Davranış Notu da kalktı...

Kodla Büyü

cms1982

Üye
Arkadaşlar, Müjdeler olsun, Bilişim Teknolojileri dersinin davranış notu kalktı, uzun zamandır aklıma takılan bir konuydu, e-okulda davranış notu vermek istediğimde ders adı seçemiyordum. Araştırdım, sonuç 0(Sıfır). Bugün Alo 147'den sordum, dersiniz için davranış notu yoktur, siz herhangi bir not vermeyeceksiniz dedi telefonun ucundaki bayan, yani artık davranış notu da vermiyoruz, Bilişim Teknolojileri dersi resmen "Oyun Dersi" olmuştur, duyurulur...

Artık bu limandan gitmek vaktidir, imkanı olan alanını değiştirsin derim, bilgisayar bitti bence artık. Sadece davranış notu diye dudak büküyordu veledler, şimdi hiç takmazlar bizi...

Not yoksa davranışta olmasın çok mu önemliydi yani not veremiyoruz ama davranış notumuz vardı diyorduk. :?

hocam değiştirme imkanı mı veriyorlar verseler 1dk durmam herkese var bize yok matematiğim ve fen bilgim iyidir

Öğrendiğim kadarıyla artık her dersin öğretmeni girdiği tüm sınıflardaki tüm öğrencilere davranış notu vermeyecek. Sadece sınıf öğretmenliği yapanlar sınıf öğretmeni olarak görevlendirildikleri sınıflardaki öğrencilere davranış notu verecekler. Yani ders ders davranış notu verme olayı kalktı diye biliyorum.

NOT: Tabi ki bu olay da kademeli olacak. Bu yıl sadece 5. sınıflar için durum böyle. 6-7-8ler eskisi gibi...

En azından şu ana kadar "zorunlu seçmeli" olan ders "isteğe bağlı seçmeli" hale geldi. Bunun sonucunda da bu dersi isteyerek seçen öğrencilerle ders yapmak (kendi adıma konuşuyorum) daha keyifli hale geldi. Şu an zorunlu seçmeli olarak alan öğrencilerle ders yapmak zor oluyordu. Ama şimdi bu dersi seçerek gelen öğrenciler arasından bir iki tane sorun çıkaran olursa hemen diyorum "bu dersi seçerek geldin. Dinleyeceksen gel dinlemeyeceksen başka derse geç" diye. Derdimiz not değil yani. Ne öğrencinin derdi not olsun ne de bizim derdimiz. Hem biz öğrencilik yıllarımızda dert yanmaz mıydık notla korkutan öğretmenlerden/öğretmenlerimizden. Neden şimdilerde notumuz olsun da öğrenci bizden çekinsin/korksun istiyoruz. Bırakın seçen gelsin alsın bu dersi. İsteyerek gelen öğrencilerle ders yapmak benim için çok daha eğlenceli.

e-okula girip resmi olarak yapılacak bir işlem var mı?

sınıf yok, not yok, davranış notu yok.

Davranış notu vermemiz bence de saçma zaten, o sınıfın sınıf öğretmeni kim ise davranış notunu en sağlıklı verebilecek kişidir diye düşünüyorum.

Bizde şunu yapsalar süper olur ama yapmazlar;

Her dönemin sonunda proje verip, iki dönemde de belli ortalamada olanlara sertifika bastırılsa nasıl olur.
Zaten e okul sisteminde raporlama var.
Bu öğrenci şu basamağı başarı ile bitirmiştir ibaresi olsa güzel olmaz mı?

Arkadaşlar normumuz bile yok ki zaten davranış notumuz olsun... MEB herşeyimi elimizden aldı sırasıyla... Önce öğretmen kimliğimizi, sonra dersimizi, sonra kadromuzu, sonra notumuzu sırada ne var çok merak ediyorum..... Donumuza kadar alacaklar herhalde...

Zizu_' Alıntı:
Davranış notu vermemiz bence de saçma zaten, o sınıfın sınıf öğretmeni kim ise davranış notunu en sağlıklı verebilecek kişidir diye düşünüyorum.

