Deepfreze kullanmayın!!! Bunu kullanın. Ücretsiz, Full!

Kodla Büyü
Şu programın patlamayan halini Allah rızası için paylaşacak biri yok mu

arkadaşlar program patladi gitti. hepimizde bulunan serialleri dağittik ister istemez bilgisayarlar nete bağlanınca lisanslarimiz devre dişi kaldi o açidan başka alternatifler bulmak gerek. bulamıyorsak yapacak bişi yok deepfreezee devam :D

1.Kurarken hangisini seçeyim, 1 ve 2 ? ve ne anlam geliyor ?

2.Diyelim aktif ettim.yeni program yükledim.Bu image nasıl güncelleyeceğim, "Update Baseline demem yeter li mi yoksa önce disable deyip sonra mı "Update Baseline demeliyim ?

3.Pc açılmassa nasıl açacağım, ghost gibi kullanmak istesem mesela ?

4.Aktif ettim daha sonra disable yaptım diyelim 3 ay sonra bilgisayara virüs bulaştı, tekrar aktif ettiğimde aktif ettiğim haldeki konumamı döner ?

5.Bu sakladığı image dosyasını yedeklemek mümkün mü ?

Ekli dosyalar

• Ekran Alıntısı.JPG
    Ekran Alıntısı.JPG
    44.5 KB · Görüntüleme: 1,117
  • 111.jpg
    111.jpg
    50.3 KB · Görüntüleme: 1,107
hocam sorularinizi cevaplandirayim. kirulumu yaptiniz sonra pcye yeni bir kurulum yaptiniz. update baseline demeniz yeterli olacaktir. pc coktu acilirken home tusuna basarsaniz uygulamanin kendi sayfasi gelir oradan geri yukleme islemini yapabilirsiniz. bunun disinda programin olusturdugu dosyayi vs yedekleme sansiniz yok bildigim kadariyla. programi devre disi birakip daha sonra devreye aldiginizda en son halini geri yuklemez

Bu programı okulun birinde kullanmışlar. şifre bir şekilde kaybedilmiş.. format atmak ve kaldırmak mümkün değil.
üreticiye başvuruldu...pc başı 60 dolar istediler.. Arkadaşın ingilizcesi iyi idi..burası okul, kurulumdan haberimiz yok, lisanssız program kulmanmıyoruz, lütfen yardımcı olun. diyerek şifreyi çözdürmeyi başardı. 2 yıl önce.
Kurulum yapanların/yapacakların dikkatine.

@ccaaggllaarr öğretmenim teşekkürler :)

1.Kurarken hangisini seçeyim, 1 ve 2 ? ve ne anlam geliyor ?

Bir de bunu öğrensem tamam olacak. :idea:

format atmak ve kaldırmak mümkün değil.

Bu çok kötü en azından format atılabilseymş bari :(

------------------------

şöyle birşey buldum, forumda yazmışlar, işe yarr mı bilmem

wanagot' Alıntı:
DotCom' Alıntı:
Bilgisayarı acronis cdsi ile başlatın.
Acronis startup manager'i aktif hale getirin.
Bilgisayarı açıtğınız zaman drive vaccine'in etkisiz kaldığını göreceksiniz :wink:

Tesadüf eseri öğrenmiştim ben de.

Çok güzel bir tesadüf olmuş.. Şifreyi hatırlamadığım için kaldıramamıştım, bu yöntemle halloldu.. Uzun zaman olmuş ama çok işime yaradı tşkler.. :+1: :)

Arkadaşlar bilgisayarıma Deep freze kurdum, şimdi kaldıramıyorum. Bir yolu var mıdır, illa format mı atmam gerekiyor? :? :? :?

Hocam Returnil System Safe diye bir yazılım var. Ben şu anda labdaki 3 pc de kullanıyorum. Koruma aktifken kapatacağınız zaman bir uyarı mesajı çıkarmaası dışında bir sıkıntısı yok gibi. Aynı zamanda anti virüs gibi de çalışıyor. Ticari olmayan sürüm seçeneği var. Ama tam incelemedim. Emin olunca tüm pclere format atıp, bu şekilde ayarlayacağım.

