deepfreez sorunsalı

Kodla Büyü

twetyynet

Seçkin Üye
Seçkin Üye
Arkadaşlar sıfır alınmış lenovo bilgisayara c: sürücüsünü korumak için deepfreez kurdum.Fakat deep freez kurulduktan sonra bilgisayar kapanmıyor. kapat deyince yeniden başlıyor. deepfreez programını bilgisayardan silince normal kapat deyince kapanıyor. c: yi korumak istiyorum bu sorunu nasıl çözebilirim.

Deepfreezin farklı bir versiyonunu kurarsan muhtemelen sorun çözülecektir ama illaki sorun deepfreez ise Drive Vaccine PC Restore Plus programını kullanabilirsin şuan için Deepfreezden daha iyi diyebilirim. :)

kullandıklarım arasında sıralama yaparsam
1. deep freeze(winxp için deepfreeze6.3, win7 için deepfreeze7)
2. drive vacine
3. time freeze
deep freeze: en büyük dezavantajı antiddepfreeze programı, birde eski sürümlerde deepfreeze simgesi grev çubuğundan kayboluyordu ama bu soruna 6.3 ve üstü sürümlerinde hiç rastlamadım.
drive vacine: sistem açılışını 15-60 saniye kadar geciktiriyor
timefreeze : timefreeze aktifken c sürücüsüne büyük boyutlu dosya yüklemeye kalkarsanız sistemi işlem yapamayacak kadar aşırı kasıyor ve hatta mavi ekran hatasına neden oluyor.

hastasıyız dede' Alıntı:
2. drive vacine
3. time freeze
deep freeze: en büyük dezavantajı antiddepfreeze programı, birde eski sürümlerde deepfreeze simgesi grev çubuğundan kayboluyordu ama bu soruna 6.3 ve üstü sürümlerinde hiç rastlamadım.
timefreeze : timefreeze aktifken c sürücüsüne büyük boyutlu dosya yüklemeye kalkarsanız sistemi işlem yapamayacak kadar aşırı kasıyor ve hatta mavi ekran hatasına neden oluyor.
teşekkürler.. deep freez 8.1 ve üstü nereden bulabilirim. (full olanı) bulduklarım full değil

twetyynet' Alıntı:
hastasıyız dede' Alıntı:
2. drive vacine
3. time freeze
teşekkürler.. deep freez 8.1 ve üstü nereden bulabilirim. (full olanı) bulduklarım full değil
deepfreeze 7 istiyorsan bende mevcut daha üst sürümlerinden pek haberim yok, muhtemelen win8 için istiyorsunuz deepfreeze 7 yi denedinizmi sorun mu çıktı?

Drive Vaccine PC Restore Plus 9.0 versiyonu win8.1 de sorun çıkarıyor bu gün bir bilgisayarda deneyim dedim oda sıkıntı yarattı.

hastasıyız dede' Alıntı:
twetyynet' Alıntı:
hastasıyız dede' Alıntı:
2. drive vacine
3. time freeze
deepfreeze 7 istiyorsan bende mevcut daha üst sürümlerinden pek haberim yok, muhtemelen win8 için istiyorsunuz deepfreeze 7 yi denedinizmi sorun mu çıktı?
evet sorun çıktı. Bilgisayarı kapatmaya çalıştığımda sürekli yeniden başlattı.

DeepFreezin win8.1 ve win7 de çalışan versiyonunu buldum. DeepFreez 7.10.020.3176 versiyonu win8.1 dede çalışıyor daha önce win7 çok kullanmıştım birde bu versiyonu win8.1 de deneyeyim dedim, sonuç itibariyle çalıştı. :)

Ekli dosyalar

• deepfreezee.jpg
    deepfreezee.jpg
    688.9 KB · Görüntüleme: 1,516
hasari' Alıntı:
DeepFreezin win8.1 ve win7 de çalışan versiyonunu buldum. DeepFreez 7.10.020.3176 versiyonu win8.1 dede çalışıyor daha önce win7 çok kullanmıştım birde bu versiyonu win8.1 de deneyeyim dedim, sonuç itibariyle çalıştı. :)
.
link paylaşmanız mümkünmü

hasari' Alıntı:
Drive Vaccine PC Restore Plus 9.0 versiyonu win8.1 de sorun çıkarıyor bu gün bir bilgisayarda deneyim dedim oda sıkıntı yarattı.
Evelsi gün "cuma " arkadaşa verdim.Perşembe günü aldığı casper laptp a kuracaktı.
Daha önce kurmuş ve kullanan tecrübeli bir arkadaştır ama Sorun çıksa beni arardı hocamız.
.
Bu arada sizin karşılaştığınız sorunu ve nasıl çözdüğünüzü anlatırsanız sevinirim sn. hocam.

