Düğün Salonu giriş müziği

Kodla Büyü
sema06' Alıntı:
hocam, romantik, sözleri anlamlı, türkçe ve biraz hareketli bir parça olsun istiyorum :roll:
Hocam benimde düğün 1 ekimde nasip olursa. Ben kendim için öyle söylemiştim. Türk klasik çalgılarının olduğu (kanun, ud,...) enstrumental bir parça için yorum ve öneri bekliyorum.

Can Atilla - Rumeli Hisarı'nın Yapılışı
Bizimki buydu. Hala da favorim. Çok etkileyeci ve havalı bence:)

sema06' Alıntı:
hocam, romantik, sözleri anlamlı, türkçe ve biraz hareketli bir parça olsun istiyorum :roll:

Rafet el romanın "evlenirmisin benimle" ydi bizimki, hem hareketli hem türkçe, hem günün anlam ve önemine uygun :) Tavsiye edilir...

gelin ve damadın merdivenlerden inerek ya da merdiven yoksa yürüyerek piste ilk gelişleri düğünün en coşkulu, en görkemli, en heyecanlı anıdır bence. öyle ki bu iniş esnasında duygu yoğunluğundan annelerin göz yaşlarına, davetlilerin coşkulu ve heyecanlı alkışlarına tanık olunur. ışıklar, maytaplar, ateşler, konfetiler hepsi bu ana katkıda bulunmak için adeta birbirleriyle yarış ederler.

fonda çalan müzik ilk birkaç adımda kısıktan ve hafif ritimden başlayıp daha ritmik bir hal alır ve gelin ve damat piste geldiği anda doruk noktasına ulaşır.

böyle romantik sözleri olan rafet el romandı, ferhat göçerdi bu tiplerin ağlak sesleri sizin girişinizin coşkusunu da aşağı çekeceğinden bunlardan uzak durmanızı tavsiye ederim. ha dans müziği için bunları seçersiniz ona karışmam.

ama giriş müziği sözsüz, çok sesli (yaylıların ağırlıkta olduğu), yavaş ritimden orta ritme doğru giden ve piste ulaştığınızda meyanlarına ulaşacak bir müzik olmalıdır diye düşünüyorum.

bötezede' Alıntı:
kenan doğulu "gelinim"

bizimki de bu şarkıydı hele şarkının ortasına doğru çıktığınız zaman insanlarda güzel bir etki bırakıyor, bizimkilen hep ağlamışlardı,, vay bee ne günlerdi, Allah mesud etsin daima inşallah...

hepinize çok teşekkür ederim, çok güzel önerilerde bulunup güzel fikirler veriyorsunuz, minnettarım :alkis:

tebrik ederim. allah tamamına erdirsin. bizimki kayahan ve ipek acardan seninle herşeye varım ben idi. hala çok hoşuma gider. öneririm..

Ben evlenirken Mustafa Ceceli Hastalıkta Sağlıkta çalmıştı eskidi ama sözleri de güzel evlilik parçası

Hüsnü Şenlendirici - Böyle Ayrılık Olmaz (Remix) bu şarkının ilk 37 saniyesi mükemmel. Daha uzun olsaydı seçimim bu yönde olacaktı. Kanun, klarnet, ... Üstelik hareketli :+1:

biz de onu kullandık hocam melih kibar mesaj. çok farklı ve çok güzel olmuştu. Düğünden sonra giriş müziğinizin adı neydi diye soran bir sürü kişi oldu :)

seraser' Alıntı:
Hüsnü Şenlendirici - Böyle Ayrılık Olmaz (Remix) bu şarkının ilk 37 saniyesi mükemmel. Daha uzun olsaydı seçimim bu yönde olacaktı. Kanun, klarnet, ... Üstelik hareketli :+1:

ofsayt :=)

syangela' Alıntı:
gelin ve damadın merdivenlerden inerek ya da merdiven yoksa yürüyerek piste ilk gelişleri düğünün en coşkulu, en görkemli, en heyecanlı anıdır bence. öyle ki bu iniş esnasında duygu yoğunluğundan annelerin göz yaşlarına, davetlilerin coşkulu ve heyecanlı alkışlarına tanık olunur. ışıklar, maytaplar, ateşler, konfetiler hepsi bu ana katkıda bulunmak için adeta birbirleriyle yarış ederler.

fonda çalan müzik ilk birkaç adımda kısıktan ve hafif ritimden başlayıp daha ritmik bir hal alır ve gelin ve damat piste geldiği anda doruk noktasına ulaşır.

böyle romantik sözleri olan rafet el romandı, ferhat göçerdi bu tiplerin ağlak sesleri sizin girişinizin coşkusunu da aşağı çekeceğinden bunlardan uzak durmanızı tavsiye ederim. ha dans müziği için bunları seçersiniz ona karışmam.

ama giriş müziği sözsüz, çok sesli (yaylıların ağırlıkta olduğu), yavaş ritimden orta ritme doğru giden ve piste ulaştığınızda meyanlarına ulaşacak bir müzik olmalıdır diye düşünüyorum.
evet bende sizinle aynı fikirdeyim, benimde yaza düğünüm olacak inş. ancak ben hala böyle bir müzik bulamadım :shock:

duman efektiyle beraber gülü susuz seni aşksız bırakmam :) süpper oluyor hocam bizzat düğünümden tecrübemdir

salona giriş müziği kesinlikle sözsüz olmalı, geçen yaz kuzenim evlenmişti giriş müzikleri çok güzeldi, alkışlı güzel bir müzikti ve size cesaretlendiren bir müzikti keşke adını bilsemde eklesem...

kusura bakmayında tavsiye edilenlerin çoğu dans müziği giriş müziği için uygun değiller...ama dans için çok beğendiklerim var aralarında...

oldukça sakin bir giriş, sonra hafif bir coşku. tam girişin havasına uygun.
benim ufukta düğün yok ama olursa giriş müziği hazır. karşı tarafın da rızası olursa tabi :)

ilk dans müziği için de elvis costello - she, klasiktir ama idealdir.

Ekli dosyalar

• Still water - Maksim Mrvica.rar
    1.3 MB · Görüntüleme: 150
Geri