Dünyada tarihi kırılma...

Kodla Büyü
sahrak' Alıntı:
bu gibi videolarda verilerin doğruluğu gerçek midir. bu verileri nasıl elde edidi. analiz ve sonuçlar doğru mu?.
ama gerçek olan şu ki ülkemiz üretime geçmeden büyüme düşünülemez. elektronik, bilişim ve sanayide üretim yapmalıyız.
bu ülkenin sermayesini dışarıya akıtırken bilinçli olmalıyız. Çocuklarımızın elinde iphone, samsung ...., evlerimizde sony,dell, toshiba.., otoparklarımızda wv, toyota, ford..., liste uzar gider.. olduğu sürece bu ülke gelişmez, gelişemez. kendi ülke markalarımızı oluşturmalıyız. yerel üretim yapmalıyız ki ben şuan ben öyle bişey göremiyorum. olan fabrikaları satmak yerine daha fazlasını açmalıyız fln... kıssadan hisse herkesin unuttuğu birşey var, zengini zengin yapan fakirdir. abd de insanlar refah halinde yaşıyorsa , afrikada zenciler daha aç yaşadığı için, afganistanlı kadınların daha fazla tarlada çalıştıkları için. bu ülke gelişmiyorsa sebebi bizleriz, kimse kusura bakmasın

millet fabrikaları kapatıp 3 d yazıcılara geçiyor. biz daha fabrika kuramadık iyimi?:(

üretim yapmadan nasıl ekonomi iyi oluyorsa.. hazıra dağ dayanmaz..

mas1961' Alıntı:
işin ilginç tarafı CNNTürk bunu yayınlıyor.. CNN'in ve CNN-Türk'ün sahipleri de insanları sömüren borçlandıran o zenginlerin içinde.. adam karanlıkta biraz ışık görmüş güneşi gördüm zannetmiş.
:+1:

2bin bilmem kaç tır bilmem neye 1 tır telefon. işte süper tablo anlayana. Ne şanssızız ki vizyon sahibi bir lidere Atatürk'ten bu yana sahip olamadık

3D yazıcı konusu hoşuma gitti ancak sayın hocamın felaket tellallığı üslubuna kulaklarım çoktan alıştı. Ülkenin geleceğine ne olacak sorusu karşısında hiç ama hiç endişe hissetmiyorum. Bu kadar endişe işime konsantre olmama da mani olur. Relax olmak gerek. Paniğe gerek yok Dünyay'yı Allah(C.C.) yarattı. Biz elimizden geleni yapar, gelmeyen için de dua ederiz.

sanalomer' Alıntı:
3D yazıcı konusu hoşuma gitti ancak sayın hocamın felaket tellallığı üslubuna kulaklarım çoktan alıştı. Ülkenin geleceğine ne olacak sorusu karşısında hiç ama hiç endişe hissetmiyorum. Bu kadar endişe işime konsantre olmama da mani olur. Relax olmak gerek. Paniğe gerek yok Dünyay'yı Allah(C.C.) yarattı. Biz elimizden geleni yapar, gelmeyen için de dua ederiz.

anlatılanlar doğru burda türkiye gerçeğini bilmemiz gerekir. biz şöyle büyüyoruz şu kadar gelişiyoruz hepsi yalan sadece daha fazla tüketerek aykata kalmaya çalışıyor millet geleceğini harcıyor. yarın ekonomi çökmeye başladığında bahane hazır o kadar çok bahane var ki küresel güç mü ararsın cemaat mi? faiz lobisi mi hepsi bizim için geçerli bahane başbakan ve ekibi kendisini kurtardı. başbakanın oğlu vakıf kurmuş milyon dolarlar akıyor. bir düşünün kim bir milyon doları bir vakıfa bağışlar bağışlaması için o kişin çok daha büyük menfaat elde etmesi gerekmez mi?

bi çok yerde karşılaştığım parça parça bilgileri, çok güzel bir şekilde bi araya getirmiş ve güzel bi sunum yapmış...
maalesef,
ülkemizden dışarıya baktığımızda,
ve dışarıdan ülkemize baktığımızda göreceklerimiz ancak bu kadar güzel ifade edilebilirdi.

Geri