan daha iyidir. HL 2 nin orange box'una 80 lira para bayılmıştım zamanında. Orijinal alınmayı hakeden saygın oyunlardandır. Geçen hafta Episode two'yu bitirdim. O da çok eğlenceliydi. Episode'leri oynamadıysan tavsiye ederim.

xori' Alıntı:
Süper bi oyun Crysis2, ilk versiyonuna göre çok daha güzel olmuş bence. Birde bugünlerde pc için Assassin Creed Brother var. O'da süper bi oyun. Bu oyunları oynarken insan tüm dünyayla ilişikisini kesiyor :D Sabah uykusuz uykusuz işe gidiyoz.
E.A' nın yaptığı hemen hemen her oyun orta düzey donanımlı bilgisayarlarda çalışır ama grafik sanatının zevkine varmak için bu oyunlarda iyi bir ekran kartına ihtiyaç var, tabi zincirin devamı olarak işlemci ve ramda etkili oluyor malesef.
Birde sf2'yi söylemeden geçemem, O'nun yeri bi başka zaten.

41p3r' Alıntı:
SF2 nedir hocam? Starcraft? Street Fighter? yoksa bilmediğim başka bir oyun mu?

Street Fighter II CE, hala en çok oynanan versiyonlardan biridir. Bu oyunda çok fenayımdır. :wink: Bu arada Assassin Creed serilerini es geçmeyin.
Eski oyuncu arkadaşlar blood oyunu hatırlıyorlarmı acaba. Bu türün en eskilerinden, hatta ilklerindendi. O zaman defalarca bitirip tekrar tekrar oynardım. undying yada hl serileri çok güzeldi ama quake ve unreal bi başkalardı.
Ama Crysis türkçe olarak oynayabildiğimiz nerdeyse tek ve muhteşem bi oyun. Çizimlerde nereyde gerçek gibi. gta gibi sistemi kasarakta çalışmıyor. Aksiyon seven herkese tavsiye olur.

41p3r' Alıntı:
hasari' Alıntı:

Eeee. Senin suçun değil kardeşim. Bu kadar iyi oyunlar çıkaran sektör utansın. :) Hakikaten de HL 2 çok güzeldi. O oyunun grafikleri bence bir çok yeni nesil oyundan daha iyidir. HL 2 nin orange box'una 80 lira para bayılmıştım zamanında. Orijinal alınmayı hakeden saygın oyunlardandır. Geçen hafta Episode two'yu bitirdim. O da çok eğlenceliydi. Episode'leri oynamadıysan tavsiye ederim.
Asiler gibi tört tekerlekli bir araç vardı shifte basınca extra hızlanıyordu o araca bayılıyordum. Bu oyunuda eskitmiştim hocam yeni versiyonlarını bekliyorum. :)
Oyunda çizimlere çok dikkat ediyorum hepsi bana birar sanat eseri gibi geliyor gölgeler ışıklar muhteşem grafikler.

xori' Alıntı:
Street Fighter II CE, hala en çok oynanan versiyonlardan biridir. Bu oyunda çok fenayımdır. :wink: Bu arada Assassin Creed serilerini es geçmeyin.
Eski oyuncu arkadaşlar blood oyunu hatırlıyorlarmı acaba. Bu türün en eskilerinden, hatta ilklerindendi. O zaman defalarca bitirip tekrar tekrar oynardım. undying yada hl serileri çok güzeldi ama quake ve unreal bi başkalardı.
Ama Crysis türkçe olarak oynayabildiğimiz nerdeyse tek ve muhteşem bi oyun. Çizimlerde nereyde gerçek gibi. gta gibi sistemi kasarakta çalışmıyor. Aksiyon seven herkese tavsiye olur.
Sevmediğim oyunlar arasına Prens of Persiyayı alabiliriz. Duvar tırmanmaktan bıkmıştım. Blood oyununuda oynadım ama istediğim tarzda bir oyun değildi grafikleride bana basit gelmişti. Assassin yeni versiyonları grafiksel açıdan beni cezbediyor fakat oynamadım.