Bir de Korumalı PC'lerde dosya kaydetme sorununun önüne geçmek için bir yol:
Belgeler klasörüne veya masaüstüne dosya kaydedilebilmesi için, D sürücüsünde Masaüstü adına bir klasör oluşturup, Kullanıcı Belgeleri içerisinde bulunan Masaüstü klasörüne sağ tıklayıp, Özellikler diyoruz. Konum sekmesinde Klasörü Taşı seçeneği ile D sürücüsünde oluşturduğumuz klasörü seçiyoruz. C sürücüsünü korumaya aldığımızda Masaüstüne kaydedilen bilgilerin silinmesini engellemiş oluyoruz.
Ben W7 de denedim. W8'de de oluyorr ama XP için bir şey söyleyemem. Bu yöntemle; Belgeler, Resimler, Müzikler, Videolar, Masaüstü, Sık Kullanılanlar klasörlerini taşıyabiliyoruz.

şifresi unutulan driver vaccine kaldırma, işe yarar mı bilmiyorum.alıntı

win 7 dvd sini tak.
kurulum ekranından onara tıkla
önyükleme kısmını onar de o gerisini halleder.

yada illa yeniden sistem kuracam dersen win 7 kurulumda format listesinde yaklaşık 80 mb lık bir bölüm daha çıkar onu sil kurulum yeniden oluşturacaktır.

Arkadaşlar, Reboot Restore Rx diye bir program var. Şifre vs olayı yok. Sistem çubuğunda sağ tıkla Restore on Reboot seçeneği ile istediğiniz an yeniden başlatmaya gerek olmadan sistemi koruma altına alabiliyor veya devre dışı bırakabiliyorsunuz. Ekstra bir yönetim paneli yok. Şu an bir PC ye kurdum deniyorum. Şimdiye kadar sorun çıkarmadı. Lisans sorunu yok gibi görünüyor.
Program Adresi: http://www.horizondatasys.com/en/products_and_solutions.aspx?ProductId=18
Deep Freeze alternatifi olarak değerlendirilebilir.

2008 yılından beri UBAK kapsamındaki lab.'larda kullanılan bir program. Kurulum sırasında internete bağlı kalıp serial'de demo'yu tıklayın. Kuruluma devam edin. Okulumdaki tüm bilgisayarlarda yüklü. Bir problem yaşamadım.
ANCAK
ETKİLEŞİMLİ TAHTALARA DRIVE VACCINE PROGRAMINI KURMAYI BAŞARMIŞ BİR ARKADAŞ VAR MI?

halilturkoglu' Alıntı:
Arkadaşlar, Reboot Restore Rx diye bir program var. Şifre vs olayı yok. Sistem çubuğunda sağ tıkla Restore on Reboot seçeneği ile istediğiniz an yeniden başlatmaya gerek olmadan sistemi koruma altına alabiliyor veya devre dışı bırakabiliyorsunuz. Ekstra bir yönetim paneli yok. Şu an bir PC ye kurdum deniyorum. Şimdiye kadar sorun çıkarmadı. Lisans sorunu yok gibi görünüyor.
Program Adresi: http://www.horizondatasys.com/en/products_and_solutions.aspx?ProductId=18
Deep Freeze alternatifi olarak değerlendirilebilir.

Ücretsiz programlar içerisinde bu denenmeye değer gibi görünüyor. Ancak sürüm numarasının 1.0 olması, şifre ile koruma olmaması sorun. Sonuçta öğrenciler de sağ tıklayıp, korumayı kaldırabilir.

doğru söylüyorsunuz hocam aslında şifre seçeneği de olsa çok güzel olurdu ama eğer öğrenciler bu programı bilmiyorlarsa zaten fark edemezler. Ki Windows 7 bilgisayarlarda Masaüstü, Belgeler gibi klasörleri D sürücüsüne taşıyarak dosyaların silinmesini engelleyebiliyoruz. Amaç sistemin bozulmasını önlemek olduğu için kullanılabilir bir program gibi geldi bana.

arkadaşlar ben tahtalara toolwiz timefreeze kurdum,şimdilik bir sorunla karşılaşmadım,hem de ücretsiz,sizlerden bu programı kullanan var mı daha sonra sıkıntı yaratır mı acaba

Geri