Bizde şunu yapsalar süper olur ama yapmazlar;

Her dönemin sonunda proje verip, iki dönemde de belli ortalamada olanlara sertifika bastırılsa nasıl olur.
Zaten e okul sisteminde raporlama var.
Bu öğrenci şu basamağı başarı ile bitirmiştir ibaresi olsa güzel olmaz mı?

zaten yapılması gereken bu hocam.

davranış notu meselesinde de tamam eyvallah vermiyoruz zaten. not yokken ne anlamı var diyoruz ama beni düşündüren mesele acaba mebi "seçmeli derslere giren öğretmenler, öğrencilerin davranışlarını değerlendirmemeli" sonucuna götüren şey ne acaba?

Kendime ayıracak zamanım artmış oldu sevindim, iyi ki bilişim teknolojileri öğretmeniyim.

dur müdüre söyleyeyimde adam rahatlasın kaç gündür nerde hata yaptım diye debeleniyo :)))

bilgisayarcıyım' Alıntı:
Arkadaşlar normumuz bile yok ki zaten davranış notumuz olsun... MEB herşeyimi elimizden aldı sırasıyla... Önce öğretmen kimliğimizi, sonra dersimizi, sonra kadromuzu, sonra notumuzu sırada ne var çok merak ediyorum..... Donumuza kadar alacaklar herhalde...
süper yorum hocam :D ben de sırada ne var diye endişelenmeye başladım :D :D

bence çok güzel oldu, davranış notu girsek ne olur girmesek ne olur, zaten istisnalar hariç %95 imiz hepsine otomatik olarak 4-5 veriyorduk. öğrenciyi notla korkutmak kadar nefret ettiğim birşey yok. Öğrenciye bu dersin onlar için ne kadar faydalı olduğunu verdiğiniz zaman hiç bir sorun olmuyor. şuan dersteyim öğrencilerin hepside sunu hazırlamakla meşguller. bu sunulardan not almayacaklarınıda biliyorlar. Bence Beden Eğitimi, Müzik, Resim Teknoloji tasarım gibi derslerin notla değerlendirmeleri çok yanlış , ben şahsım adına çok seviniyorum bu not olayının kaldırılmasına. Bakıyorum okulda beden eğitimi , müzik, resim hocalarına düşük not verse bir türlü, yüksek not verse başka türlü oluyor. En güzeli bu saydığım derslerdede not olayının kaldırılması. Bilgisayarı bilmenin diğer derslerde faydalarını aşılarsanız dersi önemseme ve dinleme açısından sorun kalmayacağını düşünüyorum

selcukoglakci' Alıntı:
En azından şu ana kadar "zorunlu seçmeli" olan ders "isteğe bağlı seçmeli" hale geldi. Bunun sonucunda da bu dersi isteyerek seçen öğrencilerle ders yapmak (kendi adıma konuşuyorum) daha keyifli hale geldi. Şu an zorunlu seçmeli olarak alan öğrencilerle ders yapmak zor oluyordu. Ama şimdi bu dersi seçerek gelen öğrenciler arasından bir iki tane sorun çıkaran olursa hemen diyorum "bu dersi seçerek geldin. Dinleyeceksen gel dinlemeyeceksen başka derse geç" diye. Derdimiz not değil yani. Ne öğrencinin derdi not olsun ne de bizim derdimiz. Hem biz öğrencilik yıllarımızda dert yanmaz mıydık notla korkutan öğretmenlerden/öğretmenlerimizden. Neden şimdilerde notumuz olsun da öğrenci bizden çekinsin/korksun istiyoruz. Bırakın seçen gelsin alsın bu dersi. İsteyerek gelen öğrencilerle ders yapmak benim için çok daha eğlenceli.

30 saat derse girebiliyor muyum seçmeli olunca.. sadece 4 saatti koca 2100 öğrencisi olan okulda.. onu da idare seçtirmedi.
ders saati sıkıntısı olmasa dert değil zaten

davranış notu ne kazançtır ne kayıp normumuz düzenlensin başka bişey istemiyorum

adımızın e okuldan bile kalktığını görmek canımı sıktı aslında dersin adı bile görünmüyorken biz nasıl varlık mücadelesi edeceğiz sıfır yetki ile göreve devam çok kötü bence :(

DERS PROGRAMINDA SANIRSAM BIRAKIN İSMİMİZİ DERSİN ADI BİLE YOK.SEÇMELİ DERS DİYE GEÇİYOR...:D :D E OKULU ARTIK VELİ BİLGİLENDİRME SİSTEMINDEN GİRECEKMİŞİZ :p

Geri