Crysisin gönlümde başka bir yeri vardır. İlk defa bir oyunu türkçe oynadım ve türkçe seslerini duymuştum. Savaş alanında konuşulanlar beni güldürüyor çokta hoşuma gidiyor. :)

Crysis 2 de laz uşağına dikkat edin adı chico olması lazım. :D

yildiray75' Alıntı:
oyunu dün indirdim. ama kurmadım . benimde oynarken başım dönüyo . çok uzun süre oynayamıyom. ama yeni aldığım oyun canavarını deneyim akşam giripte bi :)

hocam linki gönderebilir misin biz de deneyelim bakalım şu crysis 2'yi..

ben bu aralar modern warfare2 yi multi oynuyorum..
tavsiye ederim..
süper oyun..

Panisher (3rd Person türü oyun) hatırlıyormusunuz. Arkada sallanan ceketi yere atlamaları. :lol:

Left for Dead ve Left for Dead 2 ile Unreal Tournament 2004 ü de denemenizi şiddetle tavsiye ederim. Yoğun aksiyonlu FPS tarzı oyunlardan hoşlanan arkadaşlarla bir başlık altında buluşmak ne güzel :)

xori' Alıntı:

Evet SF de güzel oyundur. Siz de Jetonlu Atarilerin başında akşamlayanlardan mıydınız yoksa. Gerçi ben SF üni hazırlıkta oynamaya başladım. Dershanede felsefe dersini asıp giderdik atariye :D Bu tür oyunlarda iki boyutlu grafikleri seviyorum aslında ama SF ın bu son versiyonundaki üç boyutlu halini de beğendim.

Blood oyunu da eğer ilk oyundan bahsediyorsan onu da çok sevmiştim. Çok kanlı bir oyundu :? Bölümlerden birisi Hareketli bir trende geçiyordu. Orjinal bir bölümdü. O oyunu yapan Monolith firmasına zaten ayrı bir saygım vardır. Ara sıra çok kötü oyunlar yapsalar da F.E.A.R gibi bir şahesere de imza atttılar.

unknownrealmman' Alıntı:
Left for Dead ve Left for Dead 2 ile Unreal Tournament 2004 ü de denemenizi şiddetle tavsiye ederim. Yoğun aksiyonlu FPS tarzı oyunlardan hoşlanan arkadaşlarla bir başlık altında buluşmak ne güzel :)
Grafikleri ve oyun türü beni sarmadı kurup biraz oynamış sonrada silmiştim. Bu oyunlar ilgimi çekmiyor.

hasari' Alıntı:
41p3r' Alıntı:
hasari' Alıntı:

Asiler gibi tört tekerlekli bir araç vardı shifte basınca extra hızlanıyordu o araca bayılıyordum. Bu oyunuda eskitmiştim hocam yeni versiyonlarını bekliyorum. :)
Oyunda çizimlere çok dikkat ediyorum hepsi bana birar sanat eseri gibi geliyor gölgeler ışıklar muhteşem grafikler.

Haklısın grafikler çok önemli. İnsanı gerçekten de o ortamdaymış gibi hissettirebiliyor iyi yapıldığında. Bu DX9 çıktığı zamanlarda bir ara parlama efektini çok aşırı kullanıyorlardı kaplamalarda. Fazla yapay duruyordu ortamlar. Özellikle Unreal motoru kullanan oyunların grafiklerini fazla beğenmiyorum. Havok (HL2)ve Cry Engine(malum Crysis) ile daha gerçekçi ortamlar oluşturulabiliyor. Hl 2 deki apartmanlar falan daha bizdenmiş gibi gözüküyorlardı.

unknownrealmman' Alıntı:

Aslında LFD serisi de kaliteli. Biraz oynadım ve ortamlar, zombilerin hareketleri vs çok hoşuma gitti. Ancak bu oyunların dişe dokunur bir senaryosu olmayıo ölür-ilerle tarzında oldukları için bir sür sonra sıkıyor. Oyunu bitirince "vay beee" :eek: dedirtemiyor yani.

