Davranış Notu da kalktı...

Kodla Büyü
E okul şifrelerini zarfa tekrar koyup iade edelim bari ne ise yarar ki artık değil mı :)

dersimiz evrim geçiriyor.dersi takmıyorlar bari bizi takacak bir sistem getirseler de biz de kurtulsak.ama pes etmek derseniz bu alan öyle kolay safdışı bırakılacak bi alan olmamalı ve de değildir die düşünüyorum er ya da geç..

Zizu_' Alıntı:
Davranış notu vermemiz bence de saçma zaten, o sınıfın sınıf öğretmeni kim ise davranış notunu en sağlıklı verebilecek kişidir diye düşünüyorum.

Bizde şunu yapsalar süper olur ama yapmazlar;

Her dönemin sonunda proje verip, iki dönemde de belli ortalamada olanlara sertifika bastırılsa nasıl olur.
Zaten e okul sisteminde raporlama var.
Bu öğrenci şu basamağı başarı ile bitirmiştir ibaresi olsa güzel olmaz mı?
Güzel olur Zizu hocam..zaten ben kendim bunu yapıyordum başarı belgesi bastırıp çok başarılı olanları diğerlerinden ayrıt eden bir pekiştireç mekanizmasıydı.. :wink:

goldenboy' Alıntı:
bilgisayarcıyım' Alıntı:
Arkadaşlar normumuz bile yok ki zaten davranış notumuz olsun... MEB herşeyimi elimizden aldı sırasıyla... Önce öğretmen kimliğimizi, sonra dersimizi, sonra kadromuzu, sonra notumuzu sırada ne var çok merak ediyorum..... Donumuza kadar alacaklar herhalde...
süper yorum hocam :D ben de sırada ne var diye endişelenmeye başladım :D :D
aynennn. okula çok sevdiğimiz donlarla gitmemek lazım. onu da alırlarsa kötü don gitsin :puhaha:

zilal' Alıntı:
selcukoglakci' Alıntı:
En azından şu ana kadar "zorunlu seçmeli" olan ders "isteğe bağlı seçmeli" hale geldi. Bunun sonucunda da bu dersi isteyerek seçen öğrencilerle ders yapmak (kendi adıma konuşuyorum) daha keyifli hale geldi. Şu an zorunlu seçmeli olarak alan öğrencilerle ders yapmak zor oluyordu. Ama şimdi bu dersi seçerek gelen öğrenciler arasından bir iki tane sorun çıkaran olursa hemen diyorum "bu dersi seçerek geldin. Dinleyeceksen gel dinlemeyeceksen başka derse geç" diye. Derdimiz not değil yani. Ne öğrencinin derdi not olsun ne de bizim derdimiz. Hem biz öğrencilik yıllarımızda dert yanmaz mıydık notla korkutan öğretmenlerden/öğretmenlerimizden. Neden şimdilerde notumuz olsun da öğrenci bizden çekinsin/korksun istiyoruz. Bırakın seçen gelsin alsın bu dersi. İsteyerek gelen öğrencilerle ders yapmak benim için çok daha eğlenceli.

30 saat derse girebiliyor muyum seçmeli olunca.. sadece 4 saatti koca 2100 öğrencisi olan okulda.. onu da idare seçtirmedi.
ders saati sıkıntısı olmasa dert değil zaten

Hocam bu fatih projesiyle beraber tüm okullarda zaten rehber öğretmen olarak dersimiz olsun ya da olmasın her durumda tam ek dersimizi almayacak mıyız? Tüm Türkiye'de etkileşimli tahtaların tüm okullara kurulum sürecinin 3 yıl kadar süreceğini söylemediler mi eylül ayındaki seminerde. Bu açıdan bakınca benim içim biraz rahatlıyor. Dersin seçilmemesinden elbette rahatsızlık duyuyorum. Ama bu fatih projesi ile bakarsınız bize sabit kadro vermeye kadar gidebilir bu iş. Çünkü bakanlık da bilmem kaç saatlik eğitimle btr yapılamayacağını görecek.

ilköğretimde görev yapmadığım için soruyorum peki diğer seçmeli derslerde davranış notu var mı? tamamından mı kalktı?

