Deepfreze kullanmayın!!! Bunu kullanın. Ücretsiz, Full!

Kodla Büyü
1 haftadır bu programı labda kullanıyorum. Gayet güzel. Klonlama ile olmuyor aynı deepf. de olduğu gibi. Hepsine ayrı ayrı kurmak gerekiyor.

emeğine sağlık hocam.ama bu program zaten verilmişti yanılmıyorsam.CASPER kurulu lab lara da lisanslı olarak geldi zaten. bilmeyen arkadaşlar var ise kullanmalarında fayda var.Deepfreze den daha kullanışlı olduğu kesin.çünki devre dışı bırakmak için makinayı yeniden başlatmanız gerekmiyor. hocam kullanımını anlatsaydınız, ilk kullanacak olan arkadaşlara da epey faydası olurdu.

mirayabravci' Alıntı:
m6nay' Alıntı:

ben kartı söktüm kurdum super 1sekılde calısıyor
yanlız 15 gunluk olması kotu
pid in icindeki seri aliyi girdim ama unregistered :(

hocam tam olarak hiç bir adımı atlamadan anlattığım gibi mi kurdunuz? :shock:

Bende de aynı register sorunu çıktı.
Adımları aynen belirttiğiniz gibi geçtim. Fakat register sorunu devam ediyor.
Belirli bir süre geçtikten sonra veya bilgisayarın tarihini ileri alınca, program çalışmaz hale geliyor ve activate istiyor.

Valla Miray hocam, 150 makineye kurdum. Varya eğer bi aktivasyon isterse gelir kendin aktif edersin 150 makineyi ona göre :D

Ya sayın hocalarım kusura kalmayın da biri bana yeniden başlatma dışında avantajlarını sayabilir mi? Bir de sormak istediğim, yeniden başlamadan disable ve enable yapıyoruz. peki diyelim ki bilgisayar açıldı virüs le doldu biz programı disable yaptık yeni program kurduk sonra yeniden aktifleştirdik. Sonuç nedir? Virüsler makinedeki yerlerini mi sağlamlaştıracak :? Kafam karıştı :) Yardım edin.

mirayabravci' Alıntı:
-----------------------------
Ayarlara gelince;

Esasen ayar mayar yapmıycan. Ha programın şöyle bir güzelliği var. Ayarlara girip bilgisayarını o anki konumda dondurma tuşuna basıp (Update tuşu) o anki konumda donmasını sağlayabilirsin. Ya da bir program kuracaksan ayarladan en alttaki Disable... seçeneğine tıklayıp programı pasif yapabilirsin.

Tek kelimeyle mükemmel bir program.

İyi kullanımlar.
Hocam ben Labdaki makinelere netsupport 10.50 kurdum.sonra deepfreeze 6.20 kurdum ama makine garipleşmeye başladı..(deep freeze ayarları korumak yerine karıştırmaya başladı galiba :D )
Bu verdiğiniz program sorunlarımı çözermi hocam.
Kusura bakmayın denemeden sordum ama.. :roll:

mustafayilmaz28' Alıntı:
mirayabravci' Alıntı:
-----------------------------
Ayarlara gelince;

Esasen ayar mayar yapmıycan. Ha programın şöyle bir güzelliği var. Ayarlara girip bilgisayarını o anki konumda dondurma tuşuna basıp (Update tuşu) o anki konumda donmasını sağlayabilirsin. Ya da bir program kuracaksan ayarladan en alttaki Disable... seçeneğine tıklayıp programı pasif yapabilirsin.

Tek kelimeyle mükemmel bir program.

İyi kullanımlar.
Hocam ben Labdaki makinelere netsupport 10.50 kurdum.sonra deepfreeze 6.20 kurdum ama makine garipleşmeye başladı..(deep freeze ayarları korumak yerine karıştırmaya başladı galiba :D )
Bu verdiğiniz program sorunlarımı çözermi hocam.
Kusura bakmayın denemeden sordum ama.. :roll:

Hocam su tarz sorunlar mıydı?. Tam tüm bilgisayarlara bağlı iken donmalar, bazı bilgisayarların disconnect olması, end show yaptığımda 2-3 pc nin donması gibi sorunlar oluyordu, öğrenci bilgisayarlarının durduk yere kopup bağlanması....vs. Sonra bir gün flash belleğe emut,combofix, dr welt, kaspersky nin taşınabilir vb. gibi antivirüs versiyonları ile öğrenci makineleri tarattığımda yerel disk d lerde virüslerin bayram namazı kıldıklarını gördüm. :puhaha: Tüm pc leri temizledim. O günden bu güne tık yok maşallah. Deep freeze + support el ele bütün takım tribüne oldu maşallah :D Eğer sorunlar aynı ise denemeni tavsiye ederim

KAFKAS hocam makineler sıfır geldi. henüz ağ yok..ama makinelerde virüs olma ihtimali mevcut :( olabilir.benim sorunum şöyle makinelerde bazen son kullanılanlar kayboluyor.klasörler içinde değişşiklik yapıldığında kendi görünümünü yenilemiyor(halbuki yenileye ayarlı)vs.vs..bu tarz sorunlar..
Ama ağ kurunca Allah izin verirse sizin bahsettiğiniz sorunları yaşamam İnşallah..yaşarsakta sizin tavsiyelerinize uyacağız..Teşekkür ederim.
Lakin Yukarıdaki mesajımdaki sorum hala geçerli...ilgilenen ve bilgisi olanlara duyrulur.

tamam herşey güzelde. yıllarca kullandığımız deepfreze programınada hakaret etmeyelim arkadaşlar. sagolsun yıllarca birbirimizin kahrını çektik :D

mustafayilmaz28' Alıntı:
KAFKAS hocam makineler sıfır geldi. henüz ağ yok..ama makinelerde virüs olma ihtimali mevcut :( olabilir.benim sorunum şöyle makinelerde bazen son kullanılanlar kayboluyor.klasörler içinde değişşiklik yapıldığında kendi görünümünü yenilemiyor(halbuki yenileye ayarlı)vs.vs..bu tarz sorunlar..
Ama ağ kurunca Allah izin verirse sizin bahsettiğiniz sorunları yaşamam İnşallah..yaşarsakta sizin tavsiyelerinize uyacağız..Teşekkür ederim.
Lakin Yukarıdaki mesajımdaki sorum hala geçerli...ilgilenen ve bilgisi olanlara duyrulur.

Hocam makinelerdeki güvenlik kartı var mı? O kartlar %100 sorunsuz çalışsalar bile kendileri en başta sorun zaten. Ayrıca ağ kurmadan netsupport denemen olanaksız değil mi...

Hürmetler

Bende de bu program netsupport da ekranları dondurduktan sonra makinaları kilitledi. netsupport un en son hangi versionunu kullanıyorsunuz arkadaşlar?

bu program ücretsiz değil pid giriyorsunuz ama belli bir süre sonnra pid i kabul etmiyor activate yapmanızı istiyor

Geri