ben blackops'u hiç beğenmemiştim..
tam bir hayal kırıklığı..
o kadar da beklemiştim..
battlefield bad company2'de binaların içinde ve dışarda silah seslerinin değişmesi ve kurşun deliklerinden içeri güneş ışınlarının sızmasına hasta olmuştum..
ama oynanabilirlik ve akıcılıkta modern warfare2'yi tek geçerim..
hele multide 4 kere hiç ölmeden adam vurursanız air desteği çağırıyorsunuz..
ortalığı darmaduman ediyorsunuz..
xfire kullanıyosanız ekleyin xf:umaykut

Dostum biteli çok oldu. Grafikleri çok iyiydi gerçekten adamlar oyuna emek vermiş. Aslında craytek firması korku ağırlıklı bir oyun yapsa süper olacak. :)

Şimdi HomeFront oynuyorum bu oyunda fena değil crysis gibi sistemi kasmıyor. Grafikleri crysis gibi iyi olmasada fena değil.

Dostum crysis 2 v1.1 yaması çıktı oyunu bitirmediysen bu yamayıda yükle. Ben uzaylıları öldürünce nano enerji topluyordum ama oyunda bölüm atlayınca bu nano enerji sıfırlanıyordu bu yamayla bu sorunu gidermiş olmalılar. Bu yamayı yükledim, HomeFront dan sonra criysis 2 tekrar bitirmeyi düşünüyorum. :D

Oyunu indiriyordum ancak surekli aldigim bir dergi yillik abonelik karsiliginda promosyon olarak veriyor oyunu. Ben de orijinal kullanayim diye oyunun gelmesini bekliyorum. O nedenle oyuna henuz elimi surmus degilim. beklemedeyim Su anda yani.. yama uyarin icin de tesekkurler.

Crysis 2 yi bitirmedim daha. Komutan Lockhart'ı öldürmeye geldiğimiz yerde kalmıştım. Bir yandan da Black Ops oynuyorum. Black Opsun neresini beğenmediniz anlamadım. Gerçek bir savaş sahnesi yapmışlar. Sürüyle adam geliyor onları tarıyorsunuz, hiç bitmiyor. Hele o atom bombasını düşürme sahnesi en beğendiğim sahne oldu, tam bitirmedim oyunu ama geçtiğim bölümlerin en güzeliydi. Daha nelerle karşılaşacağız kim bilir. Gerçi Call of Duty oynayacaksan Modern Warfare oynayacaksın ama Black Ops da yabana atılacak cinsten değil.

bence modern warfare 2 balckopstan daha iyiydi..
hem senaryo hem de grafikler..
ben şu an modern warfare2 yi multiplayer olarak oynuyorum alteriwnet üzerinden tavsiye ederim..

Modern Warfare serisi blackopstan tabiki iyiydi. Aksiyonu, akılda kalan sahneleri çok daha iyi. Zaten yapımcı firmaları farklı. Modern Warfare serisi Infinity Ward imzası taşıyor. Bu arada Crysis 2'yi de bitirdim. Fena değildi. Ancak ortamlar birbirinin çok benzeriydi. Düşman çeşitliliği de çok azdı. Bilmiyorum hasari arkadaş ne düşünür.

Criysis 2 için söylediklerine katılıyorum. Grafikleri geliştirilmiş daha gerçekçi görüntüler elde eldilmiş çeşitlilik konusunda fazla birşey yok. Gök yüzünde duran park biraz farklı olmuş ve orda karşılaştığımız bir kısım asker görünmezdi burası iyiydi. Zaten oyun ve filimlerin ikincisini yapma çabaları tamamen ticaridir. Farklı birşeyler isteniyorsa farklı isimlerde farklı özellikte oyunlar yaratılmadır bende bu sebeple bir çok çeşit oyun oynadım belki grafikleri iyi olmuyor ama konu ve karakter özelliklerinin, efektlerin farklı olması hoşuma gidiyor. Yoksa hep aynı şeyler bayıyor.

Geri