Ben de bugün not gireyim derken farkettim. Müdür yardımcımıza sordum not için yetki vermedin mi diye o da yetkilerde bir sorun olmadığını söyledi. E-Okul üzerinde diğer branş öğretmenleri ile aynı yetkilere sahip olmamıza rağmen malesef davranış notumuz da kaldırılmış.

Bu işin sonu nereye varır bilinmez ama BT öğretmenlerinin durumu iyice içinden çıkılmaz bir hal almaya başladı. Tahminim yakın zamanda bizler için yeni bir görev tanımlaması yapılacaktır...

selcukoglakci' Alıntı:
zilal' Alıntı:
selcukoglakci' Alıntı:
En azından şu ana kadar "zorunlu seçmeli" olan ders "isteğe bağlı seçmeli" hale geldi. Bunun sonucunda da bu dersi isteyerek seçen öğrencilerle ders yapmak (kendi adıma konuşuyorum) daha keyifli hale geldi. Şu an zorunlu seçmeli olarak alan öğrencilerle ders yapmak zor oluyordu. Ama şimdi bu dersi seçerek gelen öğrenciler arasından bir iki tane sorun çıkaran olursa hemen diyorum "bu dersi seçerek geldin. Dinleyeceksen gel dinlemeyeceksen başka derse geç" diye. Derdimiz not değil yani. Ne öğrencinin derdi not olsun ne de bizim derdimiz. Hem biz öğrencilik yıllarımızda dert yanmaz mıydık notla korkutan öğretmenlerden/öğretmenlerimizden. Neden şimdilerde notumuz olsun da öğrenci bizden çekinsin/korksun istiyoruz. Bırakın seçen gelsin alsın bu dersi. İsteyerek gelen öğrencilerle ders yapmak benim için çok daha eğlenceli.

30 saat derse girebiliyor muyum seçmeli olunca.. sadece 4 saatti koca 2100 öğrencisi olan okulda.. onu da idare seçtirmedi.

Hocam bu fatih projesiyle beraber tüm okullarda zaten rehber öğretmen olarak dersimiz olsun ya da olmasın her durumda tam ek dersimizi almayacak mıyız? Tüm Türkiye'de etkileşimli tahtaların tüm okullara kurulum sürecinin 3 yıl kadar süreceğini söylemediler mi eylül ayındaki seminerde. Bu açıdan bakınca benim içim biraz rahatlıyor. Dersin seçilmemesinden elbette rahatsızlık duyuyorum. Ama bu fatih projesi ile bakarsınız bize sabit kadro vermeye kadar gidebilir bu iş. Çünkü bakanlık da bilmem kaç saatlik eğitimle btr yapılamayacağını görecek.
İnşallah dediğiniz gibi olur hocam ama hiç umutlu değilim. Çünkü Milli Eğitim aynı eğitimle bi ton formatör yaptı ve hiç pişman olmadı.

siyanur86' Alıntı:
selcukoglakci' Alıntı:
zilal' Alıntı:
selcukoglakci' Alıntı:

İnşallah dediğiniz gibi olur hocam ama hiç umutlu değilim. Çünkü Milli Eğitim aynı eğitimle bi ton formatör yaptı ve hiç pişman olmadı.

ben de girmeye çalıştığımda anladım kalktığını, tanımadığım öğrencilere tek tek resminden yola çıkarak veriyordum ama olsun çocuklar da biliyordu en azından dikkat ediyordu davranışına, artık ne yaparız 2. dönem bilemiyorum, zaten bts kapanma ihtimali çok yüksek seneye, herkes benimle dalga geçer oldu, sana bir bilgi işlem açalım kasabayı ordan idare et diye.. çocuklara ders anlatmaya çalışmak ayrı, onları da ben bıraksam artık ne olur.
yine ben de bir söylenti duydum bize kadrolu olarak birşeyler yapacaklar diye, ama ayrıntı sormadım, inanasım gelmiyor bu haberlere...

