deepfreez sorunsalı

Kodla Büyü
adeministrator' Alıntı:
hasari' Alıntı:
adeministrator' Alıntı:
hasari hocam merhabalar.
deepfreeze 8.1 sürümünden öncesi windows 8.1'e ait olan fast shutdown özelliği ile uyumlu değil; bu özellik kapatılmazsa windows kendini kapatamıyor. Şu an okulda 7.60 enterprise kullanıyoruz ve böyle bir sıkıntı ile karşı karşıyayız. Çözüm arayışlarımız sürüyor. Bulunca eklerim, yine bulan olursa lütfen eklesin.
Emeği geçen herkese teşekkürler.
Paylaştığım sürümü okulda kullanıyorum win8.1 de sorunsuz çalışıyor.

Açılış süresinde uzama ve dengesiz çalışma söz konusu değil sanırım sizde? deepfreeze kurmadan denedik, bilgisayarları tek tek açarken en sondakine geldiğimde 3 - 4 bilgisayar açılmış oluyordu. Şimdi ise 2,5 dakika veya daha fazla zaman alıyor bilgisayarların açılması özellikle oturumun açılması uzun sürüyor.
Hocam normalde DeepFreeze açılış süresini bu kadar etkilemez bendeki sürüm DeepFreeze 7.10.020.3176 versiyonu isterseniz birde bu versiyonu deneyin ben kullandığım her makinede bu sürümü kullanıyorum win7 şimdiye kadar bana sorun çıkarmadı. Açılışı mutlaka etkileyecektir ama sizin söylediğiniz kadar değil.

işin kötüsü deepfreeze'i kaldırsak bile bilgisayarın açılış hızında bir değişiklik olmuyor. Anlamadım gitti. Clonezilla ile klonlayıp sizinkiyle ve "hastasıyız dede" 'nin gönderdiğiyle deneyeceğim ama onunkinin ilaçlama:) işlemi uzun sürüyor.

Çok teşekkür ederim, hızır gibi yetiştiniz yine.

adeministrator' Alıntı:
işin kötüsü deepfreeze'i kaldırsak bile bilgisayarın açılış hızında bir değişiklik olmuyor. Anlamadım gitti. Clonezilla ile klonlayıp sizinkiyle ve "hastasıyız dede" 'nin gönderdiğiyle deneyeceğim ama onunkinin ilaçlama:) işlemi uzun sürüyor.

Çok teşekkür ederim, hızır gibi yetiştiniz yine.
Hocam disk yönetiminden HDD bölümleme tablosuna bakar mısın sanırım MBR kısmında sorun oluşuyor.

hocam sorun olup olmadığını nasıl anlarım? Sorun varsa çözmek için ne yapabililrim? chkdsk işimi görür mü?

Hasari hocam sizin paylaştığınız deepfreeze 7yi lisanslayamadım. Bu konuda yardımcı olur musunuz?

Arkadaşlar uyarılarınız üzerine kurduğum PC nin başına gittim (öğretmenler odasındaki bilgisayara kurmuştum) bu bilgisayarı direk kapatmadığım dan resetlediğini fark etmedim normalde DeepFreeze düzgün çalışıyor fakat kapat dediğinde bilgisayarı yeniden başlatıyor. Bende @muharremyildiz hocamızın paylaştığı sürümü denedim, bu sürüm düzgün çalışıyor fakat aktive etmek biraz meşakkatli.
Win8.1 işletim sistemine kuracaksanız hocamızın paylaştığı linklerden indirin.
Aktivasyon işlemi zor olduğundan sizler için tarif etmeye çalışacağım;
Kuruluma geçtikten sonra sizden lisans anahtarı isteyecek burada use evaluation seçin kuruluma izin verecektir burada next tıklayın sonra korumaya alacağınız dizinler gelecek burada ben D: deki korumaları kaldırıyorum kaldırmak istemezseniz tercih sizin siz nasıl ayarlarsanız artık. Sonraki aşamada Thaw Space bölümü geliyor burada koruma dışında bir dizin oluşturmak isteyip istemediğini soruyor eğer istemiyorsan çeki kaldır ilerle kurulum bitiyor ve bilgisayar kendini resetliyor.
Bilgisayar açıldıktan sonra Deepfreeze aktif olarak geliyor bundan sonra aktivasyon işlemini anlatıyorum;
İndirdiğiniz dosyada fix klasörü içersinde processhacker-2.32- adında bir program var bunu kuruyorsunuz kurduktan sonra bu programı çalıştırın bu gelişmiş bir görev yöneticisidir burada deepfrezee ile ilgili olan tüm görevleri sağ tıklayın terminate deyin yani sonlandırın ardından Registration klaröründeki patch dosyasını C:\Program Files (x86)\Faronics\Deep Freeze\Install C-0\_$Df yolunu izleyerek klasörüne atıp çalıştırın.
Çalıştırdıktan sonra bir yama yapacak ardından deepfreeze çalıştırmak isteyip istemediğinizi soracak burada yes deyin program açılacaktır. Aktivasyon bölümünde 30 day trial olduğunu göreceksiniz hemen sağında aktivasyon butonu var buraya tıklayın ve offline seçeneğini seçin ardından lisans anahtarı isteyecek Fix\Registration klasöründeki metin dosyasını açın burada lisans anahtarı var o lisansı deepreeze programına girin tamam deyin aktivasyon yaptığını göreceksiniz. Biraz uzun gibi duruyor ama sonuç tatmin edici olanca sıkıntı kalmıyor. :)

Geri