COBOL' Alıntı:
hasari' Alıntı:
Evelsi gün "cuma " arkadaşa verdim.Perşembe günü aldığı casper laptp a kuracaktı.
Daha önce kurmuş ve kullanan tecrübeli bir arkadaştır ama Sorun çıksa beni arardı hocamız.
.
Bu arada sizin karşılaştığınız sorunu ve nasıl çözdüğünüzü anlatırsanız sevinirim sn. hocam.
Bilgisayar acılır acılmaz reset atıyordu. Cihaz acık kalmadığından kaldıramadım format attım.

Sn hocam, kurtarma bölgesini HB-CD ile yokedip, C yada D harddisk e ekledinizmi?
Önce bunu yapınız.Sonra DV ayarlarını pasif yapacaksınız.Yani en alttaki seçenek.Haftalık yada günlük değil.Siz ne zaman isterseniz o zaman kurtarma yapmak üzere ayarlamalısınız.
Bilirsiniz DV boot a yerleşir.Siz recovery yapmasanız dahi Recovery bölümü ile boot çakışması yapması kuvvetle muhtemel.

COBOL' Alıntı:
Sn hocam, kurtarma bölgesini HB-CD ile yokedip, C yada D harddisk e ekledinizmi?
Önce bunu yapınız.Sonra DV ayarlarını pasif yapacaksınız.Yani en alttaki seçenek.Haftalık yada günlük değil.Siz ne zaman isterseniz o zaman kurtarma yapmak üzere ayarlamalısınız.
Bilirsiniz DV boot a yerleşir.Siz recovery yapmasanız dahi Recovery bölümü ile boot çakışması yapması kuvvetle muhtemel.
Aynı program win7 başka bir bilgisayarın açılışını epey uzatınca artık kullanmaktan vazgeçtim DeepFreeze standart kurdum en azından açılışı yavaşlatmıyor. :)

twetyynet' Alıntı:
hasari' Alıntı:
.
link paylaşmanız mümkünmü
Buyrun ekten indirebilirsiniz.

Ekli dosyalar

• Deep Freeze Standard v7.rar
    3.5 MB · Görüntüleme: 175
torrentte standard 7.72 enterprise 8.12 olarak daha yeni sürümler mevcut. denemedim ama win 8.1 ile uyumlu olduğu yazıyor sürüm notlarında

hasari hocam merhabalar.
deepfreeze 8.1 sürümünden öncesi windows 8.1'e ait olan fast shutdown özelliği ile uyumlu değil; bu özellik kapatılmazsa windows kendini kapatamıyor. Şu an okulda 7.60 enterprise kullanıyoruz ve böyle bir sıkıntı ile karşı karşıyayız. Çözüm arayışlarımız sürüyor. Bulunca eklerim, yine bulan olursa lütfen eklesin.
Emeği geçen herkese teşekkürler.

hastasıyız dede' Alıntı:
muharrem hocam verdiğin iki linkteki dosyada rardan çıkarırken tamamlanamayan arşiv sorunu verdi
Hocam içinde ilaç dosyaları da var. O yüzden antivirüsünüzü kapatın. Tekrar deneyin...

hasari' Alıntı:
adeministrator' Alıntı:
hasari hocam merhabalar.
deepfreeze 8.1 sürümünden öncesi windows 8.1'e ait olan fast shutdown özelliği ile uyumlu değil; bu özellik kapatılmazsa windows kendini kapatamıyor. Şu an okulda 7.60 enterprise kullanıyoruz ve böyle bir sıkıntı ile karşı karşıyayız. Çözüm arayışlarımız sürüyor. Bulunca eklerim, yine bulan olursa lütfen eklesin.
Emeği geçen herkese teşekkürler.
Paylaştığım sürümü okulda kullanıyorum win8.1 de sorunsuz çalışıyor.

Açılış süresinde uzama ve dengesiz çalışma söz konusu değil sanırım sizde? deepfreeze kurmadan denedik, bilgisayarları tek tek açarken en sondakine geldiğimde 3 - 4 bilgisayar açılmış oluyordu. Şimdi ise 2,5 dakika veya daha fazla zaman alıyor bilgisayarların açılması özellikle oturumun açılması uzun sürüyor.

Geri