Ben şifremi unuttum tekrar şifre belirlemek için okul şifresiyle giriş yaptım alt kullanıcı ekleme kısmında benim adım gözükmüyor yani artık e- okul için şifre bile alamıyoruz

bote2004' Alıntı:
Ben şifremi unuttum tekrar şifre belirlemek için okul şifresiyle giriş yaptım alt kullanıcı ekleme kısmında benim adım gözükmüyor yani artık e- okul için şifre bile alamıyoruz
okul idareniz eklememiştir sizi diye düşünüyorum hocam, eğer sınıfınız da yoksa gereği yok zaten hiç bir işimiz kalmadı e-okulda..

Bence daha iyi olmuş e okula davranış notu girmek büyük angarya geliyordu.yerinde bir karar.Çok sevindim :)

Hiç bir yerden duymadım ancak bu benim şahsi düşüncem
eski ilköğretim kurumları yönetmeliğine göre davranış notları 1-2-3-4-5 sınıflar için sınıf öğretmeni tarafından verililir diyor
yenisinde ise ortaokullara giren bütün branş öğretmenleri diyor.
yani bu ibareye göre bizim davranış notu girmemiz gerekiyor. yönetmelik öyle diyor çünkü.
ancak e-okul yeni ilköğretim kurumları yönetmeliğine göre değil eski ilköğretim kurumları yönetmeliğine göre çalışıyor. 5. sınıflara sınıf öğretmeni tarafından davranış notları veriliyor.

sonuç: yönetmelik çıkmış ama e-okul onunla uyumlu değil. sadece bu konuda değil daha bir çok konu var.

Ben de günlerdir bakıp duruyordum kullanıcı tanımımı yanlış falan diye neyse arkdaşlar davranış notu yok not zaten yok biz de yok sayılırız... 5. sınıflarda seçerek istekli gelen öğrencilerimden ben de çok memnunum ama onlarla ilgili bir çalışma olması da şart bence.Hakkımızda hayırlısı olsun :shock:

4 kelimeden oluşan bir cümle kurdum. 3 tanesi ofsayttı.:D

.............. ........... ............. işleri.

Önce not verememiz saçma. Neden derseniz. Öğretmen bir derse giriyorsa öğrencisini değerlendirmeli. Üniteyi değil. Öğrenci kendini bilmeli.
Not bir saldırı aracı değildir. Ki bunu öğrenciyken zayıfı olan bir öğrenci olarak söylüyorum. Öğrenciye not verme öğrenci çalışmaz. Ben derse bile girmem.

Matematiğin notu kesilsin. Matematik bilmeyen bir nesil yetişir.

Bizim dersimizin böyle sorunları yok ama öğrencinin bilgisayarı öğrenmesi gerekir. Ben kendim olarak bilgisayarda program bilmem. Ama şu vardır bende bilgisayarın dilinden anlarım. Bana ne diyorsa bu bana gelir. 1 hafta önce bilgisayarım çöktü ama bunun nedeni yüklediğim defrag programıydı. Windowsta sorun yoktu sadece defrag programı hata verdiği için boot dan sonra sistem yeniden başlıyordu mesela.

Bütün bilgimi öğrencilere iletmek amacım. Milli eğitim saçma sapan işler yaparak milleti zengin etmek amacında bütün parasını akıllı tahtalar aracılığı ile birilerine peşkeş çekiyor.

bizde bile kağıttan karne ver ilkokul 4.sınıfta takdir teşekkür kalktı istediği elbiseyi giysin.Bu gidiş iyi bir gidiş değil.Sonuç hüsran.

Ama 6,7,8 için hala dersie giren öğretmenler davranış notu verecek yazıyor açıklamalarda. Bizimki mi kalktı sadece?

zilal' Alıntı:
selcukoglakci' Alıntı:

katılıyorum

Geri